Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 100
  1. #31
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Kι' εμένα, το 8100 δε δουλεύει αν τελειώσει ένα οποιοδήποτε μελάνι.
    Κι επί τη ευκαιρία,από πού συμφέρει να αγοράζουμε μελάνια,μιας και τα μελάνια του 8100 τελειώνουν σε χρόνο dt;

  2. #32
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ο δικός μου εκτυπωτής HP ακόμα δεν έχει τέτοιο θέμα, ίσως επειδή είναι παλιός. Πάντως μεγάλη βλακεία αυτό, απ' οτι φαίνεται μόνο αν βρεθεί τρόπος να μπλοκαριστούν τα updates στα λογισμικά διαχείρισης των εκτυπωτών.

  3. #33
    Εγγραφή
    25-09-2012
    Μηνύματα
    626
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/100Mbit
    ISP
    ΟΤΕ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX
    Γιατι δεν πατε στην Canon Pixma G σειρα ή Epson EcoTank σειρα, χωρίς φύσιγγες μελανιών με απλο γεμισμα των δοχείων με τα φιαλίδια μελανιών.
    I'm getting low on beans and marmalade..

  4. #34
    Εγγραφή
    19-07-2007
    Μηνύματα
    310
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Η epson εδω και 3 χρονια περιπου οταν τοποθετούσες ξαναγεμισμένα η τα γεμιζες μονο σου σχεδον αμεσως αρχιζε να μην σου τυπωνει σωστα με το που γυριζες σε οριτζιναλ ολα καλα μετα παλι το ιδιο.Σε σημειο που ελεγα να φτιαξω ενα βιντεακι για κραξιμο.Σε canon περα απο το μηνυμα οτι δεν χρησιμοποιείς original δεν χάλαγε κάτι .

  5. #35
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Εμείς ακόμα ψαχνόμαστε, αλλά στη Βολιβία την έχουνε βρει την άκρη από το 2014!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  inktank.jpg 
Εμφανίσεις:  89 
Μέγεθος:  98,8 KB 
ID: 197894

    Τη συγκεκριμένη φωτό την είχα βγάλει σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο στη Sucre αν θυμάμαι καλά.

  6. #36
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παιδιά, επειδη ειναι σχετική η δουλειά μου, τα μελάνια είναι χοντρή μπίζνα και βγάζουν από την μύγα ξύγκι όπως όλοι ξέρουμε.

    Το μόνο που συμφερει κατ'εμέ ειναι laser εκτυπωτης Brother, Χerox ή Samsung που να παιρνει (σιγουρα) συμβατά (ιμιτασιόν) τόνερ.

    Μακριά από φθηνούς printers του 50αρικου που παιρνουν τα 650/652 κλπ, ειναι ενα απιστευτο κλεψιμο.

    Επίσης, μακριά από συμβατά @work του Πλαισίου, είναι προβληματικά.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  7. #37
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς ακόμα ψαχνόμαστε, αλλά στη Βολιβία την έχουνε βρει την άκρη από το 2014!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  inktank.jpg 
Εμφανίσεις:  89 
Μέγεθος:  98,8 KB 
ID: 197894

    Τη συγκεκριμένη φωτό την είχα βγάλει σε ένα ταξιδιωτικό γραφείο στη Sucre αν θυμάμαι καλά.

    Υπάρχουν και έτοιμα aftermarket κιτ στο ebay που κάνουν παρόμοια δουλειά για αρκετούς εκτυπωτές. Το κόστος τους είναι σίγουρα μικρότερο από την αγορά ενός νέου τύπου ecotank.

  8. #38
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, επειδη ειναι σχετική η δουλειά μου, τα μελάνια είναι χοντρή μπίζνα και βγάζουν από την μύγα ξύγκι όπως όλοι ξέρουμε.

    Το μόνο που συμφερει κατ'εμέ ειναι laser εκτυπωτης Brother, Χerox ή Samsung που να παιρνει (σιγουρα) συμβατά (ιμιτασιόν) τόνερ.

    Μακριά από φθηνούς printers του 50αρικου που παιρνουν τα 650/652 κλπ, ειναι ενα απιστευτο κλεψιμο.

    Επίσης, μακριά από συμβατά @work του Πλαισίου, είναι προβληματικά.
    Σαν κάτοχος πολυμηχανήματος laser Samsung, συμφωνώ και επαυξάνω. Το πολυμηχάνημα το έχω πάνω από 1 έτος, το μόνο αυθεντικό τόνερ που χρησιμοποίησα ήταν το αρχικό που ήταν μέσα στην συσκευασία, μετά από αυτό μόνο συμβατά (όχι από το Πλαίσιο, θα μπορούσα να αναφέρω το μαγαζί αλλά δεν ξέρω μήπως θεωρηθεί διαφήμιση). Τώρα βρίσκομαι στο 2ο συμβατό χωρίς να έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα, οι εκτυπώσεις βγαίνουν μια χαρά, και το 1ο συμβατό που το τελείωσα έβγαλε όσες σελίδες αναφέρει ο κατασκευαστής και ακόμη παραπάνω (πάνω από 1.500 σελίδες).
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #39
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.553/1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟΥ
    Router
    u know...
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, επειδη ειναι σχετική η δουλειά μου, τα μελάνια είναι χοντρή μπίζνα και βγάζουν από την μύγα ξύγκι όπως όλοι ξέρουμε.

    Το μόνο που συμφερει κατ'εμέ ειναι laser εκτυπωτης Brother, Χerox ή Samsung που να παιρνει (σιγουρα) συμβατά (ιμιτασιόν) τόνερ.

    Μακριά από φθηνούς printers του 50αρικου που παιρνουν τα 650/652 κλπ, ειναι ενα απιστευτο κλεψιμο.

    Επίσης, μακριά από συμβατά @work του Πλαισίου, είναι προβληματικά.
    +1 Μετά απο πολλά χρόνια ταλαιπωρίας με HP, λόγω μη συχνών εκτυπώσεων, πήγα σε laser Brother και πραγματικά έχω βρει την υγειά μου... Πάρα πολύ ικανοποιημένος προσωπικά.

    +1 και για τα @Work

  10. #40
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Σε HP 4730mfp με Q-connect από Πλαίσιο εδώ και 4 χρόνια (το μηχάνημα πρέπει να είναι 9-10 ετίας) κανένα πρόβλημα εκτός από κάτι κλασσικά προβήματα με rollers και feeders που ήταν λόγω παλαιότητας και μεγάλης χρήσης του μηχανήματος.
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  11. #41
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, επειδη ειναι σχετική η δουλειά μου, τα μελάνια είναι χοντρή μπίζνα και βγάζουν από την μύγα ξύγκι όπως όλοι ξέρουμε.

    Το μόνο που συμφερει κατ'εμέ ειναι laser εκτυπωτης Brother, Χerox ή Samsung που να παιρνει (σιγουρα) συμβατά (ιμιτασιόν) τόνερ.

    Μακριά από φθηνούς printers του 50αρικου που παιρνουν τα 650/652 κλπ, ειναι ενα απιστευτο κλεψιμο.

    Επίσης, μακριά από συμβατά @work του Πλαισίου, είναι προβληματικά.
    Συμφωνώ. Αναλόγως τι εκτυπώνεις αλλά εγώ είμαι καλυμμένος με ασπρόμαυρο toner.
    Στο σπίτι το απλό πολυμηχάνημα samsung δουλεύει απροβλημάτιστα με aftermarket toner.
    Στο γραφείο επίσης samsung πολυμηχάνημα (με φαξ + feeder για αντίγραφα) δουλεύει μια χαρά με ethernet για windows xp και wifi με debian unstable (+ σκανάρισμα μέσω wifi). Και φυσικά aftermarket toner. Το έχουμε αγοράσει κανά χρόνο τώρα.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  12. #42
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kι' εμένα, το 8100 δε δουλεύει αν τελειώσει ένα οποιοδήποτε μελάνι.
    Κι επί τη ευκαιρία,από πού συμφέρει να αγοράζουμε μελάνια,μιας και τα μελάνια του 8100 τελειώνουν σε χρόνο dt;
    Μήπως έχεις μπερδέψει το μοντέλο; Τα μελάνια του HP8100 διαρκούν περισσότερο από όποιον άλλο εκτυπωτή (όχι λέιζερ) είχα στο παρελθόν.
    Κατά τ' άλλα έχω τον HP8100 και τον HP6970, μελάνια γνήσια τους έχω βάλει μόνο όταν τους αγόρασα. Δεν μου έχουν δημιουργήσει ως τώρα πρόβλημα στο να μην εκτυπώνουν. Όμως ναι η ποιότητα των χρωμάτων δεν είναι καλή. Νόμιζα ότι έφταιγαν τα μελάνια ως τώρα, μάλλον είναι εσκεμμένο λοιπόν.
    Αυτός που μου δημιουργούσε συνεχώς προβλήματα πάντως ήταν ο Epson WF3520. Συχνά πυκνά μου έβγαζε σήμα να αλλάξω μελάνι ενώ το είχα βάλει πρόσφατα, σταματούσε να αναγνωρίζει διάφορα μελάνια και κάπως έτσι πήγαινε, από την άλλη μου κόστιζε 2 ευρώ το μελάνι οπότε τα άλλαζα απλώς.

  13. #43
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Αυτό χωρίς να ξέρω σίγουρα αλλα υποψιάζομαι ότι έχει ξεκινήσει καιρό πριν
    Eίχα ένα epson χρ 800 και πριν ένα χρόνο ξαφνικά σταμάτησε να τυπώνει με επαναγεμιζομενα και ιμιτασιόν μέχρι να καταλάβω αν χάλασε η κεφαλή η αν το κάνει λόγο μη γνήσιων μελανών χρειάστηκε αρκετές μέρες, βρήκα και δανειστικά ένα set μελάνια original και δούλευε ρολοι

    Τελικά τον σούταρα και πήρα έναν canon προηγουμενης σειράς τον mx925 και ενα σετ επαναγεμιζομενα και χρησιμοποιώ original χύμα μελάνι που είναι για τους τανκατους τής canon τυπώνω φτηνά με την original ποιότητα χρωμάτων, αγόρασα τα επάναγεμοιζόμενα από ελληνικό κατάστημα και ο τύπος μου εγγυήθηκε ότι θα τα διαβάζει σαν γνήσια και έτσι είναι δεν έχει βγάλει κάποιο μήνυμα για μη γνήσια μελάνια

    Πήρα canon και συγκεκριμένα τον mx925 γιατί τον έχει ένας θείος μου από το 14 του εγκατέστησε ciss και τον ποτίζει με ότι μελάνια βρει δεν τον χρησιμοποιεί συχνά μπορεί και για 2 μήνες να μην τυπώσει σελίδα αλλα όταν τον δουλεύει τυπώνει με την μιία παρα πολύ πράμα και ποτε δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα
    για την καθημερινή χρήση είχε και εκείνος έναν epson αλλα ξαφνικά σταμάτησε να του τυπώνει έκανε σαν εμενα ότι τύπωνε αλλα έβγαζε άσπρη σελίδα... δεν γίνετε όλα τα ακροφύσια της κεφαλής να του βουλωσαν ταυτόχρονα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Deus : 14-10-18 στις 10:33.


  14. #44
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    για μενα προσωπικα τα καλυτερα πολυμηχανηματα είναι τα hp Officejet pro.

  15. #45
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απλα , διαλεγουμε εταιρια συμβατη με το εμποριο και οχι την κλοπη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τα ρομπότ δολοφόνοι και η χρήση τους θα συζητηθεί σε συνάντηση των ΗΕ
    Από 8anos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-22, 23:53
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-18, 08:59
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-18, 02:55
  4. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-18, 18:34
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 19:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας