Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 100
  1. #16
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    εμενα το καινουργιο hp Officejet pro 8715 δεν σ αφηνει να τυπωσεις ασπρομαυρο αν εχουν τελειωσει τα εγχρωμα

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Τα καινούργια μηχανήματα είναι σχεδόν όλα με σύνδεση στο internet, δεν παίζει ρόλο το τι λειτουργικό έχεις, το update πάει στο μηχάνημα.
    Κάτι λειτουργίες wifi printing, eprint Κλπ που έχουν σου λένε πως πρέπει να έχει Internet η συσκευή, μαζί με αυτό κάνουμε και ενα update για να κράταμε την συσκευή σε καλή κατάσταση

  3. #18
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Υπάρχουν εκτυπωτές που παίρνουν μπουκάλια με μελάνι. Δεν έχεις block και τσιπάκια. Απλώς γεμίζεις τα μπουκάλια και προχωράς.

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν εκτυπωτές που παίρνουν μπουκάλια με μελάνι. Δεν έχεις block και τσιπάκια. Απλώς γεμίζεις τα μπουκάλια και προχωράς.


    Ναι το ξέρουμε, ελπίζω να κάνεις εκτυπώσεις καθημερινά γιατί σε αρκετούς τα παίζει η κεφαλή αν δεν κάνεις εκτύπωση τουλάχιστον κάθε εβδομάδα, το κόστος δε της κεφαλής είναι παραπάνω απο την αγορά του εκτυπωτή.

  5. #20
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξέρουμε, ελπίζω να κάνεις εκτυπώσεις καθημερινά γιατί σε αρκετούς τα παίζει η κεφαλή αν δεν κάνεις εκτύπωση τουλάχιστον κάθε εβδομάδα, το κόστος δε της κεφαλής είναι παραπάνω απο την αγορά του εκτυπωτή.

    Την εβδομάδα καμία 60 φύλλα εντυπώνω.

    Ζαμανφου. Έκανα επέκταση εγγύησης 3 έτη και ότι τύχει

  6. #21
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    παντως για συμβατα εμπιστεύομαι μονο την printrite από το https://www.tonerhellas.com/

  7. #22
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λες τώρα; Τι σχέση έχουν τα μελάνια με το σκανάρισμα;
    Να σε αναγκάσουν να πας στο κατάστημα...

  8. #23
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το επιβεβαιώνω, καθώς έχουμε στο σπίτι τον Epson WF7620 και το θέμα με τα "updates" δεν προέκυψε τώρα, αλλά τουλάχιστον ένα χρόνο πριν.
    Τώρα πλέον χωρίς γνήσια μελάνια οι εκτυπώσεις είναι μεν δυνατόν να πραγματοποιηθούν, αλλά με κακή ποιότητα, κάτι που δεν συνέβαινε στην αρχή.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  9. #24
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.263
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λες τώρα; Τι σχέση έχουν τα μελάνια με το σκανάρισμα;
    Θα επιχειρήσω να απαντήσω ειδικά για canon (ενσωματωμένη κεφαλή), αλλά θα δεις ότι έχει εφαρμογή και στους άλλους.

    Οι σύγχρονοι εκτυπωτές έχουν προγραμματιστεί να κάνουν αυτόματα καθαρισμό -απλό- ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Αυτό γινόταν και πριν βάλουν τσιπάκια στα μελανοδοχεία. Οταν ανοίγει το καπάκι για να αλλάξει μελάνι, μετά από διακοπή ρεύματος, μετά από χ αριθμό εκτυπώσεων, ή μετά από 72 χονδρικά ώρες αδράνειας.
    Ναι ξοδεύει μελάνι, αλλά δεν είναι τόσο κακό, γιατί εξασφαλίζει την ορθή ροή του μελανιού = προστασία της ακριβής κεφαλής (είπαμε μιλούμε για canon).
    Βασική προϋπόθεση να υπάρχει μελάνι. Και τη σάρωση την έχουν ενσωματώσει σε αυτό το power cycle.
    -Κακώς?
    -Ναι
    Αλλά θα δεις ότι κάνει κάποιο καθαρισμό -αν έχει γράψει ώρες αδράνειας- ακόμα και τότε, λίγο πριν ή λιγο μετά τη σάρωση.

    Ασπρόμαυρη εκτύπωση
    Τους είναι αδιάφορο ποια μελανάκια θα δουλέψουν. Τον καθαρισμό θα θελήσουν να τον κάνουν έτσι και αλλιώς και αφορά όλα τα χρώματα.

    Firmware update
    Στο μενού έχουν κάποιες συγκαταθέσεις που πρέπει να κάνεις την πρώτη φορά. Αν δεν το έχεις κάνει ποτέ, δεν κάνουν αυτόματο update.
    -Ενσωματώνουν κακώς αυτό τον περιορισμό (αν το κάνουν) στο υποτιθέμενο update?
    -Ναι

    Προς το παρόν -ευτυχώς- είναι αποσυνδεμένο από τις υπόλοιπες λειτουργίες για να είναι on-line.

    Τα παραπάνω ειδικά για Canon.

    Να σε αναγκάσουν να πας στο κατάστημα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iml : 12-10-18 στις 21:27.
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  10. #25
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την εβδομάδα καμία 60 φύλλα εντυπώνω.

    Ζαμανφου. Έκανα επέκταση εγγύησης 3 έτη και ότι τύχει
    To είχα ψάξει και εγώ αλλά σε όλα μα όλα τα site ακόμα και στο amazon όλοι έλεγαν ότι μετά από έναν σχετικά μικρό αριθμό εκτυπώσεων (για τα δεδομένα του μηχανήματος) η ποιότητα άρχισε να γίνεται εντελώς χάλια και δεν τους κάλυπτε η εγγύηση.
    Πόσα έχεις τυπώσει μέχρι τώρα και ποιο μηχάνημα έχεις ?
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  11. #26
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Το ωραίο είναι πως, εγώ έχω ήδη πετάξει 2 αυθεντικότατα μελάνια HP 652, επειδή είχαν κολλήσει, ενώ είχαν αρκετό μέσα! Πριν λίγες ώρες πέταξα το 2ο, ενώ ο εκτυπωτής μου έλεγε ότι η στάθμη του είναι στα 3/4!! Πήγα κι έδωσα άλλα 9,5€, για ένα αυθεντικό HP 652, για να κάνω τη δουλειά μου.

    Αν κολλήσει και αυτό πριν τελειώσει, θα πετάξω ολόκληρο τον εκτυπωτή (που τον έχω 2 χρόνια). HP Deskjet 2135.

  12. #27
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akis1009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To είχα ψάξει και εγώ αλλά σε όλα μα όλα τα site ακόμα και στο amazon όλοι έλεγαν ότι μετά από έναν σχετικά μικρό αριθμό εκτυπώσεων (για τα δεδομένα του μηχανήματος) η ποιότητα άρχισε να γίνεται εντελώς χάλια και δεν τους κάλυπτε η εγγύηση.
    Πόσα έχεις τυπώσει μέχρι τώρα και ποιο μηχάνημα έχεις ?

    Το l310 ότι βρω το εντυπώνω. Μέχρι στιγμής ικανοποιημένος δηλώνω. Εάν χαλάσει τι να κάνουμε. Δεν θα πεθάνουμε κιόλας.

  13. #28
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Εγώ πάντως εδώ και χρόνια πριν πάρω εκτυπωτή (που ευτυχώς έχω κάμποσα χρόνια να αγοράσω) πάντα κοιτάω τι τιμές έχουν τα aftermarket μελάνια. Αυθεντικά έχω να πάρω απο την εποχή που είχα τον HP 880. Αν θέλουν ο κόσμος να σκέφτεται έστω την αγορά αυθεντικών μελανιών πρέπει να ρίξουν πολύ τις τιμές. Έτσι όπως είναι τώρα είναι ακριβότερα κατα βάρος απο το χρυσό ! Και δεν αστειεύομαι.

  14. #29
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μηχανημα Epson XP332 σε αλλαγη μελανιου με οχι γνησιο το αναγνωρισε οτι δεν ειναι γνησιο μου εβγαλε ενα μηνυμα περι πιθανον προβληματων αλλα τελικα τυπωνει κανονικα. Επισης εχει τελειωσει το μαυρο εδω και ενα μηνα αλλα το σκαννερ λειτουργει κανονικα σε wifi mode κιολας με ενα λαπτοπ windows 10.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  15. #30
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Ευτυχώς αυτό δεν ισχύει για όλους τους εκτυπωτές. Εχω έναν hp officejet 4500. Δεν θυμάμαι πότε τον πήρα αλλά πρέπει να τον έχω πάνω από 8 χρόνια. Σ αυτά τα 8 χρόνια έχω αγοράσει μόνο μια φορά γνήσια μελάνια, κι αυτό γιατί πριν 2 χρόνια ήμουν Νέα Υόρκη για 3 μήνες και δεν εκτύπωνε κανείς στο σπίτι με αποτέλεσμα να βουλώσουν οι κεφαλές. Είχα πάρει 1 λίτρο μαύρο μελάνι και από 200ml για το κάθε χρώμα και πρίν αδειάσει εντελώς το ξαναγεμίζω. Η χρήση που του κάνω είναι οικιακή και το 99% των εκτυπώσεων γίνεται με το μαύρο μελάνι. Ο επόμενος εκτυπωτής που θα πάρω αν χαλάσει αυτός θα είναι epson ecotank

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τα ρομπότ δολοφόνοι και η χρήση τους θα συζητηθεί σε συνάντηση των ΗΕ
    Από 8anos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-22, 23:53
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-18, 08:59
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-18, 02:55
  4. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-18, 18:34
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 19:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας