Σελ. 270 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 250260265268269270271272275280290 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.036-4.050 από 5543
  1. #4036
    Εγγραφή
    04-05-2021
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Γειά σε όλους. Πρόσφατα έγινε αλλαγή του ρούτερ μου καθώς το προηγούμενο τα παίξε. Λοιπόν το καινούριο h300s έχει την παλιά έκδοση firmware και μετά από 3 μέρες χρήσης δε λέει να ενημερωθεί. Καμία απάντηση σε αυτό;

  2. #4037
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ak45 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σε όλους. Πρόσφατα έγινε αλλαγή του ρούτερ μου καθώς το προηγούμενο τα παίξε. Λοιπόν το καινούριο h300s έχει την παλιά έκδοση firmware και μετά από 3 μέρες χρήσης δε λέει να ενημερωθεί. Καμία απάντηση σε αυτό;
    kai egv epaua to idio akribvw kai epeidh το ειχα μια βδομαδα περιπου και δεν........ πηρα τηλ και μου παν πως ενημερωνουν καποιες χιλαιδες την ημερα ( δεν θυ,μαμαι ακριβως ) και βρηκα ενα παλιο με την 11 επανω
    καλημερα πως παει ? :)

  3. #4038
    Εγγραφή
    22-03-2019
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ak45 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σε όλους. Πρόσφατα έγινε αλλαγή του ρούτερ μου καθώς το προηγούμενο τα παίξε. Λοιπόν το καινούριο h300s έχει την παλιά έκδοση firmware και μετά από 3 μέρες χρήσης δε λέει να ενημερωθεί. Καμία απάντηση σε αυτό;
    Sweet αν έχεις την 1.10 παίζεις με το https://github.com/pc-magas/sercommH...ntialsRecovery.
    Απ την πλευρά μου αναμένω breadboard ήδη πήρα ένα adapter να βάλω την flash memory και θα παίξω με memory dump για την εξαγωγή των credentials.

  4. #4039
    Εγγραφή
    02-07-2014
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    HOL
    Μου έστειλαν νέο εξοπλισμό. Συγκεκρ8μενα το zte. Εντελώς ασταθές modem ανεβοκατεβάζει ταχύτητες μόνο του.....αναγκαστικά εβαλα πίσω ξανά το h300s....τώρα δεν με βάζει στο μενού του μόντεμ με τους κωδικούς που είχα πριν......ξέρει κανεις να μου πει ποιοι είναι οι default κωδικόι ?

  5. #4040
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100M/10M
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α w/ RB4011
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mobile_34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έστειλαν νέο εξοπλισμό. Συγκεκρ8μενα το zte. Εντελώς ασταθές modem ανεβοκατεβάζει ταχύτητες μόνο του.....αναγκαστικά εβαλα πίσω ξανά το h300s....τώρα δεν με βάζει στο μενού του μόντεμ με τους κωδικούς που είχα πριν......ξέρει κανεις να μου πει ποιοι είναι οι default κωδικόι ?
    Ποιό ΖΤΕ σου έστειλαν?

    btw τα στοιχεία που ξέρω μέχρι στιγμής είναι τα superuser / 4tfbckam

  6. #4041
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    Καλησπερα καπου διαβασα εδω στο φορουμ , επειδη εχω πολλα κοληματα με το ρουτερ H300 να δοκιμάσω να αλλαξω το dns. Μπορει να με βοηθησει κάποιος να μου πει που θα μπω να κάνω αυτην την αλλαγή;

  7. #4042
    Εγγραφή
    11-04-2021
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    asdf
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodgeor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα καπου διαβασα εδω στο φορουμ , επειδη εχω πολλα κοληματα με το ρουτερ H300 να δοκιμάσω να αλλαξω το dns. Μπορει να με βοηθησει κάποιος να μου πει που θα μπω να κάνω αυτην την αλλαγή;
    Θα χρειαστεί να κάνεις 2 πράγματα για να αλλάξεις DNS.

    1) Στο μενού του H300-s θα πρέπει να απενεργοποιήσεις την ασφάλεια DNS ( κάπως έτσι το λέει ) , ώστε να σου επιτρέπει να χρησιμοποιήσεις DNS διαφορετικούς απο αυτούς της Vodafone.
    Πληκτρολογείς στον Browser σου την διεύθνση που λέει στο αυτοκόλλητο κάτω απο το modem ( 192.168.2.1 ) και κάνεις login με τα στοιχεία που λέει επίσης στο αυτοκόλλητο.
    Πας Internet / DNS & DDNS και κανεις toggle το διακοπτακι. Μετα πας κατω και πατας Εφαρμογή.

    2) Θα πρέπει να ρυθμίσεις στις συσκευές σου τους DNS που θες να χρησιμοποιήσεις. ( μπορεις να δεις απο εδω πως να ρυθμίσεις τις συσκευές σου )

    Σε αρκετά modem/router, μπορείς να ρυθμίσεις τα ίδια να χρησιμοποιούν δικούς σου DNS, ωστε να μην χρειάζεται να ρυθμίζεις κάθε συσκευή ξεχωριστά. Το H300-s δεν το υποστηρίζει αυτό.


    Στο επόμενο πόστ κάποιος με διόρθωσε, γίνεται αυτό που θες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Argo_petrelaio : 10-11-21 στις 02:23. Αιτία: asdf

  8. #4043
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Το υποστηριζει απλα θα πρεπει να κανει login σαν superuser

    Στην καρτελα ρυθμισεις/wan κανεις edit το προφιλ HSiv και κατω κατω
    Βγαζεις το αυτοματο dns και βαζεις δικους σου.

  9. #4044
    Εγγραφή
    11-04-2021
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    asdf
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το υποστηριζει απλα θα πρεπει να κανει login σαν superuser

    Στην καρτελα ρυθμισεις/wan κανεις edit το προφιλ HSiv και κατω κατω
    Βγαζεις το αυτοματο dns και βαζεις δικους σου.
    Ωπ, δεν το 'ξερα αυτό, ευχαριστώ.

  10. #4045
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Argo_petrelaio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωπ, δεν το 'ξερα αυτό, ευχαριστώ.
    Τιποτα αδερφε να εισαι καλα.

  11. #4046
    Εγγραφή
    19-08-2009
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Την τελευταία εβδομάδα το Η300 ξαφνικά αποσυνδέεται. Έχω ένδειξη στα Windows ότι η σύνδεση δεν υπάρχει και αν δεν το κλείσω δεν επανέρχεται η σύνδεση. Πιθανολογώ ότι έχει θέμα. Μεσοβδόμαδα κάλεσα το support. Ανάφερα το πρόβλημα και η πρώτη του απάντηση ήταν ποιό wifi χρησιμοποιούμε στα 2,4 ή στα 5GHz και να σταματήσουμε να χρηιμοποιούμε το 5 συμβούλεψε.... μιλάμε για support επιπέδου. Μήπως στελέχωσαν και το τεχνικό τμήμα από το τμήμα τηλ. πωλήσεων "Γειά σας έχουμε μια προσφορούλα για εσάς"?...

  12. #4047
    Εγγραφή
    11-04-2021
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    asdf
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis 07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την τελευταία εβδομάδα το Η300 ξαφνικά αποσυνδέεται. Έχω ένδειξη στα Windows ότι η σύνδεση δεν υπάρχει και αν δεν το κλείσω δεν επανέρχεται η σύνδεση. Πιθανολογώ ότι έχει θέμα. Μεσοβδόμαδα κάλεσα το support. Ανάφερα το πρόβλημα και η πρώτη του απάντηση ήταν ποιό wifi χρησιμοποιούμε στα 2,4 ή στα 5GHz και να σταματήσουμε να χρηιμοποιούμε το 5 συμβούλεψε.... μιλάμε για support επιπέδου. Μήπως στελέχωσαν και το τεχνικό τμήμα από το τμήμα τηλ. πωλήσεων "Γειά σας έχουμε μια προσφορούλα για εσάς"?...
    Έχω την εντύπωση οτι έχει πρόβλημα το Firmware, το οποίο σχετίζεται με το WiFi.

    Κάνω όλες μου τις δοκιμές μέσω ethernet, παρατήρησα το εξής:

    Έχοντας ενεργοποιημένο το WiFi ( με 4-5 συσκευές συνδεδεμένες ) , στα 2.4 και στα 5 ταυτόχρονα , μου εμφάνιζε κολλήματα (4-5 second )στο άνοιγμα σελίδων και κόλλαγε παααάρα πολύ αν έμπαινες στο interface του modem απο browser ( 192.168.2.1 ) σε σημείο που δεν ανταποκρινόταν καθόλου.

    Έχοντας απενεργοποιήσει πλήρως το Wifi, και χρησιμοποιόντας δικά μου acces points συνδεδεμένα με ethernet, πάει σφαίρα και ανταποκρίνεται άψογα αν μπω απο browser στο interface.

    Το έχω δοκιμάσει με 3-4 επανεκκινήσεις και κάνει ακριβώς το ίδιο.
    Δεν έχω δοκιμάσει να δω αν εμφανίζει το πρόβλημα έχοντας ενεργοποιημένο το Wifi μόνο στα 2.4 Ghz.

    Μπορεί όντως για κάποιον λόγο να τα παίζει όταν ενεργοποιται η μπάντα των 5 Ghz.

    ( έκδοση Firmware Vodafone-H-300s-v1.0.11.00 )

  13. #4048
    Εγγραφή
    26-11-2006
    Περιοχή
    Περιστερι
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.483
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Καλημέρα σας.
    Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί ενώ συγχρονίζω στα 107mbps, μερικές φορές πέφτει στα 85mbps , γενικά δεν είναι σταθερή η ταχύτητα, ή έστω με μικρή απόκλιση όπως ήταν;
    Τους είχα πάρει τηλέφωνο, κάτι έκαναν και έστρωσε για μερικούς μήνες και τώρα πάλι το ίδιο...
    Aργησα να ασχοληθώ με την τεχνολογία.

  14. #4049
    Εγγραφή
    10-10-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.079
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50Mbps-5Mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    5(dB) / 43(dB)
    Παιδιά παίζει κανείς σας να ξέρει πως (και αν) μπορούμε να φτιάξουμε ένα static route στον Sercomm H300s ?

  15. #4050
    Εγγραφή
    06-10-2019
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Argo_petrelaio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση οτι έχει πρόβλημα το Firmware, το οποίο σχετίζεται με το WiFi.

    Κάνω όλες μου τις δοκιμές μέσω ethernet, παρατήρησα το εξής:

    Έχοντας ενεργοποιημένο το WiFi ( με 4-5 συσκευές συνδεδεμένες ) , στα 2.4 και στα 5 ταυτόχρονα , μου εμφάνιζε κολλήματα (4-5 second )στο άνοιγμα σελίδων και κόλλαγε παααάρα πολύ αν έμπαινες στο interface του modem απο browser ( 192.168.2.1 ) σε σημείο που δεν ανταποκρινόταν καθόλου.

    Έχοντας απενεργοποιήσει πλήρως το Wifi, και χρησιμοποιόντας δικά μου acces points συνδεδεμένα με ethernet, πάει σφαίρα και ανταποκρίνεται άψογα αν μπω απο browser στο interface.

    Το έχω δοκιμάσει με 3-4 επανεκκινήσεις και κάνει ακριβώς το ίδιο.
    Δεν έχω δοκιμάσει να δω αν εμφανίζει το πρόβλημα έχοντας ενεργοποιημένο το Wifi μόνο στα 2.4 Ghz.

    Μπορεί όντως για κάποιον λόγο να τα παίζει όταν ενεργοποιται η μπάντα των 5 Ghz.

    ( έκδοση Firmware Vodafone-H-300s-v1.0.11.00 )
    Είχα κι εγώ αρκετά κολλήματα χωρίς αποσυνδέσεις.
    Έκανα τεχνικό αίτημα, ήρθαν και μέτρησαν την γραμμή που ήταν οκ.
    Το πρόβλημα είχε να κάνει ότι ξαφνικά στα καλά καθούμενα η γραμμή μάζευε ένα σωρό λάθη και χανόταν η σύνδεση στο ιντερνετ χωρίς αποσύνδεση από το dsl. Άλλες φορές κρατούσε 5 λεπτά, άλλες 10 και άλλες αναγκαζόμουν και έκανα ρεσταρτ.
    Δοκίμασα έτσι από απελπισία να κλείσω το 5g στο wifi και από τότε, η γραμμή δεν μαζεύει λάθη και δεν έχω χάσει ποτέ την σύνδεση...
    Τυχαίο? δεν ξέρω. Εϊναι 15 μέρες τώρα.

Σελ. 270 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 250260265268269270271272275280290 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας