Σελ. 66 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 4656616465666768717686 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 976-990 από 5540
  1. #976
    Εγγραφή
    04-08-2017
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papanebo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία γρήγορη ερώτηση.

    Σε περίπτωση που η γραμμή είναι νεκρή, το λαμπάκι DSL παραμένει σβηστό ή θα πρέπει να αναβοσβήνει ως ένδειξη ότι γίνεται προσπάθεια συγχρονισμού?

    Ρωτάω καθώς εχθές υποτίθεται πως θα γινόταν ενεργοποίηση της VDSL ή οποία όμως μεταφέρθηκε για Δευτέρα. Επειδή όμως ξαφνικά δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε internet εδώ και 12 ώρες (που σημαίνει πως ξεκίνησε η διαδικασία μετάβασης), μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και μου ανέφεραν πως internet θα πρέπει να έχω έστω και με μικρή ταχύτητα. Το λαμπάκι όμως του DSL παραμένει σβηστό και δεν ξέρω αν η γραμμή είναι νεκρή ή απλώς δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το VDSL. Στο παλιό ZTE H108 που είχα, ακόμα και η γραμμή να ήταν νεκρή, το λαμπάκι του DSL αναβόσβηνε.
    Αμα βάλεις το σταθερό σου εδώ (https://www.vodafone.gr/order-tracking/), τι λέει;

  2. #977
    Εγγραφή
    28-03-2005
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JpegXguy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα βάλεις το σταθερό σου εδώ (https://www.vodafone.gr/order-tracking/), τι λέει;
    Προβλεπόμενη Ημερ. Ενεργοποίησης: 02/09/2019
    Έχει προχωρήσει η αίτηση σου και εντός των επόμενων ημερών θα σε ενημερώσουμε για την προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης γραμμής με γραπτό μήνυμα στο κινητό επικοινωνίας που μας έχεις δηλώσει. Σε περίπτωση που έχεις κάνει αίτηση νέας αριθμοδότησης (εγκατάσταση νέας γραμμής) θα σε ενημερώσουμε εντός των επόμενων 10 ημερών με SMS στο κινητό επικοινωνίας που μας έχεις δηλώσει για την προβλεπόμενη ημερομηνία επίσκεψης τεχνικού. Την ημερομηνία που θα σου στείλουμε δεν απαιτείται να είσαι στο χώρο σου αλλά χρειάζεται να εξασφαλίσεις πρόσβαση στο κτίριο σου για τον τεχνικό και να διασφαλίσεις ότι αναγράφεται το όνομα σου στο κουδούνι. Σε περίπτωση που έχεις κάνει αίτηση για Vodafone home triple-play θα λάβεις σχετικό μήνυμα στο κινητό σου αναφορικά με την παράδοση του εξοπλισμού.

  3. #978
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papanebo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία γρήγορη ερώτηση.

    Σε περίπτωση που η γραμμή είναι νεκρή, το λαμπάκι DSL παραμένει σβηστό ή θα πρέπει να αναβοσβήνει ως ένδειξη ότι γίνεται προσπάθεια συγχρονισμού?

    Ρωτάω καθώς εχθές υποτίθεται πως θα γινόταν ενεργοποίηση της VDSL ή οποία όμως μεταφέρθηκε για Δευτέρα. Επειδή όμως ξαφνικά δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε internet εδώ και 12 ώρες (που σημαίνει πως ξεκίνησε η διαδικασία μετάβασης), μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και μου ανέφεραν πως internet θα πρέπει να έχω έστω και με μικρή ταχύτητα. Το λαμπάκι όμως του DSL παραμένει σβηστό και δεν ξέρω αν η γραμμή είναι νεκρή ή απλώς δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το VDSL. Στο παλιό ZTE H108 που είχα, ακόμα και η γραμμή να ήταν νεκρή, το λαμπάκι του DSL αναβόσβηνε.
    Οπως ειναι στο ρευμα, καντο reset και αστο λιγα λεπτα
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  4. #979
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Πάντως σαν ρουτερ είναι ότι να νε
    ο φίλος μου που του το έδωσα μου είπε κάθε 2 μέρες θέλει επαννεκιννηση

  5. #980
    Εγγραφή
    07-06-2006
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΔΑΓΚΛΗ
    Θα τα χει φτυσει η το τροφοδοτικο του η κανας πυκνωτης στο pcb, ενδεχομενως και το σαπιο firmware, το h300 με δυσκολια στηριζει μια συσκευη συνδεδεμενη με rj45 επανω του και σιγουρα οχι τις αναγκες ενος σπιτιου,γραφειου, μιας μικρης επιχειρησης με κινητα τηλ,laptops,κονσολες κτλπ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill2015 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως σαν ρουτερ είναι ότι να νε
    ο φίλος μου που του το έδωσα μου είπε κάθε 2 μέρες θέλει επαννεκιννηση

  6. #981
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Πάντως για να δουλέψει καλά χρειάζεται άλλο λογισμικό
    Εγώ πάντως έβαλα το 267 και όλα οκ
    Του οτε που βλέπω και εκεί πολλοί έχουν προβλήματα
    Να μαζευτούμε να κάνουμε κάτι ομαδικό καταγγελία οτι δήποτε για το ρουτερ μπας και γίνει κάτι

  7. #982
    Εγγραφή
    26-11-2013
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Την Πέμπτη παρέλαβα ως αντικατάσταση του Zte H367N (αποσυνδεόταν από το Wifi αρκετά συχνά) το H300s και μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Έχει δυνατότερο σήμα από το προηγούμενο, δεν εχω παρατηρήσει κάποιο drain και στις δυο μπάντες και φοβόμουν με τα σχόλια που διάβαζα ότι θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσω το παλιό αλλά όλα καλά.( Ούτε χρειάστηκε κάποια επανεκκίνηση, έκανε μια μονο του στην αρχή που πέρασε την τελευταία ενημέρωση)

  8. #983
    Εγγραφή
    11-11-2015
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Router
    H300s
    Καλησπέρα παιδιά , και εγώ είμαι της άποψης ότι πρέπει να ανοίξουμε για να αλλάξουμε την γνώμη της εταιρίας όσο αναφορά την υποστήριξη Bridge Mode στο H300s, όσο θέλετε δηλώστε υποστήριξη στην παρακάτω αίτηση για να την στείλουμε μετά στην Vodafone να πιέσουμε.

    http://chng.it/Gsz6J2f8

  9. #984
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Δεν θα γίνει τίποτα. Στην σύμβαση που όλοι μας υπογράψαμε (και αγνοείτε παντελώς) αναφέρει ότι η Vodafone έχει δικαίωμα να μην προσφέρει όλες τις υπηρεσίες, όπως και να κάνει υποχρεωτικό τον εξοπλισμό της. Συμφωνώ ότι ο εξοπλισμός έχει ότι να'ναι software με πολλά bugs, αλλά η Vodafone έχει επιλέξει αρκετές λειτουργίες να τις κλειδώσει και έχει κάθε δικαίωμα.

  10. #985
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα γίνει τίποτα. Στην σύμβαση που όλοι μας υπογράψαμε (και αγνοείτε παντελώς) αναφέρει ότι η Vodafone έχει δικαίωμα να μην προσφέρει όλες τις υπηρεσίες, όπως και να κάνει υποχρεωτικό τον εξοπλισμό της. Συμφωνώ ότι ο εξοπλισμός έχει ότι να'ναι software με πολλά bugs, αλλά η Vodafone έχει επιλέξει αρκετές λειτουργίες να τις κλειδώσει και έχει κάθε δικαίωμα.
    Αφού δεν έχει δικαίωμα να τον κάνει υποχρεωτικό τον εξοπλισμό, γιατι δεν μας λέει εκεί τους κωδικούς του VoIP να πάρουμε εκει ενα δικό μας ρουτερ για να έχουμε μια αξιοπρεπή οικιακή εμπειρία...

  11. #986
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Γιατί δεν έχει υποχρέωση και ισχύει στην μεγάλη πλειοψηφία των παρόχων όλου του πλανήτη. Μετρημένοι είναι αυτοί που εφαρμόζουν την πολιτική της Cosmote (που και αυτή αρχικά δεν τον έδινε).

  12. #987
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν έχει δικαίωμα να τον κάνει υποχρεωτικό τον εξοπλισμό, γιατι δεν μας λέει εκεί τους κωδικούς του VoIP να πάρουμε εκει ενα δικό μας ρουτερ για να έχουμε μια αξιοπρεπή οικιακή εμπειρία...
    Παλιότερα η Hol που έκανε χρήση δεύτερου vc σου έδινε την δυνατότητα για bridge, τώρα όμως που δεν υπάρχουν διαφορετικά vc/vlans έχουμε θέμα ασφαλείας, και δεν είναι αυτό το θέμα μόνο για τους 500 που θα ζητήσουν bridge είναι θέμα για όλους τους συνδρομητές τους, θα πρέπει να μπούνε δικλείδες ασφαλείας κλπ κλπ κλπ, αυτό απαιτεί ενα κόστος, ο κόσμος όμως θέλει την φθηνότερη υπηρεσία.

  13. #988
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν έχει υποχρέωση και ισχύει στην μεγάλη πλειοψηφία των παρόχων όλου του πλανήτη. Μετρημένοι είναι αυτοί που εφαρμόζουν την πολιτική της Cosmote (που και αυτή αρχικά δεν τον έδινε).
    Ας μας δώσουν τότε ένα ρούτερ το οποίο να είναι αντάξιο για τις συνθήκες που θα καλύπτει, δηλαδή τις οικιακές ξαναλεω...
    Και δεν είναι ένα απλό ADSL Router, εδώ μιλάμε για VDSL που θα καλύπτει ταχύτητες έως 200 Mbps που για να θες τέτοιες ταχύτητες θα είσαι και απαιτητικός χρήστης...
    Θα είναι άραγε αυτός ένας λόγος έτσι ώστε κάποιος επαγγελματίας να κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ και να φύγει αζημίως;;;
    Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με αυτο το ρούτερ γιατι πολύ απλά δεν το έχω στην γραμμή μου γιατι πολύ απλά πηρα ενα του εμπορίου... Μιλάω όμως εκ μέρους όλων των κατόχων αυτου του ρούτερ με VoIP και όσων δεν έχουν λεφτά να δίνουν για ρούτερ γιατί έχω δει πόσο χάλια συμπεριφέρεται σε δύσκολες γραμμές και θέλει επανεκκίνηση κάθε μερα χειροκίνητα με βγάλσιμο και βάλσιμο της πρίζας γιατι απλά κολλάει το software...

  14. #989
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Όχι δεν μπορείς να κάνεις καταγγελία, στην σύμβαση σου υπέγραψες ότι ο εξοπλισμός της Vodafone είναι υποχρεωτικός για την σωστή παροχή υπηρεσιών και η Vodafone δεν εγγυάται την σωστή λειτουργία με άλλο εξοπλισμό. Δεν δίνουν κωδικούς, δεν κάνουν bridge.

  15. #990
    Εγγραφή
    02-09-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Δυστηχώς έκανα και εγώ αναβάθμιση σε VDSL Vodafone και παρέλαβα το συγκεκριμένο router. Πριν είχα ένα δικό μου Draytek Vigor και ζούσα σε άλλο κόσμο.
    Με τα χίλια ζόρια έχω αποδεχτεί την νέα κατάσταση (μέχρι να τελειώσει το συμβόλαιο να πάω Cosmote) αλλά δεν έχω βρει λύση για ένα θέμα:
    Όταν πάω να βάλω τις θύρες 80 και 443 στο port forward μου βγάζει μύνημα ότι οι θύρες αυτές είναι δεσμευμένες.
    Βλέπω ότι από την πλευρά του Internet είναι ανοιχτή η πρόσβαση στο web interface του router οπότε χρησιμοποιούνται από αυτό.
    Υπάρχει τρόπος να κλείσω την πρόσβαση αυτή και να ελευθερώσω τις πόρτες;
    Δύο φορές που έχω καλέσει την τεχνική υποστήριξη μου ή δεν καταλαβαίνουν τι τους λέω ή το παίζουν ότι δεν καταλαβαίνουν.

Σελ. 66 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 4656616465666768717686 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας