Σελ. 87 από 369 ΠρώτηΠρώτη ... 67778285868788899297107 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.291-1.305 από 5533
  1. #1291
    Εγγραφή
    04-08-2017
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ είδα το toggle να υπάρχει και κανένα τρόπο να αποθηκεύσεις την αλλαγή. Έχουν βάλει τα κουμπιά save να έχουν στο style attribute "display: none". Ακόμη και αν βγάλω το style rule, το κλικ δεν κάνει κάτι.

  2. #1292
    Εγγραφή
    09-08-2007
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Το μόνο που παρατήρησα είναι πως στις ρυθμίσεις για ipv6 αν δεν βάλεις και την επιλογή για DNS τότε παίρνεις μόνο wan ipv6 και δεν παίζει το prefix delegation (/56) για να κάνεις assignment στο LAN. Διαφορετικά το ανοίγω και το κλείνω οποιαδήποτε στιγμή.

  3. #1293
    Εγγραφή
    04-08-2017
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    Path Level
    Fastpath
    Εσένα στο IPv6 toggle έχει κανονικά τα κουμπιά; Η είσαι σε άλλο μενου;

  4. #1294
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παιδια χτες ειχα κανει reset το ρουτερ...! γιατι να δω αν φτιαξει το προβλημα..... εχω vdsl 100 επιανε χαλαρα τα 90 εδω και 1 χρονο περιπου...... ξαφνικα εδω και κοντα 1 μηνα καθε βραδυ η συνδεση μου φτανει να ειναι χειροτερα και απο adsl...... εχω 2mbps..... δεν μπορω να κανω τπτ...! χτες λοιπον εκανα reset... και δεν εφτιαξε τπτ...! συνέχισα να έχω συγχρονισμο με 2mbps ενώ το upload ηταν σταθερα παντα στο 9.87

    το πρωί σήμερα έφτιαξε και ήταν για κάποιες ώρες ok... αλλα από το απόγευμα ξανά τα ίδια...! η ερώτηση μου τώρα είναι η εξής....! μήπως επειδή έκανα reset το router την ώρα που είχε πρόβλημα η σύνδεση έχει πάρει λάθος συγχρονισμο η τέλος πάντων να μου κάνει τώρα θέμα? μήπως πρέπει να κάνω ξανά reset όταν είναι ok η σύνδεση? η είναι χαζό αυτό που λέω? :P

  5. #1295
    Εγγραφή
    29-10-2008
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Καλησπερα,

    Εχω πολυ σοβαρο προβλημα με σύνδεση 50αρα VDSL Vodafone με modem H300S, και παρακαλω για την βοηθεια σας μιας βλεπω οτι υπαρχει αρκετη εμπειρια μαζεμενη σε αυτο το thread.

    Η διαφορα μου με τους περισσοτερους που διαβασα στο thread ειναι οτι το δικο μου H300S και πολύ καλές ταχύτητες πιανει όταν συνδέεται (45-46mbps) και με καλυπτει σε θεματα εμβέλειας και αναγνωρισης του WiFi απο τις διαφορες συσκευες.

    Το προβλημα μου ειναι οι συνεχεις αποσυνδέσεις απο το Internet (πλέον καθημερινό φαινόμενο). Στο WiFi μενω συνδεδεμενος, το σημα ειναι φουλ, αλλα δεν εχω προσβαση στο Net.

    Η τηλεωνια μου ειναι VOIP και δυστυχως την χρειαζομαι, με αυτο το δεδομενο λοιπον:

    1. Υπαρχει καποιο (δύνατο) modem/router για να αντικαταστησει το H300S με χρηση VOIP?

    2. Πιστευετε οτι αν κρατησω το H300S και του φορεσω το AC6 σαν Access Point (με απενεργοποιηση του Wifi στο H300S) θα δω καποια βελτιωση στο θεμα των αποσυνδεσεων?

    3. Ειδα οτι σε δυο post προτεινουν το εξης setup:
    https://www.skroutz.gr/s/6732764/Ubi...er-X-ER-X.html
    https://www.skroutz.gr/s/14330784/Te...&keyphrase=ac6
    Εαν παω σε αυτη την λυση το H300S καταργειται τελειως προφανως, σωστα? Και το setup του νεου router ειναι απλο? (γιατι δεν ειμαι και κανενας γκουρου)

    4. Επειδη το ΜΕΓΑΛΟ προβλημα ειναι οι τηλεορασεις και το streaming. Σκεφτηκα να παω σε λυση με ταυτοχρονη χρηση Access Point (καρφωμενο πανω στο H300S) και ενσυρματο Powerline (καρφωμενο πανω στο Access Point) για τις τηλεορασεις μονο. Πιστευετε θα δουλεψει αυτο το setup ή το μπλεκω πολυ? Ή το προβλημα θα παραμενει για παντα λογο του H300S που θα ειναι η "αρχη των παντων"?

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!

  6. #1296
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis939 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,

    Το προβλημα μου ειναι οι συνεχεις αποσυνδέσεις απο το Internet (πλέον καθημερινό φαινόμενο). Στο WiFi μενω συνδεδεμενος, το σημα ειναι φουλ, αλλα δεν εχω προσβαση στο Net.


    Ευχαριστώ προκαταβολικά!
    Καλημερα. Να σου πω καποια βασικα. Αποι την στιγμη που εχεις voip και h300s δεν μπορεις να αλλαξεις μοντεμ. Επισης με τα μεχρι τωρα δεδομενα δεν μπορεις να βαλεις καποιο αλλο ρουτερ και να δουλευουν μαζι. Το μονο που μπορεις να βαλεις ειναι ενα Access Point η καποιο extender

    Το προβλημα που αναφερεις δεν προσδιοριζει που ακριβως ειναι το προβλημα. Δηλαδη και εγω μπορω να ανοιξω ενα ρουτερ με wifi που να μην ειναι συνδεδεμενος πουθενα, να μπω με το κινητο μου στο δικτυο και απλα να ειμαι συνδεδεμενος χωρις ιντερνετ. Οι αποσυνδεσεις ειναι οτι χανει συγχρονισμο το h300s και συγχρονιζει παλι μονο του? Την ωρα που δεν εχεις προσβαση στοπ κινητο σου μεσω wifi , ταυτοχρονα δεν εχεις και σε σταθερο υπολογιστη με καλωδιο?

    Ριξε μια ματια και ενημερωσε μας για να βοηθησουμε

  7. #1297
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Αφού μιλάμε για αποσυνδέσεις από το Internet κι όχι θέμα WiFi, γιατί να φταίει το Η300s κι όχι η γραμμή?

  8. #1298
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis939 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,

    Εχω πολυ σοβαρο προβλημα με σύνδεση 50αρα VDSL Vodafone με modem H300S, και παρακαλω για την βοηθεια σας μιας βλεπω οτι υπαρχει αρκετη εμπειρια μαζεμενη σε αυτο το thread.

    Η διαφορα μου με τους περισσοτερους που διαβασα στο thread ειναι οτι το δικο μου H300S και πολύ καλές ταχύτητες πιανει όταν συνδέεται (45-46mbps) και με καλυπτει σε θεματα εμβέλειας και αναγνωρισης του WiFi απο τις διαφορες συσκευες.

    Το προβλημα μου ειναι οι συνεχεις αποσυνδέσεις απο το Internet (πλέον καθημερινό φαινόμενο). Στο WiFi μενω συνδεδεμενος, το σημα ειναι φουλ, αλλα δεν εχω προσβαση στο Net.

    Η τηλεωνια μου ειναι VOIP και δυστυχως την χρειαζομαι, με αυτο το δεδομενο λοιπον:

    1. Υπαρχει καποιο (δύνατο) modem/router για να αντικαταστησει το H300S με χρηση VOIP?

    2. Πιστευετε οτι αν κρατησω το H300S και του φορεσω το AC6 σαν Access Point (με απενεργοποιηση του Wifi στο H300S) θα δω καποια βελτιωση στο θεμα των αποσυνδεσεων?

    3. Ειδα οτι σε δυο post προτεινουν το εξης setup:
    https://www.skroutz.gr/s/6732764/Ubi...er-X-ER-X.html
    https://www.skroutz.gr/s/14330784/Te...&keyphrase=ac6
    Εαν παω σε αυτη την λυση το H300S καταργειται τελειως προφανως, σωστα? Και το setup του νεου router ειναι απλο? (γιατι δεν ειμαι και κανενας γκουρου)

    4. Επειδη το ΜΕΓΑΛΟ προβλημα ειναι οι τηλεορασεις και το streaming. Σκεφτηκα να παω σε λυση με ταυτοχρονη χρηση Access Point (καρφωμενο πανω στο H300S) και ενσυρματο Powerline (καρφωμενο πανω στο Access Point) για τις τηλεορασεις μονο. Πιστευετε θα δουλεψει αυτο το setup ή το μπλεκω πολυ? Ή το προβλημα θα παραμενει για παντα λογο του H300S που θα ειναι η "αρχη των παντων"?

    Ευχαριστώ προκαταβολικά!
    Τα Link δεν λειτουργούν.

    Βάλε πρόχειρα ένα άλλο modem/router, όποιο να' ναι και βολέψου προσωρινά με το κινητό για τηλεφωνία, αν δεν έχεις αποσυνδέσεις με το άλλο, φταίει το ρούτερ οπότε και ζητάς αντικατάσταση, αν έχεις πάλι αποσυνδέσεις φταίει ο πάροχος.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #1299
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ζητα να σου στείλουν ένα από τα modem των πρώην πελατών cyta, αφού είναι αναβαθμισμένα λειτουργούν κανονικά και σε δίκτυο Vodafone. Αν το πρόβλημα συνεχιζεται τότε ευθύνεται η γραμμη σου.

  10. #1300
    Εγγραφή
    29-10-2008
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα. Να σου πω καποια βασικα. Αποι την στιγμη που εχεις voip και h300s δεν μπορεις να αλλαξεις μοντεμ. Επισης με τα μεχρι τωρα δεδομενα δεν μπορεις να βαλεις καποιο αλλο ρουτερ και να δουλευουν μαζι. Το μονο που μπορεις να βαλεις ειναι ενα Access Point η καποιο extender

    Το προβλημα που αναφερεις δεν προσδιοριζει που ακριβως ειναι το προβλημα. Δηλαδη και εγω μπορω να ανοιξω ενα ρουτερ με wifi που να μην ειναι συνδεδεμενος πουθενα, να μπω με το κινητο μου στο δικτυο και απλα να ειμαι συνδεδεμενος χωρις ιντερνετ. Οι αποσυνδεσεις ειναι οτι χανει συγχρονισμο το h300s και συγχρονιζει παλι μονο του? Την ωρα που δεν εχεις προσβαση στοπ κινητο σου μεσω wifi , ταυτοχρονα δεν εχεις και σε σταθερο υπολογιστη με καλωδιο?

    Ριξε μια ματια και ενημερωσε μας για να βοηθησουμε
    Ναι τo modem συγχρονιζει παλι μονο του, αλλα μετα απο αρκετη ωρα. Δυστυχως λογο της διαταξης του σπιτιου δεν υπαρχει τιποτα συνδεδεμενο με καλωδιο πανω στο router οποτε δεν μπορω να απαντησω στο δευτερο ερωτημα σου.

  11. #1301
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannis939 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τo modem συγχρονιζει παλι μονο του, αλλα μετα απο αρκετη ωρα. Δυστυχως λογο της διαταξης του σπιτιου δεν υπαρχει τιποτα συνδεδεμενο με καλωδιο πανω στο router οποτε δεν μπορω να απαντησω στο δευτερο ερωτημα σου.
    Άρα το προβλημα που εχεις ειναι το H300s το οποιο κανει αποσυνδέσεις. Οποτε παιρνεις το 13840 χωρις χρεωση και τους λες το προβλημα σου.

  12. #1302
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100M/10M
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α w/ RB4011
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε πρόχειρα ένα άλλο modem/router, όποιο να' ναι και βολέψου προσωρινά με το κινητό για τηλεφωνία, αν δεν έχεις αποσυνδέσεις με το άλλο, φταίει το ρούτερ οπότε και ζητάς αντικατάσταση, αν έχεις πάλι αποσυνδέσεις φταίει ο πάροχος.
    Τι ωραία που βγαίνουν τα συμπεράσματα ότι φταίει ο πάροχος... δηλαδή αποκλείεται να φταίει η καλωδίωση στο κτήριό του ή στο χώρο του ας πούμε. Γιατί... γιατί έτσι!

  13. #1303
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nOiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ωραία που βγαίνουν τα συμπεράσματα ότι φταίει ο πάροχος... δηλαδή αποκλείεται να φταίει η καλωδίωση στο κτήριό του ή στο χώρο του ας πούμε. Γιατί... γιατί έτσι!
    Έχεις δίκαιο, από τις τόσες χιλιάδες φορές που έχω προτείνει σαν πρώτο βήμα τα βασικά, το θεώρησα και αυτονόητο πλέον, ελπίζω να με συγχωρήσεις για την παράλειψη και υπόσχομαι ενώπιον όλων να είμαι πιο προσεκτικός στο μέλλον και να μην κάνω τόσο σοβαρά λάθη που υποβιβάζουν το κύρος των παρόχων.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  14. #1304
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100M/10M
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α w/ RB4011
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 8.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκαιο, από τις τόσες χιλιάδες φορές που έχω προτείνει σαν πρώτο βήμα τα βασικά, το θεώρησα και αυτονόητο πλέον, ελπίζω να με συγχωρήσεις για την παράλειψη και υπόσχομαι ενώπιον όλων να είμαι πιο προσεκτικός στο μέλλον και να μην κάνω τόσο σοβαρά λάθη που υποβιβάζουν το κύρος των παρόχων.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση.
    Εφόσον λοιπόν έχεις την εμπειρία ένας λόγος παραπάνω να είναι αδικαιολογητο. Σκέψου λίγο πόσο "αέρα" παίρνουν ορισμένοι με κάτι τέτοια και τα ψελνουν χωρίς δεύτερη σκέψη στους υπαλλήλους.

  15. #1305
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nOiz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον λοιπόν έχεις την εμπειρία ένας λόγος παραπάνω να είναι αδικαιολογητο. Σκέψου λίγο πόσο "αέρα" παίρνουν ορισμένοι με κάτι τέτοια και τα ψελνουν χωρίς δεύτερη σκέψη στους υπαλλήλους.
    Εμπειρία;; τι είναι αυτό;;; τίποτα δεν έχω και γι' αυτό κάνω και τόσο σοβαρά λάθη, άλλωστε το γράφω και κάτω από το όνομα μου
    Κατώτατο μέλος & εντελώς άσχετος χρήστης
    μάλλον δεν το πρόσεξες............... δεν πειράζει, σιγά-σιγά θα μάθω κι' εγώ, μέχρι τότε ζητάω την κατανόηση σας.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 87 από 369 ΠρώτηΠρώτη ... 67778285868788899297107 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας