Σελ. 276 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 256266271274275276277278281286296 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.126-4.140 από 5540
  1. #4126
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Για να φτασεις στην θεραπεια , πρωτα πρεπει να κανεις διαγνωση .

    Τι ακριβως θεμα ειχες και εκανες reset ?
    The gr81 .

  2. #4127
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από coyot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα θέμα. Οδοντογλυφίδα hard reset και όλα καλά. Απλά το αναφέρω για να το ξέρουν τα παιδιά στο forum.
    Αυτό από τον τεχνικό και μόνον. Διότι αν το κάνει ο χρήστης, τότε μέχρι να έρθει ο τεχνικός να το ρυθμίσει πάλι απλά δεν θα έχει σύνδεση.

  3. #4128
    Εγγραφή
    20-01-2022
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosmelt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έκανα ανανέωση συμβολαίου χτες και μου έστειλαν καινούργιο εξοπλισμό. Χάρηκα μήπως έστελναν το H267A αλλά τελικά το Η300s έστειλαν ξανά...
    Και εγώ έκανα και δεν μου έστειλαν τίποτα. Γνωρίζετε με ποια κριτήρια στέλνουν καινούργιο εξοπλισμό στις ανανεώσεις; Είχα πρωτοπάει στη Vodafone πριν δύο χρόνια.

  4. #4129
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Νεο firmware H300s-v1.2.00.08 και είναι υπο εξέταση..το πήρα ξημερώματα αλλά τώρα το είδα..

  5. #4130
    Εγγραφή
    08-12-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    Philips CGA5722
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Ερώτηση για την οποία δεν κατάφερα να βρω κάποια αναφορά: στο H300s, υπάρχει δυνατότητα να προσθέσουμε δεύτερο αριθμό SIP; Με το usermode= "admin" μπορώ να δω τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας και να προσθέσω SIP provider και το αντίστοιχο account, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω να παίξει. Ό,τι και να δοκιμάσω, μένουν και οι δύο γραμμές πεσμένες. Μόλις αφαιρέσω το νέο account, ζωντανεύει ξανά ο default VOIP αριθμός της Vodafone.

    Αυτό που προσπαθώ είναι να έχω το vodafone number στο TEL1 και ένα άλλο SIP number στο TEL2.

  6. #4131
    Εγγραφή
    04-12-2010
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να φτασεις στην θεραπεια , πρωτα πρεπει να κανεις διαγνωση .

    Τι ακριβως θεμα ειχες και εκανες reset ?
    Ο τεχνικός μου είπε να το κάνω. Είχα μισή ταχύτητα. Κάναμε speedtest δεν άλλαζε. Το κάναμε μαζί και ήρθε η 100σταρα.
    Δεν κάνει όμως κάτι ο τεχνικός. Δε μπορεί να κάνει διάγωνση αν ο ρουτερ κολλησει.... Αυτό μου είπαν

    Θεωρώ λογικό να μη καταλαβαίνει remote το h300s για το πως δουλεύει. Αρα ρωτάει στο χρήστη τι βλέπει αυτός.

  7. #4132
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hemi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ έκανα και δεν μου έστειλαν τίποτα. Γνωρίζετε με ποια κριτήρια στέλνουν καινούργιο εξοπλισμό στις ανανεώσεις; Είχα πρωτοπάει στη Vodafone πριν δύο χρόνια.

    Δεν έχω ιδέα... Εμένα κάθε φορά που κάνω ανανέωση συμβολαίου μου στέλνουν και router και αποκωδικοποιητή.
    Ερώτηση περί εξοπλισμού... Τα προηγούμενα router/αποκωδικοποιητές τι τα κάνω; Μπορώ να τους τα πάω πίσω; Τα πετάω; Δε μου τα ζήτησε κανείς...
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  8. #4133
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hemi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ έκανα και δεν μου έστειλαν τίποτα. Γνωρίζετε με ποια κριτήρια στέλνουν καινούργιο εξοπλισμό στις ανανεώσεις; Είχα πρωτοπάει στη Vodafone πριν δύο χρόνια.
    Αν έχεις ADSL Router κι αναβαθμίσεις σε VDSL στέλνουν άλλο, ή αν έχεις H267A και αναβαθμίσεις σε 200αρα, ή αν έχεις VDSL Router χωρίς Voip.

    Για αποκωδικοποιητές, επειδή τους πληρώνεις πλέον 60€ (24 δόσεις των 2,50€) από όσο ξέρω στέλνουν έναν και μόνο αν χαλάσει παίρνεις άλλο. Εξαίρεση είναι αν έχεις κάποιο παλιό αποκωδικοποιητή (motorola, cisco, technicolor) και ανανεώσεις, όπου είναι υποχρεωτικό να αλλάξεις δέκτη (Sagemcom).

    Τους παλιούς αποκωδικοποιητές δεν μπορείς να τους κάνεις τίποτα και θεωρητικά επειδή τους πληρώνεις, στο τέλος ανήκουν σε εσένα. Είναι κλειδωμένοι.

    Τα παλιά Router VDSL είναι με χρησιδάνειο και ενδεχομένως στο μέλλον να τα ζητήσουν πίσω αλλά μέχρι στιγμής έχουν ζητήσει μόνο μια φορά (πριν 3-4 χρόνια, τότε με το σκάνδαλο της ZTE) λόγω έλλειψης αποθέματος.

  9. #4134
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tohatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση για την οποία δεν κατάφερα να βρω κάποια αναφορά: στο H300s, υπάρχει δυνατότητα να προσθέσουμε δεύτερο αριθμό SIP; Με το usermode= "admin" μπορώ να δω τις ρυθμίσεις της τηλεφωνίας και να προσθέσω SIP provider και το αντίστοιχο account, αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το κάνω να παίξει. Ό,τι και να δοκιμάσω, μένουν και οι δύο γραμμές πεσμένες. Μόλις αφαιρέσω το νέο account, ζωντανεύει ξανά ο default VOIP αριθμός της Vodafone.

    Αυτό που προσπαθώ είναι να έχω το vodafone number στο TEL1 και ένα άλλο SIP number στο TEL2.
    Σε όλους τους παρόχους, οι ρυθμίσεις για την VoIP τηλεφωνία είναι κλειδωμένες αποκλειστικά για την δική τους υπηρεσία.

  10. #4135
    Εγγραφή
    22-03-2019
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300s
    Guys ΛΟΙΠΟΝ έχουμε και λέμε: https://f-droid.org/en/packages/pcma...fone_fu_h300s/

    Πλέον και εσύ που δεν έχεις playstore (βασικά ποτέ δεν την ανέβασα στο playstore) μπορείς να κατεβάσεις το APP και να ανακτήσεις τα voip settings.
    Κλώτησε και εσύ τις μπάλες της vodaphone και βαλε το δικό σου router. Πλέον μπορείς να πάρεις ανάσα και να πεις i-Sihtir ελεύθερα.

    (Μέχρι να κάνει update Και νβα σπάσει οριστικώς η εφαρμογή και να βρεθεί κάποιος άλλος συμφορουμίτης και να βρεί άλλη λύση.)

  11. #4136
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pc_magas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Guys ΛΟΙΠΟΝ έχουμε και λέμε: https://f-droid.org/en/packages/pcma...fone_fu_h300s/

    Πλέον και εσύ που δεν έχεις playstore (βασικά ποτέ δεν την ανέβασα στο playstore) μπορείς να κατεβάσεις το APP και να ανακτήσεις τα voip settings.
    Κλώτησε και εσύ τις μπάλες της vodaphone και βαλε το δικό σου router. Πλέον μπορείς να πάρεις ανάσα και να πεις i-Sihtir ελεύθερα.

    (Μέχρι να κάνει update Και νβα σπάσει οριστικώς η εφαρμογή και να βρεθεί κάποιος άλλος συμφορουμίτης και να βρεί άλλη λύση.)
    Δεν κανει connect στο router, εισάγω κωδικό, πατάω συνδεση και δεν κάνει τίποτα
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  12. #4137
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλημερα σας, εδω και 2 εβδομαδες περιπου καθημερινα στα logs βλεπω port scan 2-3 την ημερα.. και πιο παλια το εβλεπα αυτο αλλα οχι τοσο συχνα.. τωρα κανω καθε μερα κανω ενα restart για να αλλαξει ip αλλα παλι μετα απο καποιες ωρες βλεπω το παρακατω μνμ.. ειναι φυσιολογικο τωρα αυτο να συμβαινει καθημερινα? γενικα τα port scan ειναι αρκετα συνηθισμένο ακομα και απο καποιο bot θα μπορουσε να γινεται.. το θεμα ειναι οτι με προβληματιζει λιγακι γιατι γενικα δεν εβλεπα ποτε καθημερινα το συγκεκριμενο μνμ απο το firewall του ρουτερ..

    Denial of Service incident detected port scan (FW101)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akisgr : 23-01-22 στις 13:40.

  13. #4138
    Εγγραφή
    23-11-2006
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις ADSL Router κι αναβαθμίσεις σε VDSL στέλνουν άλλο, ή αν έχεις H267A και αναβαθμίσεις σε 200αρα, ή αν έχεις VDSL Router χωρίς Voip.

    Για αποκωδικοποιητές, επειδή τους πληρώνεις πλέον 60€ (24 δόσεις των 2,50€) από όσο ξέρω στέλνουν έναν και μόνο αν χαλάσει παίρνεις άλλο. Εξαίρεση είναι αν έχεις κάποιο παλιό αποκωδικοποιητή (motorola, cisco, technicolor) και ανανεώσεις, όπου είναι υποχρεωτικό να αλλάξεις δέκτη (Sagemcom).

    Τους παλιούς αποκωδικοποιητές δεν μπορείς να τους κάνεις τίποτα και θεωρητικά επειδή τους πληρώνεις, στο τέλος ανήκουν σε εσένα. Είναι κλειδωμένοι.

    Τα παλιά Router VDSL είναι με χρησιδάνειο και ενδεχομένως στο μέλλον να τα ζητήσουν πίσω αλλά μέχρι στιγμής έχουν ζητήσει μόνο μια φορά (πριν 3-4 χρόνια, τότε με το σκάνδαλο της ZTE) λόγω έλλειψης αποθέματος.


    Εμένα πάντως, όπως έγραψα και πιο πάνω, μου στέλνουν σε κάθε ανανέωση router (2 φορές βέβαια το H300s...) και επίσης σε κάθε ανανέωση μου στέλνουν και αποκωδικοποιητή, τον οποίο δεν βλέπω να τον χρεώνουν κάπου, εκτός αν είναι η τιμή μέσα στο πάγιο.
    Κινητό: Samsung Galaxy A52s



    Νίκος Χανδόλιας

  14. #4139
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    μενα μου βαζουν εδω και καιρο 2,5 ευρω εξοπλισμος .....εν τω μεταξυ εχω μαζεψει τρια σερκομ και δυο ζτε ..χαχαχαχα θα τα πουλησω να βγαλω τα εξοδα που μου χρεωνουν
    φυσικα με νοιαζει ναναι σταθερη η γραμη και τα υπολοιπα δεν με απασχολουν ( μικρομεσαιος χρηστης
    καλημερα πως παει ? :)

  15. #4140
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.763
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα σας, εδω και 2 εβδομαδες περιπου καθημερινα στα logs βλεπω port scan 2-3 την ημερα.. και πιο παλια το εβλεπα αυτο αλλα οχι τοσο συχνα.. τωρα κανω καθε μερα κανω ενα restart για να αλλαξει ip αλλα παλι μετα απο καποιες ωρες βλεπω το παρακατω μνμ.. ειναι φυσιολογικο τωρα αυτο να συμβαινει καθημερινα? γενικα τα port scan ειναι αρκετα συνηθισμένο ακομα και απο καποιο bot θα μπορουσε να γινεται.. το θεμα ειναι οτι με προβληματιζει λιγακι γιατι γενικα δεν εβλεπα ποτε καθημερινα το συγκεκριμενο μνμ απο το firewall του ρουτερ..

    Denial of Service incident detected port scan (FW101)
    Και γιατι κανεις restart? Αυτα τα bot σκαναρουν ολες τις ip's του παροχου. Θα σε βρουν να σε δοκιμασουν λιγο παρακατω.
    Τα 2 την ημερα δεν ειναι τιποτε. Απο 200 και πανω το συζηταμε.

Σελ. 276 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 256266271274275276277278281286296 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας