Σελ. 186 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 166176181184185186187188191196206 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.776-2.790 από 5541
  1. #2776
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    μιλώντας με την τεχνική υποστήριξη με ενημέρωσαν ότι η εγγραφή στο log

    Account (2102......) Registered on (**********)

    σημαίνει ότι το ρούτερ επικοινωνεί κάθε τόσο με τους σέρβερ για να βεβαιωθούν και οι δυο πλευρές ότι όλα δουλεύουν σωστά και ο πελάτης συνεχίζει να έχει τηλεφωνικό σήμα.


    οπότε τίποτα ανησυχητικό.

  2. #2777
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Να ρωτήσω κάτι.

    Το port forward σας δουλεύει σωστά? Σε μένα και στα 2 router που εχω κάνουν τα δικιά τους. Οταν περάσουν 2-3 ημέρες online ενώ η πόρτα δείχνει να ειναι open, παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ στο DVR. Οταν κανω επανεκκίνηση στο router μετά ειναι όλα καλά. Τελικά νομιζω ότι το εν λόγο router ειναι για τα σκουπίδια αφού αδυνατεί να προφέρει ακόμα και τα βασικά πράγματα.

  3. #2778
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω κάτι.

    Το port forward σας δουλεύει σωστά? Σε μένα και στα 2 router που εχω κάνουν τα δικιά τους. Οταν περάσουν 2-3 ημέρες online ενώ η πόρτα δείχνει να ειναι open, παρόλα αυτά δεν μπορώ να συνδεθώ στο DVR. Οταν κανω επανεκκίνηση στο router μετά ειναι όλα καλά. Τελικά νομιζω ότι το εν λόγο router ειναι για τα σκουπίδια αφού αδυνατεί να προφέρει ακόμα και τα βασικά πράγματα.
    Εισαι με στατικες ΙΡ ή με reserved ?

    - - - Updated - - -



    Απο τον Ιουλιο.... μια χαρα δουλευουν οσες πορτες ρυθμισα σε αρκετα ρουτερ ( 6-7 ειναι σιγουρα ) .
    The gr81 .

  4. #2779
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Oχι static εχω βάλει στο μηχάνημα.

  5. #2780
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oχι static εχω βάλει στο μηχάνημα.
    χμμ... περιεργο..

    καλα θα ρωτησω τα αυτονόητα .... οι στατικες ειναι εκτος ευρους dhcp ετσι ?
    Ειναι 2 καταγραφικα σε ενα ρουτερ σε διαφορετικες εξωτερικες πορτες προφανως . ετσι ?


    Επισης... στο κανει και σε αλλες πορτες? ή μονο στα καταγραφικα ?
    The gr81 .

  6. #2781
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Είναι μόνο ένα μηχάνημα, μόνο σε αυτό εχω ανοίξει πορτ. Ναι φυσικά ειναι εκτός dhcp και πολυ υψηλή (.250) Με της cosmote το router όταν ήμουν δούλευε σωστά παντως. Δεν εχω αλλαξει κάτι από τότε εκτός απο την πορτ. 80 που δεν ανοίγει στο H300 και αναγκάστηκα να βάλω μια άλλη. Δεν ξέρω να φταίει η πόρτα? εχω βάλει την 8080.

  7. #2782
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μόνο ένα μηχάνημα, μόνο σε αυτό εχω ανοίξει πορτ. Ναι φυσικά ειναι εκτός dhcp και πολυ υψηλή (.250) Με της cosmote το router όταν ήμουν δούλευε σωστά παντως. Δεν εχω αλλαξει κάτι από τότε εκτός απο την πορτ. 80 που δεν ανοίγει στο H300 και αναγκάστηκα να βάλω μια άλλη. Δεν ξέρω να φταίει η πόρτα? εχω βάλει την 8080.
    Εγω προσωπικα αποφευγω να βαζω "γνωστες" πορτες εξωτερικες , καθως πεφτει πολυ σκαναρισμα σε αυτες κατα προτεραιοτητα.

    Δοκιμασε να βαλεις αλλη. Μεγαλουτσικη.
    The gr81 .

  8. #2783
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Oκ θα αλλάξω πόρτα να δούμε πως θα πάει. Παντως με αυτή την βλακεία του router με την 80 που δεν ανοίγει χάνω την NAT δωρεάν που εχει σαν υπηρεσία για απομακρυσμένη πρόσβαση.

  9. #2784
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παρατηρώ καθε βράδυ οτι τα led internet και Wifi 2.4G αναβοσβηνουν ολη την ώρα χωρίς να χρησιμοποιώ καπια συσκευη... αποσυνδεσα ολες της συσκευές και συνέχιζε το ίδιο... Σε καπια φαση σταμάτησε το led 2.4G να αναβοσβηνει και αναβοσβηνε μονο το led του ίντερνετ χωρίς να σταματάει... Αυτο ολη την ημέρα αν δεν χρησιμοποιώ καπια συσκευή δεν συμβαίνει πάντως... Κοιταξα απο το web interface αλλα και τα logs δεν φενεται καπια συσκευή που δεν γνωρίζω την mac address και τωρα σκέφτομαι το εξής υπάρχει ενδεχόμενο κάποιος να κλέβει wifi χωρις να εμφανίζεται στο ρουτερ;

    το ρωτάω αυτο διότι εδω και 3 εβδομάδες εβλεπα στα logs αρκετα μυνήματα denial of service detected port scan

    Τωρα δεν το εχει εμφανίσει ξανά βέβαια μεχρι στιγμής αλλα δεν ξέρω τι φάση.. αρχικα το 1ο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλό ηταν καποιο botnet οκ αυτο με μια αλλαγη ip ηταν οκ αλλα την αλλη φορα κατευθείαν μετα απο restart με το που πήρε ip χτύπαγε ασταμάτητα Ddos ειχε γεμίσει ολο το log ξανα κανω ρεσταρτ μετα και ολα οκ.. λεω οκ τυχαίο προφανώς θα ηταν η fake messages η την συγκεκριμένη ip που πηρα θα ηταν σε στόχο απο καποιο botnet λογικά...

  10. #2785
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρατηρώ καθε βράδυ οτι τα led internet και Wifi 2.4G αναβοσβηνουν ολη την ώρα χωρίς να χρησιμοποιώ καπια συσκευη... αποσυνδεσα ολες της συσκευές και συνέχιζε το ίδιο... Σε καπια φαση σταμάτησε το led 2.4G να αναβοσβηνει και αναβοσβηνε μονο το led του ίντερνετ χωρίς να σταματάει... Αυτο ολη την ημέρα αν δεν χρησιμοποιώ καπια συσκευή δεν συμβαίνει πάντως... Κοιταξα απο το web interface αλλα και τα logs δεν φενεται καπια συσκευή που δεν γνωρίζω την mac address και τωρα σκέφτομαι το εξής υπάρχει ενδεχόμενο κάποιος να κλέβει wifi χωρις να εμφανίζεται στο ρουτερ;

    το ρωτάω αυτο διότι εδω και 3 εβδομάδες εβλεπα στα logs αρκετα μυνήματα denial of service detected port scan

    Τωρα δεν το εχει εμφανίσει ξανά βέβαια μεχρι στιγμής αλλα δεν ξέρω τι φάση.. αρχικα το 1ο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλό ηταν καποιο botnet οκ αυτο με μια αλλαγη ip ηταν οκ αλλα την αλλη φορα κατευθείαν μετα απο restart με το που πήρε ip χτύπαγε ασταμάτητα Ddos ειχε γεμίσει ολο το log ξανα κανω ρεσταρτ μετα και ολα οκ.. λεω οκ τυχαίο προφανώς θα ηταν η fake messages η την συγκεκριμένη ip που πηρα θα ηταν σε στόχο απο καποιο botnet λογικά...

    Για τα λαμπακια που αναβοσβηνουν .... μπορει να "προσπαθει καποιος ειτε κατα λαθος ειτε επιτηδες να συνδεθει .

    Μπορει ακομα και να απο αλλες γειτονικες συσκευες wifi . που εκπεμπουν δεδομενα .
    Το wifi σου λοιπον θα "λαβει αυτα τα δεδομενα ( handshake) μεχρι να καταλαβει οτι δεν ειναι για αυτο και θα τα απορριψει.


    Μην αγχωνεσαι . Εφοσον δεν βλεπεις ΑΓΝΩΣΤΕΣ συσκευες στο δικτυο σου.

    Να βαλεις "δυνατο password" και στο wifi και στο ρουτερ .
    Επισης εγω κλεινω το UPnP και το WPS .

    Μην κανεις σεναρια και αγχωνεσαι χωρις λογο . Επισης τα σημαντικα αρχεια σου αν ακολουθεις τον κανονα 3-2-1 του backup .... κοιμησου ησυχος.
    The gr81 .

  11. #2786
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα λαμπακια που αναβοσβηνουν .... μπορει να "προσπαθει καποιος ειτε κατα λαθος ειτε επιτηδες να συνδεθει .

    Μπορει ακομα και να απο αλλες γειτονικες συσκευες wifi . που εκπεμπουν δεδομενα .
    Το wifi σου λοιπον θα "λαβει αυτα τα δεδομενα ( handshake) μεχρι να καταλαβει οτι δεν ειναι για αυτο και θα τα απορριψει.


    Μην αγχωνεσαι . Εφοσον δεν βλεπεις ΑΓΝΩΣΤΕΣ συσκευες στο δικτυο σου.

    Να βαλεις "δυνατο password" και στο wifi και στο ρουτερ .
    Επισης εγω κλεινω το UPnP και το WPS .

    Μην κανεις σεναρια και αγχωνεσαι χωρις λογο . Επισης τα σημαντικα αρχεια σου αν ακολουθεις τον κανονα 3-2-1 του backup .... κοιμησου ησυχος.
    Προφανώς και δεν αγχώνομαι δεν υπάρχει κανενας λογος Εχω αρκετα δυνατο password και εννοείτε παντα κλειστα UPnp και wps

    Επίσης δεν εχω σημαντικά αρχεία οποτε ενας παραπανω λογος για να μην υπάρχει άγχος

    Απλα μου φάνηκε περίεργο που συμβαίνει αυτο καθε βράδυ τωρα να προσπαθεί κάποιος να συνδεθεί δεν νομίζω εκτος αν εχει φαει κόλλημα το ρουτερ και συμβαίνει αυτο.. ισως θα μπορούσε αφου μεχρι και τα logs κάποιες φορές στο ακυρο τα διεγραφε.. οπως επίσης τα αρχικα μετα απο restart γράφουν 1970 δεν κανει συγχρονισμό ωρας\ημνιας αμέσως αλλα μετα απο 2 λεπτά ετσι τα επομενα logs τα δείχνει σωστες ωρες.. γενικα πρεπει να βρω χρονο κάποια στιγμη να βαλω ενα άλλο ρουτερ γιατι αυτο το H300S ειλικρινά τοσα χρόνια δεν παλεύεται.. επίσης για 8 μερες up η συνδεση με 6578 CRC ειναι πολλά;

    Απο super frames στο upload εχω 2450

    Απο hec 0/0

  12. #2787
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και δεν αγχώνομαι δεν υπάρχει κανενας λογος Εχω αρκετα δυνατο password και εννοείτε παντα κλειστα UPnp και wps

    Επίσης δεν εχω σημαντικά αρχεία οποτε ενας παραπανω λογος για να μην υπάρχει άγχος

    Απλα μου φάνηκε περίεργο που συμβαίνει αυτο καθε βράδυ τωρα να προσπαθεί κάποιος να συνδεθεί δεν νομίζω εκτος αν εχει φαει κόλλημα το ρουτερ και συμβαίνει αυτο.. ισως θα μπορούσε αφου μεχρι και τα logs κάποιες φορές στο ακυρο τα διεγραφε.. οπως επίσης τα αρχικα μετα απο restart γράφουν 1970 δεν κανει συγχρονισμό ωρας\ημνιας αμέσως αλλα μετα απο 2 λεπτά ετσι τα επομενα logs τα δείχνει σωστες ωρες.. γενικα πρεπει να βρω χρονο κάποια στιγμη να βαλω ενα άλλο ρουτερ γιατι αυτο το H300S ειλικρινά τοσα χρόνια δεν παλεύεται.. επίσης για 8 μερες up η συνδεση με 6578 CRC ειναι πολλά;

    Απο super frames στο upload εχω 2450

    Απο hec 0/0
    Εγώ θα έβαζα ταινία πάνω στα λαμπάκια!
    Εσυ μπορεί να μην κάνεις χρήση κάποια συσκευής, αυτό δεν σημαίνει όμως πως δεν υπάρχουν εφαρμογές στην συσκευή που κάνουν χρήση του ασυρμάτου.
    Ακόμα και κλειστά να τα έχεις όλα, πάλι θα υπάρχει κάποια δραστηριότητα, είναι φυσιολογικό

    Τα λάθη όχι είναι πολύ καλά

  13. #2788
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Μια χαρα ειναι τα λαθη. Δεν ειναι καθολου ανησυχητικο νουμερο.

    Απλα να ξερεις θα μετρησουν διαφορετικα σε μια γραμμη που "καθεται" και διαφορετικα σε μια γραμμη που "δουλευει" στο 100% ολη μερα.

    Αυτο με τα log ... ειναι απολυτως φυσιολογικο. Μεχρι να παρει την ωρα απο τον NTP δειχνει την default αρχικη ημερομηνια και ωρα.
    ΟΛΑ τα ρουτερ ετσι δουλευουν . ειτε φτηνο ειτε ακριβο. εφοσον ΔΕΝ εχουν εσωτερικα RTC ( real time clock) .

    Αν δεν εχειςκαποιο προβλημα δεν βλεπω τον λογο να το αλλαξεις.
    The gr81 .

  14. #2789
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έβαζα ταινία πάνω στα λαμπάκια!
    Εσυ μπορεί να μην κάνεις χρήση κάποια συσκευής, αυτό δεν σημαίνει όμως πως δεν υπάρχουν εφαρμογές στην συσκευή που κάνουν χρήση του ασυρμάτου.
    Ακόμα και κλειστά να τα έχεις όλα, πάλι θα υπάρχει κάποια δραστηριότητα, είναι φυσιολογικό

    Τα λάθη όχι είναι πολύ καλά
    Χαχα πραγματικά το σκέφτηκα και εγω να βαλω μια ταινία αρχικά πανω στα led αλλα επιδει ζεστενεται το ρούτερ λεω αστο γιατι θα γινει χάλια ετσι βρήκα την λύση με ενα μαυρο πανακι και όλα τέλεια

    Το βράδυ αποσυνδεω ολες της συσκευές απο το wifi αλλα συνεχίζει να αναβοσβηνει το internet και το wifi 2.4G σε κάποια φάση σταματάει το led του wifi και συνεχίζει ασταμάτητα το internet επίσης το παρατηρώ το ιδιο και οταν κλείνω απο το κουμπι πανω στο H300S εντελως το ασύρματο αυτο που μου φάνηκε περίεργο ειναι γιατι απο την στιγμη που εχω κλειστο wifi σε ολες της συσκευές να βλεπω να αναβοσβηνουν δεν το έκανε παλια αυτο παντα καθε βράδυ ηταν ολα σταθερά τα led ακομα και οταν ηταν πανω η συσκευές...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα ειναι τα λαθη. Δεν ειναι καθολου ανησυχητικο νουμερο.

    Απλα να ξερεις θα μετρησουν διαφορετικα σε μια γραμμη που "καθεται" και διαφορετικα σε μια γραμμη που "δουλευει" στο 100% ολη μερα.

    Αυτο με τα log ... ειναι απολυτως φυσιολογικο. Μεχρι να παρει την ωρα απο τον NTP δειχνει την default αρχικη ημερομηνια και ωρα.
    ΟΛΑ τα ρουτερ ετσι δουλευουν . ειτε φτηνο ειτε ακριβο. εφοσον ΔΕΝ εχουν εσωτερικα RTC ( real time clock) .

    Αν δεν εχειςκαποιο προβλημα δεν βλεπω τον λογο να το αλλαξεις.
    Ο λόγος που θελω να βαλω αλλο ρουτερ ειναι γιατι οταν βλέπει κάποιος πχ netflix η youtube παρατηρώ να σέρνετε το ασύρματο Internet με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω καμία σελίδα... Αυτο βέβαια δεν συμβαίνει συνέχεια αλλα ειναι κάποιες φορές πολυ έντονο το πρόβλημα.. εγω πάντως ειμαι με ethernet κσι δεν βλέπω καμιά πτώση στην ταχύτητα.. το πρόβλημα ειναι ξεκάθαρα με το wifi.. με το 5Ghz πάντως δεν εχει κανενα θέμα ακομα και αν βαλω σε 3 συσκευές να παίζουν κάποιο video σε υψηλή ανάλυση.. προφανώς ίσως εχει να κάνει και με της ώρες αυτο δηλαδή παρεμβολές απο αλλα δίκτυα.. αλλα γενικα το έχω ψάξει εχω βρει τα καλύτερα μεχρι στιγμής channel για λιγότερες παρεμβολές.. απλα εχουν και αρκετοί γείτονες Vodafone και ολη εχουν το H300S όλοι εχουν αλλάξει κανάλια εκτός απο έναν που τα ειχε αφήσει ολα default και παντα έπεφτε πανω στο δικό μου κανάλι και ετσι του το είπα και δεν είχε ιδέα πως θα το αλλάξει και πήγα και του άλλαξα εγω κανάλι και του ειπα να βάλει και ενα καλύτερο κωδικό στο wifi πράγμα που έγινε ευτυχώς γιατί ο άλλος μπορεί πχ να ηταν κανενας περίεργος και μετα αντε να εβγαζα άκρη..

    Παλεύω μπας και μου στείλουν το tp link μιας και μπαίνει ευκολα σε bridge mode απο την αλλη αν δεν καταφέρω να μου το δώσουν το tp link 100v θα βαλω κάποιο αλλο ρουτερ bridge και θα έχω το Η300S μονο για VoIP

  15. #2790
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλεύω μπας και μου στείλουν το tp link μιας και μπαίνει ευκολα σε bridge mode απο την αλλη αν δεν καταφέρω να μου το δώσουν το tp link 100v θα βαλω κάποιο αλλο ρουτερ bridge και θα έχω το Η300S μονο για VoIP
    Τα λαμπακια θα αναβοσβηνουν. για ποιο λογο δεν χρειαζεται να το αναλυσουμε περαιτερω.

    παντως αφου ειναι συνδεδεμενο το ρουτερ με το ιντερνετ... δεν σημαινει οτι δνε ανταλλασει και δεδομενα .

    Απο εκει και περα, ειμαι της εξης αποψης. Θα κατσω με το modem-roυter-AP του παροχου αν με καλυπτει στις αναγκες που καλειται να καλυψει.

    Αν εχω αυξημενες απαιτησεις ... δεν μπορω να εχω απαιτηση απο μια συσκευη ΟΛΑ-ΣΕ-ΕΝΑ να με εξυπηρετησει.
    Αν δεν μου κανει το wifi του , θα βαλω δικο μου ΑΡ πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις .
    Αν δεν μου κανει ενσυρματα , θα βαλω δικο μου ρουτερ πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις .
    Αν εχω προβληματα γενικοτερα με την σταθεροτητα της γραμμης , θα βαλω και αλλο modem.

    Επισης αν ειναι δικα μου τα μηχανηματα , ΔΕΝ ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ απο του παροχου. και παντα ειναι ολα ρυθμισμενα οπως θελω , ασχετα με τις φορητοτητες.

    Για ολα υπαρχει λυση. Ο παροχος ειναι υποχρεωμενος να μου προσφερει ΤΗΝ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. οχι μια τελεια συσκευη για να στησω το εσωτερικο μου δικτυο.

    Οποτε για να μην σε ζαλιζω.... προτεινω να "επενδυσεις" σε ενα ΑΡ-ac που θα το εχεις για τα επομενα 5-10 χρονια.

    Η οπως σωστα εγραψες , καποια στιγμη να βαλεις δικο σου τελειως modem , royter , Access Point ακομα και τηλεφωνικο adapter για να φυγει τελειως το Η300 .
    (τους κωδικους της τηλεφωνιας τους βρισκεις αν ψαξεις λιγο. )
    The gr81 .

Σελ. 186 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 166176181184185186187188191196206 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας