Σελ. 53 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 781-795 από 5546
  1. #781
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tα TENDA θεωρούνται καλά μηχανήματα;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #782
    Εγγραφή
    07-06-2006
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΔΑΓΚΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα TENDA θεωρούνται καλά μηχανήματα;;
    Το τι εννοει ο καθενας καλο ειναι σχετικο, εγω κοιταω παντα τον παραγοντα αξια προς χρημα, εχω δουλεψει αρκετα Tenda WIFI routers σαν access points και δεν ειχα προβλημα, αρκει να τα στησει καποιος σωστα, ειναι κινεζορουτερς με φθηνα realtek socs αλλα που δουλευουν αξιοπιστα και γρηγορα χωρις ασυμβατοτητες, σε ολες αυτες τις συσκευες πρωτα χαλαει ο power adapter και μετα η συσκευη, ενα προβληματικο τροφοδοτικο wifi router που δεν δινει τα σωστα amps μπορει να του προκαλεσει να κανει disconnects απο μια εως αρκετες φορες την ημερα, μου εχει συμβει αρκετες φορες και σε Tenda, του αλλαξα τον Power adaptor και εφτιαξε ως δια μαγειας...

  3. #783
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    Μελίσσια, Αθήνα
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Vodafone H300s
    Path Level
    Interleaved
    Δοκίμασα αρκετές ρυθμίσεις με το Tenda (διαφορετικά κανάλια χωρίς παρεμβολές, μεγαλύτερη ισχύς, αλλαγές στο wifi bandwidth ή στο anti-interference κλπ) αλλά δυστυχώς δεν υπήρξε σημαντική βελτίωση ούτε στα 5GHz, ούτε στα 2,4GHz. Σε συγκεκριμένο δωμάτιο που το TG788 (νομίζω και το Η300) κουτσά στραβά έπιανε, το Tenda έχει ελάχιστη έως μηδενική λήψη και δεν μπορεί να γίνει δουλειά εκεί. Με εξαίρεση την περίπτωση αυτή γενικά έχει πολύ καλή συμπεριφορά μέχρι στιγμής και δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο, για τα λεφτά του είναι εξαιρετικό. Να είχα δώσει 75+ για το Ubiquiti να έλεγα ότι περίμενα πολλά παραπάνω. Αλλά στο εύρος τιμών του Tenda είδα καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με αντίστοιχα Netgear ή TP Link ΑΡ του παρελθόντος. Οπότε δεν το μετανιώνω.

    Θα το κρατήσω για άλλες δουλειές μιας και τελικά παρήγγειλα το TP Link VR600v2, αφού το χρέπι-router της Vodafone εξακολουθεί να βγάζει προβλήματα. Σήμερα έκανα το μέγα σφάλμα να δοκιμάσω ένα restart στο Tenda. Το τελευταίο συμπεριφέρθηκε όπως έπρεπε, ωστόσο το H300... ψόφησε ξανά χωρίς προφανή λόγο. Τα λαμπάκια άναβαν όλα, ανταποκρινόταν στο ping, στην πράξη όμως για τουλάχιστον 20 λεπτά δεν έμπαινε πουθενά. Δεν με άφηνε καν να συνδεθώ στο admin και η λύση ήταν restart μέσω κουμπιού. Enough is enough. Πάμε να δοκιμάσουμε το VR600 και ας πάει στα κομμάτια η σταθερή τηλεφωνία.
    "Nada pode me separar do amor de Deus", Ayrton Senna da Silva (1960-1994)
    nfl.nasos.gr

  4. #784
    Εγγραφή
    07-06-2006
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΔΑΓΚΛΗ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  KDOsNaz.png 
Εμφανίσεις:  83 
Μέγεθος:  92,1 KB 
ID: 205005

    Όσοι τρεχουν Viber στα κινητά και στον υπολογιστη τους και δεν γνωρίζουν τι συμβαίνει στο παρασκήνιο ας πάρουν μια ιδέα απο το dashboard του OpenDNS.

    Μόνη λύση για αυτήν την adware εφαρμογή που εχει τρελάνει τους dns servers και το bandwidth με τις διαφημίσεις της, dns based blocking μεσω του OpenDNS αλλα και αλλων λυσεων οπως PiHole κτλπ.

  5. #785
    Εγγραφή
    20-06-2014
    Περιοχή
    Νέοι Πόροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300s vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως θα βαλει ενας κατοικος ινες στο σπιτι του αν δεν υπαρχουν οι εγκαταστασεις στο δημο του; Προφανως καποια τηλεπικοινωνιακη εσκαψε το δικτυο της για να προσφερει αυτες τις υπηρεσιες. Για το βυρωνα εσκαψε η vodafone.
    δηλαδή στο Βύρωνα η vodafone έχει φέρει την οπτική μέχρι έξω απο τις πόρτες κάθε οικίας? Εαν ναι τις έφερε υπόγεια ή εναέρια?

  6. #786
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marinatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδή στο Βύρωνα η vodafone έχει φέρει την οπτική μέχρι έξω απο τις πόρτες κάθε οικίας? Εαν ναι τις έφερε υπόγεια ή εναέρια?
    Υπογεια, εσκαψαν το προηγουμενο καλοκαιρι.

  7. #787
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Μπορεί άραγε η θύρα USB του Η300 να "σηκώσει" ένα δίσκο SSD 240GB;

  8. #788
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μπορεί.

  9. #789
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Linksys WAG 300n
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 52(dB)
    Χαιρετώ την παρέα.

    Συγνώμη εάν έχουν απαντηθεί παλαιότερα αυτά που γράφω, αλλά συμπαθάτε με, δε γίνεται να κοιτάξω 53 σελίδες...
    Συνοπτικά λοιπόν:

    1. Έχω το συγκεκριμένο modem με την έκδοση firmware v1.0.09.01_dsp190325T006. Γνωρίζει κάποιος εάν το συγκεκριμένο modem δέχεται χειροκίνητα αναβάθμιση, και εάν ναι, εάν υπάρχει νεώτερο firmware από το παραπάνω, πού μπορώ να το βρω και εάν θα επηρεάσει τη λειτουργία του modem ή του σταθερού τηλεφώνου (εφόσον στο site της Vodafone δεν υπάρχει το παραμικρό);

    2. Γνωρίζετε εάν το συγκεκριμένο modem έχει λειτουργία remote admin, και εάν ναι, από πού ενεργοποιείται και ρυθμίζεται;

    Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
    Πως νιώθουμε παράφορα, πως ζούμε έτσι αδιάφορα....

  10. #790
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρεπει αν σου απαντησει αυτος που το εψαξε, αν δει το μηνυμα σου

    Οποτε πας στην αναζητηση πανω δεξια
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  11. #791
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Ολοκληρώθηκε και σε μένα σήμερα η φορητότητα από Wind (TDM) VDSL 50αρα σε Vodafone 100αρα (VDSL Vectoring).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeppos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ps: το router έχει ήδη αρχίσει και βγάζει προβλήματα, συγκεκριμένα μετά από ελάχιστα λεπτά χρήσης τα admin webpages μουλαρώνουν και πετάνε timeout ό,τι και να δοκιμάσω, από οποιονδήποτε browser. Την ίδια ώρα η σύνδεση στο Internet δουλεύει κανονικά. Φαίνεται δεν πρόκειται για θέμα σύνδεσης αλλά είναι καθαρά θέμα του front end που μουλαρώνει και επανέρχεται μετά από αρκετά λεπτά. Το έχει κάνει ήδη πάνω από 4-5 φορές σε μια ώρα. Πραγματικά απορώ πως βγάζουν τέτοια εκτρώματα σε κυκλοφορία...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeppos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχαμε προχθές και τα πρώτα πραγματικά προβλήματα από το H300 μιας και επί 20 λεπτά επέμενε να μην με βγάζει στο Internet ούτε και να με αφήνει να συνδεθώ στο admin interface από οποιαδήποτε συσκευή. Την ίδια ώρα μπορούσα να το pingάρω ενώ τα φωτάκια για DSL και Internet παρέμεναν αναμμένα, πάει να πει θεωρητικά δεν ήταν πρόβλημα της γραμμής. Επανήλθε από μόνο του.
    Άλλαξα και password στο router. Μετά έκανα ένα restart και πλέον δεν μπαίνει ούτε σε μένα στο web config του, lol. Ελπίζω να διορθωθεί με άλλο ένα restart γιατί βαριέμαι να κάνω reset.

    Υποθέτω ότι έχω VoIP γιατί όσο είχα πάνω το προηγούμενο modem/router της Wind το τηλέφωνο ήταν νεκρό. Σύνδεσα το H300S υπάρχει "tone" στις συσκευές αλλά ούτε κλήσεις μπορώ να κάνω, ούτε κλήσεις μπορώ να δεχτώ. Άρα υποθέτω ότι δεν είναι δικό μου πρόβλημα αλλά της Vodafone.

    Edit: Τελικά χρειάστηκε factory reset και το VoIP από γκαβομάρα το είχα στην TEL2 αντί TEL1.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ThReSh : 10-07-19 στις 18:13.

  12. #792
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Χαλκούτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    καλησπέρα και από εμένα, πριν από μερικές ημέρες μου έγινε μια προσφορά να αλλάξω από adsl (pstn) σε vdsl 30αρι και δέχτηκα. Την Πέμπτη μου ήρθε το H 300s και το σύνδεσα όταν μου ήρθε το sms στο κινητό. Με το adsl είχα 15-16 mbps περίπου και τώρα με το vdsl ενεργοποιημένο δεν έχω πάνω από 12.
    Επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα και αυτοί μου είπαν ότι βλέπουν ότι η 30αρα δουλεύει κανονικά αλλά βλέπουν και το ρουτερ μου που δείχνει 12.
    Το δήλωσαν βλάβη και αύριο θα έρθει κάποιος τεχνικός στο σπίτι να το κοιτάξει.
    Σήμερα τσέκαρα το ρουτερ σε όλες τις πρίζες του σπιτιού (με reset κάθε φορά) και είδα ότι εκεί που το είχα εξ αρχής έχει την καλύτερη ταχύτητα....
    Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, ελπίζω να το φτιάξει αύριο ο τεχνικός.
    Θα επανέλθω με νεότερα.....

  13. #793
    Εγγραφή
    17-02-2011
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα και από εμένα, πριν από μερικές ημέρες μου έγινε μια προσφορά να αλλάξω από adsl (pstn) σε vdsl 30αρι και δέχτηκα. Την Πέμπτη μου ήρθε το H 300..
    Screenshot τα στατιστικά που δείχνει το H300s? Καλύτερα βέβαια να έστελνες αφού το κοιτούσε ο τεχνικός.
    Κάνε και ένα reset το router γιατί είναι απτα καλά.

  14. #794
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostass Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα και από εμένα, πριν από μερικές ημέρες μου έγινε μια προσφορά να αλλάξω από adsl (pstn) σε vdsl 30αρι και δέχτηκα. Την Πέμπτη μου ήρθε το H 300s και το σύνδεσα όταν μου ήρθε το sms στο κινητό. Με το adsl είχα 15-16 mbps περίπου και τώρα με το vdsl ενεργοποιημένο δεν έχω πάνω από 12.
    Επικοινώνησα με το τεχνικό τμήμα και αυτοί μου είπαν ότι βλέπουν ότι η 30αρα δουλεύει κανονικά αλλά βλέπουν και το ρουτερ μου που δείχνει 12.
    Το δήλωσαν βλάβη και αύριο θα έρθει κάποιος τεχνικός στο σπίτι να το κοιτάξει.
    Σήμερα τσέκαρα το ρουτερ σε όλες τις πρίζες του σπιτιού (με reset κάθε φορά) και είδα ότι εκεί που το είχα εξ αρχής έχει την καλύτερη ταχύτητα....
    Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, ελπίζω να το φτιάξει αύριο ο τεχνικός.
    Θα επανέλθω με νεότερα.....
    Έχεις αλλάξει τα φίλτρα στα τηλέφωνα με αυτά που είχε το H300s?

  15. #795
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Χαλκούτσι
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Το έκανα και αυτό, καμία διαφορά
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot-2019-07-14-16-25-31-920-com-opera-browser.jpg  


Σελ. 53 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας