Σελ. 164 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 144154159162163164165166169174184 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.446-2.460 από 5540
  1. #2446
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το έχω στα αγγλικά από τότε που το πηρα, δεν έχει γυρίσει σε ελληνικά

  2. #2447
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα σας πω σύντομα.


    **συνεχίζει να υποπτεύεται τα πάμφθηνα φωτιστικά του ΙΚΕΑ**

    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  3. #2448
    Εγγραφή
    31-05-2017
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199967/19999
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από προσωπική χρήση του συγκεκριμένου ρούτερ σε 200αρα έχω να πω ότι είναι ακατάλληλο για 35b. Ενώ πιάνει 200 με ένα αξιοπρεπές 9-11 snr και 2 attenuation έχω προβλήματα με CRC. Δηλαδή τα παρατηρώ τα crc να αυξάνονται και μετά από μια με δυο εβδομάδες να πέφτει το snr και να χρειάζεται επανεκκίνηση. Να σημειωθεί ότι η καλωδίωση έχει γίνει από ηλεκτρολόγο και από τον κατανεμήτη της πολυκατοικίας τρέχει cat5e μέχρι τον ρουτερ.(μας έχουν επισκεφτεί τρεις τεχνικοί και έχουμε 3 ρουτερ χαλασμένα)

    Το φοβερό είναι ότι ο ρουτερ βρίσκεται σε ένα ντουλάπι και με το ντουλάπι κλειστό το snr πέφτει στο 6 ενώ ανοιχτό είναι κανονικά 10!

    Σκέφτομαι σοβαρά την αλλαγή σε ΟΤΕ μήπως το plus έχει καλύτερο modem ή και να μην έχει να μπορώ να πάρω ένα fritz.

    Γενικά το h300s είναι μεγάλη απογοήτευση και όχι μόνο για κάποιον poweruser αλλά και για κάποιον που πληρώνει για 200mbps και ο εξοπλισμός απλός δεν είναι ικανός να το υποστηρίξει

  4. #2449
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω στα αγγλικά από τότε που το πηρα, δεν έχει γυρίσει σε ελληνικά
    Το δικο μου τα γυρίζει....οτι να ναι...
    pepes

  5. #2450
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PEPES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικο μου τα γυρίζει....οτι να ναι...
    Τα ίδια έκανε και σε μένα από ότι θυμάμαι.

  6. #2451
    Εγγραφή
    19-08-2009
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Ένα αρνητικό που βλέπω σε σχέση με το προηγούμενο μου ASUS N14 είναι ότι το Η300 έχει 3 LAN και 1 WAN ενώ το ASUS είχε 4 LAN. Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει και η WAN - LAN γιατί χρειάζομαι 4 ?

  7. #2452
    Εγγραφή
    11-12-2018
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Θεσσαλία
    Εδώ και περίπου 10 μέρες έχω μιλήσει τηλ. με τεχνικό της Vodafone διότι, ενώ όλα τα λαμπάκια ειναι πράσινα, οι αποσυνδέσεις (και μέσω Wi-Fi & μέσω ethernet) είναι 5-6 ημερησίως.
    Αφήνουμε το θέμα στο ότι θα μου στείλει καινούριο router, εφόσον μάλιστα δεν βλέπει και κάποιο προβλήμα στη γραμμή.
    Από τότε και εως σήμερα οι αποσυνδέσεις μειώνονται μεν, αλλά επειδή τρέχω σαν το Βέγγο δε, δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με το γεγονός της απουσίας ενημέρωσης για την πορεία αποστολής του ρούτερ.
    Ώσπου φτάνει η χθεσινή μέρα. Επέρχεται αρχά το βράδυ απόλυτος θάνατος της "σύνδεσης internet", όλα τα λαμπάκια παραμένουν πράσινα, και στο πεδίο "Προεπισκόπηση" των ρυθμίσεων του Router δείχνει την (συνηθισμένη προ βλάβης) ταχύτητα του DSL στα 53,7/5,4.
    Ξανακαλώ το τεχνικό τμήμα, ανακαλύπτουμε ότι "καλά έκανα και τους πήρα, υπήρχε τεχνικό πρόβλημα και το ρούτερ δεν είχε αποσταλεί". ????
    Λόγω της ηρεμίας της Κυριακής δεν έριξα τα γκάζια που θα έριχνα σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ????, και έκλεισα το τηλέφωνο με τη διαβεβαίωση του τεχνικού ότι το router θα είναι σπίτι μου πολύ σύντομα. (Χαιρετίσματα βέβαια, μένω επαρχία, οπότε...)
    Εως τότε, υπάρχει περίπτωση να φανεί χρήσιμο το παλιό H108 της παλαιάς σύνδεσης μου ADSL της Vodafone;

  8. #2453
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ίσως να παίξει αλλά θα κλειδώσει σε χαμηλή ταχύτητα (αν κλειδώσει κιόλας)

  9. #2454
    Εγγραφή
    11-12-2018
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Θεσσαλία
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως να παίξει αλλά θα κλειδώσει σε χαμηλή ταχύτητα (αν κλειδώσει κιόλας)
    Δεν παίζει καν τελικά, το δοκίμασα. Δεν θυμάμαι πως μπαίνουμε στις ρυθμίσεις του με τον browser , οπότε μισές δουλειες.

  10. #2455
    Εγγραφή
    20-07-2012
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    52218/5215
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stzanlis Εμφάνιση μηνυμάτων
    .......Εντάξει, σας οφείλω μερικές εξηγήσεις !!
    ΠΟΤΕ δεν είπα ότι έβαλα ένα "απλό" SFP στο switch μου και έπαιξε !!!
    Εβαλα ΑΥΤΟ: https://www.ebay.com/itm/GPON-ONT-SF...sAAOSwJIpe3-JV
    Και έκανα τις σχετικές αλλαγές με το τεχνικό τμήμα της Vodafone.
    Χαίρομαι που υπάρχουν μερικά δυνατά μυαλά στο φόρουμ....



    .
    Άρα εσκεμμένα δεν το ανέφερες, και συνέχιζες να λες "απλά το σύνδεσα και έπαιξε" χωρίς να αναφέρεις πως έγινε επικοινωνία με Vodafone.

    Και προσπαθώ να καταλάβω το γιατί. Παραπληροφόρηση; Να δεις αν κάποιος θα μυριστεί την "πατάτα"? Κίνηση εντυπωσιασμού; Πραγματικά απορώ.

  11. #2456
    Εγγραφή
    29-07-2020
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα ΔΕΝ ειναι οτι καλυτερο υπαρχει . Εγω ομως θα πω οτι ειναι αρκετα ικανο για αυτα που λες.

    Υπαρχουν πολλοι που διαμαρτυρονται για το Wifi του. Αλλα χωρις να ξερουμε τι ακριβως εννοουν.

    Απο εκει και περα ... ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ειναι οτι δεν θα υπαρχει προβλημα. Αλλα και να προκυψει κατι.... λυνεται ευκολα σε πρωτη φαση με ενα access point.
    Σε μένα δεν είναι ικανό να κρατήσει ένα PC και 3 κινητά συνδεδεμένα ασύρματα χωρίς αποσυνδέσεις ανά 5λεπτο,
    με σήμα που χειροτερεύει πολύ μόλις απομακρύνεσαι μερικά μέτρα από τη συσκευή. Από 35mbps μπορεί να πέσεις στα 17mbps αν απομακρυνθείς 4 μέτρα σε οπτική επαφή πάντοτε, αν πας σε άλλο δωμάτιο, κλάφτα). Online παιχνίδια και streaming με κολλήματα.
    Θεωρώ οτι όπως έρχεται με τις βασικές ρυθμίσεις μόνο μαζί με κάτι άλλο (ένα δεύτερο ρούτερ ή άλλο access point) μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου ασύρματα.
    Είναι και 24W τρομάρα του, τι την κάνει αυτή όλη αυτή την ενέργεια ?

  12. #2457
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bleriot Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι και 24W τρομάρα του, τι την κάνει αυτή όλη αυτή την ενέργεια ?
    Θέρμανση
    Για την εμβέλεια του Wi-Fi πάντως δεν είναι τόσο άσχημο... Το θέμα είναι η λειτουργικότητα, που δεν υπάρχει...
    Scuderia Ferrari

  13. #2458
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 25(dB)
    Την καλησπέρα μου σε όλους!

    Έχω προχωρήσει και εγώ σε αίτημα αναβάθμισης σε VDSL 50Mbps και σήμερα παρέλαβα το εν λόγω ρούτερ (H300S) από τη Vodafone. Έχω διαβάσει (δυστυχώς) για τα κουσούρια του, σε πάρα πολλά ποστ εδώ μέσα.

    Έχω ένα TP-LINK Archer D7 AC1750 σε bridge mode, το οποίο χρησιμοποιώ πίσω από το ZTE ZXHN H108N της Vodafone (μέσω WAN) ως router. Σκέφτομαι να κρατήσω το ίδιο setup και να αντικαταστήσω απλώς το ZTE με το H300S. Πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη πιθανή επιλογή;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gerostef : 05-08-20 στις 11:19.

  14. #2459
    Εγγραφή
    11-12-2018
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Θεσσαλία
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sunspear Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και περίπου 10 μέρες έχω μιλήσει τηλ. με τεχνικό της Vodafone διότι, ενώ όλα τα λαμπάκια ειναι πράσινα, οι αποσυνδέσεις (και μέσω Wi-Fi & μέσω ethernet) είναι 5-6 ημερησίως.
    Αφήνουμε το θέμα στο ότι θα μου στείλει καινούριο router, εφόσον μάλιστα δεν βλέπει και κάποιο προβλήμα στη γραμμή.
    Από τότε και εως σήμερα οι αποσυνδέσεις μειώνονται μεν, αλλά επειδή τρέχω σαν το Βέγγο δε, δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ με το γεγονός της απουσίας ενημέρωσης για την πορεία αποστολής του ρούτερ.
    Ώσπου φτάνει η χθεσινή μέρα. Επέρχεται αρχά το βράδυ απόλυτος θάνατος της "σύνδεσης internet", όλα τα λαμπάκια παραμένουν πράσινα, και στο πεδίο "Προεπισκόπηση" των ρυθμίσεων του Router δείχνει την (συνηθισμένη προ βλάβης) ταχύτητα του DSL στα 53,7/5,4.
    Ξανακαλώ το τεχνικό τμήμα, ανακαλύπτουμε ότι "καλά έκανα και τους πήρα, υπήρχε τεχνικό πρόβλημα και το ρούτερ δεν είχε αποσταλεί". ????
    Λόγω της ηρεμίας της Κυριακής δεν έριξα τα γκάζια που θα έριχνα σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ????, και έκλεισα το τηλέφωνο με τη διαβεβαίωση του τεχνικού ότι το router θα είναι σπίτι μου πολύ σύντομα. (Χαιρετίσματα βέβαια, μένω επαρχία, οπότε...)
    Εως τότε, υπάρχει περίπτωση να φανεί χρήσιμο το παλιό H108 της παλαιάς σύνδεσης μου ADSL της Vodafone;
    Έφτασε το καινούριο router σε δυόμισι (ουσιαστικά) εργάσιμες, μετά από δικό μου κυνήγι σε Vodafone & εταιρία courier.

    Νομίζω μάλιστα ότι έχει και καινούριο firmware: ''Vodafone-H-300s-v1.0.08.02'' αυτολεξεί.

  15. #2460
    Εγγραφή
    19-08-2009
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sunspear Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έφτασε το καινούριο router σε δυόμισι (ουσιαστικά) εργάσιμες, μετά από δικό μου κυνήγι σε Vodafone & εταιρία courier.

    Νομίζω μάλιστα ότι έχει και καινούριο firmware: ''Vodafone-H-300s-v1.0.08.02'' αυτολεξεί.

    Vodafone-H-300s-v1.0.09.01 το δικό μου. Το παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα.

    Κάτι άλλο. Το DNS είναι κλειδωμένο ?. Από την 1η στιγμή παίζω με τις ρυθμίσεις αλλά δεν με αφήνει να μπω σε σελίδες υπότιτλων που πριν έμπαινα.

Σελ. 164 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 144154159162163164165166169174184 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας