Σελ. 274 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 254264269272273274275276279284294 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.096-4.110 από 5543
  1. #4096
    Εγγραφή
    16-12-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosaek2121 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλε, όπως είπε και ο φίλος JpegXguy , κάνεις login κανονικά στο Router , πας εκεί που λέει Κατάσταση και Υποστήριξη , πατάς στο πληκτρολόγιο το F12 και στο Console του Browser Γράφεις usermode="admin"
    page_data_init("settings") , πατάς Enter , Πας εκεί που λέει διαγνωστικά VOIP , Πατάς Λήψη , ανοίγεις το αρχείο που κατέβασες με WordPad , Πατάς ctrl + F και γράφεις pw και πατάς Εύρεση επομένου , μέχρι να σε πάει Line 0 info , και εκεί βλέπεις που λέει pw= κάτι , αυτό είναι το Password του voip.

    Το Username πας εκεί που λέει τηλέφωνο και Ρυθμίσεις Τηλεφώνου Sip Numbers και πατάς Edit, στο λέει πάνω πάνω.
    Καλησπέρα σας παιδιά, έκανα login στο router zxhn h267a v1.0 της Vodafone πάτησα το F12 στο Console του Browser και έγραψα usermode="admin"
    page_data_init("settings") πάτησα Enter αλλά βγάζει σφάλμα δεν βγάζει διαγνωστικά για VoIP για να πατήσω λήψη. Θέλω να βρω username και password του VoIP του router της Vodafone για να τα βάλω σε ένα after market Modem Router Avm Fritz!Box 7530. Κάνω κάτι λάθος στην διαδικασία?

  2. #4097
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ondrift Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας παιδιά, έκανα login στο router zxhn h267a v1.0 της Vodafone πάτησα το F12 στο Console του Browser και έγραψα usermode="admin"
    page_data_init("settings") πάτησα Enter αλλά βγάζει σφάλμα δεν βγάζει διαγνωστικά για VoIP για να πατήσω λήψη. Θέλω να βρω username και password του VoIP του router της Vodafone για να τα βάλω σε ένα after market Modem Router Avm Fritz!Box 7530. Κάνω κάτι λάθος στην διαδικασία?
    Αυτό είναι για το H300, όχι για το ΖΤΕ.

  3. #4098
    Εγγραφή
    16-12-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE
    Υπάρχει κάτι για το ZTE?

  4. #4099
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Δοκίμασε να συνδεθείς με:

    Κώδικας:
    user: root
    password: 2?w{(h:^6gr7yA)M5
    και δες αν έχει μενού για VoIP και αν έχει τα στοιχεία που θες. Επίσης νομίζω υπάρχει η δυνατότητα αν έχεις συνδεθεί ως root να κατεβάσεις το αρχείο ρυθμίσεων (config.bin) και να βρεις εκεί μέσα τον κωδικό της τηλεφωνίας. Τσέκαρε και εδώ: https://www.adslgr.com/forum/threads...Zte-zxhn-h267a

  5. #4100
    Εγγραφή
    16-12-2021
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE
    Σε ευχαριστώ πολύ!!!

  6. #4101
    Εγγραφή
    06-11-2012
    Περιοχή
    Βραχατι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    (dB) / 9.6(dB)
    Καλησπερα παιδια σαν νουμπακος και εγω εκανα αιτηση στη Vodafone για 100 απο 24.αποτι διαβαζω στελνουν το Η300S.εχω βγαλει τα ματια μου και για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες τελικα το ρουτερακι αυτο μπαινει σε bridge mode?και αν ναι τι αλλη ρυθμιση πρεπει να κανω για να να το εχω σαν μοντεμ με voip απλα,και μετεπειτα να συνδεσω ενα ρουτερ της asus να κανει ολη τη δουλεια.Τοσα χρονια ειχα βολευτει με ενα asus dsl n17u γυρω στα 8 χρονια μπορει και παραπανω σκυλι μαυρο και εχω μαθει και το interface πολυ καλα.Οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν χρησιμη.Σας ευχαριστω!

  7. #4102
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.822
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Οχι δεν μπαινει σε bridge mode. Μονο dmz με double nat. Αλλιως το καταργεις και κοιτας αλλες επιλογες

  8. #4103
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Περιοχή
    Κερατέα-Μαρούσι
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα, για τα ρούτερ της Vodafone:
    Σε ενάμισι χρόνο ,που εβαλα Vdsl,εχω αλλάξει 3 ρουτερ και παμε για το 4ο.
    Το 1ο ,sercom H 300s εχανε την τηλ. γραμμή (voip εχω τώρα).
    Το 2ο ,παλι sercom H 300s, δούλευε ιντερνετ και τηλ. αλλά ειχε την μανία να κάνει αποσυνδέσεις (4-5 φορές ημερησίως).Επίσης πολλά σφάλματα CRC.
    Το 3ο ,που μου στείλανε ZTE ZXHN H267A , λειτουργούσε κανονικά ,για 6 μήνες, δεν ειχε καθόλου αποσυνδέσεις,μόνο που πρόσεξα οτι αργούσαν λίγο να ανοίξουν οι σελίδες.
    Πριν μια εβδομάδα, ξαφνικά δεν ανάβει το λαμπάκι του ιντερνετ,και του broadband αναβοσβήνει.
    Τι γίνεται ,ξέρει κανείς ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cos_mor : 19-01-22 στις 01:26.

  9. #4104
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    έκανε αποσύνδεση
    Δεν γίνεται σταθερό ;;

  10. #4105
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Περιοχή
    Κερατέα-Μαρούσι
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill2015 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έκανε αποσύνδεση
    Δεν γίνεται σταθερό ;;
    Όχι, έκανα 3 reset, αλλά δεν ανάβει καθόλου. Ο τεχνικός είπε ότι ψάχνει , επειδή αναβοσβηνει το 2ο broadband.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cos_mor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, για τα ρούτερ της Vodafone:
    Σε ενάμισι χρόνο ,που εβαλα Vdsl,εχω αλλάξει 3 ρουτερ και παμε για το 4ο.
    Το 1ο ,sercom H 300s εχανε την τηλ. γραμμή (voip εχω τώρα).
    Το 2ο ,παλι sercom H 300s, δούλευε ιντερνετ και τηλ. αλλά ειχε την μανία να κάνει αποσυνδέσεις (4-5 φορές ημερησίως).Επίσης πολλά σφάλματα CRC.
    Το 3ο ,που μου στείλανε ZTE ZXHN H267A , λειτουργούσε κανονικά ,για 6 μήνες, δεν ειχε καθόλου αποσυνδέσεις,μόνο που πρόσεξα οτι αργούσαν λίγο να ανοίξουν οι σελίδες.
    Πριν μια εβδομάδα, ξαφνικά δεν ανάβει το λαμπάκι του ιντερνετ,και του broadband αναβοσβήνει.
    Τι γίνεται ,ξέρει κανείς ?
    Πηγα σημερα στην ACS και παρέλαβα το ZTE , λειτουργεί, αλλά μου δεν μου ανοίγει καλά τις σελίδες στον chrome ,οπως το προηγούμενο ZTE. Το H 300s, που εκανε συνεχώς αποσυνδέσεις δεν το παρουσίαζε αυτό. Κάθε 1-2 ημέρες καθαρίζω τα history, cookies, cache.

  11. #4106
    Εγγραφή
    20-01-2022
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα,

    Σχετικά με το H 300s: Μπορεί να δουλέψει σαν print server; Να συνδέσω έναν παλιό εκτυπωτή με USB και να το χρησιμοποιώ από το δίκτυό μου;
    Έχω δει σε παλιότερες αναρτήσεις που λένε κάποιοι ότι γίνεται, αλλά αν και αναγνωρίζει τον εκτυπωτή όταν τον συνδέω, δεν φαίνεται στο δίκτυο. Ομοίως και να βάλω καποιο USB stick. Διαβάζω εδώ ότι έχουν κλειδώσει πολλές δυνατότητες, μήπως είναι και αυτές πλεόν κλειδωμένες;

    Ευχαριστώ πολύ!

  12. #4107
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hemi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

    Σχετικά με το H 300s: Μπορεί να δουλέψει σαν print server; Να συνδέσω έναν παλιό εκτυπωτή με USB και να το χρησιμοποιώ από το δίκτυό μου;
    Έχω δει σε παλιότερες αναρτήσεις που λένε κάποιοι ότι γίνεται, αλλά αν και αναγνωρίζει τον εκτυπωτή όταν τον συνδέω, δεν φαίνεται στο δίκτυο. Ομοίως και να βάλω καποιο USB stick. Διαβάζω εδώ ότι έχουν κλειδώσει πολλές δυνατότητες, μήπως είναι και αυτές πλεόν κλειδωμένες;

    Ευχαριστώ πολύ!
    Συμφωνα με το μενου του :

    Κώδικας:
    Ο δρομολογητής επιτρέπει την κοινή χρήση συσκευών USB όπως sticks USB, σκληρών δίσκων, UMTS sticks ή εκτυπωτών μέσω του δικτύου ή του διαδικτύου σας. 
    Οι συσκευές μαζικής αποθήκευσης με το ακόλουθο σύστημα αρχείων υποστηρίζονται: FAT16, FAT32 και NTFS
    Οποτε συνδεεις ... ρυθμιζεις ... και παιζει . Μην περιμενεις μονο με το που θα το κουμπωσεις πανω να το δεις στο lan .
    The gr81 .

  13. #4108
    Εγγραφή
    20-01-2022
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνα με το μενου του :

    Κώδικας:
    Ο δρομολογητής επιτρέπει την κοινή χρήση συσκευών USB όπως sticks USB, σκληρών δίσκων, UMTS sticks ή εκτυπωτών μέσω του δικτύου ή του διαδικτύου σας. 
    Οι συσκευές μαζικής αποθήκευσης με το ακόλουθο σύστημα αρχείων υποστηρίζονται: FAT16, FAT32 και NTFS
    Οποτε συνδεεις ... ρυθμιζεις ... και παιζει . Μην περιμενεις μονο με το που θα το κουμπωσεις πανω να το δεις στο lan .
    Ευχαριστώ για την απάντηση! Το έχω δει και το προσπαθούσα χθες αρκετή ώρα, αλλά δεν κατάφερα να δουλέψει. Θα μπορούσατε ίσως να κάνετε μια δοκιμή; Με ένα USB stick για παράδειγμα; Μπορείτε να το δείτε στο δίκτυο και να το προσπελάσετε από κάποιον υπολογιστή; Σε εμένα, ενώ το router αναγνωρίζει το usb ή τον εκτυπωτή, δεν το βλέπω στο δίκτυο.

    Ευχαριστώ!

  14. #4109
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Σαπιο ρουτερ,οταν ειχα βαλει βονταφον,στην αρχη μου εκανε εντυπωση γιατι πεφτει τοσο κραξιμο.

  15. #4110
    Εγγραφή
    29-06-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    Router
    tp-link
    επειδη εχω θεματα με το H 300s , πως θα μπορουσα να εχω ιντερνετ με το TPLINK Archer VR400 και τηλεφωνο απο το H 300s ?
    εχω και ενα ZXHN H267A αν αυτο κανει τα πραγματα καλυτερα..
    Ευχαριστω..

Σελ. 274 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 254264269272273274275276279284294 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας