Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    14-11-2006
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Καλησπερα σας,

    Εχω σταθερό VDSL100 + 2 Συμβόλαια κινητης στη Vodafone.

    Στη πολυκατοικια μου έγινε προσφατα εγκατασταση FTTH Cosmote και προσφέρει 1Gbps, η Nova προσφερει 200 αλλά η Vodafone μεχρι στιγμής μονο VDSL 100.

    Το συμβολαιο μου ληγει τον Νοεμβριο, μπορω με καποιο τροπο (καταγγελια συμβασης) να φυγω και στα 2 συμβολαια (κινητη+σταθερη) απ τη στιγμη που δεν μπορουν να μου προσφερουν παραπανω ταχυτητα;

    Έκανα μια κινηση σε συνομιλια με την εξυπηρετηση πελατων για τις αλλαγες τιμολογησης που ειχαν ανακοινωσει το Γεναρη αλλα μου ειπαν πως εφοσον θα επηρεαστουν οι τιμες μετα το περας της συμβασης δεν μπορω να φυγω αζημιως.

    Ευχαριστω προκαταβολικα

  2. #2
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darklordvader77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη πολυκατοικια μου έγινε προσφατα εγκατασταση FTTH Cosmote και προσφέρει 1Gbps, η Nova προσφερει 200 αλλά η Vodafone μεχρι στιγμής μονο VDSL 100.
    Ατυχές μεν, αλλά είναι στην ευχέρεια τους τι υπηρεσίες θα προσφέρουν που.
    Μπορεί να προσφέρουν ftth αργότερα (ή όχι...).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darklordvader77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορω με καποιο τροπο (καταγγελια συμβασης) να φυγω και στα 2 συμβολαια (κινητη+σταθερη) απ τη στιγμη που δεν μπορουν να μου προσφερουν παραπανω ταχυτητα;
    Δεν λέει πουθενά στο συμβόλαιο ότι θα υποχρεούνται στο μέλλον να σου προσφέρουν μεγαλύτερη ταχύτητα, λέει?
    Οπότε, αν σου προσφέρουν ότι έχει συμφωνηθεί στο συμβόλαιο όχι (όχι αζημίως....).
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας