Σελ. 243 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 223233238241242243244245248253263 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.631-3.645 από 5543
  1. #3631
    Εγγραφή
    27-01-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτε πηρες ipv6 τελευταια φορα?
    Γιατι και ξεκλειδωτο, γενικως δεν

    Αυτή τη στιγμή με 6 είμαι.

  2. #3632
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YaWnX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη στιγμή με 6 είμαι.
    για ανέβασε μια φωτογραφία από τα στατιστικά ή την αρχική σελίδα που δείχνει στο κάτω μέρος τις IP.

  3. #3633
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    δλδ δε τον πιστευετε? lol.......
    Άλλα Ντάλλα....

  4. #3634
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    δλδ δε τον πιστευετε? lol.......
    Δεν εχει να κανει με το αν τον πιστευουν, μπορει να νομιζει οτι εχει ipv6.

  5. #3635
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Απο τι στιγμη που πολλοι εχουν δηλωσει οτι εχουν...... τι το ψαχνουμε? Και εγω εχω στη voda συνδεση στο αλλο σπιτι.
    Άλλα Ντάλλα....

  6. #3636
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τι στιγμη που πολλοι εχουν δηλωσει οτι εχουν...... τι το ψαχνουμε? Και εγω εχω στη voda συνδεση στο αλλο σπιτι.
    εγω οταν τρεχω linux εχω ipv6 !!! ......οταν τρεχω windows δεν εχω !!! ....ειναι σοβαρο λετε ??
    καλημερα πως παει ? :)

  7. #3637
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.236
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω οταν τρεχω linux εχω ipv6 !!! ......οταν τρεχω windows δεν εχω !!! ....ειναι σοβαρο λετε ??
    έχεις ορίσει σωστά τα πρωτόκολλα στις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου;
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  8. #3638
    Εγγραφή
    01-09-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μια ερωτηση. Υπαρχει περιπτωση να δημιουργει προβλημα ενα wifi extender που εχω συνδεδεμενο στο κονσερβοκουτι; Εχω διψηφιο αριθμο αποσυνδεσεων καθε μερα. Η συνδεση μου ειναι 100αρα μουφα, μαξ 70-75 εχω. Παραθετω και στατιστικα μετα απο 1 ωρα συνεχων αποσυνδεσεων. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  65 
Μέγεθος:  24,7 KB 
ID: 226792

  9. #3639
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZuperMan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερωτηση. Υπαρχει περιπτωση να δημιουργει προβλημα ενα wifi extender που εχω συνδεδεμενο στο κονσερβοκουτι; Εχω διψηφιο αριθμο αποσυνδεσεων καθε μερα. Η συνδεση μου ειναι 100αρα μουφα, μαξ 70-75 εχω. Παραθετω και στατιστικα μετα απο 1 ωρα συνεχων αποσυνδεσεων. Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  65 
Μέγεθος:  24,7 KB 
ID: 226792
    Αν ειναι 1 ωρα uptime και εχεις αυτα τα errors, καλυτερα να κοιταξεις την συνδεσμολογια εντος διαμερισματος και τη καλωδιωση απο κατανεμητη προς διαμερισμα γενικοτερα. Ενδεχομενως να τσιμπησεις κανα mbps παραπανω.

    Τσεκαρε αυτο: https://www.cyta.com.cy/mp/informati...oadband_GR.pdf

    Το πιο πιθανο ειναι οι αποσυνδεσεις να σχετιζονται με τη ποιοτητα της γραμμης. Σε καθε περιπτωση, μπορεις να κοιταξεις στο καταγραφικο συμβαντων, μηπως σου δινει καποιο στοιχειο για το λογο αποσυνδεσης.

  10. #3640
    Εγγραφή
    20-11-2007
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    h300s
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 14.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tribal21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι διαφορές έχετε δει με το καινούργιο firmware?
    Η διαφορά που έχω παρατηρήσει είναι ότι ενώ πριν ήθελε 1 το πολύ 2 μέρες για να γεμίσει λάθη και να κάνει επανασυγχρονισμο, τώρα με το καινούργιο firmware (......T3) μου κραταει 5-6 μέρες. Αυτά μετά από παρατήρηση 10 ημερών. Ενθαρρυντικά τα πρώτα συμπεράσματα. Να δούμε βέβαια σε βάθος χρόνου και θα σας ενημερώσω

  11. #3641
    Εγγραφή
    01-09-2016
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι 1 ωρα uptime και εχεις αυτα τα errors, καλυτερα να κοιταξεις την συνδεσμολογια εντος διαμερισματος και τη καλωδιωση απο κατανεμητη προς διαμερισμα γενικοτερα. Ενδεχομενως να τσιμπησεις κανα mbps παραπανω.

    Τσεκαρε αυτο: https://www.cyta.com.cy/mp/informati...oadband_GR.pdf

    Το πιο πιθανο ειναι οι αποσυνδεσεις να σχετιζονται με τη ποιοτητα της γραμμης. Σε καθε περιπτωση, μπορεις να κοιταξεις στο καταγραφικο συμβαντων, μηπως σου δινει καποιο στοιχειο για το λογο αποσυνδεσης.
    Tο καταγραφικο ειναι γεματο απο το συγκεκριμενο PPPoE errorSL synchronization lost. (R013). Καθε φορα που κανει αποσυνδεση και κοιταω αυτο το error βρισκω.

  12. #3642
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εδω και μερικες μερες ξαφνικα βλεπω το wifi 2.4G πιανει με το ζορι 10mbps με 5.0G ολα καλα...!

    τσεκαρα για παρεμβολες αλλαξα και channel... εκανα και καμια 20αρια φορες restart το ρουτερ αλλα δεν φτιαχνει με τιποτα... ολη μερα ετσι ειναι... και απο το απογευμα και μετα φτιαχνει μονο του.....


    τι στο καλο παει λαθος? δεν εχει να κανει με την Καλωδίωση τα εχω τσεκαρει ολα αυτα...! να ειναι bug του νεου firmware?

    δεν μου εχει τυχει ποτε ξανα κατι τετοιο.... ακομα και διπλα στο ρουτερ να παω μεχρι 10mbps θα δωσει το 2.4G ενω σε 5G εχω 97mbps.. με ethernet πιανει φουλ 110/11

    δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με disconect ουτε τπτ...! παρα μονο αυτο με το wifi 2.4G

    ειναι τραγικο να εισαι με το κινητο με το 2.4G και να σου δινει 2-3mbps download/ 4mbps upload

    παιζει να χαλασε το ρουτερ? εχω αλλα 5 προβληματικα που μου εχουν δωσει... ολα εχουν θεμα με το wifi το μονο που δουλευε μια χαρα ηταν αυτο το 1ο H300S που μου εδωσαν οταν εβαλα την vdsl μεχρι πριν κατι μερες δηλαδη ηταν μια χαρα... τωρα αν χαλασε και αυτο τι κανουμε? η μονη λυση που εχω ειναι να βαλω ενα Ubiquiti AP AC Lite

    επισης νομιζω πως στο H300S ακομα και με αλλαγη channel δεν αλλαζει κατι... παλι παρεμβολες θα υπαρχουν..... δεν εχω ξαναδει ποτε τοσο αχρηστο ρουτερ..... με ethernet και 5G οπως ειπα ομως ειναι εξαιρετικο...! αλλα αυτη η καταστη με το wifi 2.4G πρωτη φορα..... η μοναδικη λυση ειναι να κλεισω εντελως το wifi του Η300S και να σεταρω το Ubiquiti AP AC Lite τελικα...

  13. #3643
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leasedline Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις ορίσει σωστά τα πρωτόκολλα στις ρυθμίσεις της κάρτας δικτύου;
    πηρα τηλεφωνο την τεχνικη βοηθεια και μου οτι προς το παρον δεν δινει ipv6 τωρα τι να πω κατι περιεργο γινεται για παρτε και κανας αλλος και ρωτηστε βρε παιδια μηπως δινουν κατα περιοεχες η τι συμβαινει τελος παντων
    καλημερα πως παει ? :)

  14. #3644
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω και μερικες μερες ξαφνικα βλεπω το wifi 2.4G πιανει με το ζορι 10mbps με 5.0G ολα καλα...!

    τσεκαρα για παρεμβολες αλλαξα και channel... εκανα και καμια 20αρια φορες restart το ρουτερ αλλα δεν φτιαχνει με τιποτα... ολη μερα ετσι ειναι... και απο το απογευμα και μετα φτιαχνει μονο του.....


    τι στο καλο παει λαθος? δεν εχει να κανει με την Καλωδίωση τα εχω τσεκαρει ολα αυτα...! να ειναι bug του νεου firmware?

    δεν μου εχει τυχει ποτε ξανα κατι τετοιο.... ακομα και διπλα στο ρουτερ να παω μεχρι 10mbps θα δωσει το 2.4G ενω σε 5G εχω 97mbps.. με ethernet πιανει φουλ 110/11

    δεν εχω κανενα προβλημα ουτε με disconect ουτε τπτ...! παρα μονο αυτο με το wifi 2.4G

    ειναι τραγικο να εισαι με το κινητο με το 2.4G και να σου δινει 2-3mbps download/ 4mbps upload

    παιζει να χαλασε το ρουτερ? εχω αλλα 5 προβληματικα που μου εχουν δωσει... ολα εχουν θεμα με το wifi το μονο που δουλευε μια χαρα ηταν αυτο το 1ο H300S που μου εδωσαν οταν εβαλα την vdsl μεχρι πριν κατι μερες δηλαδη ηταν μια χαρα... τωρα αν χαλασε και αυτο τι κανουμε? η μονη λυση που εχω ειναι να βαλω ενα Ubiquiti AP AC Lite

    επισης νομιζω πως στο H300S ακομα και με αλλαγη channel δεν αλλαζει κατι... παλι παρεμβολες θα υπαρχουν..... δεν εχω ξαναδει ποτε τοσο αχρηστο ρουτερ..... με ethernet και 5G οπως ειπα ομως ειναι εξαιρετικο...! αλλα αυτη η καταστη με το wifi 2.4G πρωτη φορα..... η μοναδικη λυση ειναι να κλεισω εντελως το wifi του Η300S και να σεταρω το Ubiquiti AP AC Lite τελικα...
    Δοκιμασες να μεταφερεις το ρουτερ σε αλλο χωρο; Ετσι δοκιμαστικα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηρα τηλεφωνο την τεχνικη βοηθεια και μου οτι προς το παρον δεν δινει ipv6 τωρα τι να πω κατι περιεργο γινεται για παρτε και κανας αλλος και ρωτηστε βρε παιδια μηπως δινουν κατα περιοεχες η τι συμβαινει τελος παντων
    Εχουν παρει και αλλοι (θα δεις και στο insomnia αντιστοιχα νηματα) και τους λενε οτι ειπαν σε εσενα + οτι εχουν κατεβασει το budget. (Ενα ποιημα με λιγα λογια, το λενε σε ολους)

  15. #3645
    Εγγραφή
    17-04-2021
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω οταν τρεχω linux εχω ipv6 !!! ......οταν τρεχω windows δεν εχω !!! ....ειναι σοβαρο λετε ??
    Και τι διεύθυνση IPv6 έχεις στο Linux; Μια που ξεκινά από fe80::...;

Σελ. 243 από 370 ΠρώτηΠρώτη ... 223233238241242243244245248253263 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. FreePbx σε Raspberry PI 3, και να το συνδέσω πάνω σε ένα Router της Vodafone
    Από Telchinios στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 08:27
  2. Ερωτηση για VDSL2 Vodafone/Wind και Router
    Από Andre_1982 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 15:42
  3. Vodafone, voip και νέο router
    Από spyrosve στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 17:31
  4. Wireless Router Crypto AirData 300 N
    Από geodimis στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 13:39
  5. [Other] Vodafone VDSL και ZTE Router - συγχρονίζει όποτε θέλει
    Από philos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-17, 00:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας