Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Παιδια καλησπέρα απο τότε που την εχω βάλει την 200 αρα δεν ειχα γενικα κανένα θέμα . Απλα για δεύτερη φορα σήμερα το modem δεν συγχρονίζει . Μου το ειχε κανει κ ενα βράδυ κ οταν ξύπνησα ειχε φτιάξει . Κ τωρα εδω κ καμία ωρα δεν μπορει να συγχρονίσει . Εκανα reset τιπτα . Τους πηρα τηλ κ μου είπαν να το αφήσω σκέτο το modem μονο του για 4 ώρες κ αν δεν φτιάξει να τους παρω τηλ . Ειναι απάντηση αυτη ; Για πιο λόγο να το παθαίνει αυτο ;

    - - - Updated - - -

    12 ώρες χωρίς Ίντερνετ ακομα δεν συγχρονίζει !!! Θα στείλουν λένε τεχνικό . Το θέμα ειναι αν φταίει κατι σε αυτους η χάλασε κανένα modem .να δω ποσο θα με αφήσουν χωρίς Ίντερνετ

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris777 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλησπέρα απο τότε που την εχω βάλει την 200 αρα δεν ειχα γενικα κανένα θέμα . Απλα για δεύτερη φορα σήμερα το modem δεν συγχρονίζει . Μου το ειχε κανει κ ενα βράδυ κ οταν ξύπνησα ειχε φτιάξει . Κ τωρα εδω κ καμία ωρα δεν μπορει να συγχρονίσει . Εκανα reset τιπτα . Τους πηρα τηλ κ μου είπαν να το αφήσω σκέτο το modem μονο του για 4 ώρες κ αν δεν φτιάξει να τους παρω τηλ . Ειναι απάντηση αυτη ; Για πιο λόγο να το παθαίνει αυτο ;

    - - - Updated - - -

    12 ώρες χωρίς Ίντερνετ ακομα δεν συγχρονίζει !!! Θα στείλουν λένε τεχνικό . Το θέμα ειναι αν φταίει κατι σε αυτους η χάλασε κανένα modem .να δω ποσο θα με αφήσουν χωρίς Ίντερνετ
    Αν δεν έχεις άλλο modem να δοκιμάσεις, ακόμα και κάποιο σκέτο adsl δεν μπορείς να είσαι σίγουρος
    Αναγκαστικά περιμένεις

  3. #3
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Ελα φίλε μου ευχαριστω για την απάντηση . Μπορει να συγχρονίσει το adsl modem ; Με την Vdsl ? Αν ειναι να δοκιμάσω το Thompson που ειχα απο forthnet

    - - - Updated - - -

    Δοκίμασα με το Thomson κ συγχρονισε , βεβαια μεσα έλεγε 1.1 up κ 20 down αλλα φαντάζομαι λόγο adsl modem ? Αρα τα έπαιξε στο modem τπυς ;

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris777 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα φίλε μου ευχαριστω για την απάντηση . Μπορει να συγχρονίσει το adsl modem ; Με την Vdsl ? Αν ειναι να δοκιμάσω το Thompson που ειχα απο forthnet

    - - - Updated - - -

    Δοκίμασα με το Thomson κ συγχρονισε , βεβαια μεσα έλεγε 1.1 up κ 20 down αλλα φαντάζομαι λόγο adsl modem ? Αρα τα έπαιξε στο modem τπυς ;
    Αν σου συγχρόνισε σε adsl δείχνει πως έχει πρόβλημα το άλλο το Modem, αν υπήρχε θέμα απο την άλλη πλευρά δεν θα συγχρόνιζε

  5. #5
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Καλημέρα λιγο πριν ερθει ο τεχνικός συγχρονισε !!! Δηλαδη σχεδόν μετα απο 12 ώρες . Κ μολις ηρθε του το ειπα κ μου λέει τωρα σου έφτιαξαν το προφίλ !!! Του λεω όντως η εχει κανα θέμα το modem κ θα την ξαναπατήσω ; Μου λέει οχι . Τωρα τι να πω .

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris777 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα λιγο πριν ερθει ο τεχνικός συγχρονισε !!! Δηλαδη σχεδόν μετα απο 12 ώρες . Κ μολις ηρθε του το ειπα κ μου λέει τωρα σου έφτιαξαν το προφίλ !!! Του λεω όντως η εχει κανα θέμα το modem κ θα την ξαναπατήσω ; Μου λέει οχι . Τωρα τι να πω .
    Το vdsl το modem Μπορεί να κάνει σύνδεση και σαν adsl, αν υπήρχε κάποιο θέμα με profile, τότε λογικά θα έπρεπε να σου κάνει τον συγχρονισμό σε adsl όπως έκανε και το thomson.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Πριν φύγει του λεω σίγουρα δεν φταίει κανένα modem ε ; Μου λέει οχι οχι κ έφυγε βιαστικά χωρίς καν να δει τιπτα . Με το που έφυγε κ πήγα να φτιαξω WiFi κτλπ μολις έκανε restart για να τα πάρει παλι τα ίδια . Πηρα γρήγορα την wind μπας κ γίνετε να το πάρουν να ξανα ερθει αλλα τιπτα . Τα γνωστά . Παμε για άλλη μερα τωρα κ εγω εξακολουθώ να μην εχω Internet .

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris777 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν φύγει του λεω σίγουρα δεν φταίει κανένα modem ε ; Μου λέει οχι οχι κ έφυγε βιαστικά χωρίς καν να δει τιπτα . Με το που έφυγε κ πήγα να φτιαξω WiFi κτλπ μολις έκανε restart για να τα πάρει παλι τα ίδια . Πηρα γρήγορα την wind μπας κ γίνετε να το πάρουν να ξανα ερθει αλλα τιπτα . Τα γνωστά . Παμε για άλλη μερα τωρα κ εγω εξακολουθώ να μην εχω Internet .
    Βάλε το thomson πάνω και δοκίμασε να συνδεθείς με εκείνο

  9. #9
    Εγγραφή
    21-10-2008
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17392/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    κοίτα βρήκα από ενα φίλο ενα παρόμοιο technicolor αλλά αλλο μοντέλο που το δίνουν στην 100 αρα αν δεν κάνω λάθος κ πάλι με εκείνο κανονικά συνδέθηκα κ είχα κ ιντερνετ . βέβαια οχι 200/20 αλλά 140/20 . Με το δικό μου ακόμα τίποτα .

    - - - Updated - - -

    Τελικά μετα απο 48 ώρες χωρίς Ίντερνετ , με πήραν τηλ απο πιο τεχνικό τμήμα της wind έκανε κάποιες ρυθμίσεις μεσα στο προφίλ μου . Δεν μου ειπε τι . Απλα εγω ειδα οτι στον συγχρονισμό απο εκει που μου έλεγε 240 down 35 up , τωρα λέει 219.99 κ 21,99 . Μου λέει κάποιο κόλλημα θα ειχα φαει με τηβ δικιά τους πόρτα κ δεν μπορούσε να συγχρονίσει . Τωρα μια χαρα μεσα σε 2 λεπτα συγχρονίζει . Αφου εγινε κ τηλεφωνικά επρεπε να με αφήσουν 48 ώρες χωρίς Ίντερνετ κ σταθερο ; Τελος πάντων .

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με WIND σε μετάβαση από ADSL σε VDSL
    Από vassilis1970 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-18, 13:05
  2. Πρόβλημα με υπαναχώρηση από wind
    Από mpempis στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-18, 00:33
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-18, 16:14
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-17, 12:27
  5. Πρόβλημα με lag spikes σε Online gaming με wind
    Από TheLost στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-16, 23:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας