Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    22-01-2019
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Athens
    Ίσως και να έχεις δίκιο , τα έβαλα όλα μέσα και ότι πιάσει . Είχα μια κουβέντα με φίλο που δουλεύει στο Γερμανό , δεν ήξερε να μου πει γτ σε ασχολείται με αυτά τα θέματα , αλλά είπε κάτι που έχει βάση . Άντε και τρώω το πρόστιμο , η Νόβα εξαγοράζεται , ποιος θα με ψάξει ;

  2. #17
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα, αν τα εχει δωσει σε δικηγόρους λογικα αν εξαγοραστεί η εταιρεια τοτε πανε στην επομενη.
    αν θελουν να σε κυνηγησουν μπορουν να το κανουν δλδ, γιαυτο καλο είναι να αποφευγουμε να βρισκόμαστε σε τέτοιες καταστασεις.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-10-2019
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lkar888 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Νόβα/forthnet δεν έχει πια σταρ,άλφα .
    Έχασε το μισό Ελληνικό πρωτάθλημα.
    Εχασε/έδωσε το κύπελλο Αγγλίας.
    Ανακοίνωσε αύξηση σε σύντομους κωδικούς στις 6/12/2018. Μετά απ'όλα αυτά έφυγα στις 19/12/2018 και στις 25/12 μου έστειλαν λογαριασμό με πέναλτι 232€ + 46€ το πακέτο που ήδη είχα προπληρώσει τον Δεκέμβριο , αφού Ιανουαρίο δεν χρησιμοποίησα τις υπηρεσίες τους.Τι να περιμενω,έκανα και αναφορά στην ΕΕΤΤ,έχεις κάνεις εμπειρία επί του θέματος ; Ευχαριστώ !
    εγω απο το 2017 εφυγα με το ετσι θελω πηγα οτε μου ηρθε το προστιμο 167 ευρω απο την nova , το επαιξα μαγκια δεν πληρωνα με επαιρναν εισπ. 2 χρονια δεν απαντουσα,και πριν λιγες ημερες μου ηρθε χαρτι σπιτι απο δηκηγορικο γραφειο εντος 3 ημερων να πληρωθει γιατι θα παει δικαστικα και θα πληρωσω και ολα τα εξοδα. πηρα τον δηκηγορο μου τους πηρε τηλ και μου το επιβεβαιωσε. γιαυτο προσοχη μπορεις να μπλεξεις ,και μην ακουτε αυτα που γραφουν στα forum οτι δεν σου τιποτα κλπ κλπ , γιατι την πατησα και τωρα τρεχω να πληρωσω... τα μαζευουν ολα μαζι και στελνουν εξωδικο με δικαστικο κλητηρα οπου πληρωνεις 35 ευρω για να στο φερει. αν δεν πληρωσεις σου ερχετε αλλες 2 φορες εξωδικο δηλαδη + 70 ευρω ακομα και μετα παει δικαστικα οπου 99,9999999 % θα το χασεις και απο 167 ευρω θα πληρωσεις κανα 500ρικο για πλακα...

    - - - Updated - - -

    σωστα φιλε μου εγω την πατησα και τρεχω τωρα. εγραψα πιο κατω πως την πατησα , και οτι η μαγκιες και δεν το πληρωνω δεν σου κανουν τιποτα κλπ κλπ δεν ισχυει ... γιαυτο προσοχη , μπορω να σας στειλω και με email τα χαρτια που μου ηρθαν απο το δικηγορικο γραφειο (δικηγορικη εταιρεια αμ δσα 80083 λυκαβηττου 1α αθηνα)

  4. #19
    Εγγραφή
    23-05-2019
    Περιοχή
    corfu
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    cosmote+nova-forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    speedport plus
    Εγώ πήρα να ρωτήσω σήμερα το πέναλτι σε περίπτωση αποσύνδεσης 3 μήνες πριν την λήξη. Μου είπαν ότι θα πληρώσω 208 ευρώ, ενώ τα εναπομείναντα 3 μηνιάτικα είναι λιγότερο από 120 ευρώ!
    Αν πράγματι ισχύει μιλάμε για νόμο οτιναναι, αφού δεν υπάρχει αναλογικότητα.

  5. #20
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από breezer_72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πήρα να ρωτήσω σήμερα το πέναλτι σε περίπτωση αποσύνδεσης 3 μήνες πριν την λήξη. Μου είπαν ότι θα πληρώσω 208 ευρώ, ενώ τα εναπομείναντα 3 μηνιάτικα είναι λιγότερο από 120 ευρώ!
    Αν πράγματι ισχύει μιλάμε για νόμο οτιναναι, αφού δεν υπάρχει αναλογικότητα.
    Στη σταθερή τηλεφωνία δεν υπάρχει αναλογικό. Το ποσό που ζητούν είναι το ίδιο από τη μέρα ενεργοποίησης έως και την τελευταία στιγμή της ισχύος του συμβολαίου.
    Αυτό ισχύει εδώ και χρόνια.
    Το αναλογικό κόστος απομείωσης υπάρχει στην κινητή τηλεφωνία.
    Ελεύθερος.

  6. #21
    Εγγραφή
    26-09-2018
    Περιοχή
    ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45183/4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    Κάθε συμβόλαιο, οφείλει να περιέχει αναλυτικά ΠΟΙΆ ΕΊΝΑΙ Η ΑΚΡΙΒΗΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ, για πρόωρη διακοπή συμβολαίου, ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ.
    Στα τηλεφωνικα συμβόλαια αν εντός 20ημέρου το πολύ δεν σας σταλεί σε μορφή hard copy το συμβόλαιο όπως και η αίτηση υπαναχώρησης, το συμβόλαιο είναι άκυρο.

    Για οποιαδήποτε διαφορά στην έκδοση λογαριασμών και αμφισβήτηση των χρεώσεων, αρμοδιότητα έχδι ο Συνήγορος του Καταναλωτή.

  7. #22
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antobaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα τηλεφωνικα συμβόλαια αν εντός 20ημέρου το πολύ δεν σας σταλεί σε μορφή hard copy το συμβόλαιο όπως και η αίτηση υπαναχώρησης, το συμβόλαιο είναι άκυρο.
    Μόνο σε νέες συνδέσεις ισχύει αυτό και όχι σε ανανεώσεις ή αλλαγή πακέτου σε υπάρχουσα ενεργή σύνδεση.

  8. #23
    Εγγραφή
    22-11-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    zte
    SNR / Attn
    (dB) / 26(dB)
    Path Level
    Fastpath
    σημερα πηρα τηλεφωνο να ρωτησω για το προστιμο σε double play + vdsl αν ειναι κλιμακωτο, καθως στη προηγουμενη ανανεωση ειχα σταθερο προστιμο εως και τη τελευταια μερα του συμβολαιου, και μου ειπαν οτι μετα νεα νομοθεσια που τους εχουν επιβαλει ειναι αναγκασμενη σε ολα τα συμβολαια να εφαρμοζουν κλιμακωτο.δε ξερω κατα ποσο ισχυει βεβαια.

  9. #24
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ισχύει! Απλά το δικό σου συμβόλαιο αναφέρει τα παλαιότερα και να θέλεις να διακόψεις, πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο να μάθεις πόσο θα κοστίσει.
    Στα νέα συμβόλαια υπάρχει σχετική αναφορά.

  10. #25
    Εγγραφή
    30-11-2009
    Περιοχή
    Μυτιληνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    840
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219930/21999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΑ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    11,2(dB) / 34,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν μου εκαναν συμβόλαιο για nova είχα πει τηλεφωνικός για ένα χρόνο το συμβόλαιο γιατί γραφει 24 μήνες;



    Case: coolermaster cosmos s,CPU: Core i7 920 D0 M/B: asus p6t deluxe v2, Ram:corsair dominator 1600mhz 3*4gb, VGA: msi gtx 260 twin frozr, Hds: western digital velociraptor 300gb, CPU Cooler: stock cooler, Monitor: lg 17'',PSU: seasonic m12d 850watt.

  11. #26
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Τα συμβόλαια στη Nova είναι 24μηνα, εκτός αν προπληρώσεις το πάγιο για όλο τον χρόνο οπότε είναι 12μηνα.
    Αν είσαι απόλυτα σίγουρος ότι σου ανέφεραν 12μηνη σύνδεση χωρίς προπληρωμή, τότε ζήτα τους εξηγήσεις με απομαγνητοφώνηση της ηχογραφημένης συνομιλίας.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-19, 21:01
  2. Nova: Ανανέωση συνεργασίας με την HBO
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-18, 15:19
  3. Προβλήματα VDSL στη Nova/Forthnet
    Από Lnds500 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-18, 20:48
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 14:27
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-17, 19:01

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας