Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 71
  1. #46
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.599
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    thunderf00t

    ενας *τρολοτυπος ο οποιος εχει παρει σοβαρα το debunking και το busting , και το χαιρεται

    *τρολοτυπος απο την σκοπια οτι δεν τον νοιαζει και πολυ να φανει σοβαροφανης . εχει στοιχεια και επιχειρηματα ετσι και αλλιως , οποτε δεν χρειαζεται να φανει "καπως"
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #47
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Not just bikes


    Ένα κανάλι για πολεοδομία από ένα Βόρειο αμερικανό που έχει ταξιδέψει, έχουν ανοίξει τα μάτια του και έχει καταλήξει στην Ολλανδία που για μένα είναι από τις πιο οργανωμένες χώρες στο ζήτημα.

    Το τελευταίο βίντεο του έχει την ιστορία του.
    Βασικά είναι ζήτημα προόδου, να μην είναι το αμάξι απαίτηση για κάθε πράγμα. Βλέπω αυτές τις εικόνες και ζηλεύω, έχοντας στο νου το χάος της αθήνας. Τριτοκοσμικοί εντελώς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Shiey

    https://www.youtube.com/channel/UCpX...JzazKS5fJ8nrVw Το παλικάρι που γυρίζει την Ευρώπη και "απαγορευμένα" μέρη είτε λαθρεπιβάτης σε τραίνο, είτε σε ποδήλατο, είτε απλά περπατώντας. Illegal Freedom. Φοβερός.
    Τον παρακολουθώ. Έχει καιρό να ανεβάσει και ανησυχώ πάντως
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #48
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά είναι ζήτημα προόδου, να μην είναι το αμάξι απαίτηση για κάθε πράγμα. Βλέπω αυτές τις εικόνες και ζηλεύω, έχοντας στο νου το χάος της αθήνας. Τριτοκοσμικοί εντελώς.

    - - - Updated - - -



    Τον παρακολουθώ. Έχει καιρό να ανεβάσει και ανησυχώ πάντως
    Έχεις δει πως ήταν παλιά στην Ολλανδία; Εντάξει θέλει μεταμόρφωση αλλά και κοινωνική θέληση. Όταν το εγώ έρχεται πρώτα από όλα, ποδήλατο δεν γίνεται. Και να είμαστε και δίκαιοι, στην Ελλάδα πρέπει να αλλάξουν πολλά εκτός από υποδομές για να έχεις ποδήλατο σε πρώτη μούρη. Η χώρα δεν είναι επίπεδη και έχει άλλο κλίμα. Επίσης, αν θα έχεις πρώτα ποδήλατο τότε ξεχνάς και τις φτιαγμένες γυναίκες. Τώρα θα μου πεις δεν είναι πρόβλημα αλλά πίστεψέ με, μετά από μερικά χρόνια στο Βέλγιο, σου λείπει λίγο η γυναίκα που ξέρει πως να βγει. Δεν μιλάω για υπερβολές. Σίγουρα όμως δεν γίνεται με ποδήλατο. Και αυτά στα γράφω όταν από το 98-05 ήμουν βασικά το μόνο ποδήλατο στην Πάτρα που το χρησιμοποιούσα σαν μέσο μετακίνησης. Ούτε κορώνα να είχα με τις γυναίκες .

    Αυτά γιατί στην Ελλάδα απλά κάνουμε συχνά απλές συγκρίσεις και δεν είναι έτσι απλά.

  4. #49
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Nop αλλά βλέπω την Αθήνα να πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο με τα αμάξια. Δεν πάει άλλο, είναι ζούγκλα εκεί έξω. Πλέον, δεν μπορείς ούτε στα κατεστραμένα πεζοδρόμια να περπατήσεις. Σου κορνάνουν για να παρκάρουν παράνομα.

    Ας μην γίνουμε Ολλανδία, αλλά ας δούμε και καμια ενέργεια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #50
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nop αλλά βλέπω την Αθήνα να πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο με τα αμάξια. Δεν πάει άλλο, είναι ζούγκλα εκεί έξω. Πλέον, δεν μπορείς ούτε στα κατεστραμένα πεζοδρόμια να περπατήσεις. Σου κορνάνουν για να παρκάρουν παράνομα.

    Ας μην γίνουμε Ολλανδία, αλλά ας δούμε και καμια ενέργεια.
    Φαντάζομαι δεν είναι όλες οι γειτονιές ίδιες. Στην γειτονιά των γονιών μου που είναι κέντρο (αρχές Καλλιρρόης) μια ζωή χάλια ήταν. Αλλά αυξήθηκαν τα αυτοκίνητα και έγινε πιο χάλια. Μην νομίζεις ότι στην Ολλανδία έχουν μειωθεί. Μόνο ίσως στο Άμστερνταμ και κυρίως γιατί είναι μια διεθνής πόλη που έχει στηθεί γύρω από αυτό. Σε άλλα μέρη, απλά η χρήση έχει μειωθεί και ειδικά όταν πάνε κέντρο και επειδή υπάρχει μικρότερη πυκνότητα κατοίκων, είναι βιώσιμο. Επίσης, οι πόλεις είμαι μικρότερες και οι συγκρίσεις άκυρες. Στο Βέλγιο ακόμα και την Αμβέρσα να πάρεις, στην καλύτερη σύγκρινεις με Πάτρα. Απλά υπάρχει συγκοινωνία αν και λίγο χαλί σε σχέση με Ολλανδία. Σαν την Αθήνα σε μέγεθος λίγες πόλεις στον βορρά.

  6. #51
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι δεν είναι όλες οι γειτονιές ίδιες. Στην γειτονιά των γονιών μου που είναι κέντρο (αρχές Καλλιρρόης) μια ζωή χάλια ήταν. Αλλά αυξήθηκαν τα αυτοκίνητα και έγινε πιο χάλια. Μην νομίζεις ότι στην Ολλανδία έχουν μειωθεί. Μόνο ίσως στο Άμστερνταμ και κυρίως γιατί είναι μια διεθνής πόλη που έχει στηθεί γύρω από αυτό. Σε άλλα μέρη, απλά η χρήση έχει μειωθεί και ειδικά όταν πάνε κέντρο και επειδή υπάρχει μικρότερη πυκνότητα κατοίκων, είναι βιώσιμο. Επίσης, οι πόλεις είμαι μικρότερες και οι συγκρίσεις άκυρες. Στο Βέλγιο ακόμα και την Αμβέρσα να πάρεις, στην καλύτερη σύγκρινεις με Πάτρα. Απλά υπάρχει συγκοινωνία αν και λίγο χαλί σε σχέση με Ολλανδία. Σαν την Αθήνα σε μέγεθος λίγες πόλεις στον βορρά.
    Δεν με νοιάζει να πάει από το 0 στο 100 αύριο.

    Το παράπονό μου είναι ότι δεν υπάρχει ένα πλάνο, μία συζήτηση, κάτι. Μια συζήτηση που θα αφορά τις επόμενες δεκαετίες και δεν χρειάζεται να περιστρέφεται γύρω από το ποδήλατο, ας μην κολάμε σε αυτό. Γνωρίζεις εσύ κάτι για Αθήνα? Ίσως ο μεγάλος περίδρομος που παίζει ο άλλος?

    - - - Updated - - -

    ibi

    Αν γνωρίζετε αντίστοιχα που περιλαμβάνουν Piano Covers θα με ενδιέφεραν.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #52
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    το καναλι του αριστοτελη βασιλακου, ιδρυτικου μελους της kunos simulazioni και physics director εκτος των αλλων στα (σημεια αναφορας στο sim racing) assetto corsa και assetto corsa competizione
    https://www.youtube.com/c/ArisDrives
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  8. #53
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με νοιάζει να πάει από το 0 στο 100 αύριο.

    Το παράπονό μου είναι ότι δεν υπάρχει ένα πλάνο, μία συζήτηση, κάτι. Μια συζήτηση που θα αφορά τις επόμενες δεκαετίες και δεν χρειάζεται να περιστρέφεται γύρω από το ποδήλατο, ας μην κολάμε σε αυτό. Γνωρίζεις εσύ κάτι για Αθήνα? Ίσως ο μεγάλος περίδρομος που παίζει ο άλλος?
    Η έλλειψη πλάνου είναι πολύ κατανοητή. Είναι απορίας άξιο, πως κατάφεραν να κάνουν την πεζοδρόμηση γύρω από την Ακρόπολη και την Ερμού.

  9. #54
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    [QUOTE=chat1978;7063922]Not just bikes


    Ένα κανάλι για πολεοδομία από ένα Βόρειο αμερικανό που έχει ταξιδέψει, έχουν ανοίξει τα μάτια του και έχει καταλήξει στην Ολλανδία που για μένα είναι από τις πιο οργανωμένες χώρες στο ζήτημα.

    [/QUOTΕ]

    πολυ καλος, τον παρακολουθω καιρο.

    δες και αυτο (συνοδεια ασθενοφορων απο την ολλανδικη τροχαια) https://www.youtube.com/watch?v=KjT7...-fVHPPbMVi_Yug
    αλλος πλανητης
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  10. #55
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό

    He is back

    Από τους καλύτερους presenters και humanized επεξηγήσεις. Του έγραψα και ένα σχόλιο να μην το παρακάνουν με τις φωτογραφίες.

    Αυτό το digital whiteboard είναι τρομερό.

  11. #56
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.599
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ο thunderf00t καπου μου την εδωσε . γινεται κουραστικος και φλυαρος .

    3 καναλια που εχω βρει περι ανατομιας ,

    Sam Webster
    αυτον τον παρακολοθω εδω και καμποσο καιρο , με ενθουσιωδη και επεξηγηματικο τροπο παρουσιαζει διαφορα μερη του σωματος .

    The Noted Anatomist
    εδω ειναι λιγο πιο λεπτομερης η παρουσιαση , προσφατα το βρηκα το καναλι , εχω δει λιγα βιντεο, ενα δυο , αλλα μου φανηκε οτι μπορω να το παρακολουθησω

    Institute of Human Anatomy
    και μια πιο ωμη (κυριολεκτικα) παρουσιαση της ανατομιας (και εδω λιγα βιντεο εχω δει , περισσοτερα απο το προηγουμενο , αλλα εχει αλλο επιπεδο οπτικοποιησης )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #57
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Alan Fisher

    Μου έβγαλε πρόσφατα ένα βίντεο του ο Αλγόρυθμος και έχω δει 5-6 βίντεο του και θεωρώ ότι κάνει εξαιρετικές αναλύσεις. Φαίνεται να ξέρει από πρώτο χέρι ειδικά για logistics και transportation. Αμερικάνος που κράζει και την Αμερική όπου χρειάζεται.

  13. #58
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Common Sense Skeptic
    Ένα anti-Mask channel χωρίς το θέμα στον τίτλο.
    Στα σοβαρά τώρα, χρειάζεται σοβαρά ένας αντίλογος και το κανάλι makes sense.
    Σε ορισμένα σημεία διαφωνώ γιατί καμιά φορά το common sense δεν συμβαδίζει με innovation και μπορεί απλά να δρά σκέτα ανασταλτικά.
    Αλλά ξαναγράφω, ο αντίλογος χρειάζεται και φαίνεται καλός.

    @erebos είχε ποστάρει ένα βίντεο του και έτσι έπεσα στο κανάλι.

  14. #59
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    https://www.youtube.com/c/eSENIORSGT3WorldChampionship

    eSeniors GT3 world championships

    κοινοτητα με 300+ sim racers ηλικιας ανω των 50 ετων απο ολο τον κοσμο. το καναλι περιεχει live streams απο αγωνες πρωταθληματος σε πολλες διαφορετικες κατηγοριες σε ενα απο τα καλυτερα racing simulators ολων των εποχων, το assetto corsa competizione. πολλα απο τα liveries τα εχω σχεδιασει εγω
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  15. #60
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Thomson TG585v8 channel width 40 σύνδεση 150mbps
    Από apoelistas στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-18, 22:45
  2. youtube & μουσικη
    Από johnvon στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-18, 00:15
  3. downloading from youtube
    Από eyw στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-18, 14:56
  4. Πρόβλημα με Dahdi channels
    Από Marios30 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-18, 18:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας