Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Μετά μία εβδομάδα ανανέωσης σύμβασης στον COSMOTE σε home double play 4xl, το τηλέφωνον νεκρώνει. Δηλώνω βλάβη στο 13888 και γίνεται αποκατάσταση μετά από 2 μέρες. Δεν περνάνε κατόπιν 20 μέρες και ξανά το τηλέφωνο δεν λειτουργεί (απόλυτο κενό όταν πας να πάρεις γραμμή, ενώ όταν σου τηλεφωνούμε δείχνει κατηλειμένο). Δήλωση ξανά στις βλάβες του COSMOTE και ενώ τους έχω ζητήσει άμεση αποκατάσταση λόγω προβλήματος υγείας του κατόχου, εχουν περάσει τρεις μέρες και παρά τις υποσχέσεις, ΤΙΠΟΤΑ! Εστειλα mail και στον τμήμα εξυπηρέτησης του COSMOTE και πήρα απάντηση ........με λίγα λόγια......να κάνω υπομονή! και ότι η βλάβη θα αποκατασταθεί το αργότερο σε 6 μέρες! Θεωρώ ότι σε 22 μέρες (περιοχή Καλλιθέα - Αθήνα) η εμφάνιση βλάβης 2 φορές σε διάστημα λιγότερο από μήνα, είναι κάτι που δεν τιμά μία εταιρία. Το modem που έδωσαν στην αλλαγή είναι το OTE SPEEDPORT ENTRY 2i HOME GATEWAY PSTN και οι συνδέσεις εχουν γίνει κανονικά. Αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα σε Καλλιθέα?

  2. #2
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Η διακοπή εξακολουθει εως σημερα, Δευτερα.
    Σαβββατο απόγευμα ηλθε ενα μηνυμα οτι οι τεχνικες υπηρεσιες του cosmote εργαζονται για την λυση του προβληματος.....
    Τα συμπερασματα δικα σας.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα, τους τελευταίους 2 μήνες είχα διακοπές δύο φορές. Έχω 50 άρα γραμμή και το τηλέφωνο είναι μέσω ίντερνετ. Φυσικά δεν είχα τίποτα, ήταν νεκρό. Το δήλωσα φυσικά, η πρώτη βλάβη έφτιαξε μετά από μια εβδομάδα, η δεύτερη κράτησε μόλις μια ώρα. Έκανα αίτημα να γίνει αποχρέωση για όσο διάστημα δεν είχα γραμμη και είναι σε επεξεργασία, στον επόμενο λογαριασμό θα πάρω μια μικρή επιστροφή. Επίσης για όσο διάστημα δεν είχα γραμμή, μου έκαναν εκτροπή των κλήσεψν στο κινητό μου και μου έδωσαν για μια εβδομάδα 500' στο κινητό να καλώ προς όλους και ένα πακέτο 10 γίγα στο κινητό μου για έναν μήνα. Δωρεάν όλα και τις 2 φορές. Ζήτα και εσύ.
    Ελεύθερος.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ για την απάντηση, δεν πρότειναν τπτ (τουλάχιστον 3 φορές που κάλεσα το 13888), παρά μόνο σήμερα (γιατί η βλάβη συνεχίζεται) ένας υπάλληλος στο 13888 μου είπε για εκτροπή. Ευχαριστώ για την πληροφορία πάντως, αν μου είχαν μιλήσει περί εκτροπής, θα είχε διευκολύνει πολύ την κατάσταση.

  5. #5
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τελικα η βλαβη αποκατασταθηκε σημερα, 6 μερες μετα την δηλωση.
    Ποια ηταν:Αστοχια του ρουτερ!!!!!!!
    Εγινε αλλαγη του ρουτερ και το προβλημα τελος.
    Τοσες μερες και τοσα τηλ. στο 13888, να μου λενε διάφορα, με κορυφαιο το μηνυμα του περασμενου Σαββατου οτι '' το συνεργειο εργαζεται για την αποκατάσταση του προβληματος''.
    Επανηλθαμε σε συνθηκες αντιμετωπισης του πελατη που ισχυαν, 30 χρονια πριν!

Παρόμοια Θέματα

  1. Διακοπή συμβολαίου Cosmote Mobile Internet
    Από toketog στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-18, 21:32
  2. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-18, 17:28
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-18, 12:55
  4. Σκληρός δίσκος εμφανίζεται 2 φορές (την μία με 4% health στο Hard Disk Sentinel)
    Από sadako στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-18, 00:56
  5. 2 adsl ή 2 vdsl πανω σε ενα καλωδιο
    Από DJman στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-17, 18:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας