Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2013
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Είμαι πολύ νέος στο θέμα του VOIP, αλλα μιας και η δουλεία μου απαιτεί συνεχή κίνηση νομίζω οτι αποτελεί μια καλή λύση.

    Ερώτηση 1:
    Κατέβασα την εφαρμογή Zoiper στο κινητό. Κάνω κλήσεις και με καλούν κανονικά. Ωστόσο αν μια επαφή δεν είναι περασμένη με το +30 και είναι απλά το δεκαψήφιο, δεν μπορεί να κάνει κλήση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το σετάρω να δουλέψει χωρίς τον κωδικό της χώρας?

    Ερωτηση 2: Επέλεξα την omnivoice για το VoiP. Είναι ΟΚ η να παω αλλού πριν τυπώσω τις νεες κάρτες?

    Ερωτηση 3: Όταν καλώ δεν βλέπουν το νούμερο μου στην αναγνώριση κλήσεων. Τι κάνουμε για αυτό;

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gronzo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι πολύ νέος στο θέμα του VOIP, αλλα μιας και η δουλεία μου απαιτεί συνεχή κίνηση νομίζω οτι αποτελεί μια καλή λύση.

    Ερώτηση 1:
    Κατέβασα την εφαρμογή Zoiper στο κινητό. Κάνω κλήσεις και με καλούν κανονικά. Ωστόσο αν μια επαφή δεν είναι περασμένη με το +30 και είναι απλά το δεκαψήφιο, δεν μπορεί να κάνει κλήση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το σετάρω να δουλέψει χωρίς τον κωδικό της χώρας?

    Ερωτηση 2: Επέλεξα την omnivoice για το VoiP. Είναι ΟΚ η να παω αλλού πριν τυπώσω τις νεες κάρτες?

    Ερωτηση 3: Όταν καλώ δεν βλέπουν το νούμερο μου στην αναγνώριση κλήσεων. Τι κάνουμε για αυτό;

    Ευχαριστώ!
    2: Έχει τα θεματάκια της αλλά αν δεν τη δοκιμάσεις δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αν σου κάνει. Τύπωσε τις κάρτες πάντως και αν δε σου κάνει κάνεις το νούμερο φορητότητα σε όποιο πάροχο θέλεις.

    3: Από τo site της omnivoice θα πας IP Τηλεφωνία> Στοιχεία ενερ. Υπηρεσίας. Επιλέγεις voip λογαριασμό και στην καρτέλα Basic αποεπιλέγεις την απόκρυψη. Επίσης επιβεβαιώνεις ότι στο caller id έχεις τον αριθμό σου.

Παρόμοια Θέματα

  1. Κλήση δημοτικής αστυνομίας.
    Από qwertyuiop στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-18, 15:58
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-18, 20:28
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-18, 22:18
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-17, 01:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας