Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 33
  1. #16
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.386
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Μου το πρότειναν και εμένα μιας και είμαι Nova μέχρι τον Ιούνιο. Είπαν ότι θα καλύψουν αυτοί το πέναλτι. Πάρε την εταιρεία και ρώτησέ τους.

  2. #17
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei-MikroTik hap ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου το πρότειναν και εμένα μιας και είμαι Nova μέχρι τον Ιούνιο. Είπαν ότι θα καλύψουν αυτοί το πέναλτι. Πάρε την εταιρεία και ρώτησέ τους.
    Οκ θα τους ρωτήσω. Ευχαριστώ πολύ.

  3. #18
    Εγγραφή
    11-01-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή χρονιά και σε σένα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Για τις ερωτήσεις Α και Β: Η Inalan έχει μια ευκολία για νέους συνδρομητές που το ονομάζει ομαλή μετάβαση.
    Αυτή είναι ως εξής: Αν είσαι ήδη σε πάροχο με συμβόλαιο και θες να το σπάσεις μπορεί η εταιρεία να σου πληρώσει το πέναλτι και να μεταβείς σε αυτήν. Π.Χ δίνεις τα 147€ στην NOVA παίρνεις την απόδειξη την καταθέτεις στην Inalan και αυτοί μετά σου δίνουν "δώρο" τα 147€ σε πάγια, στην δική σου περίπτωση 5 και κάτι μήνες. ΠΡΟΣΟΧΗ το μέγιστο ποσό που μπορεί να σου δώσει είναι 168€ ήτοι 6 μήνες. Βέβαια τα παραπάνω ΠΑΝΤΑ σε συνεννόηση με την εταιρεία να μην βρεθείς προ εκπλήξεως.

    2. Δεν θα χρειαστείς ειδικό επαναλήπτη απλά θα πρέπει να τον σετάρεις στο νέο Router που θα σου δώσει η Inalan.

    3. Φυσικά και μπορείς να βάλεις καλώδιο από το router στον αποκωδικοποιητή, δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

    Σ'ευχαριστω πολυ. Ακομα μια ερωτηση που αφορα σταθερη τελεφωνια με inalan. Στην ιστοσελιδα της η ιναλαν παραθετει τιμοκαταλογο με τα vοip τηλεφωνα, ποια η διαφορα με τα κανονικα; βασικα επιθυμω να κρατησω το νουμερο μου αλλα να εχω και σταθερη για τηλ. απο και προς το εξωτερικο. Επισης τι παιζει με την ιναλαν τηλεοραση η οποια απ'οτι βλεπω δεν προσφερετε πια.
    Ευχαριστω,

  4. #19
    Εγγραφή
    24-02-2019
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    inalan
    Καλησπέρα σε όλους

    Την Τρίτη έβαλα γραμμή inalan στο σπίτι μου στον Εύοσμο Ανω Πολιτεία κοντά στα ΚΕΠ. Όλα έγιναν άμεσα μέσα σε τρεις ημέρες!!!! Η γραμμή τοποθετήθηκε εύκολα παρόλο που είμαι στον τέταρτο όροφο . η διαδικασία τελείωσε μέσα σε δύο ώρεςκαι επιτέλους απολαμβάνω 100 αρα ταχύτητα! Είχα βαρεθεί με την συχνή αλλαγή provider όπου όλοι υποσχόταν μεγάλες ταχύτητες και μετά βρίσκαμε δικαιολογίες με τον χαλκό... Ειδικά τα ΣΚ είχα 1-2 download και upload 0,20 !!!
    Επιτέλους βρήκα λύση και προτείνω όλους να προχωρήσουν με την inalan και να στηρίξουμε την εταιρεία σε αντίθεση με όλους τους άλλους που ακόμα έρχονται.
    Επιπλέον δίνει και τηλέφωνο σε πολύ οικονομικές τιμές

    - - - Updated - - -

    Και μια ερώτηση . Πως μπορώ να συνδέσω το ASUS AC68U που έχω και έχει δυνατό wifi ώστε να πάρει Internet από το router της inalan που δεν έχει δυνατό σήμα ? Γίνεται αυτό ?

  5. #20
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.386
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gregory_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους

    Την Τρίτη έβαλα γραμμή inalan στο σπίτι μου στον Εύοσμο Ανω Πολιτεία κοντά στα ΚΕΠ. Όλα έγιναν άμεσα μέσα σε τρεις ημέρες!!!! Η γραμμή τοποθετήθηκε εύκολα παρόλο που είμαι στον τέταρτο όροφο . η διαδικασία τελείωσε μέσα σε δύο ώρεςκαι επιτέλους απολαμβάνω 100 αρα ταχύτητα! Είχα βαρεθεί με την συχνή αλλαγή provider όπου όλοι υποσχόταν μεγάλες ταχύτητες και μετά βρίσκαμε δικαιολογίες με τον χαλκό... Ειδικά τα ΣΚ είχα 1-2 download και upload 0,20 !!!
    Επιτέλους βρήκα λύση και προτείνω όλους να προχωρήσουν με την inalan και να στηρίξουμε την εταιρεία σε αντίθεση με όλους τους άλλους που ακόμα έρχονται.
    Επιπλέον δίνει και τηλέφωνο σε πολύ οικονομικές τιμές

    - - - Updated - - -

    Και μια ερώτηση . Πως μπορώ να συνδέσω το ASUS AC68U που έχω και έχει δυνατό wifi ώστε να πάρει Internet από το router της inalan που δεν έχει δυνατό σήμα ? Γίνεται αυτό ?
    Ρίξε μια ματιά και εδώ

  6. #21
    Εγγραφή
    04-01-2018
    Περιοχή
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παιδιά Ευτέρπης πότε θα έρθουν? Έχουμε βαρεθεί ποια με adsl 9 download και 0.7 upload όποιος ξέρει ας απάντηση ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

  7. #22
    Εγγραφή
    05-11-2009
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
    Router
    TP Link TD-W9980B
    Path Level
    Interleaved
    Ακόμα τίποτα; Που πρέπει να απευθυνθούμε για να βγάλουμε άκρη ; Της προάλλες ήρθαν από την Γουιντ ( Λόγο αποτυχημένων αιτήσεων για VDSL και παραπόνων ) και μας λέει ότι θα έπρεπε να έχουμε VDSL γιατί είναι δικό τους αλλά εγώ βλέπω VODA στον χάρτη επί της Τερψιχόρης στο ύψος του lidl. Και το καλύτερο ήταν οτι η Γουιντ έλεγε οτι έχει VDSL αλλά τίποτα κάνεις την αίτηση και κανείς δεν σε παίρνει ξανά! 4 αιτήσεις μέχρι τώρα και πάντα χάνονται!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cosstal : 06-03-19 στις 17:31.

  8. #23
    Εγγραφή
    11-01-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγινε και σε μενα η εγκατασταση προ 10 ημερων. Ανω Πολιτεια, Ευοσμος περιοχη Gymansium.
    5ο οροφο...νο προμπλεμ, μαζι με ακομα ενα συγκατοικο στον 4ο.
    Εν αναμονη τεστ ταχυτητος και λοιπα...οταν επιστρεψω απο μπαρκο.

  9. #24
    Εγγραφή
    24-11-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Εγώ έχω κάνα μήνα που συνδέθηκα στην Αβέρωφ,πέρασαν 2 boxάκια σε 2 προηγούμενες πολυκατοικίες για να φτάσουν σε μένα χωρίς καν να έχουν πελάτη εκεί,δηλαδή λειτουργούν σαν επέκταση,έγιναν κάποια παραπονάκια από μία γριά αλλά όλα οκ.
    Αν περίμενα από την wind μιας και έχει περάσει καμπίνες σώθηκα,ειδικά με το ping που έχει.
    Μου έδωσαν και 1gbit router και η γραμμή χτυπάει 150 up 150 down.
    To δε ping στο world of tanks παίζει από 30 με μάξιμουμ 50 ms.Έχω κρατήσει και για backup την 24άρα (ο θεός να την κάνει) της wind με 16 ευρώ το μήνα οπότε από τηλεφωνία κομπλέ.

  10. #25
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Webees
    Καλησπέρα. Εγώ πάντως στον Ευοσμο έβαλα Webees ασύρματο Internet και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κουμπωσα 50 Μbps down 20up

  11. #26
    Εγγραφή
    05-10-2017
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikosEvosmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Εγώ πάντως στον Ευοσμο έβαλα Webees ασύρματο Internet και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κουμπωσα 50 Μbps down 20up
    πιανει μεσα στο σπιτι ;

    ανεβασε speedtest

  12. #27
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα. Ξέρει κανείς πότε θα δώσουν άδεια για εσκαφες στον Εύοσμο; Έχει ένα μήνα που έκανα αίτηση inalan και μου λένε ότι δεν τους δίνουν άδεια για να σκάψουν! Εξαιτίας μιας τροποποίησης της ΕΕΤΤ! ;

  13. #28
    Εγγραφή
    09-07-2019
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Webees
    Ρε παιδιά τι παιδεύεστε με εταιρίες όπως η ίνα λαν και οι παραδοσιακές έβαλα εδώ και ένα μήνα Webees και σώθηκα φθηνά και χωρίς προβλήματα . Σας ανεβάζω και το τεστ την ημέρα της εγκατάστασης
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails EDE2917D-D85F-48C6-B29C-A01CC898A696.png  


  14. #29
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koukourikos1234 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά τι παιδεύεστε με εταιρίες όπως η ίνα λαν και οι παραδοσιακές έβαλα εδώ και ένα μήνα Webees και σώθηκα φθηνά και χωρίς προβλήματα . Σας ανεβάζω και το τεστ την ημέρα της εγκατάστασης
    Μπορώ να καταλάβω τι κακό έχουν οι παραδοσιακές εταιρίες αλλά η ιναλαν; Πιο είναι το πρόβλημα;

  15. #30
    Εγγραφή
    09-07-2019
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Webees
    Το αναφέρω για την αμεσότητα της σύνδεσης με την ασύρματη επικοινωνία γιατί παραπάνω αν διάβασες αναφέρουν ότι περιμένουν 2 μήνες την ίνα και όλο δικαιολογίες είναι . Ενώ στο ασύρματο εφόσον υπάρχει κάλυψη κουνπωσες κατευθείαν . Μακάρι να είχαμε όλοι πρόσβαση στην ίνα και με τις πραγματικές ταχύτητες της ίνα και όχι να σε ξεκινάνε από 100 και σταδιακά να σε ρίχνουν download ρώτησε κάποιον που έχει να κάνει ένα τεστ.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. περι οπτικων ινων Βύρωνας
    Από airams στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 1633
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-22, 23:25
  2. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-18, 13:54
  3. Μηνύματα: 131
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-18, 13:08
  4. Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 14:05
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 19:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας