Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Σχεδιαζω να παω απο wind adsl -> vodafone fiber, εχω μιλησει με ενα φιλο που μου εχει πει οτι τα προστιμα διακωπης συνδεσης δεν μπορουν να σε υποχρεωσουν να τα πληρωσεις και υπαρχουν μονο για να φοβιζουν τον κοσμο να μην αλλαζει παροχο, εχει δουλεψει σα τηλεφωνιτης για wind και ξερει πως δουλευουν, απλα τους λες οτι δε θα το πληρωσεις και δε μπορουν με κανενα τροπο να σε αναγκασουν ασχετως το τι σου πουνε στο τηλεφωνο. Το εχει κανει καποιος απο σας αυτο και τι εγινε; Υπαρχει καποιος λογος που να μη θελω να το κανω; Θελω και μια δευτερη γνωμη.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ναι μπορείς να μην το πληρώσεις, μπορούν και αυτοί να σου στείλουν εισπρακτική, εξώδικο και διαταγή πληρωμής

  3. #3
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Ναι το ξερω οτι κανουν τετοιες απειλες αλλα ο φιλος μου μου ειπε οτι στην πραξη δε τα κανουν, για αυτο θελω να δω αν καποιος το εχει κανει και τι εγινε.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.662
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξερω οτι κανουν τετοιες απειλες αλλα ο φιλος μου μου ειπε οτι στην πραξη δε τα κανουν, για αυτο θελω να δω αν καποιος το εχει κανει και τι εγινε.
    Εγώ από την άλλη έχω ακούσει το εξής: Προφανώς για 1 άτομο δεν θα μπουν στον κόπο να κάνουν κάποιου είδους μήνυση γιατί οι δικηγόροι θα κοστίσουν πολύ παραπάνω, αλλά όμως μπορούν να κάνουν το εξής απλό, από το να κάνουν μήνυση σε 1 άτομο πολύ απλά περιμένουν να μαζευτούν 100 άτομα και να κάνουν μήνυση σε όλους μαζί. Και μέχρι να γίνει αυτό το πρόστιμο που θα είναι να πληρώσεις θα παίρνει τόκους και θα μεγαλώνει.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξερω οτι κανουν τετοιες απειλες αλλα ο φιλος μου μου ειπε οτι στην πραξη δε τα κανουν, για αυτο θελω να δω αν καποιος το εχει κανει και τι εγινε.
    Υποθέτω ο φίλος σου όταν θα έρθει η ώρα να πληρώσεις το πόσο με τόκους κλπ θα τσοντάρει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ από την άλλη έχω ακούσει το εξής: Προφανώς για 1 άτομο δεν θα μπουν στον κόπο να κάνουν κάποιου είδους μήνυση γιατί οι δικηγόροι θα κοστίσουν πολύ παραπάνω, αλλά όμως μπορούν να κάνουν το εξής απλό, από το να κάνουν μήνυση σε 1 άτομο πολύ απλά περιμένουν να μαζευτούν 100 άτομα και να κάνουν μήνυση σε όλους μαζί. Και μέχρι να γίνει αυτό το πρόστιμο που θα είναι να πληρώσεις θα παίρνει τόκους και θα μεγαλώνει.
    Αν γίνει δικαστήριο, μπορεί να ζητήσουν να πληρωθούν και τα έξοδα απο τον χαμένο, δεν πειράζει όμως πληρώνει ο φίλος

  6. #6
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Και εχουν γινει τετοια δικαστηρια ομως η μενουμε στο αν;

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εχουν γινει τετοια δικαστηρια ομως η μενουμε στο αν;
    Εισπρακτικές και εξώδικα έχουν γίνει, για δικαστήριο δεν έχω διαβάσει στο φόρουμ. Εσύ θέλεις να χρωστάς κάπου και να του δίνεις το δικαίωμα να σε πάει σε δικαστήριο ή να έχεις την εισπρακτική στο τηλέφωνο; αν ναι τότε μην ρωτάς, ρίξε τους πιστόλι.

  8. #8
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Υπάρχει ο Τηλεγνους. Για χρέη πανω απο 200€ μπαίνεις σε μαύρη λίστα και θα είσαι δέσμιος της εταιρίας σου μέχρι να εξοφλήσεις το χρέος στην παλιά.

    Οποτε και δικαστήριο να μη γίνει η εταιρία σου θα ξέρει οτι εχεις πιστολιασει τον προηγούμενο και ΑΝΕΤΑ θα σε γράψει στα @@ της σε ενδεχόμενη ανανέωση. Οποτε και θα χρωστάς και θα πληρώνεις σαν ανόητος μεγαλο πάγιο ΧΩΡΙΣ να μπορείς να πας πουθενά.

  9. #9
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Οκ και τι λετε δηλαδη να παρω τηλ. vodafone δευτερα και να ακυρωσω την αιτηση για οπτικες;

  10. #10
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dsinc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ και τι λετε δηλαδη να παρω τηλ. vodafone δευτερα και να ακυρωσω την αιτηση για οπτικες;
    Για ποσο εχεις ακομα δεσμευση?

    Και οταν λες fiber???? εννοεις Vdsl να υποθεσω..

    Οποτε για μενα... καλυτερα κανε αναβαθμιση της γραμμης που εχεις ηδη στη WIND για να εισαι ησυχος και ΑΚΥΡΩΣΕ το αιτημα για vodafone.
    The gr81 .

  11. #11
    Εγγραφή
    08-08-2010
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Οχι ενωω οπτικες ινες κανονικα με εργα στην πολυκατοικια και σπιτι, πηγα σημερα να ακυρωσω αλλα ηταν κλειστα 2 μαγαζια απο της 7 το απογευμα ενω κανονικα θα επρεπε να κλεινουν 9...θα δοκιμασω την πεμπτη, η αιτηση για οπτικες εγινε επιτηδες εκτως καταστηματος για να μπορει να ακυρωθει, ο λογος που ηθελα vod ειναι γιατι εχουν κανει αυτοι το δικτυο οπτικων στο Βυρωνα που μενω και νομιζω ειναι καλυτερα να πας με αυτους γιατι τουλαχιστον αν εχεις καποιο προβλημα δε θα μπορουν να σου πουν φταιει η vodafone οχι εμεις αμα πχ βαλω την ιδια συνδεση με τη wind.

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλλαγή παρόχου
    Από Rogn στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-18, 21:29
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-18, 21:22
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-18, 15:14
  4. Αλλαγή παρόχου, θα μείνω χωρίς internet?
    Από BurnedPriest στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-18, 21:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας