Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 74
  1. #31
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elio_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση πως δεν αναφέρθηκα σε παράδεισο, μάλλον το αντίθετο.
    Αλήθεια το αντίθετο γινόταν; Μπορούσε κάποιος να πάει λ.χ. στην Σοβιετική Ένωση ή στην Ανατολική Γερμανία χωρίς ειδική βίζα;
    Επιλεκτικά κι εγώ μπορώ να σου παραθέσω ότι ο άλλος έγραψε "γέροντας παστίτσιος" και τον συνέλαβαν.
    Δεν είχαμε την "ευτυχία" να ζήσουμε έναν τσαουσεσκου ή μπερια ή τους χμερ, αλλά ζούμε με σταλινες σαν τον κουτσουμπα ,τον τσιπρα και τα τάγματα εφόδου του Ρουβίκωνα...Μην μπερδεύεσαι.
    Ζείς σε χώρα που γιορτάζει την είσοδό της σε πόλεμο (για να δείξει το "σθένος" των ντόπιων φασιστών), αντί το τέλος του και ποιοί αγωνίστηκαν για αυτό...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  2. #32
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζείς σε χώρα που γιορτάζει την είσοδό της σε πόλεμο (για να δείξει το "σθένος" των ντόπιων φασιστών), αντί το τέλος του και ποιοί αγωνίστηκαν για αυτό...
    Το πιστεύεις πραγματικά αυτό; Ότι οι παππούδες σου ήταν φασίστες που πολέμησαν; Ο απλός κόσμος που έφυγε από τα μαντριά του και τα χωράφια του να πάει στην Πίνδο; Ήταν όλοι αυτοί φασίστες;

    Φίλε μου γιορτάζουμε την έναρξη του πολέμου διότι τα ανθέλληνικά κομμούνια που είναι ομοιδεάτες σου φρόντισαν να συνεχιστεί ο πόλεμος μέχρι το 1949. Είχαμε την τύχη να αποχωρίσουν οι Γερμανοί ΕΝΑ ολόκληρο χρόνο πριν την επίσημη λήξη του πολέμου και αντί να ανοικοδομήσουμε τη χώρα μας κάποιοι πήραν πάλι τα όπλα να σκοτώσουν τα αδέρφια τους. Κατάλαβες γιατί δε γιορτάζουμε τη λήξη του πολέμου; Γιατί κάποιες μανάδες έχασαν τα παιδιά τους από το όπλο του γείτονα.

  3. #33
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Λίγη ντροπή ανιστόρητε...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  4. #34
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πιστεύεις πραγματικά αυτό; Ότι οι παππούδες σου ήταν φασίστες που πολέμησαν; Ο απλός κόσμος που έφυγε από τα μαντριά του και τα χωράφια του να πάει στην Πίνδο; Ήταν όλοι αυτοί φασίστες;

    Φίλε μου γιορτάζουμε την έναρξη του πολέμου διότι τα ανθέλληνικά κομμούνια που είναι ομοιδεάτες σου φρόντισαν να συνεχιστεί ο πόλεμος μέχρι το 1949. Είχαμε την τύχη να αποχωρίσουν οι Γερμανοί ΕΝΑ ολόκληρο χρόνο πριν την επίσημη λήξη του πολέμου και αντί να ανοικοδομήσουμε τη χώρα μας κάποιοι πήραν πάλι τα όπλα να σκοτώσουν τα αδέρφια τους. Κατάλαβες γιατί δε γιορτάζουμε τη λήξη του πολέμου; Γιατί κάποιες μανάδες έχασαν τα παιδιά τους από το όπλο του γείτονα.
    Ας είναι καλά οι Άγγλοι και ο Τσώρτσιλ που έβαλε τους δωσιλόγους των Ναζί να κυβερνήσουν τη χώρα και μετά έδωσαν πάσα στους Αμερικάνους να συνεχίσουν την περιπέτεια. Και ο οποίοι δωσίλογοι συνέχιζαν να κυβερνούν τον τόπο για πάρα πολλά χρόνια.

    Δόξα τω Θεώ έχουμε διαβάσει και λίγη παραπάνω ιστορία από αυτή που μας δίδασκαν στο σχολείο.

    Ας θυμηθούμε τι έλεγε και ο Χατζηδάκις για την 28η Οκτωβρίου (απαπαπά ντροπή!)


  5. #35
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγη ντροπή ανιστόρητε...
    Είμαι ανιστόρητος γιατί; Δεν τελείωσε ο πόλεμος με την αποχώρηση των Γερμανών στις 12/10/1944; Το Δεκέμβρη δεν είχαμε τα Δεκεμβριανά; Και αργότερα τη Συμφωνία της Βάρκιζας; Σε τι διαφωνείς; Δεν έπρεπε να γίνει αφοπλισμός; Τα όπλα τι τα ήθελαν; Για μπεκάτσες; Απλά θέλατε την εξουσία. Απλά τα πράγματα. Διώξεις θα γινόντουσαν ναι. Αλλά με μια ισχυρή συμφωνία - αντιπολίτευση θα ήταν ελάχιστες καθώς θα είχατε νόμιμο λόγο. Αλλά θέλατε την εξουσία και μόνο αυτή.

    Ντροπή δεν έχω καμία. Είμαι περήφανος που οι παπούδες μου πολέμησαν στην Αλβανία και αισθάνομαι ντροπή που κάποιοι συγχωριανοί ΚΚΕδες μου έσφαξαν στο γόνατο κάποιους άλλους διότι δεν ήταν ΚΚΕδες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας είναι καλά οι Άγγλοι και ο Τσώρτσιλ που έβαλε τους δωσιλόγους των Ναζί να κυβερνήσουν τη χώρα και μετά έδωσαν πάσα στους Αμερικάνους να συνεχίσουν την περιπέτεια. Και ο οποίοι δωσίλογοι συνέχιζαν να κυβερνούν τον τόπο για πάρα πολλά χρόνια.

    Δόξα τω Θεώ έχουμε διαβάσει και λίγη παραπάνω ιστορία από αυτή που μας δίδασκαν στο σχολείο.

    Ας θυμηθούμε τι έλεγε και ο Χατζηδάκις για την 28η Οκτωβρίου (απαπαπά ντροπή!)

    Ακριβώς επειδή έχουμε διαβάσει ιστορία τα λέμε. Επειδή είχε γίνει η μοιρασιά ΕΠΕΛΕΞΑΝ τον εμφύλιο αντί της συνεργασίας και την ομόνοια για την ανοικοδόμηση της χώρας. Τα αποτελέσματα δυστυχώς τα βλέπουμε τώρα. Δεν ήταν καλά τα προηγούμενα χρόνια; Δεν ήμασταν καλά στο πλευρό των δυτικών. Θέλατε οι μανάδες σας και οι μεγάλες σας αδερφές να έκαναν βόλτα στο Μεταξουργείο όπως πέρασαν χιλιάδες από τις πρώην χώρες του παραδείσου.

    Δόξα τω θεό που είμαι ανιστόρητος.

  6. #36
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Αχ, αυτοί οι ΚΚεδες-ΕΑΜίτες



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς επειδή έχουμε διαβάσει ιστορία τα λέμε. Επειδή είχε γίνει η μοιρασιά ΕΠΕΛΕΞΑΝ τον εμφύλιο αντί της συνεργασίας και την ομόνοια για την ανοικοδόμηση της χώρας. Τα αποτελέσματα δυστυχώς τα βλέπουμε τώρα. Δεν ήταν καλά τα προηγούμενα χρόνια; Δεν ήμασταν καλά στο πλευρό των δυτικών. Θέλατε οι μανάδες σας και οι μεγάλες σας αδερφές να έκαναν βόλτα στο Μεταξουργείο όπως πέρασαν χιλιάδες από τις πρώην χώρες του παραδείσου.

    Δόξα τω θεό που είμαι ανιστόρητος.
    Μοιρασιά και ομόνοια με ΔΩΣΙΛΟΓΟΥΣ; Να πολεμάς εναντίον των Ναζί και της Φασιστικής Ιταλίας και να σε κυβερνάνε οι ΔΩΣΙΛΟΓΟΙ τους επειδή έτσι αποφάσισαν οι Βρετανοί και οι Αμερικάνοι (ο Στάλιν στα @@ του, την Πολωνία ήθελε πάντα, όχι την Ελλάδα), ε πάει πολύ. Αφοπλισμός θα γινόταν έτσι και αλλιώς.

    Και μην κάνεις "άλμα" στο τι έγινε με τη πτώση της ΕΣΣΔ, γιατί κάτι αντίστοιχο γίνεται και στην Ελλάδα των "μνημονίων". Ας είναι καλά η Δεξά του Καραμανλή και το ΠΑΣΟΚ που έκαναν την οικονομία ένα σοβιετ κρατικοδίαιτου καπιταλισμού.

    Όσο για τα όπλα, να σου πω για ποιό λόγο έπρεπε να υπάρχουν: Για να μην σου έρχονται την επομένη τα τανκς και οι χωροφύλακες των δωσιλόγων και 7 χρόνια μετά να σε στέλνουν άοπλο στη Κύπρο επειδή δεν γούσταραν τον Μακάριο.

  7. #37
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Αυτό δεν το γνώριζα αλλά δεν αλλάζει κάτι στην όλη Ιστορία.

    Σηκώθηκαν όπλα εναντίων Ελλήνων-Αδερφών.

    Να σας ρωτήσω και θέλω να μου απαντήσετε ειλικρινά. Όχι πως θα το κάνετε αλλά ΟΚ. Τι σας ενοχλεί στον εορτασμό; Δε σας αρέσει που έφυγαν όλοι οι παππούδες σας με το χαμόγελο να πάνε στην Πίνδο να πολεμήσουν τον όποιο εισβολέα; Μην ξεχνάμε πως ήμασταν ουδέτεροι μέχρι τότε και με καλές σχέσεις προς όλους. Τι θα θέλατε να γίνει; Να άφηνε ο Μεταξάς τους Ιταλούς άνευ πολέμου ή να είχαμε επίσημη βοήθεια από τη Βρετανία και να έρχονταν οι Γερμανοί σαν καταιγίδα. Αφού ήμασταν παγιδευμένοι μεταξύ σφύρας και άκμονος.

  8. #38
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Περιοχή
    Eidsvoll
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/1028
    ISP
    Forthnet Full LLU
    Router
    SpeedTouch 585v.6
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Ο κομμουνισμός είναι μια ουτοπία.Πρακτικα αλλα και ιστορικά όπου εφαρμόστηκε δεν λειτούργησε.Γιατι να το υποστηρίζει κάποιος ? Τόσο απλά....
    Γιατί και καλά σταλινισμό? Έκανα εγώ διαχωρισμό σε κάποια συγκεκριμένη χρονικη περιόδο που ξαφνικά ο κομμουνισμός έγινε δικτατορία?
    Με τον Μάο?
    Με τον Κάστρο?
    Μέχρι το 1989 στην Πολωνία το Κομμουνιστικό καθεστώς συνεχιζε να σκοτώνει.Και εκεί πάλι σταλινισμό?Όπου δεν συμφέρει σταλινισμό?
    Πότε υπήρξε το αντίθετο?Μια περίπτωση που ο ρομαντικός αυτός κομμουνισμός να εχει λειτουργήσει
    Εννοείται πως συμφωνώ ότι το περάσαμε στο ντουκου που μας έδωσαν στους Αμερικανούς.....

  9. #39
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι ανιστόρητος γιατί; Δεν τελείωσε ο πόλεμος με την αποχώρηση των Γερμανών στις 12/10/1944; Το Δεκέμβρη δεν είχαμε τα Δεκεμβριανά; Και αργότερα τη Συμφωνία της Βάρκιζας; Σε τι διαφωνείς; Δεν έπρεπε να γίνει αφοπλισμός; Τα όπλα τι τα ήθελαν; Για μπεκάτσες; Απλά θέλατε την εξουσία. Απλά τα πράγματα. Διώξεις θα γινόντουσαν ναι. Αλλά με μια ισχυρή συμφωνία - αντιπολίτευση θα ήταν ελάχιστες καθώς θα είχατε νόμιμο λόγο. Αλλά θέλατε την εξουσία και μόνο αυτή.

    Ντροπή δεν έχω καμία. Είμαι περήφανος που οι παπούδες μου πολέμησαν στην Αλβανία και αισθάνομαι ντροπή που κάποιοι συγχωριανοί ΚΚΕδες μου έσφαξαν στο γόνατο κάποιους άλλους διότι δεν ήταν ΚΚΕδες.

    - - - Updated - - -



    Ακριβώς επειδή έχουμε διαβάσει ιστορία τα λέμε. Επειδή είχε γίνει η μοιρασιά ΕΠΕΛΕΞΑΝ τον εμφύλιο αντί της συνεργασίας και την ομόνοια για την ανοικοδόμηση της χώρας. Τα αποτελέσματα δυστυχώς τα βλέπουμε τώρα. Δεν ήταν καλά τα προηγούμενα χρόνια; Δεν ήμασταν καλά στο πλευρό των δυτικών. Θέλατε οι μανάδες σας και οι μεγάλες σας αδερφές να έκαναν βόλτα στο Μεταξουργείο όπως πέρασαν χιλιάδες από τις πρώην χώρες του παραδείσου.

    Δόξα τω θεό που είμαι ανιστόρητος.
    Αφού λες ότι ξέρεις ιστορία τότε παραδέχεσαι ότι απλά την διαστρεβλώνεις για να βγάλεις το αντικομμουνιστικό σου μένος και την μισαλλοδοξία σου.

    Οι γυναίκες για τις οποίες μιλάς τόσο απαξιωτικά κατέληξαν στην πορνεία μετά την πτώση και όχι πριν, δηλαδή εντός καπιταλισμού αλλά για κάποιο λόγο αυτό είναι επιχείρημα κατά του πρώτου.

    "Οι μανάδες σας και οι μεγάλες αδερφές σας" πάντως φαίνεται τελικά να κατέληξαν στο Μεταξουργείο με την εκρηξη στην πορνεία που παρουσιάζεται στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια αλλά φταίει μάλλον πως η χώρα έχει κομμουνισμό όπως είπες πριν μερικά μηνύματα. Ίσως φταίει και η αντίσταση του ΕΑΜ.

    Λες τελικά αν δεν υπήρχε ο το ΕΑΜ η Ελλάδα θα ήταν Μονακό;

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού λες ότι ξέρεις ιστορία τότε παραδέχεσαι ότι απλά την διαστρεβλώνεις για να βγάλεις το αντικομμουνιστικό σου μένος και την μισαλλοδοξία σου.

    Οι γυναίκες για τις οποίες μιλάς τόσο απαξιωτικά κατέληξαν στην πορνεία μετά την πτώση και όχι πριν, δηλαδή εντός καπιταλισμού αλλά για κάποιο λόγο αυτό είναι επιχείρημα κατά του πρώτου.
    Μήπως γιατί απλά πριν δεν μπορούσανε να περάσουνε τα σύνορα;

  11. #41
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κομμουνισμός είναι μια ουτοπία.Πρακτικα αλλα και ιστορικά όπου εφαρμόστηκε δεν λειτούργησε.Γιατι να το υποστηρίζει κάποιος ? Τόσο απλά....
    Γιατί και καλά σταλινισμό? Έκανα εγώ διαχωρισμό σε κάποια συγκεκριμένη χρονικη περιόδο που ξαφνικά ο κομμουνισμός έγινε δικτατορία?
    Με τον Μάο?
    Με τον Κάστρο?
    Μέχρι το 1989 στην Πολωνία το Κομμουνιστικό καθεστώς συνεχιζε να σκοτώνει.Και εκεί πάλι σταλινισμό?Όπου δεν συμφέρει σταλινισμό?
    Πότε υπήρξε το αντίθετο?Μια περίπτωση που ο ρομαντικός αυτός κομμουνισμός να εχει λειτουργήσει
    Εννοείται πως συμφωνώ ότι το περάσαμε στο ντουκου που μας έδωσαν στους Αμερικανούς.....
    Γιατί πολυ απλά ο καπιταλισμός δημιουργεί ανισότητες και το μάντρα πως η επίτευξη του κέρδους και μονο θα οδηγήσει στην ευημερία ολόκληρης της κοινωνίας αποδεικνύεται μια ουτοπία όπως λες και εσύ.

    Όσες φορές δόθηκε κάτι στις μάζες επί καπιταλισμού, με προεξέχον παράδειγμα την σοσιαλδημοκρατία στις Σκανδιναβικές κυριως χώρες που θεωρηθηκε η χρυση τομή εντός καπιταλισμου για τα προβλήματα που λύνει ο κομμουνισμός, ήταν μέσω παρεμβάσεων στην φυσική ροή του και επειδή φοβόταν το αντίπαλο δέος, και αυτό για τους πολίτες του "πρώτου κόσμου". Δεν είναι τυχαίο πως επιταχύνθηκαν οι ανισότητες μετά την πτώση. Και επειδή ακριβώς φτάσαμε εδώ και ο κόσμος αντιδρά και προσπαθεί να διεκδικήσει την επιβίωση του τον στρέφουν προς τον φασισμό, γιατί με τον κομμουνισμό προφανώς θα χάσουν, αφαιρώντας του την δημοκρατική διακυβέρνηση όπου αν και λίγο πολύ ελεγχόμενη έχει και πάλι την δυνατότητα να παρουσιάσει εκπλήξεις κάποιες φορές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως γιατί απλά πριν δεν μπορούσανε να περάσουνε τα σύνορα;
    Συγχαρητήρια.

  12. #42
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν το γνώριζα αλλά δεν αλλάζει κάτι στην όλη Ιστορία.

    Σηκώθηκαν όπλα εναντίων Ελλήνων-Αδερφών.

    Να σας ρωτήσω και θέλω να μου απαντήσετε ειλικρινά. Όχι πως θα το κάνετε αλλά ΟΚ. Τι σας ενοχλεί στον εορτασμό; Δε σας αρέσει που έφυγαν όλοι οι παππούδες σας με το χαμόγελο να πάνε στην Πίνδο να πολεμήσουν τον όποιο εισβολέα; Μην ξεχνάμε πως ήμασταν ουδέτεροι μέχρι τότε και με καλές σχέσεις προς όλους. Τι θα θέλατε να γίνει; Να άφηνε ο Μεταξάς τους Ιταλούς άνευ πολέμου ή να είχαμε επίσημη βοήθεια από τη Βρετανία και να έρχονταν οι Γερμανοί σαν καταιγίδα. Αφού ήμασταν παγιδευμένοι μεταξύ σφύρας και άκμονος.
    Πφ...Το ιστορικό της βύθισης της Έλλης το έχεις διαβάσει και γράφεις για το αν θα "'αφηνε" ο μεταξας να φτάσουν στην Αθήνα χωρίς μάχη ?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  13. #43
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    IMHO όλο το νήμα εξαρχής είναι ένα flame bait, και δεν νομίζω ότι έχει λόγο ύπαρξης. Απορώ που υπάρχει ακόμα.

  14. #44
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πφ...Το ιστορικό της βύθισης της Έλλης το έχεις διαβάσει και γράφεις για το αν θα "'αφηνε" ο μεταξας να φτάσουν στην Αθήνα χωρίς μάχη ?
    Τι ακριβώς εννοεις;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    IMHO όλο το νήμα εξαρχής είναι ένα flame bait, και δεν νομίζω ότι έχει λόγο ύπαρξης. Απορώ που υπάρχει ακόμα.
    Και γιατί να μην υπάρχει; γιατί να μην υπάρχει κριτική;

  15. #45
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι γιατί να μην υπάρχει; γιατί να μην υπάρχει κριτική;
    Δεν έχω τσιμπήσει σε πράγματα που έγραφες πολύ παλιότερα, μην περιμένεις να τσιμπήσω τώρα. Και γιατί εσύ θιχθηκες; Δεν είσαι εσύ ο TS.

    Έγραψα γιατί κρίνω ότι δεν έχει λόγο ύπαρξης. Είναι flaim bait, κάτι που απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περί δικαιωμάτων αποθήκευσης...
    Από kostis38 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-17, 21:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας