Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-42 από 42
  1. #31
    Το avatar του μέλους nkarytia
    nkarytia Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαχειριστικό κόστος.
    Κάπως μεταβιβαζονται οι πληρωμές που εγιναν στο λογιστηριο της εκαστοτε εταιρειας. Αυτο καποιος το εστησε, το δοκιμασε και το διαχειριζεται.
    Και βεβαια υπαρχουν και αστοχιες. Αν καποιος διαμαρτυρηθεί οτι πληρωσε αλλα τα λεφτα δεν πηγαν, τοτε καποιος πρεπει να ασχοληθει.
    Απο κει και περα, το να λειτουργεις ενα συστημα πληρωμων το οποιο μπορει να ειναι στοχος διαφορων εγκληματιων ειναι επισης κατι που κοστιζει.
    Οπότε κόστος υπάρχει. Απλα καποιος το επωμιζεται.
    Στην αρχη που το web banking ηταν αγνωστο και θελανε να αναπτυχθει, το πληρωναν οι τραπεζες (συχνα αδρα), ως εναλλαλακτικο καναλι, με το σκεπτικο οτι το γκισε κοστιζει πολυ περισσοτερο
    Στη πορεια, περασαν το κόστος του γκισε στο πελατη, χρεωνοντας για διαφορες συναλλαγες.
    Σε φαση ωριμανσης, περασαν μερος του κόστους του web payment στις εταιρειες.
    Και οταν αυτο εγινε μεγαλο, οι εταιρειες το περασαν φανερα σε αυτον που ουτως η αλλως πληρωνει τα παντα (και τα κοαλα)... τον πελατη.
    Μαρούφες! Το κόστος διαχείρησης των αυτομάτων συναλλαγών (κι μιλάμε δίχως τη παραμικρή παρέμβαση από κανέναν) είναι μηδεν!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1 Αλλά λύση Ελληνα υπήκοε δεν έχεις. Δημοκρατία το λέμε. Ισχύει και σε άλλες χώρες, διεθνώς

    Μονά - ζυγά (και το 0 της ρουλέτας) δικά τους. Θα πληρώσεις είτε απ'ευθείας είτε με φορολογία, ανακεφαλαιοποίηση λένε την κλεψιά ευγενικά.

    Το παραδέχονται κιόλας.
    Η πλασματική οικονομία πούχει καθίσει στο σβέρκο της πραγματικής.
    Αυτό δεν είναι δημοκρατία! Ψευδαίσθηση δημοκρατίας ίσως, αλλά καθεαυτού δημοκρατία ούτε κατά διάνοια!

  2. #32
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.299
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spelljammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι στιγμής, η NOVA δεν χρεώνει προμήθεια σε πληρωμή από Alpha.

    Εγώ δεν καταλαβαίνω, αφού η συναλλαγή γίνεται ηλεκτρονικά, η προμήθεια τι ακριβώς καλύπτει; Το ρεύμα που καίει ο server τους;
    Το αστείο είναι ότι αν πληρώσεις με πιστωτική απο την σελίδα του παρόχου, δεν υπάρχει χρέωση!
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 15 χρόνια δρόμος...

  3. #33
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αστείο είναι ότι αν πληρώσεις με πιστωτική απο την σελίδα του παρόχου, δεν υπάρχει χρέωση!
    Δεν μπορούν να σε χρεώσουν βάση νομοθεσίας εξτρά για συναλλαγή με κάρτα, όχι ότι δεν περιλαμβάνεται στην τιμή της υπηρεσίας βέβαια, έχουν κάνει τους υπολογισμούς στους και έχουν συμπεριλάβει και αυτά τα έξοδα.

  4. #34
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkarytia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρούφες! Το κόστος διαχείρησης των αυτομάτων συναλλαγών (κι μιλάμε δίχως τη παραμικρή παρέμβαση από κανέναν) είναι μηδεν!
    Sorry αλλα τις μπαρουφες τις γραφουν αλλοι.
    Να συζητησουμε και να συμφωνησουμε σε οτι θελετε περι ελληνικων τραπεζων, μονα ζυγα κλπ, οτι ειναι εμετικες κλπ ΑΛΛΑ οχι επειδη χρεωσαν το κοστος συναλλαγης για πληρωμη.
    Κοστος ΥΠΑΡΧΕΙ και καποιος το πληρωνει. Το αν τις εχουμε ανακεφαλαιωσει 2-3-4-5 φορες απο τη τσεπη μας, δεν σημαινει οτι εξαφανιστηκε το κοστος.
    Σε αυτη τη βαση τοτε, αφου φαληρισαν και τις ανακεφαλαιωσα με τα λεφτα ΜΟΥ, τοτε γιατι συνεχιζω να χρωσταω το δανειο Μου ατοφιο?
    (για να εχει καποιο πιο σοβαρο αντικειμενο η συζητηση)
    Για να το θεσω αλλιως, αν μια τραπεζα ηταν ΜΟΝΟ ηλεκτρονικη χωρις καμμια φυσικη υποσταση, τοτε θα επρεπε να ηταν ολα τσαμπα?
    ΟΛΑ? Περιμενω να μου στειλετε το link με το freeware download το οποιο εγκαθισταται με next next next και κανει καποιον μπανκερη.

    Και για να παμε σε ενα real world scenario οπως Revolut (που δεν ειναι ακριβως τραπεζα και αυτο παιζει ρολο στο κοστος, αλλα ας το παρακαμψουμε), στην αρχη τα εδωσε ΟΛΑ τσαμπα, και τωρα προσπαθει να βγαλει απο καπου λεφτα. Αν δεν το καταφερει, θα κλεισει.
    Απλα πραγματα.
    (σε πιο δημοκρατικες χωρες θα ανακεφαλαιωθει... οχι λετε? )

  5. #35
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Καλά δεν είναι και θέμα κόστους μόνο, η τράπεζα προσφέρει μια πλατφόρμα που μπορούμε να κάνουμε πληρωμές αντί να πηγαίνουμε να στηνόμαστε σε ουρές. Αυτό δεν το κάνει ως αγαθοεργία προφανώς, δίκαια ζητάει και ένα ποσό για ανταμοιβή.

  6. #36
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλα τις μπαρουφες τις γραφουν αλλοι.
    Να συζητησουμε και να συμφωνησουμε σε οτι θελετε περι ελληνικων τραπεζων, μονα ζυγα κλπ, οτι ειναι εμετικες κλπ ΑΛΛΑ οχι επειδη χρεωσαν το κοστος συναλλαγης για πληρωμη.
    Κοστος ΥΠΑΡΧΕΙ και καποιος το πληρωνει. Το αν τις εχουμε ανακεφαλαιωσει 2-3-4-5 φορες απο τη τσεπη μας, δεν σημαινει οτι εξαφανιστηκε το κοστος.
    Σε αυτη τη βαση τοτε, αφου φαληρισαν και τις ανακεφαλαιωσα με τα λεφτα ΜΟΥ, τοτε γιατι συνεχιζω να χρωσταω το δανειο Μου ατοφιο?
    (για να εχει καποιο πιο σοβαρο αντικειμενο η συζητηση)
    Για να το θεσω αλλιως, αν μια τραπεζα ηταν ΜΟΝΟ ηλεκτρονικη χωρις καμμια φυσικη υποσταση, τοτε θα επρεπε να ηταν ολα τσαμπα?
    ΟΛΑ? Περιμενω να μου στειλετε το link με το freeware download το οποιο εγκαθισταται με next next next και κανει καποιον μπανκερη.

    Και για να παμε σε ενα real world scenario οπως Revolut (που δεν ειναι ακριβως τραπεζα και αυτο παιζει ρολο στο κοστος, αλλα ας το παρακαμψουμε), στην αρχη τα εδωσε ΟΛΑ τσαμπα, και τωρα προσπαθει να βγαλει απο καπου λεφτα. Αν δεν το καταφερει, θα κλεισει.
    Απλα πραγματα.
    (σε πιο δημοκρατικες χωρες θα ανακεφαλαιωθει... οχι λετε? )
    Ας με αφήσουν να κυκλοφορώ τα ΝΟΜΙΜΑ λεφτά μου όπως και όπου θέλω και ας βάλουν ότι χρεώσεις θέλουν.
    Το ότι κάνουν αυτές τις ***στιες είναι ξεκάθαρα λόγω ανοχής τους κράτους που τις συντηρεί.
    Όπως σωστά είπε κάποιος πιο πάνω , ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ να πληρώνεις χωρίς έξτρα κόστος από το site της εταιρίας με την κάρτα σου και για την ίδια συναλλαγή να πληρώνεις μέσω web banking. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΧΡΕΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ να πληρώσεις ηλεκτρονικά γλιτώνοντάς τους ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΤΗΣΙΑ ΚΟΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ.

    Στις σοβαρές χώρες όπως η Αγγλία η τράπεζα σε ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΣΕ ΜΕΤΡΗΤΑ για να σε πάρει πελάτη από τη διπλανή τράπεζα και οι μεταφορές γίνονται σε μερικά λεπτά και δωρεάν μέσω του web banking. Λογαριασμό ανοίγεις από το σπίτι σου , υπάρχει credit score και οι πιστωτικές και τα δάνεια εγκρίνονται ηλεκτρονικά.

    Θες να μιλήσουμε για τα επιτόκια;

    Η ΧΡΕΟΚΟΠΗΜΕΝΗ ελληνική τράπεζα , αυτή με την αξιολόγηση από τους διεθνείς οίκους ως σκουπίδι , αυτή που στο ενεργητικό της έχει ΜΟΝΟ κόκκινα δάνεια , αυτή που έχει αρνητικά ιδία κεφάλαια , αυτή που συνεργάζεται με το κράτος που την ελέγχει μετοχικά και σου κατασχέτει τα λεφτά σου χωρίς καν να σε ενημερώσει είναι η ίδια που παίρνει λεφτάκια από την Ευρωπαϊκή Κεντρική τράπεζα με επιτόκιο χώμα για να στα πουλήσει με 6-10% στο επιχειρηματικό κομμάτι. Στο ίδιο κομμάτι που όπως έγραψα πιο πάνω σου επιβάλλει μέσω του κράτους να πληρώνεσαι σε λογαριασμό που τηρείς σε αυτές (4 είναι όλες και όλες) και να πληρώνεις τις προμήθειες του αιώνα;;

    Ξέρεις ότι μια από τις πιο επικερδείς υπηρεσίες για τις ελληνικες τράπεζες από το 2015 μέχρι και σήμερα ήταν Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΜΒΑΣΜΑΤΩΝ επιχειρήσεων στο εξωτερικό;
    ΝΑΙ ΤΟ 2018 , ΒΓΑΖΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΕΜΒΑΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΩΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑ , λόγω των cc. ΕΜΒΑΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΕ , στην ΚΟΙΝΗ ΑΓΟΡΑ , ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ ΝΟΜΙΣΜΑ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lord_British : 02-11-18 στις 19:04.
    Are you with Us?

  7. #37
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.017
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά ΚΛΕΙΔΩΣΑ για μένα και για γονείς 24μηνα συμβόλαια σε Cyta τις προηγούμενες εβδομάδες καθώς οι τιμές τους λίγο πριν καταργήσουν τα προγράμματα λόγω Voda ήταν προκλητικά οικονομικές.

    Για γόνεις : Τηλέφωνο με απεριόριστα σταθερά και 300 κινητά, 24αρι internet και 2 κινητά από 1500 λεπτά προς ΟΛΟΥΣ το καθένα , σύνολο στα 47.5 ευρώ το μήνα.
    Για μένα : 50αρι VDSL και απεριόριστα σταθερά , 300 κινητά στα 25,74 ευρω΄.

    Τώρα αν δεν κάνω λάθος τα πάγια ΔΕΝ έχουν δικαίωμα να τα αλλάξουν για 2 χρόνια , σωστά;
    Φίλε vdsl από καμπίνα η από αστικό κέντρο παίρνεις vdsl
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  8. #38
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας με αφήσουν να κυκλοφορώ τα ΝΟΜΙΜΑ λεφτά μου όπως και όπου θέλω και ας βάλουν ότι χρεώσεις θέλουν.
    Το ότι κάνουν αυτές τις ***στιες είναι ξεκάθαρα λόγω ανοχής τους κράτους που τις συντηρεί.
    ΝΑΙ ΤΟ 2018 , ΒΓΑΖΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΕΜΒΑΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΩΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑ , λόγω των cc. ΕΜΒΑΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΕ , στην ΚΟΙΝΗ ΑΓΟΡΑ , ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ ΝΟΜΙΣΜΑ...
    Δεν διαφωνουμε καπου, ομως ποιος επεβαλε τα CC? Οι τραπεζες?
    Εαν αποδεχτουμε οτι το κρατος κατεχει τις τραπεζες και ειναι δημοσια υπηρεσια, τοτε ας τις συγκρινουμε με νοσοκομεια, σχολεια, δικαστηρια, εφοριες και αλλα τετοια ιδρυματα ποιοτητας οπου αν δεν "πληρωσεις" με διαφορους πλαγιους τροπους, δουλεια δεν γινεται καν.
    Θελεις ακομα πιο κρατικες τραπεζες? Ολο και καποιος θα σκεφτει να βαλει τελος 2 ευρω σε καθε λογαριασμο για την προστασια των αστεγων κορμορανων.
    Κολωνει η αεροπορια?

    Οσο για τα τεραστια κοστη διαχειρισης, η πληρωμη του ιδιου λογαριασμου στο γκισε δεν κανει 30cents αλλα κατι ευρω.

  9. #39
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αν υπάρχει δυνατότητα πληρωμής με κάρτας μέσω της σελίδας τότε καλό είναι να το επιλέγουμε, εκεί δεν μπορούνε να σε χρεώσουν εξτρα
    Επιβεβαιώνω. Από το Δεκέμβρη πληρώνω ακριβώς ετσι στη σελίδα της cyta και δεν εχω οποιαδηποτε προμήθεια. Μου προκαλεί εντύπωση που δεν αναγραφεται στο λογαριασμό ή στη σελίδα της cyta με μεγάλα γράμματα και με τη σημειωση της μηδενικής προμήθειας. Η αλήθεια ειναι ότι το interface είναι χάλια και η επιλογη σχεδόν κρυμμένη, αλλά αφού δεν πληρωνω προμηθεια στην τραπεζα, ολα καλά (όχι για τα 30-50 σεντς το μήνα, αλλά γιατί σιχαίνομαι τς τράπεζες). Το ενδιαφέρον είναι ότι αντιστοιχη επιλογη εχει και η Watt+Volt, αλλά μόλις σήμερα το ανακάλυψα,ενώ φαινεται να την εχει και η ΕΥΔΑΠ.

    Μεγάλη ανακούφιση που θα σταματησω να πληρωνω την Πειραιώς. Αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν το διαφημιζουν οι πάροχοι ως επιλογη αποφυγης της προμήθειας.

    Spoiler:
    Η αλήθεια ειναι ότι το λογιστηριο της Cyta εχει βελτιωθεί αισθητα. Θυμαμαι πέρυσι μου ηρθε στο e-mail ο λογαριασμός Μαρτιου στις ... 29 Μαρτη το βραδυ με λήξη στις 31 Μάρτη, απίστευτες καταστασεις. Το επόμενο βήμα θα ηταν να μη μας στειλουν λογαριασμους για 6-7 μηνες, όπως η πάλαι ποτέ θρυλική NetOne . Τωρα από το πρώτο δεκαημερο (αν όχι τριήμερο) του μηνα μας ερχεται ειδοποιηση για το λογαριασμό, αν και πλέον δεν ερχεται συνημμενος στο e-mail, αλλά πρέπει να μπεις στο mycyta για να τον δεις, για κάποιο λόγο που ποτέ κανείς δεν κατάλαβε.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  10. #40
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.324
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    H ΕΥΔΑΠ νομίζω δεν έχει απ' ευθείας..

    - Δεν έχει ούτε δυνατότητα αποστολής e-bill .. :-|

    https://www.eydap.gr/MyAccount/MyCurrentAccount

    ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ:
    Εάν συντρέχουν οι παρακάτω προϋποθέσεις, δηλαδή
    Ο λογαριασμός δεν έχει εξοφληθεί με άλλο τρόπο
    Δεν έχετε δώσει πάγια εντολή εξόφλησής του ή απέτυχε η εκτέλεσή της

    τότε με το εμφανιζόμενο πλήκτρο [e-Πληρωμή] μπορείτε να οδηγηθείτε στην Ηλεκτρονική Τραπεζική συνεργαζομένων Τραπεζών για την εξόφλησή του.
    Ακολούθως στην ιστοσελίδα ηλεκτρονικής πληρωμής της Τράπεζάς σας θα βρείτε τα δεδομένα του Λογαριασμού σας προσυμπληρωμένα για διευκόλυνσή σας και θα ενημερωθείτε
    για την ενδεχόμενη χρέωση της συναλλαγής αυτής εκ μέρους της Τράπεζας.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Others : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE, Samsung S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2

  11. #41
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Το θέμα δεν είναι οι τράπεζες. Αυτές πάντα έπαιρναν προμήθεια γιατί αυτή είναι δουλειά τους.

    Το θέμα είναι οτι η cyta και οι άλλοι πάροχοι μετακυλίουν αυτό το κόστος στους πελάτες τους και αφού δεν υπάρχει καρτέλ τους είναι πολύ εύκολο να το κάνουν.

    Να δω πότε θα κάνουν όλοι μαζί κάποια περίεργη αύξηση και θα βρεθούμε όλοι με δορυφορικό internet από εξωτερικό.

    Ένα είναι το γεγονός, ότι είναι μαγαζάκια πολύ χαμηλού επιπέδου.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  12. #42
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H ΕΥΔΑΠ νομίζω δεν έχει απ' ευθείας..

    - Δεν έχει ούτε δυνατότητα αποστολής e-bill .. :-|

    https://www.eydap.gr/MyAccount/MyCurrentAccount

    ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ:
    Εάν συντρέχουν οι παρακάτω προϋποθέσεις, δηλαδή
    Ο λογαριασμός δεν έχει εξοφληθεί με άλλο τρόπο
    Δεν έχετε δώσει πάγια εντολή εξόφλησής του ή απέτυχε η εκτέλεσή της

    τότε με το εμφανιζόμενο πλήκτρο [e-Πληρωμή] μπορείτε να οδηγηθείτε στην Ηλεκτρονική Τραπεζική συνεργαζομένων Τραπεζών για την εξόφλησή του.
    Ακολούθως στην ιστοσελίδα ηλεκτρονικής πληρωμής της Τράπεζάς σας θα βρείτε τα δεδομένα του Λογαριασμού σας προσυμπληρωμένα για διευκόλυνσή σας και θα ενημερωθείτε
    για την ενδεχόμενη χρέωση της συναλλαγής αυτής εκ μέρους της Τράπεζας.
    Έτυχε να είχα πληρωσει το λογαριασμο της ΕΥΔΑΠ μόλις λιγες μερες πριν το ποστ σου, οπότε περίμενα να ρθει ο επόμενος για να δοκιμασω. Να πω, λοιπόν, ότι η ΕΥΔΑΠ εχει κανονικοτατα πληρωμη στο site της χωρίς προμηθεια (πλήρωσα τον δικό μου πριν λίγο). Συγκεκριμένα, πας εδώ (λινκ από εδώ), βαζεις τα στοιχεια του λογαριασμου και πληρωνεις με χρεωστική/πιστωτική καρτα, χωρίς προμηθεια. Οπότε ξεφορτώθηκα την προμηθεια της τράπεζας και από το νερό. Χάρη στην αλλαγή της Cyta, το έψαξα και βρήκα online τροπο πληρωμης λογαριασμού χωρις προμήθεια και στα 3 utility bills μου (ρευμα ,νερό, τηλέφωνο). Το φυσικο αέριο το πληρώνω ετσι κι αλλιώς μετρητα στον διαχειριστη με τα κοινοχρηστα, οπότε καταφερα να μηδενισω τις προμηθειες προς τις τράπεζες. Είμαι πολύ χαρούμενος απόψε . Ό,τι μας γλιτωνει από τίς σαπακοτράπεζες (too big to fail), είναι καλό. Δεν είναι τα συνολικά 13,5 ευρω ετησιως που υπολογισα ότι θα μου έπαιρνε σε προμηθεια η τράπεζα από τα 3 utility bills, σιγά. Είναι ότι τα κέρδη και τα κεφάλαιά της θα είναι 13,5 ευρω λιγοτερα στο κλείσιμο της χρονιας εξαιτιας μου. Αν το κάνουν 2.000.000 πελάτες αυτό, πάνε 27 εκατομμύρια ευρω που θα μας άρπαζε από το σχεδόν τίποτα .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-18, 18:29
  2. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-18, 12:46
  3. Μετάβαση στον ΟΤΕ από CYTA άλλα με άλλο ΑΦΜ
    Από darkmoon στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-18, 01:13
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-17, 08:49
  5. Freepbx 12 πρόβλημα με τον ήχο σε extension μεσω vpn
    Από puntomania στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-17, 21:23

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας