Καλημέρα σε όλους

Λόγω καλύτερης προσφοράς έφυγα από την Cosmote και 5/10/2018 ενεργοποιήθηκα στην WIND. Στην COSMOTE έπιανα ταχύτητες 17-18 mbps. Ο ΟΤΕ είναι σε απόσταση 5-7 λεπτών από το σπίτι μου. Την ίδια ταχύτητα είχα και με την CYTA που είχα
πριν την COSMOTE.
Από την πρώτη μέρα στη WIND κυμάνθηκα στα 10-12 mbps. Το σημαντικό όμως πρόβλημα είναι στις ώρες 19:30-22:30 όπου δεν κινείται τίποτα. Έχω δει ταχύτητες 3-4mbps.
Μένω Χαριλάου Θεσσαλονίκης. Μέσα λοιπόν στον αστικό ιστό και πολύ κοντά στον ΟΤΕ. Τέτοιες ταχύτητες λοιπόν τις θεωρώ απαράδεκτες, ειδικά όταν δεν είχα ποτέ κανένα παρόμοιο πρόβλημα με άλλες εταιρείες που είχα.
Κάλεσα το τεχνικό τμήμα. Τις περισσότερες φορές ο αυτόματος τηλεφωνητής με έκοβε γιατί "Δυστυχώς δεν μπορούμε να σας
εξυπηρετήσουμε αυτή τη στιγμή, προσπαθήστε αργότερα" Λες και δεν μπορούν να δώσω έναν αριθμό να με καλέσουν αυτοί πίσω όπως κάνει η COSMOTE...
Όταν το σηκώνουν η απάντηση τους είναι ότι η γραμμή μου συγχρονίζει σχεδόν στο μέγιστο της περιοχής που για τον πρώτο υπάλληλο είναι 14,5 για τον δεύτερο 15 κ.ο.κ ο καθένας μου λέει και ένα νούμερο. Από όσους μίλησα μόνο ένας έκανε test με ftp με τραγικές ταχύτητες. Σήμερα θα μου έρθει επιτέλους τεχνικός. Άντε να δούμε τι θα μου πει....