Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 27
  1. #1
    Το avatar του μέλους java151
    java151 Guest
    Καλημέρα σας,
    Λήγει σύντομα το συμβόλαιο μου στον ΟΤΕ και θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να πετύχω καλή προσφορά ανανέωσης. Αυτή τη στιγμή έχω 24Mbps με 250' σταθερά και 30' κινητά και πληρώνω το εξωφρενικό ποσό των 32.5 ευρώ/μήνα (18μηνη δεσμευση). Θέλω ίδια ταχύτητα αλλά με απεριόριστα σταθερά και μου είπαν(στο 13888) ~35.8 ευρώ για 24μηνη δεσμευση το οποίο είναι εξίσου εξωφρενικό όταν η τηλεφωνια ειναι VoIP και θα έπρεπε να μην κοστίζει καν επιπλέον τα απεριόριστα.
    Πως μπορώ να αποκτήσω καλύτερη προσφορά από τον ΟΤΕ με τις αλλαγές που έγιναν στα αιτήματα φορητότητας, υπαναχώρηση κλπ.;;; Αν πάω σε κατάστημα ή ανανεώσω μέσω ιντερνετ(δεν έχω MyCosmote γι'αυτό ρωτάω) θα είναι φθηνότερα; Προτιμώ να μείνω στον ΟΤΕ και να μην αλλάξω πάροχο αλλά είναι αδύνατο όταν άλλοι δίνουν ~21 ευρώ 24αρι με απεριόριστα. Πέρα από αυτό είναι απίστευτο το ότι σε χρεώνουν ~4 ευρώ επιπλέον από τη τιμη που έχουν για νέους πελάτες(31.65 ευρώ για 24L) ενώ ήδη η τιμη για νέους πελάτες είναι εξωφρενική σε σχέση με άλλους παρόχους. Είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι για να έχεις μια στοιχειώδης σύνδεση στο ιντερνετ στον ΟΤΕ με απεριόριστα σταθερά να είναι το 24L και να κοστίζει τόσα χρήματα.

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να ζητήσεις καλύτερη προσφορά ή να σε συνδέσουν με το τμήμα διακοπών και να τους πεις ότι προτίθεσαι να κάνεις φορητότητα λόγω καλύτερης τιμής σε άλλους παρόχους. Έχω το DP 24L εδώ και 3,5 χρόνια στα ~26€.
    Το αν θα σου δώσουν καλύτερη προσφορά είναι καθαρά πολιτική της εταιρείας, οπότε κοιτάς το δικό σου συμφέρον, αφού υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές. Ναι, μπορείς με τις νέες τροποποιήσεις χρεώσεων σε κλήσης κινητών (δες τον λογαριασμό σου) να ζητήσεις διακοπή αζημίως της σύνδεσης (από 1-1-2019) και να κάνεις φορητότητα σε άλλον πάροχο. Αν το συμβόλαιο λήγει νωρίτερα πάλι μπορείς να την κάνεις για όπου θέλεις.

    Η πολιτική να δίνουν μικρότερη έκπτωση στους παλιούς πελάτες έναντι των νέων συνδέσεων (για το ίδιο πακέτο) ακολουθείται απ' όλους τους παρόχους και όχι μόνο τον ΟΤΕ.
    Και κάτι τελευταίο, διότι έχεις λάθος εντύπωση. Το ότι είναι VoIP η τηλεφωνία δεν σημαίνει ότι είναι δωρεάν οι κλήσεις μέσω αυτής. Πουθενά στον γαλαξία δεν ισχύει αυτό σε κανονικούς τηλεπικοινωνιακούς παρόχους.

  3. #3
    Το avatar του μέλους java151
    java151 Guest
    Πριν 2 χρόνια όταν έκανα το συμβόλαιο που έχω τώρα(24M με ~33 ευρώ), το μείωσα από απεριόριστα επειδή ήταν πολύ ακριβό(~36 ευρώ) και τους έλεγα ότι θα φύγω, θα πάω σε άλλη εταιρία και ότι άλλοι πληρώνουν φθηνότερα στον ΟΤΕ αλλά και πάλι δεν έκαναν καλύτερη τιμή. Πως ακριβώς σε συνδέουν στο τμήμα διακοπών? Όταν παίρνω στο 13888 διαλέγω το νέα προϊόντα/ανανέωση συμβολαίου. Δηλαδή, πρέπει να τους πω ευθέως ότι θα κάνω αίτηση φορητότητας μόνο και μόνο για να μου κάνουν καλύτερη προσφορά? Είναι και το θέμα ότι έχουν αλλάξει τώρα τα πράγματα με τις αντιπροσφορές λόγω https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...is-foritotites
    Είμαι διστακτικός να αλλάξω πάροχο και από άποψη ταχύτητας(πιάνω ~20mbps vdsl) και από άποψη αξιοπιστίας(δεν είχα ποτέ αποσυνδέσεις ή διακοπή τηλεφωνίας για μέρες όπως σε άλλους παρόχους. Δεν είναι αλήθεια ότι στον ΟΤΕ είναι κατά πολύ λιγότερο πιθανό να έχεις προβλήματα από ότι WIND/vodafone?
    Πράγματι το VoIP δεν σημαίνει ότι είναι δωρεάν αλλά WIND και vodafone προσφέρουν τόσο χαμηλές τιμές για απεριόριστα σταθερά λες και είναι τζάμπα και ο ΟΤΕ, το απεριόριστο το χρεώνει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ, ενώ θα μπορούσε να μειώσει τιμές αν λαβουμε υπόψιν ότι το VoIP το έκαναν για να μειώσουν τα εξόδα της εταιρίας.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Καταλαβαίνεις βέβαια ότι δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Δεν γίνεται και την πίτα ολάκερη και τον σκύλο χορτάτο! Τα βάζεις κάτω και κοιτάς τι σε βολεύει συνδυάζοντας τις παρεχόμενες υπηρεσίες και το οικονομικό.
    Ο ΟΤΕ σε βάζει σε καμπίνα όταν κανείς άλλος δεν το κάνει σε ADSL. Έχει το καλύτερο δίκτυο διασύνδεσης με το εξωτερικό και με την καλύτερη απόκριση. Άλλοτε είχε μακράν την καλύτερη εξυπηρέτηση, αλλά σήμερα είναι απλά λίγο καλύτερα από τους άλλους. Όλα αυτά πληρώνονται. Και ισχύει σε όλο το εμπόριο αγαθών και υπηρεσιών.

    Το VoIP είναι εξέλιξη της τεχνολογίας και ταυτόχρονα ανάπτυξης νέων υπηρεσιών. Αρχικά ΔΕΝ είναι φθηνότερο (τουναντίον) σε κανέναν πάροχο του γαλαξία, ζητώντας μεγάλα ποσά επενδύσεων που θα τα αποσβέσουν σε βάθος χρόνου. Δεν υπάρχει καμία απολύτως σύγκριση με το VoIP άλλων υπηρεσιών. Το κέρδος σε μας θα έρθει αργότερα με την πλήρη μετάβαση όλων σε αυτή την υπηρεσία. Είτε με χαμηλότερο κόστος, είτε στο ίδιο αλλά με περισσότερες υπηρεσίες και δυνατότητες.

    Ζητάς να σε συνδέσουν με το τμήμα διακοπών. Τους λες ότι προτίθεσαι να κάνεις φορητότητα καθώς η διαφορά τιμής είναι μεγάλη και ζητάς κάποια καλύτερη προσφορά από το ισχύον πάγιο. Ωστόσο δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρεις την ίδια τιμή με μένα ή άλλους πελάτες. Κάθε περίπτωση έχει διαφορετική αντιμετώπιση.

  5. #5
    Το avatar του μέλους java151
    java151 Guest
    Κατάλαβα, σε ευχαριστώ πολύ φίλε για τις συμβουλές σου, θα δοκιμάσω αυτό που είπες, θα ζητήσω να μου κάνουν καλύτερη προσφορά και αν δεν κάνουν θα ζητήσω να με συνδέσουν με το τμήμα διακοπών για καλύτερη τιμή. Εντάξει, μπορεί να μην μου δώσουν τόσο χαμηλή τιμή όσο εσένα αλλά ελπίζω να είναι μια πιο λογική τιμή γύρω στα 30 ευρώ.
    Σχετικά με αυτό που είπες για το VoIP, όμως, υπάρχουν εταιρίες όπως η HCN που προσφέρουν απεριόριστες κλήσεις στο ιδιόκτητο δίκτυό τους χωρίς καμία χρέωση, άρα αυτό δεν σημαίνει ότι το κόστος του voip είναι αρκετά φθηνότερο απο PSTN ή ISDN? Θα μπορούσε να κάνει κάτι αντίστοιχο και ο ΟΤΕ για κλησεις προς ΟΤΕ σταθερά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος java151 : 03-11-18 στις 21:46.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Εταιρείες σαν την HCN ή την Inalan, δεν έχουν δικιά τους υπηρεσία τηλεφωνίας, αλλά συνεργάζονται με άλλες τρίτες εταιρείες. Οι απλοί VoIP πάροχοι δεν χρειάζεται να έχουν τα κέντρα, τον εξοπλισμό και την διασύνδεση με το εξωτερικό που έχουν οι παραδοσιακοί τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι σε όλο τον πλανήτη.
    Αρκεί (ανάλογα τον αριθμό των πελατών) ένας SIP server που να καλύπτει τις συνδέσεις που γίνονται αποκλειστικά μέσω διαδικτύου και χωρίς άλλον εξοπλισμό. Επ ουδενί δεν συγκρίνονται με τα τηλεφωνικά κέντρα και των εξοπλισμό του ΟΤΕ και των αντίστοιχων εταιρειών. Δεν συζητάμε καν για την κτιριακή υποδομή, τους εργαζομένους και γενικά τα έξοδα λειτουργίας. Μέρα με νύκτα είναι η διαφορά τους.

    Όπως ανέφερα πριν, όταν γίνει πλήρης μετάβαση όλων στο VoIP θα δούμε αλλαγές στο κόστος ή/και τις παρεχόμενες υπηρεσίες.

  7. #7
    Το avatar του μέλους java151
    java151 Guest
    Σε ευχαριστώ πολύ που μου εξήγησες το VoIP, τώρα καταλαβαίνω.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Εκτός αν ο Οτε άλλαξε πρακτική, αυτό με το τμήμα διακοπών δε παίζει. . Σε αυτό σε συνδέουν όταν τους πάρεις τηλέφωνο και τους πεις θελω να κόψω το ιντερνετ ή το τηλέφωνο ή τη τηλεόραση.
    Αν ο φίλος το κάνει ας μας πει αν δουλευει και με φορητοτητα (χλωμό).
    Όσο για τα οφέλη του VOIP.. Εδώ θα είμαστε και θα τα δούμε. Προσωπικά ουτε χαμηλότερες τιμές ούτε περισσότερες υπηρεσίες προβλέπω να έχουμε για χρόνια ακόμα...

    Ps: Σε μένα βγάζει σχετικά συμπαθητικές προσφορές όταν μπαίνω στο λογαριασμό μου Mycosmote. Αν δεν είσαι γραμμένος κάνε μια εγγραφή μήπως και σου βγάλει και εσένα κάποια συμπαθητική προσφορά..

  9. #9
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από java151 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ που μου εξήγησες το VoIP, τώρα καταλαβαίνω.
    Αν το πρόβλημα είναι τα λεπτά ομιλίας, πήγαινε στη Νοβα όσο προλαβαίνεις, γιατί σε λίγο καιρό δε θα υπάρχει. Είναι προς πώληση.Κατοχύρωσε εκεί ένα 24άμηνο με απεριόριστα κινητά-σταθερά. Λύνεις το πρόβλημα με μια κίνηση.
    Ελεύθερος.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τα οφέλη του VOIP.. Εδώ θα είμαστε και θα τα δούμε. Προσωπικά ουτε χαμηλότερες τιμές ούτε περισσότερες υπηρεσίες προβλέπω να έχουμε για χρόνια ακόμα...
    Είναι φυσικό επακόλουθο λόγω εξέλιξης της τεχνολογίας. Μην κοιτάς μεμονωμένα την τηλεφωνία, αλλά όλο το δίκτυο. Όταν αυτό γίνει πλήρως ΙΡ, μπορούν να δοθούν περισσότερες υπηρεσίες στο ίδιο κόστος ως ενιαίο πακέτο ή π,χ, στην τηλεφωνία χρέωση κλήσεων ανά δευτερόλεπτο ή δωρεάν εντός οικογενειακών πακέτων κλπ.
    Δεν βλέπεις που όλοι πλέον δημιουργούν βάσεις για νέο περιεχόμενο ψυχαγωγίας; Ξεχνάς τις διαδραστικές υπηρεσίες; Είναι πολλά αυτά που δεν γίνονται με την σημερινή τεχνολογία (λόγω της τηλεφωνίας) σε λογικό οικονομικό κόστος.
    Δεν εφευρίσκουμε τον τροχό. Το έχουν κάνει άλλοι και απλά ακολουθούμε με καθυστέρηση αυτό που συμβαίνει ήδη σε άλλες χώρες.

  11. #11
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από java151 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι το VoIP δεν σημαίνει ότι είναι δωρεάν αλλά WIND και vodafone προσφέρουν τόσο χαμηλές τιμές για απεριόριστα σταθερά λες και είναι τζάμπα και ο ΟΤΕ, το απεριόριστο το χρεώνει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ, ενώ θα μπορούσε να μειώσει τιμές αν λαβουμε υπόψιν ότι το VoIP το έκαναν για να μειώσουν τα εξόδα της εταιρίας.
    Αφου το αγοράζεις πανάκριβα γιατι να μην στο πουλάει πανάκριβα ?
    Δες τι εχουν οι γειτονες ( το ιδιο καφαο που εισαι συνδεδεμενος) και αν ειναι ευχαριστημενοι πηγαινε και εσυ σε οποιο παροχο σας σέβεται

  12. #12
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι φυσικό επακόλουθο λόγω εξέλιξης της τεχνολογίας. Μην κοιτάς μεμονωμένα την τηλεφωνία, αλλά όλο το δίκτυο. Όταν αυτό γίνει πλήρως ΙΡ, μπορούν να δοθούν περισσότερες υπηρεσίες στο ίδιο κόστος ως ενιαίο πακέτο ή π,χ, στην τηλεφωνία χρέωση κλήσεων ανά δευτερόλεπτο ή δωρεάν εντός οικογενειακών πακέτων κλπ.
    Δεν βλέπεις που όλοι πλέον δημιουργούν βάσεις για νέο περιεχόμενο ψυχαγωγίας; Ξεχνάς τις διαδραστικές υπηρεσίες; Είναι πολλά αυτά που δεν γίνονται με την σημερινή τεχνολογία (λόγω της τηλεφωνίας) σε λογικό οικονομικό κόστος.
    Δεν εφευρίσκουμε τον τροχό. Το έχουν κάνει άλλοι και απλά ακολουθούμε με καθυστέρηση αυτό που συμβαίνει ήδη σε άλλες χώρες.
    Το σχόλιο μου ήταν σχετικά με την ελληνική πραγματικότητα. Εδώ είμαστε και θα το δούμε αν θα έχουμε χαμηλότερες τιμές οι καλύτερες υπηρεσίες. Προσωπικά πιστεύω ότι δε πρόκειται. Ίσως σε καμία εικοσαετία. Να ωριμάσει πρώτα το πράγμα.

    Πέρα από τα άσχετα, μπήκα τώρα στο my cosmote και μου βγάζε το 24xl στα 31 ευρώ. Και έχω isdn.. Άρα ο φίλος ας κάνει μια δοκιμή μέσω my cosmote.

  13. #13
    Το avatar του μέλους java151
    java151 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ps: Σε μένα βγάζει σχετικά συμπαθητικές προσφορές όταν μπαίνω στο λογαριασμό μου Mycosmote. Αν δεν είσαι γραμμένος κάνε μια εγγραφή μήπως και σου βγάλει και εσένα κάποια συμπαθητική προσφορά..
    Έχω δοκιμάσει ήδη το https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/fiber_upgrade.html που δεν θέλει mycosmote και μου βγάζει το Double Play 50M στα 38 ευρώ ενώ για νεους πελάτες υπάρχει το 50L στα 35.5 ευρώ άρα μάλλον ολόκληρο το συστημα δεν βγάζει γενικά καλή προσφορά.
    Μια άσχετη ερώτηση, αν έχω MyCosmote, μπορεί να συνεχίσει να μου έρχεται ο λογαριασμός μέσω ταχυδρομείου?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου το αγοράζεις πανάκριβα γιατι να μην στο πουλάει πανάκριβα ?
    Δες τι εχουν οι γειτονες ( το ιδιο καφαο που εισαι συνδεδεμενος) και αν ειναι ευχαριστημενοι πηγαινε και εσυ σε οποιο παροχο σας σέβεται
    Σωστή σκέψη, αν δεν γινει κατι με ΟΤΕ, απλά ας αλλάξω και ας ελπίζω να μην υπάρξει κάποιο πρόβλημα στον νεο πάροχο.

  14. #14
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Αν πας σε καταστημα vf παιζει προσφορα 24αρι+απεριοριστα σταθερα +300'σε κινητα με δωρεαν τελη ενεργοποιησης στα 20.5€

  15. #15
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Μου φαίνεται δίνεις πάρα πολλά.

    Η Cosmote την προηγούμενη εβδομάδα μου πρόσφερε 50 Mbps με 250' σταθερά/κινητά στα 31,50€. Η προσφορά αφορά νέα σύνδεση.


    Από την δική μου εμπειρία και άλλων που τα έχω συζητήσει, όσα τηλέφωνα και να τους πάρεις και να ζητήσεις καλύτερη προσφορά, δεν πρόκειται να σου την δώσουν.
    Για να πετύχεις πραγματικά αξιόλογη προσφορά ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις αίτηση μεταφοράς σε άλλον πάροχο.
    Μόνο αυτό τους ταρακουνάει! Και αυτό ισχύει με όλους τους παρόχους.

    Πριν 2 μήνες, με την λήξη του συμβολαίου μου, έκανα αίτηση για μεταφορά σε Q καρτοκινητό από Vodafone συμβόλαιο που είχα, λόγω του ότι απέκτησα What's Up Προνομιακό". Η τελική προσφορά που μου έκαναν για Vodafone προς Όλους 400'+1000MB+750MB ήταν 12€!!!
    Πριν λίγες μέρες έμαθα ότι τα Προνομιακά καταργήθηκαν και όποιος πρόλαβε πήρε, οπότε εκ των υστέρων μάλλον έπρεπε να είχα δεχθεί την προσφορά.


    Το πρόβλημα είναι ότι με τις τελευταίες αλλαγές τις ΕΕΤΤ, οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε καταλάβει πως μπορούμε να κάνουμε την διαδικασία "εικονικής" φορητότητας, όπως κάναμε πριν, με αποτέλεσμα να κινδυνεύουμε να πάμε για μαλλί και να βγούμε κουρεμένοι.

    Αν κάποιος έχει μία σαφή εικόνα για το πως μπορεί να γίνει τώρα η διαδικασία ώστε να βγαίνουμε κερδισμένοι όπως πριν, ας την γράψει.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-18, 00:50
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-18, 22:02
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-18, 04:12
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-18, 21:18
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-17, 21:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας