Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    05-11-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα,
    είμαι παλιός και δυσαρεστημένος πελάτης της Cyta αλλά επιμένω να την στηρίζω ως εταιρία δεδομένου ότι έχει σχετικά χαμηλή τιμή και οι απιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες. Συγρόνιζα σταθερά επί χρόνια στα 8000 με ADSl και αφού περάσαμε πολλές περιπέτεις και περιώδους με συγχρονισμούς σε επίπεδα isdn είπα να αναβαθμίσω σε VDSL μήπως και είμαι λίγο καλήτερα
    Εδώ και 2 εβδομάδες περίμενα την αναβάθμιση και σήμερα έιμαι από το πρωί δίχως adsl status στο modem , καθόλου συγχρονισμός και φυσικά διχώς τηλέφωνο.
    Μέσα μου θέλω να πιστέψω ότι κάποιο συνεργείο αναβαθμίζει τώρα που μιλάμε την γραμμή μου αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα έχω τηλέφωνο όλη μέρα .
    Αν μπορεί το support εδώ να τσεκάρει τι συμβαίνει θα ήμουνα ευγνώμων

  2. #2
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλησπέρα.Μπορείς να μας δώσεις κάποιο στοιχείο της γραμμής σου με pm όπως το ΑΦΜ ή το νούμερο σου ώστε να το ελέγξουμε;

  3. #3
    Εγγραφή
    05-11-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Δυστυχώς οι φοβοι μου επιβεβαιώθηκαν , ολη μερα διχως τηλεφωνο και συνεχιζουμε. Η cyta περα απο την ανω απαντηση στο φορουμ δεν εχει δειξει σημαδια ευαισθητοποιησης παροτι τους εχω στειλει email στο support, παροτι χρεωθηκα 15 λεπτα σε call waiting list και ξεμεινα απο μοναδες στο κινητο.Ελπιζω να μην μεινω χωρις τηλεφωνο και δευτερη μερα επειδη ζητησα να " αναβαθμιστω" σε vdsl...αντε να δούμε

    - - - Updated - - -

    Η κατάσταση εχει παγιωθει , δεν υπαρχει καμια δραστηριοτητα dsl στο led του μοντεμ.Δευτερη μερα διχως τηλεφωνια .Μου ειχανε πει πως θα γινει η μεταβαση διχως να το καταλαβω...
    Τωρα τι κανουμε απο εδω κ περα, δεν γινεται να μεινω κ αλλη μερα ετσι, υπαρχει σοβαρο προβλημα ασθενους στην οικεια μου, το σταθερο ειναι απαραιτητο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athanious : 06-11-18 στις 00:04.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Καλημέρα. Έχει ενημερωθεί το αρμόδιο τμήμα και σύντομα θα επικοινωνήσει μαζί σου εκπρόσωπος μας για έλεγχο.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-11-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπερα,
    Δεδομενου οτι δεν εχω καν συγχρονισμο στο μοντεμ καλο θα ητανε να το δειτε αμεσα σε τεχνικο επιπεδο, προφανως κατι αλλαξε εχτες οταν το x συνεργειο εκανε τη x παρεμβαση. Επικοινωνια με την Cyta δεν εχω ακομα περα απο εσας που προωθείται την βλαβη μου.Ελπιζω σημερα να διορθωθει η κατασταση διοτι χωρις σταθερο τηλεφωνο για δευτερη συνεχομενη μερα εχω τεραστιο προβλημα. Ευχαριστω

  6. #6
    Εγγραφή
    27-10-2008
    Μηνύματα
    801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΘΗΝΑ
    Θα ενημερωθείς σύντομα. Ότι χρειαστείς παραμένουμε στη διάθεση σου.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-11-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Χρειαζόμαστε αμεσα το τηλέφωνο. Υπάρχει περιπτωση να ενημερωθω σήμερα ?? Ευχαριστω

    - - - Updated - - -

    Έπειτα απο επικοινωνια με υπάλληλο του τμήματος τεχνικης υποστήριξης της cyta μου γνωστοποιήθηκε οτι εχει βγει το καλώδιο απο τον βρόγχο και οτι πριν την Πέμπτη δεν υπάρχει καμια περιπτωση να παει καποιος να το επανασυνδεσει! Διαπιστωνω λοιπον οτι οχι μονο ησαστε ασυνεπείς ως προς την υποτιθέμενη αμεση μεταβαση σε vdsl εντος 10 ημερων οπως αρχικα μου είπατε (συγκεκριμένα ειπώθηκε πως δεν θα το καταλαβω για ποτε θα μπει σε vdsl mode με το νεο μοντεμ on ) αλλα δεν εχετε και κανεναν ενδοιασμό να αφησετε παλαιό πελατη και διχως τηλεφωνο 4 ημέρες ως τη Πέμπτη και εχει ο θεος αν θα επιλυθει το προβλημα εως τοτε.Ουσιαστηκα καποιος εβγαλε ενα καλωδιο και κανεις δεν γνωριζει τιποτα για αυτο παρα μονο μια ημερομηνία πληρους μεταβασης οπου και μαλλον θα παει να το ξανακουμπωσει .
    Ειμαι τρομερα εκνευρισμένος με τον εμπαιγμο που υφιστάμαι απο την Cyta στην παρουσα φαση και επιφυλάσσομαι των δικαιωματων μου ως τυπικοτατος πελατης απεναντι σας.Λυπαμαι πολυ

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-18, 16:13
  2. Πρόβλημα με WIND σε μετάβαση από ADSL σε VDSL
    Από vassilis1970 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-18, 13:05
  3. CYTA Μετάβαση από ADSL σε VDSL
    Από avralex21 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-18, 19:00
  4. αναβαθμιση απο adsl σε vdsl
    Από blakis73 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-17, 10:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας