Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να εκφράσω ένα πρόβλημα το οποίο αντιμετωπιζω τελευταια για να μου δώσετε τα φώτα σας.

Εχω μια Sony Bravia 40' την οποία αγόρασα πρόσφατα και ένα laptop Toshiba με windows 8. Μέχρι πρότινος συνέδεα κανονικά το laptop με την TV χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Τον τελευταίο καιρό πολλές φόρες και πολύ συχνά χάνεται το σήμα. Δηλαδή ενώ παρακολουθώ κάτι, στα καλά καθούμενα τη μια αρχίζει και μαυρίζει η TV και την άλλη επανέρχεται το σήμα σε γρήγορη συχνότητα όλο αυτό. Προχθές συγκεκριμένα που είχα χρόνο για δοκιμές δούλεψε για αρκετή ώρα χωρίς πρόβλημα. Στη συνέχεια άρχισε το παραπάνω πρόβλημα που ανέφερα και μάλιστα, μετά από κάποιο σημείο και πέρα αδυνατούσε εντελώς να δώσει σήμα. Δοκίμασα άλλο καλώδιο HDMI, ακόμα και άλλο laptop και PS4 και το πρόβλημα συνεχίστηκε. Τότε έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το ps4 δούλεψε κανονικά για ώρες. Όταν συνδέω το laptop όπως πάλι μου κάνει τα ίδια. Αναβοσβήνει η TV συνέχεια σαν να χάνει και επανέρχεται το σήμα.

Να σημειώσω πως δοκίμασα το laptop και σε άλλη τηλεόραση και δούλεψε κανονικά όση ώρα το είχα συνδεδεμένο!

Τι συμβαίνει παιδιά?