Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    19-02-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Η ιστορία έχει ως εξής:


    Δέχομαι τηλέφωνο στις ~20 του προηγούμενου μήνα από την wind, αποδέχομαι προσφορά που είχε VDSL 50 στα 29,90€ & nova full pack και netflix για 1 χρόνο με εξτρά 9,90€.
    Έχοντας ήδη κακιστη προιστορία με την wind (με είχε επί 1 εξάμηνο στα 800 kb/s χωρίς να καταφέρει να λύσει ποτέ το πρόβλημα) δεν υπήρχε περίπτωση να ξαναέκανα συμβόλαιο μαζί τους, αλλά η συγκεκριμένη προσφορά μου φάνηκε offer you can't refuse, οπότε συμφώνησα.

    Μου ήρθε μετά από μία εβδομάδα email για αναβάθμιση της υπηρεσίας σε VDSL, έχοντας ήδη συμφωνήσει τηλεφωνικά πως η Wind Vision θα τρέξει μόλις ενεργοποιηθεί η αναβάθμιση.
    Χθες ενεργοποιήθηκε η VDSL (στα 38 Mbps, κατόπιν εορτής έμαθα πως το "σιγουρα 50" που υπόσχεται η προώθηση μεταμορφώνεται σε "30% απώλεια δικαιολογείται"), κάνω τον χαζό, λέω δεν πειράζει, και τους παίρνω τηλ. για να ενεργοποιήσουν το wind vision για να εισπράξω το :

    Συγνώμη, αλλά αυτή η προσφρορά με το netflix ήταν μέχρι τέλος του προγούμενου μήνα και δεν ισχύει πλέον...


    tl:dr

    Το "σίγουρα" 50Mbps με nova full pack και netflix της τηλεφωνικής προώθησης έγινε πάρε 38Mbps χωρίς netflix γιατί έτσι και συγνώμη δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό.


    Τα συμπεράσματα δικά σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.997
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Κατι δεν παει καλα με τη Wind τελευταια οντως.

    Γραπτα στο email σου, γιατι δε σου στειλανε την προσφορα; Τουλαχιστον σε αυτο ηταν σωστοι, σε μια ανανεωση που εκανα μεσα στο καλοκαιρι.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #3
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    TS εχεις δίκιο .
    Γιαυτό μόνο γραπτά κάθε συνεννόηση με wind (και όχι μόνο).
    Εγω τους είχα "σταυρώσει" να μου στείλουν με e-mail την προσφορά ΠΡΙΝ υπογράψω και αν δεν την έστελναν όπως τα συμφωνήσαμε
    στο τηλέφωνο δε θα προχωρούσα (μάλιστα χρειάστηκε να τη στείλουν δεύτερη φορα για να έχει μέσα όσα συμφωνήσαμε).

    Αυτό με έσωσε , γιατι (ΦΥΣΙΚΑ) ο πρώτος λογαριασμός ήρθε διαφορετικός από τη συμφωνία και χρειάστηκε και στους επόμενους
    3 λογαριασμούς να προωθώ το e-mail στο τμήμα λογαριασμών για να τον προσαρμόζουν στα συμφωνηθέντα.

    Επίσης στο συμβόλαιο που μου έστειλαν να υπογράψω (ΦΥΣΙΚΑ) δεν έγραφε τα συμφωνηθέντα , γιαυτό και δεν το υπέγραψα
    όταν ήρθε ο courier (που μετρούσε δευτερόλεπτα για να βάλω μια υπογραφή να φύγει) , αλλά πήγα άλλη μέρα στα γραφεία
    της courier και κάθισα και το διάβασα όλο πριν το υπογράψω προσθέτοντας επι του συμβολαίου αυτά που είχα στο e-mail
    και βάζοντας συνημμένο αντίγραφο του e-mail.Φυσικά στο τέλος έβγαλα φωτο με το κινητό το τι υπέγραψα.

    Αν λοιπόν θέλετε να έχετε τις τιμές της wind (που συνήθως είναι αρκετά φθηνότερες) πρέπει να έχετε άφθονο χρόνο και νεύρα.
    Αλλιώς θα σας πιάσουν "κώτσο"...
    Κάποια μάλιστα θα τους τα χαρίσετε ίσως , έχοντας κουραστει να κυνηγάτε τη wind...

    Αν θέλετε τη (σχετική) ησυχία σας πάτε cosmote (οχι οτι κι αυτοί δεν έχουν χαλάσει πολυ τελευταία) πληρώνοντας παραπάνω.

    Καλή πίστη , ειδικά με τη wind, δεν υπάρχει...

    Vodafone σταθερή δεν έχω εμπειρία . Από την κινητή είμαι γενικά ΟΚ (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).
    Οπότε ίσως και η vodafone να είναι μια επιλογή καλύτερη από τη wind.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-02-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    nkar, χαρά στην υπομονή σου.

    Τελικά με πήρε σήμερα ο πωλητής που μου είχε κάνει αρχικά την προσφορά και μου είπε πως θα ισχύσει κατ'εξαίρεση και ο 1 χρόνος netflix επειδή είχα συμφωνήσει πριν το τέλος του μήνα.
    Ότι ακριβώς έλεγα δηλαδή σε κάποιο συνάδελφό του χθες και μου έλεγε δεν γίνεται να ισχύσει προσφορά αναδρομικά..

  5. #5
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    TS εχεις δίκιο .
    Γιαυτό μόνο γραπτά κάθε συνεννόηση με wind (και όχι μόνο).
    Εγω τους είχα "σταυρώσει" να μου στείλουν με e-mail την προσφορά ΠΡΙΝ υπογράψω και αν δεν την έστελναν όπως τα συμφωνήσαμε
    στο τηλέφωνο δε θα προχωρούσα (μάλιστα χρειάστηκε να τη στείλουν δεύτερη φορα για να έχει μέσα όσα συμφωνήσαμε).

    Αυτό με έσωσε , γιατι (ΦΥΣΙΚΑ) ο πρώτος λογαριασμός ήρθε διαφορετικός από τη συμφωνία και χρειάστηκε και στους επόμενους
    3 λογαριασμούς να προωθώ το e-mail στο τμήμα λογαριασμών για να τον προσαρμόζουν στα συμφωνηθέντα.

    Επίσης στο συμβόλαιο που μου έστειλαν να υπογράψω (ΦΥΣΙΚΑ) δεν έγραφε τα συμφωνηθέντα , γιαυτό και δεν το υπέγραψα
    όταν ήρθε ο courier (που μετρούσε δευτερόλεπτα για να βάλω μια υπογραφή να φύγει) , αλλά πήγα άλλη μέρα στα γραφεία
    της courier και κάθισα και το διάβασα όλο πριν το υπογράψω προσθέτοντας επι του συμβολαίου αυτά που είχα στο e-mail
    και βάζοντας συνημμένο αντίγραφο του e-mail.Φυσικά στο τέλος έβγαλα φωτο με το κινητό το τι υπέγραψα.

    Αν λοιπόν θέλετε να έχετε τις τιμές της wind (που συνήθως είναι αρκετά φθηνότερες) πρέπει να έχετε άφθονο χρόνο και νεύρα.
    Αλλιώς θα σας πιάσουν "κώτσο"...
    Κάποια μάλιστα θα τους τα χαρίσετε ίσως , έχοντας κουραστει να κυνηγάτε τη wind...

    Αν θέλετε τη (σχετική) ησυχία σας πάτε cosmote (οχι οτι κι αυτοί δεν έχουν χαλάσει πολυ τελευταία) πληρώνοντας παραπάνω.

    Καλή πίστη , ειδικά με τη wind, δεν υπάρχει...

    Vodafone σταθερή δεν έχω εμπειρία . Από την κινητή είμαι γενικά ΟΚ (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων).
    Οπότε ίσως και η vodafone να είναι μια επιλογή καλύτερη από τη wind.
    απο τον φεβρουαριο του 2018 περιμενω το "ενα παγιο δωρο" απο την Vodafone.
    Εχω αφησει 3 λογαριασμους απληρωτους, και υποτιθεται μου εχουν στειλει με ταχυδρομειο την λογιστικη μου καρτελα, γιατι στο τελευταιο τηλεφωνημα μου ξεφουρνισαν οτι μου εχουν δωσει το παγιο απο τον Ιουλιο.
    Μιλαμε για το απολυτο μπάχαλο!

Παρόμοια Θέματα

  1. Wind: καλοκαιρινή προσφορά «GIGAfull»
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-18, 14:09
  2. Wind 3g και lte
    Από Fiber100 στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-18, 09:44
  3. Wind: Πασχαλινή προσφορά με 2GB mobile data δωρεάν
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-18, 17:41
  4. Προσφορά wind
    Από alive στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-18, 14:34
  5. Wind-Ταχυτητα και fastpath
    Από akis95 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-18, 23:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας