Login Form
IPv6 Ready
Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    thomson TG 784
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lx911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H WIND ειναι η χειροτερη εταιρια τηλεπικοινωνιων με την χειροτερη εξυπηρετηση πελατων στη χωρα
    Οι "τεχνικοι" το μονο που κανουν ειναι να ανοιγουν tickets οπου παει σε ενα αρμοδιο τμημα που ποτε δεν επικοινωνει με των πελατη.
    Και να επικοινωνησει θα κληση την βλαβη με το ετσι θελω. Γιαυτο γινεται η ιδια ενεργια ξανα και ξανα.
    Για να καταλαβεις πιο ειναι το προβλημα ζητα να σου πουνε τι αναφορα εχει δωσει ο ΟΤΕ.

Υ.Γ. εδω θελω να πω μπραβο στη Μαρια του 1212 με την ναζιαρικη της φωνη που αφηνει ικανοποιημενο καθε ειδους πελατη και κλεινει ολες τις βλαβες
    εγώ πάντως το πήρα απόφαση ποτέ ξανά wind

Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Asus N17U <-rules
    SNR / Attn
    11(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν και το ανέφερα στα πεταχτά σε άλλο thread, θα το ξαναγράψω εδώ που είναι η πρέπουσα θέση. Τελικά δεν κατάφερα τίποτα. Η γραμμή παραμένει ως έχει. Έκανα καταγγελίες σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή και το μόνο που κατάφερα, είναι να λάβω απάντηση αδυναμίας παροχής υπηρεσίας 100mbit "λόγω προβλημάτων στο δίκτυο του Δημόσιου Παρόχου". Ο ΟΤΕ δεν κατονομάστηκε με το όνομα του.

Επίσης τουλάχιστον μου έκαναν δώρο δύο πάγια, αυτά για τα οποία δεν είχα υπηρεσίες δηλαδή και φυσικά έριξαν το πάγιο σε αυτό της 50άρας.

Το ερώτημα μου όμως τώρα είναι το εξής. Εφόσον το πρόβλημα βρίσκεται στον Δημόσιο Πάροχο και το έχω γραπτώς, μπορώ να καταγγελία στον ΟΤΕ για αδιαφορία διόρθωσης προβλήματος, σε πελάτη που δεν ανήκει στο δίκτυο του;

Μη με βρίσετε. Το πρόβλημα δεν είναι η 100αρα. Ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι που παίζουνε με 5-7mbit. Το πρόβλημα είναι θέμα αρχής. Δε μπορεί ο ΟΤΕ να τα γράφει όλα στα @@ του και να δηλώνει μια απλή αδυναμία, χωρίς να έχει διάθεση να κάνει κάτι παραπάνω.
    PC1 CPU:i5-8600k,GPU:1070 KFA2 EX,RAM::16GB DDR4-3200,MOBO:Asrockz370Extreme4,SSD:SandiskExtremePro240GB
    PC2 CPU:i5-2500k,GPU:970 G1,RAM::16GB DDR3-2133,MOBO:AsrockP76Extreme6,SSD:CorsairGT120GB
    Spares: 7950WF3,GTX 570:(,HD5850,HD3870
    Androids: Xiaomi Redmi 2 Note Prime,LenovoK3Note,Beelink GT1+X2,CX-919,Cube U30-GT,MK-806,ZTE Carl
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Περιοχή
    Θεσσαλλλλονίκη
    Downloads
    39
    Uploads
    14
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    40000/4000
    ISP
    HCN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    asus,vigor
    SNR / Attn
    11.5(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και το ανέφερα στα πεταχτά σε άλλο thread, θα το ξαναγράψω εδώ που είναι η πρέπουσα θέση. Τελικά δεν κατάφερα τίποτα. Η γραμμή παραμένει ως έχει. Έκανα καταγγελίες σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή και το μόνο που κατάφερα, είναι να λάβω απάντηση αδυναμίας παροχής υπηρεσίας 100mbit "λόγω προβλημάτων στο δίκτυο του Δημόσιου Παρόχου". Ο ΟΤΕ δεν κατονομάστηκε με το όνομα του.

Επίσης τουλάχιστον μου έκαναν δώρο δύο πάγια, αυτά για τα οποία δεν είχα υπηρεσίες δηλαδή και φυσικά έριξαν το πάγιο σε αυτό της 50άρας.

Το ερώτημα μου όμως τώρα είναι το εξής. Εφόσον το πρόβλημα βρίσκεται στον Δημόσιο Πάροχο και το έχω γραπτώς, μπορώ να καταγγελία στον ΟΤΕ για αδιαφορία διόρθωσης προβλήματος, σε πελάτη που δεν ανήκει στο δίκτυο του;

Μη με βρίσετε. Το πρόβλημα δεν είναι η 100αρα. Ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι που παίζουνε με 5-7mbit. Το πρόβλημα είναι θέμα αρχής. Δε μπορεί ο ΟΤΕ να τα γράφει όλα στα @@ του και να δηλώνει μια απλή αδυναμία, χωρίς να έχει διάθεση να κάνει κάτι παραπάνω.
    Το ίδιο κάνει και στους δικούς του συνδρομητές, δεν υπάρχει κάποια εγγύηση, άντε να αλλάξει ενα με δυο καλώδια παραπάνω, αυτό που λένε πως κρατάει τα καλά καλώδια για τους συνδρομητές του απλά δεν στέκει.
    επιχειρήματα 4ου τύπου

Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως το πήρα απόφαση ποτέ ξανά wind
    Και εγώ το ίδιο, αλλά και οι άλλοι δεν πάνε πίσω (βλέπε cyta). Δυστυχώς όλοι οι δρόμοι οδηγούν στον ΟΤΕ.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

Περιοχή
    Κιλκίς
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29972/3000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    16(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το κακό θα είναι αν ως δια μαγείας γυρίσεις από wind σε cosmote και έχεις 100άρα.

Επίσης μπράβο σου που το έψαξες τόσο πολύ.
    -=LEoNiDaS=-

Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Asus N17U <-rules
    SNR / Attn
    11(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο κάνει και στους δικούς του συνδρομητές, δεν υπάρχει κάποια εγγύηση, άντε να αλλάξει ενα με δυο καλώδια παραπάνω, αυτό που λένε πως κρατάει τα καλά καλώδια για τους συνδρομητές του απλά δεν στέκει.
    To δέχομαι και το εύχομαι.

Καταγγελία στέκει να κάνω στον ΟΤΕ; Θα καταφέρω τίποτα ή απλά θα βάλω άλλο ένα timer στο κεφάλι μου χωρίς λόγο;

- - - Updated - - -

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κακό θα είναι αν ως δια μαγείας γυρίσεις από wind σε cosmote και έχεις 100άρα.

Επίσης μπράβο σου που το έψαξες τόσο πολύ.
    Σε ευχαριστώ.

Νομίζω ότι πράττω όπως πρέπει για να διεκδικήσω τα δικαιώματα μου αλλά και να δείξω ότι δεν μπορούν να κάνουν ότι ανευθυνότητα θέλουν και να περνάει έτσι.
    PC1 CPU:i5-8600k,GPU:1070 KFA2 EX,RAM::16GB DDR4-3200,MOBO:Asrockz370Extreme4,SSD:SandiskExtremePro240GB
    PC2 CPU:i5-2500k,GPU:970 G1,RAM::16GB DDR3-2133,MOBO:AsrockP76Extreme6,SSD:CorsairGT120GB
    Spares: 7950WF3,GTX 570:(,HD5850,HD3870
    Androids: Xiaomi Redmi 2 Note Prime,LenovoK3Note,Beelink GT1+X2,CX-919,Cube U30-GT,MK-806,ZTE Carl
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΦΝΗ
    Router
    ZyXEL VMG1312-B10D
    SNR / Attn
    18(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω έκανες ότι πρέπει ως συνδρομητής wind.
    Τώρα το να κυνηγήσεις τον ΟΤΕ μεσώ ενός screenshot δεν ξέρω αν μπορεί να απόδειξή κάτι.
    Ο ΟΤΕ μπορεί να αναφέρει οτι max rate είναι εικονικό. Και ποιος μετά μπορεί να το απόδειξή ότι δεν έτσι;

Όταν είχαν πρωτό-περάσει γραμμές στην περιοχή με την αλλαγή της καμπίνας από 7mbps ανέβηκα στα 10mbps
    Μέτα από λίγες μέρες η ταχύτητα πήγε στα 5. Περνώ vodafone αρχίζουν κάνουν reset τι γραμμή τίποτα. Κλείνουν ραντεβού συνδυαστικό με ΟΤΕ.
    Αναφορά τεχνικού ΟΤΕ: Οι υψηλές συχνότητες των νέων γραμμών vdsl επηρεάζουν την ταχύτητα των adsl. Άντε βρες μετά και απόδειξε το.
    Φυσικά η vodafone την έφαγε αφού δεν πλήρωσα καποια πάγια και έφυγα πριν την λήξη του συμβολαίου επειδή άργησε να δώσει vdsl στη περιοχή.
    WIND: Για να ενεργοποιήσουμε σε VDSL FastPath δηλώνουμε βλάβη στον ΟΤΕ.
    ΕΓΩ: Και όταν δηλώνετε μια βλάβη στον ΟΤΕ ενεργοποιήται το FastPath ε;
    Κιάμος: Στο τρελλοκομείοοοοοο

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

1. Μηνύματα: 143
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-18, 12:17
  2. Χαμηλο Max Rate
    Από CaptainNickGR στο φόρουμ Nova VDSL
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-18, 14:57
  3. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-18, 14:05
  4. Πώς γίνεται να κάνεις convert ένα exe αρχείο σε swf?
    Από Red Yonko στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-18, 19:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία