Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 82
  1. #46
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαινω γιατι τσακωνεστε. Εγω εχω e-bill σχεδον 3 χρονια τωρα. Εχω σταματησει να πηγαινω στην ΔΕΗ να πληρωσω τους λογαριασμους αφου το κανω μεσω e-banking. Ναι, πληρωνω τα 20 cents (τωρα το πηγανε 50 cents) αλλα γλυτωνω ολη την ταλαιπωρια (συν οτι ειναι και μακρια). Και ναι, θα γλυτωνω το 1€ οποτε γιατι οχι? Παλι κερδισμενος βγαινω. Αφου δεν πληρωνω 1€ και πληρωνω 50 cents, πληρωνω στο τελος 50 cents λιγοτερα!
    Αν το 1€ το κάνουνε 10, θα γλυτώνεις 9,5€
    Not bad

    Σου βάζουνε κάτι που δεν υπήρχε κι εσύ νομίζεις ότι γλυτώνεις
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #47
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το 1€ το κάνουνε 10, θα γλυτώνεις 9,5€
    Not bad

    Σου βάζουνε κάτι που δεν υπήρχε κι εσύ νομίζεις ότι γλυτώνεις
    Νόστιμο το ειρωνικο σχολιο αλλα αστοχο. Απο τη στιγμη που το βαζουνε το 1€ και ειμαι υποχρεωμενος να το πληρωσω αφου θελω τον εντυπο λογαριασμο, θα εχω +1€. Οποτε εισαι λαθος. Απλα το εγραψες για να το γραψεις.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  3. #48
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Archon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόστιμο το ειρωνικο σχολιο αλλα αστοχο. Απο τη στιγμη που το βαζουνε το 1€ και ειμαι υποχρεωμενος να το πληρωσω αφου θελω τον εντυπο λογαριασμο, θα εχω +1€. Οποτε εισαι λαθος. Απλα το εγραψες για να το γραψεις.
    Μπορεί να είμαι λάθος.
    Δεν χαίρομαι όταν βάζουνε κάτι παραπάνω και να νομίζω ότι γλυτώνω και πληρώνω λιγότερα.

    Κατάσταση σαν το σπίτι του Χότζα.

    Εντέλει θα πληρώνεις παραπάνω ?
    Είσαι ευχαριστημένος όταν πληρώνεις 0,50 περισσότερο επειδή άλλοι πληρώνουν 1€ παραπάνω ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #49
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.225
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παλαιότερα που το e-bill ήταν λειτουργικό (ή έστω περισσότερο λειτουργικό από ό,τι είναι τώρα) δεν θα υπήρχε τόσο πρόβλημα. Δυστυχώς όμως τώρα με το πρόσχημα των προσωπικών δεδομένων, χάσαμε όλη τη λειτουργικότητα.

    Εγώ, όπως και πάρα πολύς κόσμος, είχα 3 ακίνητα στο e-bill μου τα οποία τα πλήρωνα πάντα εγώ μέσω e-banking αλλά μόνο το ένα είναι στο όνομά μου. Τώρα δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε αυτούς τους λογαριασμούς. Επικοινώνησα μαζί τους από την αρχή που έγινε η αλλαγή και μου είχανε πει ότι σκέφτονται να ενεργοποιήσουν την εμφάνιση πολλαπλών ακινήτων μόνο στα νομικά πρόσωπα όπως εταιρείες αλλά όχι σε εμάς.

    Εντωμεταξύ είπα άντε δεν βαριέσαι ας είναι μανούρα, θα κάνω άλλους 2 λογαριασμούς e-bill και θα μπαίνω αναγκαστικά και στους 3 για να βλέπω το λογαριασμό. Όταν πήγα όμως να το κάνω, μου είπε ότι το e-mail που έβαλα χρησιμοποιείται σε άλλον λογαριασμό οπότε δηλαδή ήθελε και 3 διαφορετικά e-mail. Μιλάμε για τρομερή λειτουργικότητα.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  5. #50
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλαιότερα που το e-bill ήταν λειτουργικό (ή έστω περισσότερο λειτουργικό από ό,τι είναι τώρα) δεν θα υπήρχε τόσο πρόβλημα. Δυστυχώς όμως τώρα με το πρόσχημα των προσωπικών δεδομένων, χάσαμε όλη τη λειτουργικότητα.

    Εγώ, όπως και πάρα πολύς κόσμος, είχα 3 ακίνητα στο e-bill μου τα οποία τα πλήρωνα πάντα εγώ μέσω e-banking αλλά μόνο το ένα είναι στο όνομά μου. Τώρα δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε αυτούς τους λογαριασμούς. Επικοινώνησα μαζί τους από την αρχή που έγινε η αλλαγή και μου είχανε πει ότι σκέφτονται να ενεργοποιήσουν την εμφάνιση πολλαπλών ακινήτων μόνο στα νομικά πρόσωπα όπως εταιρείες αλλά όχι σε εμάς.

    Εντωμεταξύ είπα άντε δεν βαριέσαι ας είναι μανούρα, θα κάνω άλλους 2 λογαριασμούς e-bill και θα μπαίνω αναγκαστικά και στους 3 για να βλέπω το λογαριασμό. Όταν πήγα όμως να το κάνω, μου είπε ότι το e-mail που έβαλα χρησιμοποιείται σε άλλον λογαριασμό οπότε δηλαδή ήθελε και 3 διαφορετικά e-mail. Μιλάμε για τρομερή λειτουργικότητα.
    Μήπως ν'ανοίξεις gmail στη μάνα σου ? (και να τα προωθείς στο δικό σου)
    Ευτυχώς η εφορία είναι λίγο πιό ευέλικτη γιατί κι αυτοί ενα χάλι είναι.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #51
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.225
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως ν'ανοίξεις gmail στη μάνα σου ? (και να τα προωθείς στο δικό σου)
    Ευτυχώς η εφορία είναι λίγο πιό ευέλικτη γιατί κι αυτοί ενα χάλι είναι.
    Το θέμα είναι ότι ενώ η μηχανογράφηση θα έφερνε την ευκολία και την μείωση της γραφειοκρατίας το πράγμα πάει από το κακό στο χειρότερο. Ολοένα και πιο αυστηροί κανόνες που αυξάνουν την πολυπλοκότητα και μειώνουν την λειτουργικότητα.

    Ας μην μου στέλνεις έντυπο λογαριασμό σε χαρτί αλλά δώσε μου την ίδια λειτουργικότητα που είχα με το χαρτί. Το παλιό e-bill τουλάχιστον μπορεί να ήταν άσχημο και απλοϊκό αλλά ήταν λειτουργικό.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  7. #52
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    To πρόβλημα είναι ότι για κάθε δουλειά χρειάζονται οι κατάλληλοι άνθρωποι που να θέλουν να κάνουν την δουλειά (συμπεριλαμβάνεται η διοίκηση)

    Εκεί χάνεται η μπάλα και αρχίζουν οι επιτροπές.

    Παλιά στην ΟΤΕ leasing, ο κάθε διευθυντής και υποδιευθυντής είχε την δικιά του συσκευή φαξ - δείγμα prestige - τα δε mail τυπωνόντουσαν στο υπόγειο και τα μοιράζανε χειρονακτικά με εσωτερική αλληλογραφία.

    Τύπισσα που περνούσε τις κλήσεις της δημοτικής αστυνομίας σε υπολογιστή βαριότανε "Χρειάζεται να βάζω και το χρώμα ? "

    Αλλωστε έζησες το "ηλεκτρονικό εισιτήριο"

    Και μόλις επεστράφη συμβόλαιο από το υποθηκοφυλακείο για διόρθωση καθότι η εταιρεία αναγράφεται με λατινικούς χαρακτήρες

    Δεν στρώνει, δουλειά τους είναι να μας ταλαιπωρούν.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #53
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλαιότερα που το e-bill ήταν λειτουργικό (ή έστω περισσότερο λειτουργικό από ό,τι είναι τώρα) δεν θα υπήρχε τόσο πρόβλημα. Δυστυχώς όμως τώρα με το πρόσχημα των προσωπικών δεδομένων, χάσαμε όλη τη λειτουργικότητα.

    Εγώ, όπως και πάρα πολύς κόσμος, είχα 3 ακίνητα στο e-bill μου τα οποία τα πλήρωνα πάντα εγώ μέσω e-banking αλλά μόνο το ένα είναι στο όνομά μου. Τώρα δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε αυτούς τους λογαριασμούς. Επικοινώνησα μαζί τους από την αρχή που έγινε η αλλαγή και μου είχανε πει ότι σκέφτονται να ενεργοποιήσουν την εμφάνιση πολλαπλών ακινήτων μόνο στα νομικά πρόσωπα όπως εταιρείες αλλά όχι σε εμάς.

    Εντωμεταξύ είπα άντε δεν βαριέσαι ας είναι μανούρα, θα κάνω άλλους 2 λογαριασμούς e-bill και θα μπαίνω αναγκαστικά και στους 3 για να βλέπω το λογαριασμό. Όταν πήγα όμως να το κάνω, μου είπε ότι το e-mail που έβαλα χρησιμοποιείται σε άλλον λογαριασμό οπότε δηλαδή ήθελε και 3 διαφορετικά e-mail. Μιλάμε για τρομερή λειτουργικότητα.
    Θα έπρεπε να φωνάζει αν δεχόντουσαν το ίδιο email για διαφορετικούς λογαριασμούς.
    Αν πάντως κάνεις το ebill, σου στέλνει ειδοποίηση με sms*/email για τον κωδικό πληρωμής και το πόσο, όποτε τουλάχιστον για το email μπορείς να κάνεις forward
    *λογικά θα το θέλει και αυτό σε άλλο νούμερο

  9. #54
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.699
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα έπρεπε να φωνάζει αν δεχόντουσαν το ίδιο email για διαφορετικούς λογαριασμούς.
    Αν πάντως κάνεις το ebill, σου στέλνει ειδοποίηση με sms*/email για τον κωδικό πληρωμής και το πόσο, όποτε τουλάχιστον για το email μπορείς να κάνεις forward
    *λογικά θα το θέλει και αυτό σε άλλο νούμερο
    Ευτυχώς η εφορία δεν φωνάζει για το ίδιο email σε διαφορετικούς φορολογούμενους (μάνα-παιδιά)
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #55
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς η εφορία δεν φωνάζει για το ίδιο email σε διαφορετικούς φορολογούμενους (μάνα-παιδιά)
    Κρύβε λόγια

  11. #56
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα το e-bill δεν δέχθηκε τα στοιχεία της μητέρας μου αφού στον λογαριασμό δεν ξέρω για ποιο λόγο δεν αναγράφεται το ΑΦΜ.
    Πριν 40 χρόνια είναι το ρολόι και λογικό είναι να υπάρχουν κάποιες αλλαγές. Στο διάστημα αυτό όμως έχει αλλάξει και η ταυτότητα. Οπότε ταυτοποίηση δεν γίνεται μάλλον με e-mail. Πήρα τηλέφωνο το 11770 με χρέωση ανά λεπτό άσχετα αν έχεις πακέτο με δωρεάν αστικά. 10 λεπτά στην αναμονή και η γραμμή έπεσε.
    Μάλλον μας βγήκε δρομολόγιο για το κατάστημα της ΔΕΗ ή θα υποστούμε το νταβατζιλίκι μέχρι νεοτέρας.

    - - - Updated - - -

    Σε άλλη περίπτωση που έγιναν αποδεκτά τα στοιχεία έρχεται μήνυμα "ότι αυτή την στιγμή δεν είναι δυνατή η αποστολή SMS" έτσι δεν είναι δυνατή η ολοκλήρωση της εγγραφής στην υπηρεσία.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΔΕΗ_logIn.JPG 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  186,7 KB 
ID: 198803
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 16-11-18 στις 12:21.

  12. #57
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και εγώ είχα πρόβλημα με την ταυτότητα είχε γίνει αλλαγή ταυτότητας και είχαν την παλιά για δες μήπως είσαι και εσύ σε αυτή την περίπτωση.
    Όσο για την ενεργοποίηση το sms αργεί να έρθει και σε μένα το ίδιο σφάλμα έβγαζε περίμενε λίγο, δημόσιο for ever τι περιμένεις ακόμα και εκεί είναι αργόστροφοι
    brain gain θέλει το μ@λ@κισμένο

  13. #58
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το sms ήρθε μετά από 1 ώρα περίπου. Ενεργοποιήθηκε τελικά αλλά μόνο η μία σύνδεση φαίνεται και αυτό γιατί ο δεύτερος λογαριασμός δεν αναγράφει το ΑΦΜ του ιδιοκτήτη.
    Τώρα θα πάρω τηλέφωνο μήπως και ταυτοποιήσουμε τηλεφωνικά ένα άλλο ρολόι της μητέρας μου.

  14. #59
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μπορείς να κάνεις αίτηση διόρθωσης στοιχείων με mail χωρίς να πας στη ΔΕΗ.
    https://www.dei.gr/el/epikoinwnia/di...sto-logariasmo
    https://www.dei.gr/el/eksupiretithei...sto-logariasmo

  15. #60
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς να κάνεις αίτηση διόρθωσης στοιχείων με mail χωρίς να πας στη ΔΕΗ.
    https://www.dei.gr/el/epikoinwnia/di...sto-logariasmo
    Για να δω πρώτα τι θα μου πουν τηλεφωνικά. Αν και αργούν να απαντήσουν στο 11770.
    Χθες μου είπαν πρέπει απλά τυπικά να ειναι δίπλα μου το άτομο αν δεν μπορεί το ίδιο να δώσει τα στοιχεία. Ηλικιωμένος πχ

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φορητότητα σε καρτοκινητά, χρέωση 30 ευρώ;
    Από satcur στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 172
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-21, 14:39
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-18, 19:14
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-18, 13:53
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 19:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας