Σελ. 102 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107112122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.516-1.530 από 8806
  1. #1516
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    https://www.breitbart.com/politics/2...-organization/



    The president is receiving the “Bipartisan Justice Award” Friday in Columbia, South Carolina, from “the 20/20 Bipartisan Justice Center, a group founded by twenty black Republicans and twenty black Democrats in 2015,” the Daily Caller reported.

    The award is being presented at the 2019 Second Step Presidential Justice Forum, which is being held at Benedict College, one of roughly 100 historically black colleges and universities (HBCUs) in the U.S. The annual distinction recognizes a public servant who works with members of the other party to achieve criminal justice reform.
    ....
    Trump signed the First Step Act last year, providing opportunities for certain federal prisoners to reduce their sentences by committing to more intensive rehabilitation programs, including job and skills training.

    Some conservatives were skeptical of the legislation, but Trump earned bipartisan praise from within the black community.

    Democratic candidates have tended to ignore the new law in making pledges for new criminal justice reforms, as if unwilling to acknowledge Trump’s success.

    They will have trouble avoiding it this weekend.

  2. #1517
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποψηφιότητα η Κλίντον; Από που κι ως που; Τελείως καμμένο χαρτί.
    Mου φαίνεται περίεργο που δεν έχει ακουστεί εκεί.
    https://www.independent.co.uk/news/w...-a9166556.html

    Χλωμό βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

  3. #1518
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mου φαίνεται περίεργο που δεν έχει ακουστεί εκεί.
    https://www.independent.co.uk/news/w...-a9166556.html

    Χλωμό βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
    if she thought she could win
    Άλλο αυτό, άλλο αυτό που λες! Δεν βάζει.

  4. #1519
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.519
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    breitbart.com/politics

    Οι ειδικοί του Τραμπα
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  5. #1520
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο αυτό, άλλο αυτό που λες! Δεν βάζει.
    Αν έγραψα.

  6. #1521
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    και λιγο χιουμορ



    θεουληδες
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  7. #1522
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    και λιγο χιουμορ



    θεουληδες
    Άσε είμαι στο Αμέρικα και στο ξενοδοχείο στο πρωινό πολλοί σηκώθηκαν για να πάνε κόντρα στην τηλεόραση κτλ κτλ

  8. #1523
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.988
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  9. #1524
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσε είμαι στο Αμέρικα και στο ξενοδοχείο στο πρωινό πολλοί σηκώθηκαν για να πάνε κόντρα στην τηλεόραση κτλ κτλ
    Όχι γιατί ο mnp-10 γράφει επιστημονικά και δεν έχει πατήσει το πόδι του στην χώρα.

    Η χώρα έχει παντού σήμανση ότι απογορευεται το discharge of weaponry. Πας σε national park και παντού βλέπεις αυτή την σήμανση εκτός από τα προειδοποιητικά για τις αρκούδες και το φαγητό.

    Όπου υπάρχει ροή πληροφορίας είναι λες και απευθύνονται σε καθυστερημένους. Στις ειδήσεις αισθάνεσαι ότι έχασες μερικές μονάδες iq. Επανάληψη στην επανάληψη. Όταν ζητάς πληροφορίες, λαμβάνεις 5000 τόνους λέξεων αλλά σχεδόν καθόλου ουσία. Πας σε εστιατόριο και η περιγραφή για ένα απλό φαγητό θέλει τον μισό κατάλογο. Στον δρόμο σου λέει αν δεν δουλεύουν τα φανάρια τότε προσέγγισε σαν να έχει στοπ.

    Επειδή τώρα έχω έρθει στα επείγοντα γιατί είχα ένα ατύχημα χθες, ο trained ranger στο πάρκο που ήθελε να βοηθήσει μου είπε ότι δεν μπορει να αγγίξει τον αστράγαλο γιατί έχει πολύ χαρτουρα συνδεδεμένη με υπηρεσία ασθενοφόρου, γιατί βασικά ήταν ασθενοφόρο. Τώρα στα επείγοντα οι άνθρωποι δεν ήξεραν τι να κάνουν με ξένο. Εξηγήσαμε ότι χρειαζόμαστε τις αποδείξεις και αναφορές από τον γιατρό για την διάγνωση αλλά και για άλλα έξτρα και έχουν τρελαθεί ίσως γιατί τουρίστας δεν έχει πατήσει ποτέ το πόδι του εδώ σε διεθνώς γνωστό national park. Έβγαλα το διαβατήριο και η έκφραση ήταν "τί είναι αυτό;". Έπρεπε να εξηγήσουμε βασικά πράγματα σε μια κυρία 50 ετών.Στο νοσοκομείο το ethnicity μου καταγράφηκε ως non-hispanic.

    Υπάρχει πολύ φτώχια πραγματικά και πολύς κόσμο που λες ότι δεν έχει στον ήλιο μοίρα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πολλοί έχουν ένα τανκ φορτηγό. Νοικιάσαμε ένα SUV που εδω το λένε minisuv (σαν RAV4) και είμαστε από τα πιο μικρά οχήματα στον δρόμο. Χθες στο πρωινό μπαίνουμε μέσα και είναι δύο τύποι που κρατάνε χέρια. Τελικά έλεγε ο ένας προσευχή και ευχαριστούσε για τα πάντα. Στο τέλος χαιρετηθηκαν με γνωστά brother γιατί δεν γνωρίζονταν κιόλας.

    Οι ΗΠΑ είναι η χώρα της απόλυτης υπερβολής στο κάθε τι πραγματικά. Αν μόνο αυτή σαν χώρα εξασκούσαν την υπερβολή της Ευρώπης (μέτρον ίσως και περιορισμός για αμερικανικά δεδομένα)

    Πας για φαγητό και προσωπικά δεν έχω ξανανιώσει πιο ψυχαναγκαστική την καλοπέραση μαζί με τις σερβιτόρες. Και φυσικά το φιλοδώρημα που εκφράζει απευθείας την άποψη μου για τον σέρβις αλλά αν το φαγητό είναι μάπα, πάλι θα τα σκάσεις γιατί η σερβιτόρα δουλεύει στο τσάμπα. Οι τιμές δεν έχουν τον ΦΠΑ και όπου υπάρχει φιλοδώρημα απλά δεν υπάρχει διαφάνεια.

    Έχω έρθει στην Αμερική άπειρες φορές σαν παιδί, δύο φορές επαγγελματικα το 2013-2015 και τώρα ξανά σαν τουρίστας. Είχα εξηγήσει κάποια πράγματα στην γυναίκα μου και ουσιαστικά είχε την εμπειρία της πρώτης μέρας στον στρατό. Τα ξέρεις, τα έχεις ακούσει αλλά και πάλι με ανοιχτό στόμα θα μείνεις.

    Η αμερικανική κοινωνία είναι μια κοινωνία απόλυτης υπερβολής. Μόνο την υπερβολή της Ευρώπης να υιοθετήσουν, που για αυτούς θα είναι απίστευτα περιοριστικό, θα σωθεί ο πλανήτης για 50 χρόνια έξτρα. Πλαστικό απίστευτο. Πεινασμένα και χωρίς λόγο τέρατα αυτοκίνητα. Κλιματισμό να θες χειμωνιάτικα παντού.

    Και μετά αναρωτιούνται ορισμένοι.


    Υγ. Πρόσφατα ο ποπμανιακ έγραψε ότι έχει ακριβυνει πολύ η Αμερική. Έτσι είναι πραγματικά. Φωτιά σε όλα και εκτός Νέας Υόρκης στην μέση του πουθενά.

  10. #1525
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.519
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  11. #1526
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι γιατί ο mnp-10 γράφει επιστημονικά και δεν έχει πατήσει το πόδι του στην χώρα.

    Η χώρα έχει παντού σήμανση ότι απογορευεται το discharge of weaponry. Πας σε national park και παντού βλέπεις αυτή την σήμανση εκτός από τα προειδοποιητικά για τις αρκούδες και το φαγητό.

    Όπου υπάρχει ροή πληροφορίας είναι λες και απευθύνονται σε καθυστερημένους. Στις ειδήσεις αισθάνεσαι ότι έχασες μερικές μονάδες iq. Επανάληψη στην επανάληψη. Όταν ζητάς πληροφορίες, λαμβάνεις 5000 τόνους λέξεων αλλά σχεδόν καθόλου ουσία. Πας σε εστιατόριο και η περιγραφή για ένα απλό φαγητό θέλει τον μισό κατάλογο. Στον δρόμο σου λέει αν δεν δουλεύουν τα φανάρια τότε προσέγγισε σαν να έχει στοπ.

    Επειδή τώρα έχω έρθει στα επείγοντα γιατί είχα ένα ατύχημα χθες, ο trained ranger στο πάρκο που ήθελε να βοηθήσει μου είπε ότι δεν μπορει να αγγίξει τον αστράγαλο γιατί έχει πολύ χαρτουρα συνδεδεμένη με υπηρεσία ασθενοφόρου, γιατί βασικά ήταν ασθενοφόρο. Τώρα στα επείγοντα οι άνθρωποι δεν ήξεραν τι να κάνουν με ξένο. Εξηγήσαμε ότι χρειαζόμαστε τις αποδείξεις και αναφορές από τον γιατρό για την διάγνωση αλλά και για άλλα έξτρα και έχουν τρελαθεί ίσως γιατί τουρίστας δεν έχει πατήσει ποτέ το πόδι του εδώ σε διεθνώς γνωστό national park. Έβγαλα το διαβατήριο και η έκφραση ήταν "τί είναι αυτό;". Έπρεπε να εξηγήσουμε βασικά πράγματα σε μια κυρία 50 ετών.Στο νοσοκομείο το ethnicity μου καταγράφηκε ως non-hispanic.

    Υπάρχει πολύ φτώχια πραγματικά και πολύς κόσμο που λες ότι δεν έχει στον ήλιο μοίρα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πολλοί έχουν ένα τανκ φορτηγό. Νοικιάσαμε ένα SUV που εδω το λένε minisuv (σαν RAV4) και είμαστε από τα πιο μικρά οχήματα στον δρόμο. Χθες στο πρωινό μπαίνουμε μέσα και είναι δύο τύποι που κρατάνε χέρια. Τελικά έλεγε ο ένας προσευχή και ευχαριστούσε για τα πάντα. Στο τέλος χαιρετηθηκαν με γνωστά brother γιατί δεν γνωρίζονταν κιόλας.

    Οι ΗΠΑ είναι η χώρα της απόλυτης υπερβολής στο κάθε τι πραγματικά. Αν μόνο αυτή σαν χώρα εξασκούσαν την υπερβολή της Ευρώπης (μέτρον ίσως και περιορισμός για αμερικανικά δεδομένα)

    Πας για φαγητό και προσωπικά δεν έχω ξανανιώσει πιο ψυχαναγκαστική την καλοπέραση μαζί με τις σερβιτόρες. Και φυσικά το φιλοδώρημα που εκφράζει απευθείας την άποψη μου για τον σέρβις αλλά αν το φαγητό είναι μάπα, πάλι θα τα σκάσεις γιατί η σερβιτόρα δουλεύει στο τσάμπα. Οι τιμές δεν έχουν τον ΦΠΑ και όπου υπάρχει φιλοδώρημα απλά δεν υπάρχει διαφάνεια.

    Έχω έρθει στην Αμερική άπειρες φορές σαν παιδί, δύο φορές επαγγελματικα το 2013-2015 και τώρα ξανά σαν τουρίστας. Είχα εξηγήσει κάποια πράγματα στην γυναίκα μου και ουσιαστικά είχε την εμπειρία της πρώτης μέρας στον στρατό. Τα ξέρεις, τα έχεις ακούσει αλλά και πάλι με ανοιχτό στόμα θα μείνεις.

    Η αμερικανική κοινωνία είναι μια κοινωνία απόλυτης υπερβολής. Μόνο την υπερβολή της Ευρώπης να υιοθετήσουν, που για αυτούς θα είναι απίστευτα περιοριστικό, θα σωθεί ο πλανήτης για 50 χρόνια έξτρα. Πλαστικό απίστευτο. Πεινασμένα και χωρίς λόγο τέρατα αυτοκίνητα. Κλιματισμό να θες χειμωνιάτικα παντού.

    Και μετά αναρωτιούνται ορισμένοι.


    Υγ. Πρόσφατα ο ποπμανιακ έγραψε ότι έχει ακριβυνει πολύ η Αμερική. Έτσι είναι πραγματικά. Φωτιά σε όλα και εκτός Νέας Υόρκης στην μέση του πουθενά.
    Που είσαι αν επιτρέπεται; Ζω στις ΗΠΑ 10+ χρόνια και δεν έχω συναντήσει σχεδόν τίποτα απ' ότι λες. Μήπως εσύ υπερβάλλεις λίγο; Είδαν διαβατήριο και δεν ήξεραν τι είναι;

  12. #1527
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πλακα ειναι οτι και τα 2 ειναι scripted speeches. Του trump φαινεται πιο γνησιο επειδη ειναι χυμα, αλλα δεν ειναι. Η φρασεολογια Trump δεν απευθυνεται σε δυτικους που νιωθουν παραξενα ακουγοντας τις εκφρασεις του, αλλα ...μουσουλμανους που τετοιες εκφρασεις τις εχουν "native".

    "Dogs in Islam, as they are in Rabbinic Judaism, are conventionally thought of as ritually impure. This idea taps into a long tradition that considers even the mere sight of a dog during prayer to have the power to nullify a pious Muslim’s supplications."

    ...

    The moment in history when Muslims began to see dogs as dirty, impure, and evil: https://qz.com/india/1038116/the-mom...pure-and-evil/


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι γιατί ο mnp-10 γράφει επιστημονικά και δεν έχει πατήσει το πόδι του στην χώρα.
    Απαντας στον εαυτο σου και λες οχι?

    Εγω παλι που κολλαω?

    Τελικα ειμαι ενοχος επειδη "εχω ονειρωξεις να παω στις ΗΠΑ να το παιζω οπλοφορος" ή επειδη "δεν εχω πατησει το ποδι μου στη χωρα"?

    Αποφασιστε και πειτε μου να μαθω τι ειναι το χειροτερο

    Περαστικα για το ατυχημα.

  13. #1528
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που είσαι αν επιτρέπεται; Ζω στις ΗΠΑ 10+ χρόνια και δεν έχω συναντήσει σχεδόν τίποτα απ' ότι λες. Μήπως εσύ υπερβάλλεις λίγο; Είδαν διαβατήριο και δεν ήξεραν τι είναι;
    Visalia CA αυτή την στιγμή. Κοίτα, δεν υπερβάλλω. Να μου έλεγες για τις σερβιτόρες θα σου έλεγα ίσως και ότι εγώ δεν γουστάρω. Δεν θεωρώ όλα όσα έγραψα ως αντικειμενικά αρνητικά καθώς μερικά είναι τελείως θέμα τοπικής κουλτούρας αν και τα έγραψα ως χαρακτηριστικό της κοινωνίας.

    Γνωρίζω την τεράστια διαφορά μεταξύ urban και rural America. Έχω φίλο γνωστό Αμερικανό στο Βέλγιο που μου έχει πει ότι γενικά πολλοί δεν γνωρίζουν τι εστί διαβατήριο και ελάχιστοι έχουν ταξιδέψει εκτός της χώρας και γενικά λίγα πράγματα στο εσωτερικάο(σε ποσοστά μιλάμε πάντα). Το παλικάρι έχει οργώσει την state της Φλόριδας και την γειτονιά της λόγω επαγγέλματος.

    Ένα παράδειγμα. Στο εμπορικό κέντρο της Visalias νεαρή κοπέλα στην cricket κινητή μας είπε με μεγάλη περηφάνια ότι δεν έχει πατήσει το πόδι της στο πάρκο της σεκογια που έχει δέντρα διεθνούς αναγνώρισης και ιστορίας (ύψος 100 μέτρα και διάμετρο στα 10+μέτρα). Συγκεκριμένα είπε ότι δεν έχει πατήσει το πόδι της εκτός Visalia. Η συνάδελφος της που πάει, είπε ότι έχει πλάνο να πάει Ολλανδία και η άλλη την κοίταζε ότι είναι κατι σαν hero. Στο μοτέλ που διαμενουμε η μία ρεσεπτιονιστ είπε επίσης ότι δεν έχει ανέβει (μιλάμε για Αθήνα Κόρινθο) και στο βενζινάδικο επίσης. Μένουμε στην μεγαλύτερη πόλη/κέντρο ακριβώς κάτω από το εθνικό πάρκο. Λίγο τραγικα δεν είναι να συναντάς 3 ανθρώπους που δεν έχουν πάει; Αναλογικά είναι σαν να συναντάς Θεσσαλονίκιους που δεν έχουν πάει ποτέ Χαλκιδική.

    Ορίστε και μια φωτογραφία από φιάλη από τοπικό οινοποιείο. Είναι υπερβολή που λέω ότι η ροή της πληροφορίας είναι λες και απευθύνεται σε καθυστερημένους; Δηλαδή πόσο να πόσο μη πω πρέπει να είσαι για να χρειάζεται να βάλεις αυτά τα δύο στοιχεία με τέτοια επεξήγηση σε ένα μπουκάλι με αλκοόλ. Καινοτομία προσβάλλει το αλκοόλ το αίσθημα του ατελείωτου freedom και χρειάζεται να τους το φέρουν πολύ μαλακά.

    Στην πόρτα της πισίνας του ξενοδοχείο έχει απογορευτικο για ανθρώπους που έχουν διάρροια. Είχε και κάτι ακόμα αλλά δεν το θυμάμαι. Δεν το πήρα φωτογραφία γιατί πρέπει να προσέχω και λίγο.

    Μήπως έχει πετσωσει το δέρμα σου; Αναρωτιέμαι πώς αντέχει ένας μέσος άνθρωπος πόσο μάλλον έξυπνος. Εκτός φυσικά αν αυτό το πλεονέκτημα ενσαρκώνεται στο land of opportunity και βγάζω το million dollar για πλάκα όπως και και ο φίλος. Πραγματικά αναρωτιέμαι πώς καταφέρνεις να ζεις σε ένα περιβάλλον που όπου βρεις αναφέρεται σε καθυστερημένους. Δεν λέω ότι οι Αμερικανοί είναι ηλίθιοι αλλά σίγουρα ζούνε σε ένα κόσμο που διαρκώς τους θεωρεί τέτοιους. Ίσως να έχεις συνηθίσει, ίσως να μην το βλέπεις πια, ή ίσως ζεις σαν μετανάστης με μυαλό σας περιοχή με μυαλά επίσης. Αλλά είμαι σίγουρος ότι έχεις κυκλοφορήσει και αναρωτιέμαι πώς την παλεύεις με τις ειδήσεις, το ραδιόφωνο, την σήμανση γύρω σου κτλ κτλ. Μήπως απλά έχεις σήκωσει ασπίδα και απλά φιλτράρεις σαν μη γενόμενα τα αστεία γιατί αλλιώς θα είχε τρελαθεί;

    Πάντως στην Βοστώνη όταν ήμουν το 2013 δεν θυμάμαι να είχα νιώσει τόσο overwhelmed από το επίπεδο παρά μόνο από την τηλεόραση.

    Που μένεις πλάκα πλάκα;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 00000IMG_00000_BURST20191030143923725_COVER.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chat1978 : 31-10-19 στις 06:48.

  14. #1529
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που είσαι αν επιτρέπεται; Ζω στις ΗΠΑ 10+ χρόνια και δεν έχω συναντήσει σχεδόν τίποτα απ' ότι λες. Μήπως εσύ υπερβάλλεις λίγο; Είδαν διαβατήριο και δεν ήξεραν τι είναι;
    Και γω την απορία αυτή ειχα...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #1530
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    chat υπερβάλλεις τρελά.... Τρελά όμως..

    Ναι, ΟΚ μπορεί σε εμάς κάποια πράγματα να μας φαίνονται περίεργα στις ΗΠΑ όπως τα disclaimer παντού αλλά αυτό εξηγείται από το ότι στις ΗΠΑ μπορεί να φας μύνηση (ως ξενοδοχείο) επειδή μπήκε κάποιος στην πισίνα και του ξέφυγαν μερικά - άντε να μυρίσεις εσύ τα νύχια σου.

    Αλλά, ως προς την άγνοια των Αμερικάνων, δήθεν που λέμε εμείς οι ευρωπαίοι τρομάρα μας, γιατί δλδ όλοι οι Αθηναίοι έχουν επισκεφτεί την Ακρόπολη;;

    Πραγματικά υπερβάλλεις, για τα Επείγοντα (χτύπα ξύλο) δεν έχω άποψη όμως
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 102 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 829297100101102103104107112122 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας