Σελ. 106 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 8696101104105106107108111116126 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.576-1.590 από 8859
  1. #1576
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Να κάνεις καλύτερο time management.
    ...για να περιμενω το αργοκινητο cc?

    Δεν γουστάρουμε τη παρανομία.
    Μαλιστα, δλδ ειναι παρανομο να εχω λεφτα επανω μου, στο σπιτι μου, στα σεντουκια, κτλ και να μη τα βαζω στις τραπεζες.

    Οσο ζουμε μαθαινουμε.

  2. #1577
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...για να περιμενω το αργοκινητο cc?



    Μαλιστα, δλδ ειναι παρανομο να εχω λεφτα επανω μου, στο σπιτι μου, στα σεντουκια, κτλ και να μη τα βαζω στις τραπεζες.

    Οσο ζουμε μαθαινουμε.
    Πιο αργά απο μετρητά δεν θα βρεις, ειδικά σε περιπτώσεις που η κυρία περιμένει να της πούνε το σύνολο, ανοίγει την μικρή τσάντα, βγάζει το πορτοφόλι, ανοίγει, ψάχνει τα κέρματα και τα χαρτονομίσματα, ρωτάει, είναι αυτό 10αρικο; το δίνει στον ταμεία, ψάχνει αυτός τα ρέστα, παίρνει τα ρέστα, τα μετράει, ρωτάει πάλι αν αυτό είναι 2ευρώ, βγάζει το πορτοφόλι απο την τσάντα, το ανοίγει τα βάζει μέσα, μετά βάζει το πορτοφόλι στην τσάντα και μετά συνεχίζει με το να βάζει τα ψώνια στην τσάντα.

    Απο το δίπλα ταμείο έχουν περάσει άλλοι 5 με γεμάτα καρότσια και κάρτα

  3. #1578
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Ισχύει πάντως ότι στον Σκλαβενίτη η πληρωμή με κάρτα είναι πιο αργή σε σχέση με τον Μασούτη.
    Ισχύει επισης ότι αν όλοι αποφασίσουμε ξαφνικά πως τα βενζινοκίνητα αυτοκίνητα είναι το μέλλον, ο MNP-10 θα γίνει υπέρμαχος της ηλεκτροκίνησης.
    Πάνω από όλα ισχύει ότι το off-topic άγγιξε την τελειότητα
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  4. #1579
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο αργά απο μετρητά δεν θα βρεις, ειδικά σε περιπτώσεις που η κυρία περιμένει να της πούνε το σύνολο, ανοίγει την μικρή τσάντα, βγάζει το πορτοφόλι, ανοίγει, ψάχνει τα κέρματα και τα χαρτονομίσματα, ρωτάει, είναι αυτό 10αρικο; το δίνει στον ταμεία, ψάχνει αυτός τα ρέστα, παίρνει τα ρέστα, τα μετράει, ρωτάει πάλι αν αυτό είναι 2ευρώ, βγάζει το πορτοφόλι απο την τσάντα, το ανοίγει τα βάζει μέσα, μετά βάζει το πορτοφόλι στην τσάντα και μετά συνεχίζει με το να βάζει τα ψώνια στην τσάντα.
    Μου λες για ψαξιμο.

    Αμα μιλαμε για χασομερι στο ψαξιμο, μπορει να ψαχνει και τη CC μια ωρα στη τσαντα της.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει επισης ότι αν όλοι αποφασίσουμε ξαφνικά πως τα βενζινοκίνητα αυτοκίνητα είναι το μέλλον, ο MNP-10 θα γίνει υπέρμαχος της ηλεκτροκίνησης.
    Ειμαι υπερ της ηλεκτροκινησης για διαφορετικους λογους απ'αυτους που προμοταρονται.

  5. #1580
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου λες για ψαξιμο.

    Αμα μιλαμε για χασομερι στο ψαξιμο, μπορει να ψαχνει και τη CC μια ωρα στη τσαντα της.

    - - - Updated - - -



    Ειμαι υπερ της ηλεκτροκινησης για διαφορετικους λογους απ'αυτους που προμοταρονται.
    Ναι αλλά μετά δεν θα έχει τα στάδια, είναι αυτό 10αρικο, τον χρόνο του ταμία, το να τα μετρήσει αυτή, και να τα βάλει στις θέσεις τους.
    Πάλι πιο γρήγορα είναι με Κάρτα

  6. #1581
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά μετά δεν θα έχει τα στάδια, είναι αυτό 10αρικο, τον χρόνο του ταμία, το να τα μετρήσει αυτή, και να τα βάλει στις θέσεις τους.
    Πάλι πιο γρήγορα είναι με Κάρτα
    Ε οποιος το θεωρει πιο γρηγορο ας τη χρησιμοποιει. Εμενα σε time critical φασεις δε με παιρνει για αργοποριες με τα CC. Ασε που με τα μετρητα μπορεις να κανεις πραγματα που με το CC δε γινονται. Πχ εισαι για καφε, λες στο γκαρσονι να ερθει και δεν ερχεται / κανει μια ωρα. Και αμα του δωσεις και το CC θα κανει και αλλη ωρα γιατι πρεπει να φερει το POS. Αφηνεις ενα 10αρικο στο τραπεζι και δρομο. 100 χρονια μπροστα το μετρητο στο everyday use.

  7. #1582
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οποιος το θεωρει πιο γρηγορο ας τη χρησιμοποιει. Εμενα σε time critical φασεις δε με παιρνει για αργοποριες με τα CC. Ασε που με τα μετρητα μπορεις να κανεις πραγματα που με το CC δε γινονται. Πχ εισαι για καφε, λες στο γκαρσονι να ερθει και δεν ερχεται / κανει μια ωρα. Και αμα του δωσεις και το CC θα κανει και αλλη ωρα γιατι πρεπει να φερει το POS. Αφηνεις ενα 10αρικο στο τραπεζι και δρομο. 100 χρονια μπροστα το μετρητο στο everyday use.
    Σε 100 χρόνια δεν θα φτάνει το 10ρικο, όποτε δεν γίνεται να είναι 100 χρόνια μπροστά, με cc θα τα στέλνεις μέσω τηλεπάθειας

  8. #1583
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...για να περιμενω το αργοκινητο cc?

    Μαλιστα, δλδ ειναι παρανομο να εχω λεφτα επανω μου, στο σπιτι μου, στα σεντουκια, κτλ και να μη τα βαζω στις τραπεζες.

    Οσο ζουμε μαθαινουμε.
    Σε κουκουρούκου επιχειρήματα η απάντηση ειναι ειρωνία.

    Κάθεσαι και λες ότι η κάρτα ειναι πιο αργή από τα μετρητά. Οταν στη πραγματικότητα δεν χρειάζεσαι τίποτα παραπάνω από την απόδειξη του S/M γιατί απλά οι άλλες 2 δεν σου ειναι καν απαραίτητες. Χτυπάς τη κάρτα στο POS του εμπόρου η οθόνη του οποίου έχει αναγραφόμενο το ποσό. Η έγκριση πλέον ειναι πάρα πολύ γρήγορη. Το χαρτάκι δε σου χρειάζεται στη πραγματικότητα, αν το θες, το παίρνεις σε κάθε περίπτωση αλλά και για dispute σου κάνει το ιχνος του web banking μια χαρά. (Αυτά αν βιάζεσαι ρε παιδάκι μου).

    Σε ότι αφορά το θέμα των μετρητών, προσωπικά χρησιμοποιώντας κάρτα (debit κατά κύριο λόγο), αν περνώ από ATM 3 φορές τον μήνα , ειναι θαύμα. Και έχω ATM κάτω από το σπίτι μου, απέναντι από το σπίτι μου , στη δουλειά μου.

    Κάτσε όμως εσύ και ζήσε στο περασμένο αιώνα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οποιος το θεωρει πιο γρηγορο ας τη χρησιμοποιει. Εμενα σε time critical φασεις δε με παιρνει για αργοποριες με τα CC. Ασε που με τα μετρητα μπορεις να κανεις πραγματα που με το CC δε γινονται. Πχ εισαι για καφε, λες στο γκαρσονι να ερθει και δεν ερχεται / κανει μια ωρα. Και αμα του δωσεις και το CC θα κανει και αλλη ωρα γιατι πρεπει να φερει το POS. Αφηνεις ενα 10αρικο στο τραπεζι και δρομο. 100 χρονια μπροστα το μετρητο στο everyday use.
    Δε θέλω να σε τρομοκρατήσω αλλά ψάξε λίγο τι ειναι το mPOS (mobile POS).


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #1584
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κουκουρούκου επιχειρήματα η απάντηση ειναι ειρωνία.
    Κουκουρουκου ειναι να μου μιλας για παρανομια επειδη προτιμω τα μετρητα. Και οταν σε ρωταω επι τουτου μου λες αλλα'ντ'αλλων.

  10. #1585
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Off-topic (έτσι όπως κατέληξε το νήμα), αλλά ο Trump κατάφερε να χάσει το Kentucky! Παραδοσιακά κόκκινη πολιτεία που εκτός των άλλων είναι και η έδρα του McConnell.
    Υπογραφή

  11. #1586
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουκουρουκου ειναι να μου μιλας για παρανομια επειδη προτιμω τα μετρητα. Και οταν σε ρωταω επι τουτου μου λες αλλα'ντ'αλλων.
    Κουκουρούκου ειναι όλα τα επιχειρήματά σου περι του time management (lol) και το πόσο πολύ ώρα κάνει η διαδικασία στο super market.

    Δε πειράζει, τα γραπτά παραμένουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Off-topic (έτσι όπως κατέληξε το νήμα), αλλά ο Trump κατάφερε να χάσει το Kentucky! Παραδοσιακά κόκκινη πολιτεία που εκτός των άλλων είναι και η έδρα του McConnell.
    Και που εισαι ακόμα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #1587
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Off-topic (έτσι όπως κατέληξε το νήμα), αλλά ο Trump κατάφερε να χάσει το Kentucky! Παραδοσιακά κόκκινη πολιτεία που εκτός των άλλων είναι και η έδρα του McConnell.
    Δεν το έχασε ο Trump, αλλά φυσικά είναι σημαντικό να γυρνάει τέτοια πολιτεία τόσο ξαφνικά μπλε ή σχεδόν μπλε (πάνε για επανακαταμέτρηση μάλλον).

  13. #1588
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......
    Δε το σωζεις αρουτι με αυτα που εγραφες για παρανομιες.

    Αστο να παει στο καλο.

  14. #1589
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε το σωζεις αρουτι με αυτα που εγραφες για παρανομιες.

    Αστο να παει στο καλο.
    Δεν με ενδιαφέρει να σώσω κάτι.
    Ξεκόλλα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #1590
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχασε ο Trump, αλλά φυσικά είναι σημαντικό να γυρνάει τέτοια πολιτεία τόσο ξαφνικά μπλε ή σχεδόν μπλε (πάνε για επανακαταμέτρηση μάλλον).
    Αμφιβάλλω πως με οποιοδήποτε άλλο πρόεδρο, θα βλέπαμε 50% παραπάνω κόσμο να ψηφίζει
    Υπογραφή

Σελ. 106 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 8696101104105106107108111116126 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας