Σελ. 515 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 495505510513514515516517520525535 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.711-7.725 από 8806
  1. #7711
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αντί να γελάτε ολόκληρη χώρα με αυτό, κάθεστε και το συζητάτε εκεί πέρα? Δεν έχω λόγια.
    Έχεις πάει ποτέ στις ΗΠΑ; Όχι Νέα Υόρκη/Σαν Φρανσίσκο, σε άλλα μέρη. Θα σοκαριστείς.

  2. #7712
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις πάει ποτέ στις ΗΠΑ; Όχι Νέα Υόρκη/Σαν Φρανσίσκο, σε άλλα μέρη. Θα σοκαριστείς.
    Βέβαια πλέον και Λος Άντζελες άμα πάει θα σοκαριστεί. Μόνο που το σοκ θα είναι για άλλο λόγο.

  3. #7713
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.107
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις πάει ποτέ στις ΗΠΑ; Όχι Νέα Υόρκη/Σαν Φρανσίσκο, σε άλλα μέρη. Θα σοκαριστείς.
    Θέλω να πάω αλλά πέρασαν τόσα χρόνια χωρίς να το έχω κάνει αν και τελευταία δυναμώσει φοβάμαι πλέον λίγο... Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά δεν ξέρω που οφείλεται. Αποκλειστικά στα κανάλια δηλαδή? Θα μου πεις οπαδούς έχουμε παντού όπως και στην Ελλάδα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #7714
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να πάω αλλά πέρασαν τόσα χρόνια χωρίς να το έχω κάνει αν και τελευταία δυναμώσει φοβάμαι πλέον λίγο... Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά δεν ξέρω που οφείλεται. Αποκλειστικά στα κανάλια δηλαδή? Θα μου πεις οπαδούς έχουμε παντού όπως και στην Ελλάδα.
    Τα κανάλια και τα mainstream media γενικότερα στις ΗΠΑ είναι πολύ πιο biased σε σχέση με την Ελλάδα. Βασικά θα βάλεις το κανάλι ή θα διαβάσεις το site για να σου πει αυτά που σου αρέσει να ακούς.
    Αυτό είναι σε αντίθεση με την Ελλάδα όπου τα κανάλια δεν έχουν διαλέξει ξεδιάντροπα στρατόπεδο, λες και ακούς Τσουκαλά να μιλάει για πολιτική. Στην Ελλάδα όμως επειδή όλοι ακούνε/βλέπουνε όλα, είναι πιο εύκολο για αυτά να διαμορφώσουν (πιο ύπουλα) την κοινή γνώμη.

    Προσωπικά εγώ δεν ασχολιόμουν καθόλου με την πολιτική των ΗΠΑ μέχρι πριν 3 χρόνια όταν έσκασε ο κορώνα. Και επειδή οι τοπικές κυβερνήσεις σε επίπεδο state και county μας αγγίζουν πολύ περισσότερο από το federal government, όταν είδα τα τερατουργήματα που έκαναν οι μπλε τοπικοί μας άρχοντες, τότε άρχισα να ασχολούμαι. Βασικά με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο ποιοι θα εκλεγούν σε αυτά τα αξιώματα στις ερχόμενες εκλογές, παρά ποιος θα είναι πρόεδρος.

  5. #7715
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να πάω αλλά πέρασαν τόσα χρόνια χωρίς να το έχω κάνει αν και τελευταία δυναμώσει φοβάμαι πλέον λίγο... Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά δεν ξέρω που οφείλεται. Αποκλειστικά στα κανάλια δηλαδή? Θα μου πεις οπαδούς έχουμε παντού όπως και στην Ελλάδα.
    Απλά οι ΗΠΑ είναι μία αχανής χώρα γεμάτη χωριά διαφόρων μεγεθών. Συντηρητισμός και χαμηλή μόρφωση είναι πολύ κοινά, αλλά αν δε ζεις στη χώρα βλέπεις ότι σου προσφέρουν τα κανάλια και οι ταινίες μόνο.

  6. #7716
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Χωρίς σχόλιο.



  7. #7717
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Ωραία τα λέει, μπράβο που πλέον οι ανασφάλιστοι έχουν πέσει πολύ. Αυτή είναι η χρήσιμη πληροφορία.

    Από την άλλη δε καταλαβαίνω το correlation μεταξύ αν κάποιος θα κάνει ACA enrollment και των πολιτικών του πεποιθήσεων.
    Από τη μια μας λέει ότι πρέπει να πούμε μπράβο στον Biden επειδή έχει ανέβει το enrollment ψηλά, και από την άλλη κοροιδεύει τη Φλόριντα επειδή είναι νο1 σε ACA enrollments.
    Όπως είχα πει παραπάνω, στις ΗΠΑ ακούνε τα κανάλια που τους λένε αυτά που τους αρέσει να ακούνε.

  8. #7718
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.802
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία τα λέει, μπράβο που πλέον οι ανασφάλιστοι έχουν πέσει πολύ. Αυτή είναι η χρήσιμη πληροφορία.

    Από την άλλη δε καταλαβαίνω το correlation μεταξύ αν κάποιος θα κάνει ACA enrollment και των πολιτικών του πεποιθήσεων.
    Από τη μια μας λέει ότι πρέπει να πούμε μπράβο στον Biden επειδή έχει ανέβει το enrollment ψηλά, και από την άλλη κοροιδεύει τη Φλόριντα επειδή είναι νο1 σε ACA enrollments.
    Όπως είχα πει παραπάνω, στις ΗΠΑ ακούνε τα κανάλια που τους λένε αυτά που τους αρέσει να ακούνε.
    Ακόμη και αν χαϊδεύουν αυτιά τα κανάλια, δεν είναι ασήμαντο το γεγονός ότι οι Ρεπουμπλικανοί καταψήφισαν το ACA, παρά την προφανή ανάγκη και επιθυμία αρκετών ψηφοφόρων τους.
    Επίσης δεν είναι αμελητέο ότι οι Ρεπουμπλικανοί κατηγορούν τα κεντρικά προγράμματα κοινωνικών παροχών, αλλά κόκκινες πολιτείες είναι από τους μεγαλύτερους ωφελούμενους.
    Το ότι αρέσει στους Δημοκρατικούς να επισημαίνουν αυτές τις ανακολουθίες δεν σημαίνει ότι έχουν άδικο.

  9. #7719
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Πρέπει να καταλάβεις πρώτα το ότι γράφεσαι στο ACA από μόνο του δε λέει τίποτα.
    Μπορεί π.χ. ο εργοδότης σου να σου δίνει ένα μάτσο λεφτά αλλά να μην σου δίνει benefits (ή να είσαι freelance). Τότε αναγκαστικά πας στο ACA (γνωστό ως insurance marketplace) για να αγοράσεις ασφάλεια, την οποία την πληρώνεις βέβαια κανονικά. Πριν το obamacare και αυτοί πάλι αγοράζανε ασφάλεια, όχι όμως με το κεντρικό καθεστώς του insurance marketplace αλλά απ'ευθείας στις ασφάλειες.
    Από την άλλη υπάρχουν και αυτοί που έχουν πολύ μικρό εισόδημα και είτε είναι άνεργοι είτε ο εργοδότης τους και σε αυτούς δε δίνει benefits, και αυτοί θα πάνε στο ACA και θα αγοράσουν ασφάλεια είτε με μηδενικό είτε με πολύ μικρό ασφάλιστρο, γιατί εδώ υπάρχει επιδότηση από το κράτος.
    Δηλ. το ότι χρησιμοποιείς το ACA δεν πάει να πει ότι παίρνεις παροχή από το κράτος.

    Οπότε αυτή η ιστορία που θέλει να πλάσει το MSNBC είναι για να χαιδέψει τα αυτιά και μόνο.

  10. #7720
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ξεκίνησα αντίστοιχο νήμα για την ΕΕ και Ευρώ

  11. #7721
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    https://twitter.com/bennyjohnson/sta...1683599835136?

    Ηταν για χειροκροτημα αυτο

  12. #7722
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://twitter.com/bennyjohnson/sta...1683599835136?

    Ηταν για χειροκροτημα αυτο
    Για γέλια και για κλάματα.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  13. #7723
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Απλά έχετε κόλλημα.

  14. #7724
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .

  15. #7725
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά έχετε κόλλημα.
    Ναι, το πρόβλημα είναι ότι εμείς έχουμε κόλλημα, όχι ότι την εξουσία την έχουν σκουπίδια και οσφυοκάμπτες τύπου Trump, Biden, Boris, Macron, Ursula, Κούλη και δε συμμαζεύεται. Άσε μας ρε lewton.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


Σελ. 515 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 495505510513514515516517520525535 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας