Σελ. 429 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 409419424427428429430431434439449 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.421-6.435 από 8858
  1. #6421
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά, γι' αυτό υπάρχουν οι συνταγματολόγοι που πρέπει επιτέλους να βγουν μπροστά και να πουν στα ίσια αυτό που πρέπει ή μπορεί/δεν μπορεί να γίνει, και να τελειώνει αυτή η ιστορία. Αν βγουν και πουν ξεκάθαρα "το σύνταγμα δεν είναι σαφές" πάει να πει ότι απλή νομοθέτηση αρκεί, έτσι δεν είναι; Αν όμως πουν ότι το σύνταγμα είναι σαφές, είτε το 2nd amendment (και γενικά το σύνταγμα) λέει πλήρη ελευθερία οπότε πρέπει να αλλάξει το σύνταγμα για να υπάρξει έλεγχος, είτε το σύνταγμα επιτρέπει τον έλεγχο και όλα τα φερέφωνα της NRA πρέπει απλά να κάνουν τουμπεκί. Δεν βλέπω κανέναν συνταγματολόγο όμως να παίρνει την ευθύνη επάνω του.
    Κάνε μου μια χάρη επειδή ειλικρινά δεν το ξέρω: Υπάρχει νομολογία στις ΗΠΑ από το Ανώτατο Δικαστήριο που απαγορεύει / περιορίζει / απορρίπτει νομοθεσία(ες) έστω και σε πολιτειακό επίπεδο (από τις υφιστάμενες) για ελέγχους στην πώληση / αδειοδότηση όπλων στις ΗΠΑ στη βάση του συντάγματος;

    Ειλικρινά δεν έχω κάτι τέτοιο υπόψη μου, ως τώρα γνωρίζω μια αράδα από "πολιτικά" επιχειρήματα που πετάνε οι ρεπουμπλικάνοι, ξέρω πως ο NRA μασά την καραμέλα του 2ου amendment κάθε φορά που υπάρχει μια σοβαρή συζήτηση αλλά ως τώρα δεν έχω υπόψιν μου - και το ψιλοπαρακολουθώ - τέτοια απόφαση του ΑΔ.

    Αντίθετα, αν δεν κάνω λάθος το ΑΔ έχει συνεπώς υποστηρίξει τη συνάφεια νόμων περιορισμού τουλάχιστον περιφοράς όπλων (conceal and carry) όπως π.χ. στο Σικάγο.

    Αυτά μέχρι σήμερα επειδή όντως υπάρχει μία υπόθεση της ΝΥ στο ΑΔ που αφορά σε ένσταση του NRA σε ακόμα πιο περιοριστικούς όρους περιφοράς όπλων στη ΝΥ και εδώ όντως με το σημερινό ΑΔ που στην πλειοψηφία του έχει agenda προώθησης συντηρητικών και ρεπουμπλικανικών θέσεων μπορεί να αλλάξει.

    Αλλά ως τώρα δεν έχω υπόψιν μου κάτι αντίθετο στη συνταγματική προσέγγιση σε νομολογία. Αν γνωρίζεις καλύτερα με διορθώνεις
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #6422
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Αφήνω και αυτό εδώ...

    Brady Handgun Violence Prevention Act


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #6423
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε μου μια χάρη επειδή ειλικρινά δεν το ξέρω: Υπάρχει νομολογία στις ΗΠΑ από το Ανώτατο Δικαστήριο που απαγορεύει / περιορίζει / απορρίπτει νομοθεσία(ες) έστω και σε πολιτειακό επίπεδο (από τις υφιστάμενες) για ελέγχους στην πώληση / αδειοδότηση όπλων στις ΗΠΑ στη βάση του συντάγματος;

    Ειλικρινά δεν έχω κάτι τέτοιο υπόψη μου, ως τώρα γνωρίζω μια αράδα από "πολιτικά" επιχειρήματα που πετάνε οι ρεπουμπλικάνοι, ξέρω πως ο NRA μασά την καραμέλα του 2ου amendment κάθε φορά που υπάρχει μια σοβαρή συζήτηση αλλά ως τώρα δεν έχω υπόψιν μου - και το ψιλοπαρακολουθώ - τέτοια απόφαση του ΑΔ.

    Αντίθετα, αν δεν κάνω λάθος το ΑΔ έχει συνεπώς υποστηρίξει τη συνάφεια νόμων περιορισμού τουλάχιστον περιφοράς όπλων (conceal and carry) όπως π.χ. στο Σικάγο.

    Αυτά μέχρι σήμερα επειδή όντως υπάρχει μία υπόθεση της ΝΥ στο ΑΔ που αφορά σε ένσταση του NRA σε ακόμα πιο περιοριστικούς όρους περιφοράς όπλων στη ΝΥ και εδώ όντως με το σημερινό ΑΔ που στην πλειοψηφία του έχει agenda προώθησης συντηρητικών και ρεπουμπλικανικών θέσεων μπορεί να αλλάξει.

    Αλλά ως τώρα δεν έχω υπόψιν μου κάτι αντίθετο στη συνταγματική προσέγγιση σε νομολογία. Αν γνωρίζεις καλύτερα με διορθώνεις
    Σύντομη απάντηση: δεν ξέρω, γιατί απλά παρακολουθώ τις ειδήσεις και διαβάζω λίγο παραπάνω, όπως πιθανώς κάνεις και εσύ. Δεν είμαι νομικός ή κάτι τέτοιο, οπότε το να σου απαντήσω στην πολύ συγκεκριμένη ερώτηση σου θα έπρεπε να το ψάξω ερασιτεχνικά, και δεν πρόκειται να γίνω γραφικός "I did my research" και να το παίξω γνώστης.

    Λίγα παραπάνω: Όπως προφανώς γνωρίζεις, υπάρχουν πολιτειακοί νόμοι που καθορίζουν πολλά. Για το λόγο αυτό υπάρχουν οι διαφορές που αναφέρεις, και άλλες. Είναι το ίδιο με άλλα τεράστια ζητήματα, πχ το επίκαιρο των αμβλώσεων. Στις ΗΠΑ το σύστημα δουλεύει ως εξής: οι πολιτείες αποφασίζουν πρώτες, μετά μπορούν να τους επιβάλλουν αλλαγές οι άνωθεν επειδή οι πολιτειακές αποφάσεις εναντιώνονται στη federal νομοθεσία, και μετά έρχεται η κρίση με βάση το σύνταγμα. Δεν πάει ανάποδα, επειδή το σύνταγμα δεν έχει λεπτομέρειες, είναι γενικό (όπως σε όλα τα κράτη φαντάζομαι). Για να μην μπορέσει μία πολιτεία να νομοθετήσει με ένα συγκεκριμένο τρόπο, θα πρέπει 1) να κάνει ένα προφανές λάθος στη νομοθεσία, ή 2) να υπάρχει ξεκάθαρο νομικό προηγούμενο σε κρατικό επίπεδο. Για το (1), δεν μπορεί πχ να πει "οι μαύροι δεν μπορούν να ζουν μαζί με τους λευκούς", είναι ξεκάθαρα παράνομο. Για το (2), δες τι έγινε με τις αμβλώσεις: υπήρχε ένα νομικό προηγούμενο, το οποίο το ανώτατο δικαστήριο το ακύρωσε. Αυτό απελευθέρωσε τις πολιτείες στο να κάνουν ότι γουστάρουν. Δεν άλλαξε κανένας νόμος, απλά η ιστορία "διορθώθηκε".

  4. #6424
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά, γι' αυτό υπάρχουν οι συνταγματολόγοι που πρέπει επιτέλους να βγουν μπροστά και να πουν στα ίσια αυτό που πρέπει ή μπορεί/δεν μπορεί να γίνει, και να τελειώνει αυτή η ιστορία. Αν βγουν και πουν ξεκάθαρα "το σύνταγμα δεν είναι σαφές" πάει να πει ότι απλή νομοθέτηση αρκεί, έτσι δεν είναι; Αν όμως πουν ότι το σύνταγμα είναι σαφές, είτε το 2nd amendment (και γενικά το σύνταγμα) λέει πλήρη ελευθερία οπότε πρέπει να αλλάξει το σύνταγμα για να υπάρξει έλεγχος, είτε το σύνταγμα επιτρέπει τον έλεγχο και όλα τα φερέφωνα της NRA πρέπει απλά να κάνουν τουμπεκί. Δεν βλέπω κανέναν συνταγματολόγο όμως να παίρνει την ευθύνη επάνω του.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε μου μια χάρη επειδή ειλικρινά δεν το ξέρω: Υπάρχει νομολογία στις ΗΠΑ από το Ανώτατο Δικαστήριο που απαγορεύει / περιορίζει / απορρίπτει νομοθεσία(ες) έστω και σε πολιτειακό επίπεδο (από τις υφιστάμενες) για ελέγχους στην πώληση / αδειοδότηση όπλων στις ΗΠΑ στη βάση του συντάγματος;

    Ειλικρινά δεν έχω κάτι τέτοιο υπόψη μου, ως τώρα γνωρίζω μια αράδα από "πολιτικά" επιχειρήματα που πετάνε οι ρεπουμπλικάνοι, ξέρω πως ο NRA μασά την καραμέλα του 2ου amendment κάθε φορά που υπάρχει μια σοβαρή συζήτηση αλλά ως τώρα δεν έχω υπόψιν μου - και το ψιλοπαρακολουθώ - τέτοια απόφαση του ΑΔ.

    Αντίθετα, αν δεν κάνω λάθος το ΑΔ έχει συνεπώς υποστηρίξει τη συνάφεια νόμων περιορισμού τουλάχιστον περιφοράς όπλων (conceal and carry) όπως π.χ. στο Σικάγο.

    Αυτά μέχρι σήμερα επειδή όντως υπάρχει μία υπόθεση της ΝΥ στο ΑΔ που αφορά σε ένσταση του NRA σε ακόμα πιο περιοριστικούς όρους περιφοράς όπλων στη ΝΥ και εδώ όντως με το σημερινό ΑΔ που στην πλειοψηφία του έχει agenda προώθησης συντηρητικών και ρεπουμπλικανικών θέσεων μπορεί να αλλάξει.

    Αλλά ως τώρα δεν έχω υπόψιν μου κάτι αντίθετο στη συνταγματική προσέγγιση σε νομολογία. Αν γνωρίζεις καλύτερα με διορθώνεις
    pop δεν απαντώ σε σένα αλλά ήθελα να πιαστώ για την καραμέλα του 2ου άρθρου. Στον tsigarid και γενικά απαντω.
    Δεν ειναι μόνο το NRA. Όποτε γίνεται συζήτηση ακόμα και οι Αμερικάνοι σε αυτό αναφέρονται. Η κασέτα έχει ως εξής

    1. Πεθαίνουν μερικές δεκάδες αθώοι.
    2. Ξεκινάει το κράξιμο και κουβέντες για νομοθεσία
    3. Και μπαίνει μετά το its complicated και δεν ξέρετε περί 2nd ladi ladi.


    Εντός και εκτός της Αμερικής, για να γίνεται κουβέντα. Για μένα δεν ειναι τόσο περίπλοκο το θέμα. Σίγουρα δεν ειναι θέμα οπλοκατοχής όμως.

    20 χρόνια στο φόρουμ, και εδώ την ίδια συζήτηση κάνουμε για ένα κείμενο που έχει γραφτεί από ανθρώπους σε μια εντελώς διαφορετική εποχή και επίσης έχει φανεί ότι λίγο στο πόδι τα είχαν γράψει, για να μην σχολιάσω τα περί ήθους τους.

  5. #6425
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    20 χρόνια στο φόρουμ, και εδώ την ίδια συζήτηση κάνουμε για ένα κείμενο που έχει γραφτεί από ανθρώπους σε μια εντελώς διαφορετική εποχή και επίσης έχει φανεί ότι λίγο στο πόδι τα είχαν γράψει, για να μην σχολιάσω τα περί ήθους τους.
    Καθόλου στο πόδι δεν το είχαν γράψει. Όντας απόγονοι Ευρωπαίων pilgrim ήξεραν τι γινόταν στη φεουδαρχική-αυταρχική τότε Ευρώπη και ήθελαν να δημιουργήσουν ένα νέο "Έθνος" μακριά από από νοοτροπίες των κεντρικά ελεγχόμενων κυβερνήσεων.

    Εδώ ένα άρθρο που αναλύει τις διαφορές μεταξύ ΗΠΑ και άλλως κρατών.

    https://www.pbs.org/newshour/nation/...t-of-the-world

  6. #6426
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου στο πόδι δεν το είχαν γράψει. Όντας απόγονοι Ευρωπαίων pilgrim ήξεραν τι γινόταν στη φεουδαρχική-αυταρχική τότε Ευρώπη και ήθελαν να δημιουργήσουν ένα νέο "Έθνος" μακριά από από νοοτροπίες των κεντρικά ελεγχόμενων κυβερνήσεων.

    Εδώ ένα άρθρο που αναλύει τις διαφορές μεταξύ ΗΠΑ και άλλως κρατών.

    https://www.pbs.org/newshour/nation/...t-of-the-world
    Εγώ από όσο ξέρω έχει τόσο αόριστη χρήση της γλώσσας, που ειναι σαν γραμμένο στο πόδι. βέβαια, έχουν περάσει και μερικές εκαντοντάδες χρόνια. Γιαυτό και τα συντάγματα αναθεωρούνται. Πάλι καλά που στο σύνταγμα τους δεν έχει άρθρο ΚΚΚ

  7. #6427
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου στο πόδι δεν το είχαν γράψει. Όντας απόγονοι Ευρωπαίων pilgrim ήξεραν τι γινόταν στη φεουδαρχική-αυταρχική τότε Ευρώπη και ήθελαν να δημιουργήσουν ένα νέο "Έθνος" μακριά από από νοοτροπίες των κεντρικά ελεγχόμενων κυβερνήσεων.

    Εδώ ένα άρθρο που αναλύει τις διαφορές μεταξύ ΗΠΑ και άλλως κρατών.

    https://www.pbs.org/newshour/nation/...t-of-the-world
    Από αυτά που γράφει, τα περισσότερα τα έχω ήδη παραθέσει πιο πάνω.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  8. #6428
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύντομη απάντηση: δεν ξέρω, γιατί απλά παρακολουθώ τις ειδήσεις και διαβάζω λίγο παραπάνω, όπως πιθανώς κάνεις και εσύ. Δεν είμαι νομικός ή κάτι τέτοιο, οπότε το να σου απαντήσω στην πολύ συγκεκριμένη ερώτηση σου θα έπρεπε να το ψάξω ερασιτεχνικά, και δεν πρόκειται να γίνω γραφικός "I did my research" και να το παίξω γνώστης.

    Λίγα παραπάνω: Όπως προφανώς γνωρίζεις, υπάρχουν πολιτειακοί νόμοι που καθορίζουν πολλά. Για το λόγο αυτό υπάρχουν οι διαφορές που αναφέρεις, και άλλες. Είναι το ίδιο με άλλα τεράστια ζητήματα, πχ το επίκαιρο των αμβλώσεων. Στις ΗΠΑ το σύστημα δουλεύει ως εξής: οι πολιτείες αποφασίζουν πρώτες, μετά μπορούν να τους επιβάλλουν αλλαγές οι άνωθεν επειδή οι πολιτειακές αποφάσεις εναντιώνονται στη federal νομοθεσία, και μετά έρχεται η κρίση με βάση το σύνταγμα. Δεν πάει ανάποδα, επειδή το σύνταγμα δεν έχει λεπτομέρειες, είναι γενικό (όπως σε όλα τα κράτη φαντάζομαι). Για να μην μπορέσει μία πολιτεία να νομοθετήσει με ένα συγκεκριμένο τρόπο, θα πρέπει 1) να κάνει ένα προφανές λάθος στη νομοθεσία, ή 2) να υπάρχει ξεκάθαρο νομικό προηγούμενο σε κρατικό επίπεδο. Για το (1), δεν μπορεί πχ να πει "οι μαύροι δεν μπορούν να ζουν μαζί με τους λευκούς", είναι ξεκάθαρα παράνομο. Για το (2), δες τι έγινε με τις αμβλώσεις: υπήρχε ένα νομικό προηγούμενο, το οποίο το ανώτατο δικαστήριο το ακύρωσε. Αυτό απελευθέρωσε τις πολιτείες στο να κάνουν ότι γουστάρουν. Δεν άλλαξε κανένας νόμος, απλά η ιστορία "διορθώθηκε".
    Kαταλαβαίνω τι λες. Όμως, και διόρθωσέ με, ισχυρίζεσαι ότι το 2ο amendment είναι απόλυτο στη διατύπωσή του και συνεπώς δεν μπορούν να γίνονται έλεγχοι στην κατοχή και περιφορά όπλων.

    Αυτό που λέω εγώ είναι πως αν δεχτούμε ότι το ΑΔ ΗΠΑ αποτελεί τον κατεξοχή θεσμό ελέγχου συνταγματικότητας, τότε μέχρι στιγμής (και εξαιρώ τη συγκεκριμένη σύνθεση του ΑΔ που πλειοψηφικά εξυπηρετεί μια εμφανώς ρεπουμπλικανική agenda) δεν έχουμε αμφισβήτηση τέτοιων ελέγχων / περιορισμών έστω σε πολιτειακό επίπεδο.

    Με άλλα λόγια, με βάση την ως τώρα νομολογία του ΑΔ, τουλάχιστον background cheks ή conceal and carry περιορισμοί που έχουν τεθεί από πολιτείες δεν νομίζω να έχουν αποτιμηθεί στη βάση του 'απόλυτου' δικαιώματος του 2ου amendment που περιγράφεις.

    Αυτά ως τώρα, εξόσων γνωρίζω (επαναλαμβάνω), βλέπω όμως ότι στο πινάκιο υπάρχει υπόθεση ένστασης του NRA σε περιοριστικό νόμο στη ΝΥ και με τη σημερινή πλειοψηφία μπορεί και να αλλάξουν.

    Δεν είναι ζήτημα νομικής κατάρτισης, ξαναλέω, είναι θέμα του τι γνωρίζουμε ως σήμερα και μάλλον δεν συνάδει με την ερμηνεία του 2ου amendment που δίνεις.

    Διόρθωσέ με το εννοώ!!
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #6429
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Δεν τα λες λάθος, αλλά πάει και ανάποδα, και τελικά σπάνια φτάνει στο ανώτατο δικαστήριο. Δεν πας κατευθείαν εκεί, ακολουθείς τη δικαστική ιεραρχία, και παίρνει καιρό, και αλλάζουν τα δεδομένα, γίνονται πολλά. Δεν μιλάμε για ένα νόμο αλλά για πολλούς, και για πολλές πολιτείες (με υπέρ και κατά νόμους). Επίσης δεν καταγγέλλονται όλες οι περιπτώσεις νομοθεσίας. Απλά είναι πολύπλοκο, και δυστυχώς ακόμα και στα δικαστήρια ψηφίζουν στις κομματικές γραμμές σε τέτοιες περιπτώσεις, οπότε αν ένα κατώτερο δικαστήριο πχ στη ΝΥ πει οκ, δεν είναι απαραίτητο ότι ο ενάγων θα πάει, ή ακόμα και μπορεί να πάει, ψηλότερα.

  10. #6430
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Διαβάζω ότι οι μπάτσοι, πετούσαν χαρταετό έξω από το σχολείο.

    Αν ήταν κανένας Αφροαμερικανός άοπλος, θα την είχαν δει τζι άι τζο και θα τον γαζωναν. When the shit hits the fan, παθαίνουν πατατρακ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #6431
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω ότι οι μπάτσοι, πετούσαν χαρταετό έξω από το σχολείο.

    Αν ήταν κανένας Αφροαμερικανός άοπλος, θα την είχαν δει τζι άι τζο και θα τον γαζωναν. When the shit hits the fan, παθαίνουν πατατρακ.
    οταν φτανεις 4 λεπτα αργοτερα και ο αλλος ειναι ηδη μεσα προφανως και δεν θα στειλεις ηλιθιους μεσα και θα περιμενεις τα swat αλλα ηταν ηδη πολυ αργα

  12. #6432
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν φτανεις 4 λεπτα αργοτερα και ο αλλος ειναι ηδη μεσα προφανως και δεν θα στειλεις ηλιθιους μεσα και θα περιμενεις τα swat αλλα ηταν ηδη πολυ αργα
    Όταν έχεις κάποιον σε αμοκ να σκοτώνει παιδιά, θα μπεις μέσα να κάνεις το αλεξίσφαιρο εσύ ο ίδιος.

    Αλλιώς, στη δημοτική να κόβεις κλήσεις για παρκάρισμα και να τραμπουκιζεις πλανόδιους.

    Παιδιά, γαμώ! Μπείτε μέσα μόνο και μόνο για να του αποσπάσετε την προσοχή, έστω για τα ελάχιστα.

    Στην τελική, μια εκπαίδευση την έχετε εσείς, αυτός όχι.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  13. #6433
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Ο Τραμπάκουλας μίλησε σε συνέδριο του NRA μετά το μακελειό στο σχολείο (ναι, μετά, σιγά που θα το ακύρωναν, ή μετέφεραν έστω) και είπε ότι «η ύπαρξη του κακού στην κοινωνία μας δεν είναι λόγος για να αφοπλιστούν οι νομοταγείς πολίτες».
    Στο ίδιο συνέδριο ο Τεντ Κρουζ, είπε ότι ο περιορισμός της οπλοκατοχής θα οδηγούσε σε αύξηση της εγκληματικότητας.

    Αν δηλαδή νόμιζε κανείς ότι έστω αυτή η αιματοχυσία θα έσπρωχνε αλλαγές...
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  14. #6434
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έχεις κάποιον σε αμοκ να σκοτώνει παιδιά, θα μπεις μέσα να κάνεις το αλεξίσφαιρο εσύ ο ίδιος.

    Αλλιώς, στη δημοτική να κόβεις κλήσεις για παρκάρισμα και να τραμπουκιζεις πλανόδιους.

    Παιδιά, γαμώ! Μπείτε μέσα μόνο και μόνο για να του αποσπάσετε την προσοχή, έστω για τα ελάχιστα.

    Στην τελική, μια εκπαίδευση την έχετε εσείς, αυτός όχι.
    μιλαμε για αμερικανους αστυνομικους εδω..

  15. #6435
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απορώ γιατί σας κάνει εντύπωση ο τρόπος που λειτουργούν οι ένστολοι cowboys στις ΗΠΑ.
    Χρόνια τώρα εφαρμόζουν το δόγμα "shoot first, ask later"...
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

Σελ. 429 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 409419424427428429430431434439449 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας