Σελ. 514 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 494504509512513514515516519524534 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.696-7.710 από 8851
  1. #7696
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουρά στα σκέλια βάζεις εσύ όταν τορπιλίζεις τη συζήτηση με έμμεσους απαράδεκτους χαρακτηρισμούς. Θα μπορούσα άνετα και εγώ να το πάω ένα βήμα παραπέρα με τους κατάπτυστους χαρακτηρισμούς σου, αλλά δε σε ακολουθώ παραπέρα στην αρρώστια αυτή.
    Τίποτα δεν τορπίλισα και χρησιμοποιώ κοσμιότερη γλώσσα απ'ότι εσύ. Απλά φοβάσαι να γράψεις αυτό που έχουν καταλάβει όλοι εδώ μέσα. Όπως σου έχω ξαναπεί, δεν είναι στραβός ο γιαλός.
    Όταν αποφασίσεις να κάνεις αντρίκεια συζήτηση και να σταματήσεις να κρύβεσαι πίσω από θρασύδειλα posts, χρώστάς κάτι από το #7690.
    Υπογραφή

  2. #7697
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα δεν τορπίλισα και χρησιμοποιώ κοσμιότερη γλώσσα απ'ότι εσύ. Απλά φοβάσαι να γράψεις αυτό που έχουν καταλάβει όλοι εδώ μέσα. Όπως σου έχω ξαναπεί, δεν είναι στραβός ο γιαλός.
    Όταν αποφασίσεις να κάνεις αντρίκεια συζήτηση και να σταματήσεις να κρύβεσαι πίσω από θρασύδειλα posts, χρώστάς κάτι από το #7690.
    Αν σβήσεις και πάρεις πίσω τον κατάπτυστο χαρακτηρισμό σου περί πεδαιραστείας θα απαντήσω στα υπόλοιπα. Μέχρι τότε τέλος συζήτηση.

  3. #7698
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σβήσεις και πάρεις πίσω τον κατάπτυστο χαρακτηρισμό σου περί πεδαιραστείας θα απαντήσω στα υπόλοιπα. Μέχρι τότε τέλος συζήτηση.
    Να σβήσω την άποψη μου ότι ο θεός της βίβλου γουστάρει κακοποιημένα παιδιά? Σιγά μη σου κάνω τη χάρη επειδή θίχτηκε η χριστιανοσύνη σου. Ας μην πίστευες σε σκουπίδια.
    Ουρά στα σκέλια τώρα πάλι και πίσω στο 4chan, που έχεις και το θράσος να βάζεις και όρους.
    Υπογραφή

  4. #7699
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Crosswind ενημερωτικά πάντως η χριστιανοσύνη ήταν καθοριστικός παράγοντας στην καταπολέμηση της παιδεραστίας.

    Αλλά αντιλαμβάνομαι ότι όλες οι αιρέσεις του χριστιανισμού (όπως είναι ο κομμουνισμός) να έχουν μένος για την προηγούμενη έκδοση


  5. #7700
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σβήσω την άποψη μου ότι ο θεός της βίβλου γουστάρει κακοποιημένα παιδιά? Σιγά μη σου κάνω τη χάρη επειδή θίχτηκε η χριστιανοσύνη σου. Ας μην πίστευες σε σκουπίδια.
    Ουρά στα σκέλια τώρα πάλι και πίσω στο 4chan, που έχεις και το θράσος να βάζεις και όρους.
    Εσύ ξεκίνησες αυτή την αηδία επειδή θίχτηκε ο κομμουνισμός σου, που απότι φαίνεται τον έχεις σε τόσο υψηλό σημείο που φτάνεις να τον συγκρίνεις με τον χριστιανισμό και να προσβάλλεις θρησκείες. Βρε ουστ από δω

  6. #7701
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ ξεκίνησες αυτή την αηδία επειδή θίχτηκε ο κομμουνισμός σου, που απότι φαίνεται τον έχεις σε τόσο υψηλό σημείο που φτάνεις να τον συγκρίνεις με τον χριστιανισμό και να προσβάλλεις θρησκείες. Βρε ουστ από δω
    Θα σου έλεγα να διαβάσεις τη βίβλο να το διαπιστώσεις και μόνος σου αν είναι αηδία, αλλά έχεις πει ότι δε διαβάζεις σκουπίδια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Crosswind ενημερωτικά πάντως η χριστιανοσύνη ήταν καθοριστικός παράγοντας στην καταπολέμηση της παιδεραστίας.

    Αλλά αντιλαμβάνομαι ότι όλες οι αιρέσεις του χριστιανισμού (όπως είναι ο κομμουνισμός) να έχουν μένος για την προηγούμενη έκδοση
    Χριστιανισμός και κομμουνισμός παράλληλοι βίοι? Πρόσεχε τι γράφεις γιατί θα σε ζητήσει κι από σένα να ανακαλέσεις
    Υπογραφή

  7. #7702
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.068
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σβήσω την άποψη μου ότι ο θεός της βίβλου γουστάρει κακοποιημένα παιδιά? Σιγά μη σου κάνω τη χάρη επειδή θίχτηκε η χριστιανοσύνη σου. Ας μην πίστευες σε σκουπίδια.
    Ουρά στα σκέλια τώρα πάλι και πίσω στο 4chan, που έχεις και το θράσος να βάζεις και όρους.
    Πάντως η θρησκεία ειναι κάτι πολύ εξελίξιμο. Τα βιβλία τους έχουν γραφτεί στην αρχαιοτητα ένα πράγμα και δεν μπορείς να τα πάρεις τις μετρητοίς. Όχι μόνο η θρησκεία αλλά είναια από αυτά στα οποία έχουμε κολλήσει κοινωνικά και ειναι ίσως το παλαιότερα. Εγώ κάνω τεράστια διαφοροποιήση μεταξύ πίστης και θρησκειάς αλλά παλαιότερα αυτό ήταν αδιανόητο για πολλούς και διαφόρους λόγους.

  8. #7703
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν την ελέγχουν.
    Εγώ το λέω από τώρα και ελπίζω αν τελικά γίνει δίωξη κατά του Trump να μη διαβάσουμε σχόλια εδώ μέσα (όχι από εσένα, γενικά) ότι γίνεται επειδή οι Δημοκρατικοί ελέγχουν τη δικαιοσύνη.

  9. #7704
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το λέω από τώρα και ελπίζω αν τελικά γίνει δίωξη κατά του Trump να μη διαβάσουμε σχόλια εδώ μέσα (όχι από εσένα, γενικά) ότι γίνεται επειδή οι Δημοκρατικοί ελέγχουν τη δικαιοσύνη.
    Όπως και να'χει και εγώ εύχομαι να γίνει κάτι τέτοιο, αν πχ. ο Trump βγει εκτός λόγω των μπλεξιμάτων του τότε α) θα συσπειρώσει περισσότερο τους Ρεπουμπλικάνους στην κάλπη β) ο DeSantis είναι πιο προσεγγίσιμος από τον Trump στους μετριοπαθείς ψηφοφόρους που κρίνουν το αποτέλεσμα.

    Και μη ξεχνάμε ότι και ο Trump είναι κάποιας ηλικίας, θα είναι όσο ήταν περίπου ο Biden στις προηγούμενες εκλογές. Αν και δεν τα έχει χαμένα τόσο πολύ όσο ο Biden και φαίνεται πιο ξύπνιος, μου δίνει την εντύπωση ότι πλέον και η ηλικία αρχίζει να τον επηρεάζει και αυτόν σιγά σιγά.

  10. #7705
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως η θρησκεία ειναι κάτι πολύ εξελίξιμο. Τα βιβλία τους έχουν γραφτεί στην αρχαιοτητα ένα πράγμα και δεν μπορείς να τα πάρεις τις μετρητοίς. Όχι μόνο η θρησκεία αλλά είναια από αυτά στα οποία έχουμε κολλήσει κοινωνικά και ειναι ίσως το παλαιότερα. Εγώ κάνω τεράστια διαφοροποιήση μεταξύ πίστης και θρησκειάς αλλά παλαιότερα αυτό ήταν αδιανόητο για πολλούς και διαφόρους λόγους.
    Δε θα συμφωνήσω, τουλάχιστον όχι όσον αφορά τις μονοθεϊστικές θρησκείες στις οποίες τα ιερά κείμενα υποτίθεται πως είναι ο λόγος του θεού. Θεωρώ πως έχουν πολύ περιορισμένα όρια να ελιχθούν/εξελιχθούν και αυτό μόνο σε θέματα ήσσονος σημασίας.
    Για οικονομικές/πολιτικές θεωρίες όχι μόνο συμφωνώ απόλυτα, αλλά το βρίσκω και απαραίτητο.
    Υπογραφή

  11. #7706
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.068
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα συμφωνήσω, τουλάχιστον όχι όσον αφορά τις μονοθεϊστικές θρησκείες στις οποίες τα ιερά κείμενα υποτίθεται πως είναι ο λόγος του θεού. Θεωρώ πως έχουν πολύ περιορισμένα όρια να ελιχθούν/εξελιχθούν και αυτό μόνο σε θέματα ήσσονος σημασίας.
    Για οικονομικές/πολιτικές θεωρίες όχι μόνο συμφωνώ απόλυτα, αλλά το βρίσκω και απαραίτητο.
    Ναι στη θεωρία. Αλλά στη πράξη δεν είναι ότι οι θρησκείες έχουν ακολουθήσει την θεωρία εξού και ότι έχει 32 εκδοχές λες και πας στην Δωδώνη για παγωτό και άσε που έχουν εξελιχθεί με τα χρόνια.

  12. #7707
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Μου είναι αδύνατο να αντιληφθώ ανθρώπους να συζητάνε εν έτη 2023 για τον Τραμπ και τι θα κάνει κλπ κλπ κλπ.
    Έχει κάτι το νερό στην Αμερική ή αυτό οφείλεται στα πετσοΜΜΕ τα αμερικανικά?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #7708
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είναι αδύνατο να αντιληφθώ ανθρώπους να συζητάνε εν έτη 2023 για τον Τραμπ και τι θα κάνει κλπ κλπ κλπ.
    Έχει κάτι το νερό στην Αμερική ή αυτό οφείλεται στα πετσοΜΜΕ τα αμερικανικά?
    Η πραγματικότητα ασχέτως τι πιστεύει ο καθένας είναι ότι ο Τραμπ έχει δηλώσει υποψήφιος για το χρίσμα των Ρεπουμπλικανών, και μέχρι στιγμής κανένας άλλος.
    Ίσως βάλει ο DeSantis αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει πει κάτι επισήμως.

    Επίσης αν πιστέψουμε τις δημοσκοπήσεις (βλ. λινκ πολλές σελίδες πίσω), ο Τραμπ δείχνει παίρνει το χρίσμα έναντι του DeSantis, αλλά τελικά να χάνει από τον Μπάιντεν (αν υποθετικά πάει για 2η προεδρία).

    Αυτό συζητάμε, τα σενάρια..
    Το νερό δεν έχει κάτι πάντως, έχω και φίλτρο

  14. #7709
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.169
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πραγματικότητα ασχέτως τι πιστεύει ο καθένας είναι ότι ο Τραμπ έχει δηλώσει υποψήφιος για το χρίσμα των Ρεπουμπλικανών, και μέχρι στιγμής κανένας άλλος.
    Ίσως βάλει ο DeSantis αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει πει κάτι επισήμως.

    Επίσης αν πιστέψουμε τις δημοσκοπήσεις (βλ. λινκ πολλές σελίδες πίσω), ο Τραμπ δείχνει παίρνει το χρίσμα έναντι του DeSantis, αλλά τελικά να χάνει από τον Μπάιντεν (αν υποθετικά πάει για 2η προεδρία).

    Αυτό συζητάμε, τα σενάρια..
    Το νερό δεν έχει κάτι πάντως, έχω και φίλτρο
    Και αντί να γελάτε ολόκληρη χώρα με αυτό, κάθεστε και το συζητάτε εκεί πέρα? Δεν έχω λόγια.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #7710
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αντί να γελάτε ολόκληρη χώρα με αυτό, κάθεστε και το συζητάτε εκεί πέρα? Δεν έχω λόγια.
    Δε καταλαβαίνω τι εννοείς. Η συζήτηση ήταν μεταξύ εμένα και του lewton. Δηλαδή τι να κάνουμε; Σαν να μην υπάρχει;

    Και όπως έγραψα προσωπικά προτιμώ να φύγει από την μέση με τον ένα η τον άλλο τρόπο και να μείνει ο DeSantis που λογικά θα φάει τον παππού λάχανο. Δυστυχώς όμως δε βλέπω να γίνεται κάτι τέτοιο.

Σελ. 514 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 494504509512513514515516519524534 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας