Σελ. 508 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 488498503506507508509510513518528 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.606-7.620 από 8861
  1. #7606
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε μας τα εσύ σε εμπιστευόμαστε ότι δεν είσαι ψεύτης. Ακόμα και αν βάλεις όσα σε βολεύουν ξέρουμε ότι δεν είναι ψεύτικα.

    Επίσης την τελευταία στιχομυθία γιατί την άφησες; Για να δείξεις ότι κόμπλαρες το ChatGPT με την λογική σου;
    Οχι επειδη ειχε πλακα που λεει οτι δεν εμπιστευεται τα νουμερα που ΕΓΩ του εδωσα... το ιδιο μου τα δωσε με βαση το training απ'τα 45TB data set.

    - - - Updated - - -

    Με βαση το google:

    blacks shot to death by police: 20.7% (222 blacks of 1061 total)
    https://www.statista.com/statistics/...olice-by-race/

    https://www.prisonpolicy.org/reports/pie2022.html
    "These racial disparities are particularly stark for Black Americans, who make up 38% of the incarcerated population despite representing only 12% of U.S residents."

    Blacks incarcerated: 38%
    Black population: 12%


    Δλδ μαυροι 12%, συμμετοχη στο εγκλημα (αποδεδειγμενη λογω καταδικης/φυλακισης) 38%. Οι μαυροι πυροβολουνται κατα 20%. Δηλαδη οι αστυνομικοι το 80% της ωρας πυροβολουν το αλλο 62% των εγκληματιων που δεν ειναι μαυροι, αρα εχουν bias against them (και οχι κατα των μαυρων). Ή, πιο ευκολο αντι να αποδωθει σε ρατσισμο κατα των υπολοιπων, αποφευγουν να πυροβολουν μαυρους για να μην υπαρχει κοινωνικη κατακραυγη (οπως γινεται και εδω με ρομα, κτλ).

    Για να βγει bias κατα των μαυρων πρεπει να πεις οτι 12% ο πληθυσμος, 20% οι πυροβολισμοι εις βαρος τους και ταυτοχρονα να αγνοησεις το 38% φυλακισεων / συμμετοχη στην εγκληματικοτητα.

    Τα νουμερα του google / statista / αλλων πηγων, βασικα ειναι χειροτερα του chatgpt.

  2. #7607
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ρε συ MNP-10, πραγματικά θα μας πεις ή όχι αν πιστεύεις ότι η κατάσταση που βιώνει ο μέσος μαύρος οδηγάει στην φτώχεια και εγληματικότητα ή πιστεύεις ότι οι μαυροι έχουν γεννηθεί να ειναι οι τεμπέληδες, εγκληματίες και λογικά όλα όσα συμβαίνουν; Διαβάζω τις αράδες σου και τα δήθεν στατιστικά που όποτε βολεύουν αναφέρεις αλλά για πες μας εδώ ξεκάθαρα σα τι απασκοπούν αυτά που γράφεις. Γιατί καλό το οι μαύροι συμμετέχουν περισσότερο στα εγλήματα και άρα έχουν και περισσότερα arrest records αλλά θα μας πεις ξεκάθαρα ποιος πιστεύεις ότι έχει ευθύνη; Το DNA τους; Η κουλτούρα τους; Το φαγητό που τρώνε; Και θα επιμείνω γιατί αν θες την γνώμη μου από τα κείμενα σου λαμβάνω μια τεράστια θέληση να εξηγήσεις ότι φταίνει οι μαύροι, αλλά επειδή δεν σε παίρνει να το γράψεις ξεκάθαρα, μας το πλασάρεις ενδιάμεσα αριστερά δεξία με στοιχεία που τα πλαισιώνεις "εκανα την έρευνα μου". Γιατί ξέρεις κάτι; Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν ή όχι οι μαύροι συμμετέχουν σε περισσότερα εγκλήματα. Με ενδιαφέρει το γιατί και πως θα το λύσουν. Αυτοί που ασχολούνται ιδιαίτερα με το ερώτημα και γυρνάνε γύρω από αυτό για μένα έχουν ατζέντα και μάλιστα ρατσιστική γιατί δεν υπάρχει κανένας άλλος λόγος γιατί είτε ναι είτε όχι, κάποιος πρέπει να ασχοληθεί και να λύσει την απίστευτη υψηλή καταδίκη, θνησιμότητα και εγκληματικότητα στους μη λευκούς στην Αμερική και σίγουρα δεν ειναι ανώτερα τα γονίδια για να τρωγόμαστε με τα νούμερα.

  3. #7608
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε συ MNP-10, πραγματικά θα μας πεις ή όχι αν πιστεύεις ότι η κατάσταση που βιώνει ο μέσος μαύρος οδηγάει στην φτώχεια και εγληματικότητα ή πιστεύεις ότι οι μαυροι έχουν γεννηθεί να ειναι οι τεμπέληδες, εγκληματίες και λογικά όλα όσα συμβαίνουν; Διαβάζω τις αράδες σου και τα δήθεν στατιστικά που όποτε βολεύουν αναφέρεις αλλά για πες μας εδώ ξεκάθαρα σα τι απασκοπούν αυτά που γράφεις. Γιατί καλό το οι μαύροι συμμετέχουν περισσότερο στα εγλήματα και άρα έχουν και περισσότερα arrest records αλλά θα μας πεις ξεκάθαρα ποιος πιστεύεις ότι έχει ευθύνη; Το DNA τους; Η κουλτούρα τους; Το φαγητό που τρώνε;


    ...και ολως τυχαιως, παροτι εδω δεν εχουμε ιδιωτικες φυλακες, ο μιμιτισμος στο gang culture και η "τεχνη" που προωθει το εγκλημα δημιουργει και εδω τα ιδια φαινομενα στους ανηλικους και νεαρους ενηλικους. Παιδια του σχολειου αλληλομαχαιρωνονται για πλακα ή φτιαχνουν βιαιες συμμοριες, χωρις καν να ειναι ...απο γκετο... ουτε απ'το ιδιο DNA με τους αφροαμερικανους... ουτε ζωντας με ιδιες ελλειψεις οπως καποιοι αλλοι...

    Δειξε μου τι προτυπα εχει μια κοινωνια να σου πω τι παιδια θα βγαλει. Τα προτυπα ειναι το κλειδι σε ολα αυτα που συζηταμε. Δινεις θετικα προτυπα, φτιαχνεις θετικες γενιες. Δινεις αρνητικα προτυπα, φτιαχνεις προβληματικες γενιες. Θα εβαζα και 5-6 βιντεοκλιπ ελληνικης σκουπιδοτραπ αλλα θα μολυνω το νημα και μετα θα πρεπει να κανουμε αναπαρασταση μητσιχωστα-λοβερδου με τα γαντια και το οινοπνευμα που επιανε τις φυλλαδες.

  4. #7609
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Το ότι για το ίδιο πλημμέλημα 16χρονος μαύρος πάει φυλακή (και μετά από εκεί βγαίνει εγκληματίας) ενώ 16χρονος λευκός πάει σπίτι του με 50 ώρες community service απλά τα λέει όλα.
    Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες ρατσισμού.

  5. #7610
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι για το ίδιο πλημμέλημα 16χρονος μαύρος πάει φυλακή (και μετά από εκεί βγαίνει εγκληματίας) ενώ 16χρονος λευκός πάει σπίτι του με 50 ώρες community service απλά τα λέει όλα.
    Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες ρατσισμού.
    Δεν υπαρχει κανενας νομος που να λεει τετοιο πραγμα. Αυτο θα μπορουσε να γινει αν αυτο που γραφεις εχει extra layers... πχ ιστορικο... οπου ο ενας εχει συλληφθει 5 φορες ο αλλος 0. Και εδω στην ελλαδα ο νομος αμα κανεις repeat offenses δεν σε ευνοει.

  6. #7611
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων


    ...και ολως τυχαιως, παροτι εδω δεν εχουμε ιδιωτικες φυλακες, ο μιμιτισμος στο gang culture και η "τεχνη" που προωθει το εγκλημα δημιουργει και εδω τα ιδια φαινομενα στους ανηλικους και νεαρους ενηλικους. Παιδια του σχολειου αλληλομαχαιρωνονται για πλακα ή φτιαχνουν βιαιες συμμοριες, χωρις καν να ειναι ...απο γκετο... ουτε απ'το ιδιο DNA με τους αφροαμερικανους... ουτε ζωντας με ιδιες ελλειψεις οπως καποιοι αλλοι...

    Δειξε μου τι προτυπα εχει μια κοινωνια να σου πω τι παιδια θα βγαλει. Τα προτυπα ειναι το κλειδι σε ολα αυτα που συζηταμε. Δινεις θετικα προτυπα, φτιαχνεις θετικες γενιες. Δινεις αρνητικα προτυπα, φτιαχνεις προβληματικες γενιες. Θα εβαζα και 5-6 βιντεοκλιπ ελληνικης σκουπιδοτραπ αλλα θα μολυνω το νημα και μετα θα πρεπει να κανουμε αναπαρασταση μητσιχωστα-λοβερδου με τα γαντια και το οινοπνευμα που επιανε τις φυλλαδες.
    Δεν απάντησες. Για μένα εφόσον δεν απαντήσεις ξεκάθαρα στο ερώτημα μου, τότε έχω την απάντηση μου γιατί υπεκφευγείς.

  7. #7612
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν απάντησες. Για μένα εφόσον δεν απαντήσεις ξεκάθαρα στο ερώτημα μου, τότε έχω την απάντηση μου γιατί υπεκφευγείς.
    Αφησα τους ιδιους τους μαυρους να απαντησουν στο πως εφθασαν να γεμιζουν τις αμερικανικες φυλακες και υιοθετησα αυτο που ειπαν + εκανα double down για το ελληνικο αναλογο φαινομενο. Εξηγησε μου με ποιο τροπο "δεν απαντησα". Σου ειπα ξεκαθαρα οτι τα προτυπα ειναι το κλειδι και αρα η αιτια. Ουτε το dna ουτε τιποτα απ'τα αλλα που ανεφερες.

  8. #7613
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφησα τους ιδιους τους μαυρους να απαντησουν στο πως εφθασαν να γεμιζουν τις αμερικανικες φυλακες και υιοθετησα αυτο που ειπαν + εκανα double down για το ελληνικο αναλογο φαινομενο. Εξηγησε μου με ποιο τροπο "δεν απαντησα". Σου ειπα ξεκαθαρα οτι τα προτυπα ειναι το κλειδι και αρα η αιτια. Ουτε το dna ουτε τιποτα απ'τα αλλα που ανεφερες.
    Εγώ πήρα την απάντηση μου. Δεν είναι τόσο δύσκολο να απαντήσεις με δικά σου ξεκάθαρα λόγια.

  9. #7614
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι τόσο δύσκολο να απαντήσεις με δικά σου ξεκάθαρα λόγια.
    Οκ: Η αιτια που αναζητας και για την οποια με ρωτησες ειναι τα προτυπα. Ενα απ'αυτα τα οποια εχει αλλαξει αρδην τις τελευταιες δεκαετιες με τρομακτικες συνεπειες στην μαυρη εγκληματικοτητα ειναι η προωθηση του gang culture που πολλαπλασιασε την μαυρη εγκληματικοτητα και την επικινδυνοτητα των γκετο. Συνεπειες του gang culture και της εμφανισης της εγκληματικοτητας απο μικρες ηλικες υφιστανται πλεον και στην ελλαδα απο τη προωθηση παρομοιου "καλλιτεχνικου" υλικου η επιρροη του οποιου ειναι υπουλη αλλα πολυ δραστικη.

  10. #7615
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ: Η αιτια που αναζητας και για την οποια με ρωτησες ειναι τα προτυπα. Ενα απ'αυτα τα οποια εχει αλλαξει αρδην τις τελευταιες δεκαετιες με τρομακτικες συνεπειες στην μαυρη εγκληματικοτητα ειναι η προωθηση του gang culture που πολλαπλασιασε την μαυρη εγκληματικοτητα και την επικινδυνοτητα των γκετο. Συνεπειες του gang culture και της εμφανισης της εγκληματικοτητας απο μικρες ηλικες υφιστανται πλεον και στην ελλαδα απο τη προωθηση παρομοιου "καλλιτεχνικου" υλικου η επιρροη του οποιου ειναι υπουλη αλλα πολυ δραστικη.
    I rest my case. Blah blah και blah blah. Όπως και να το φέρεις, πάντα ουσιαστικά λες ότι κατά βάση φταίνε οι μαύροι για σένα που για κάποιο λόγο είναι μέσα στην βία και την διαιωνιζουν. Έχει μια λέξη αυτό. Την άποψη μου την ολοκλήρωσα όταν δεν απάντησες την πρώτη φορά. Παρεπιπτόντως ούτε τώρα απάντησες ξεκάθαρα όχι ότι περίμενα κάτι διαφορετικό.

    Πρέπει να έχεις σπουδάσει το γράφω με ότι τριγύρω βρω χωρίς όμως να απαντάς τίποτα ξεκάθαρα. Ξέρεις, το πλήθος λέξεων δεν είναι απάντηση. Ναι και όχι σε σαφή ερώτηση είναι υπεραρκετή απάντηση. Δεν είναι διαγωνισμός του μεγαλύτερου μηνύματος. Μάλλον έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο και κατά την γνώμη μου παίζεις με τον χρόνο των άλλων γιατί δεν απαντάς ποτέ σαφώς στις πιο σαφείς ερωτήσεις που σου τίθονται. Και για μένα κάπου εδώ τελειώνει το ενδιαφέρον μου στα κείμενα σου, γιατί ανεξαρτήτως άποψης δεν σέβεσαι τουλάχιστον τον χρόνο μου.

  11. #7616
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Με ρωτησες:

    Γιατί καλό το οι μαύροι συμμετέχουν περισσότερο στα εγλήματα και άρα έχουν και περισσότερα arrest records αλλά θα μας πεις ξεκάθαρα ποιος πιστεύεις ότι έχει ευθύνη; Το DNA τους; Η κουλτούρα τους; Το φαγητό που τρώνε;
    Και σου απαντησα οι πολιτισμικες επιρροες τους και πολυ συγκεκριμενα η ραπ ghetto/gang/violence promoting music.

    ουσιαστικά λες ότι κατά βάση φταίνε οι μαύροι
    Οχι, ειπα οι πολιτισμικες επιρροες τους. Και σου εδωσα και το story απ'τους ιδιους τους μαυρους για το ποιοι εχουν σχηματισει αυτες τις πολιτισμικες επιρροες τους (ασπροι που ελεγχουν τομεις στην οικονομια, τη μουσικη βιομηχανια κτλ)... οι μαυροι της επομενης γενιας ουσιαστικα επεσαν θυματα αυτης της καταστασης του κοινωνικου προγραμματισμου.

    Πιο σαφης δε γινεται να γινω. Το απαντησα πολλαπλως και εκτενως. Σου απεκλεισα "Το DNA τους; Η κουλτούρα τους; Το φαγητό που τρώνε;" και σε πηγα κατευθειαν στα προτυπα και πως αυτα τα προτυπα διαχυθηκαν στους μαυρους ωστε αυτοι να εκτιναχθουν σε εγκληματικοτητα ως προγραμματισμενοι απ'τα πουσαρισμενα προτυπα.

    Προφανως εσυ ηθελες να ακουσεις συγκεκριμενη απαντηση και αν δεν σου δωσω αυτη την απαντηση που εσυ θες (η οποια δε γνωριζω ποια ειναι) ειναι σα να μη σου εχω απαντησει. Κατανοητο. Αμα δε θες να σε "χασομεραω" πες μου τι απαντηση θες να σου δωσω που να τη θεωρεις απαντηση... οχι οτι θα στη δωσω αλλα απο περιεργεια να δω τι θες να με βαλεις να πω για να το θεωρησεις απαντηση.

    - - - Updated - - -

    Και εν τελει καταληγουμε οτι αυτο που εγραψες ηταν υποκριτικο και εσυ σπαταλουσες το χρονο μου παριστανοντας 3 φορες οτι δε πηρες απαντηση:

    Εμένα δεν με ενδιαφέρει αν ή όχι οι μαύροι συμμετέχουν σε περισσότερα εγκλήματα. Με ενδιαφέρει το γιατί και πως θα το λύσουν.
    ...το παρατηρησα ποσο ...πραγματικα σε ενδιεφερε να μαθεις την αιτια και να το λυσουν οταν εγραψες:

    Blah blah και blah blah.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 30-01-23 στις 04:14.

  12. #7617
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες τα στατιστικα συμμετοχης τους στο εγκλημα σε σχεση με το γενικοτερο πληθυσμο και στη συνεχεια τα στατιστικα police shootings των μαυρων σε σχεση με τον γενικοτερο πληθυσμο. Ανεφερε τα ευρηματα στο forum.
    Η γνωστή ρατσιστική superficial alt right άποψη σου. Όχι δεν ασχολούμαι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι για το ίδιο πλημμέλημα 16χρονος μαύρος πάει φυλακή (και μετά από εκεί βγαίνει εγκληματίας) ενώ 16χρονος λευκός πάει σπίτι του με 50 ώρες community service απλά τα λέει όλα.
    Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες ρατσισμού.
    Όχι καλέ μη το λες...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πήρα την απάντηση μου. Δεν είναι τόσο δύσκολο να απαντήσεις με δικά σου ξεκάθαρα λόγια.
    Thumbs up!


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #7618
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παιδιά όλα καλά, αλλά αφήστε οικογένειες και παιδιά απο έξω.

  14. #7619
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά όλα καλά, αλλά αφήστε οικογένειες και παιδιά απο έξω.
    Αυτονόητο..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να απαντήσω κι εγώ στην φωτογραφία με τα τελάρα, τον αγώνα, την ισότητα, δημοκρατία κλπ. : Το σωστό είναι χωρίς φράχτες.
    Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι συμβολίζει η εικόνα του equity.

    Το παιχνίδι πίσω από το φράχτη συμβολίζει τους κάθε λογής στόχους που βάζουν οι άνθρωποι στη ζωή τους για να γίνουν καλύτεροι (π.χ. εκπαίδευση, εργασία, κλπ.)
    Ο φράχτης συμβολίζει την προσπάθεια που πρέπει να καταβληθεί για να επιτευχθούν οι στόχοι αυτοί.
    Τα τελάρα με την "καλή" έννοια συμβολίζουν τα διαφορετικής φύσεως εφόδια που πρέπει να δοθούν στους αδύναμους (π.χ. οικονομικά αδύναμους, ανάπηρους, άτομα με ειδικές ανάγκες, κλπ.) για να έχουν αντίστοιχες ευκαιρείες για να επιτύχουν τους στόχους αυτούς (σε αυτό οι ΗΠΑ είναι πραγματικά πολύ μπροστά, και η Ελλάδα πολύ πίσω, η διαφορά είναι χαοτική).
    Με την "αμφιλεγόμενη" έννοια συμβολίζουν το "μαγείρεμα" του συστήματος για να επιτευχθούν ίσα αποτελέσματα με κάθε κόστος και να εξομοιωθούν όλοι με βάση άλλα "αμφιλεγόμενα" κριτήρια πλην των παραπάνω.

    Σε κάθε περίπτωση όμως ο φράχτης υπάρχει, ο οποιοσδήποτε στόχος δεν επιτυγχάνεται χωρίς προσπάθεια.

    Αν τώρα είχες καταλάβει τον συμβολισμό και όντως πιστεύεις ότι δεν πρέπει να υπάρχει φράχτης, τότε πάω πάσο.

  15. #7620
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτονόητο..

    - - - Updated - - -

    Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι συμβολίζει η εικόνα του equity.

    Το παιχνίδι πίσω από το φράχτη συμβολίζει τους κάθε λογής στόχους που βάζουν οι άνθρωποι στη ζωή τους για να γίνουν καλύτεροι (π.χ. εκπαίδευση, εργασία, κλπ.)
    Ο φράχτης συμβολίζει την προσπάθεια που πρέπει να καταβληθεί για να επιτευχθούν οι στόχοι αυτοί.
    Τα τελάρα με την "καλή" έννοια συμβολίζουν τα διαφορετικής φύσεως εφόδια που πρέπει να δοθούν στους αδύναμους (π.χ. οικονομικά αδύναμους, ανάπηρους, άτομα με ειδικές ανάγκες, κλπ.) για να έχουν αντίστοιχες ευκαιρείες για να επιτύχουν τους στόχους αυτούς (σε αυτό οι ΗΠΑ είναι πραγματικά πολύ μπροστά, και η Ελλάδα πολύ πίσω, η διαφορά είναι χαοτική).
    Με την "αμφιλεγόμενη" έννοια συμβολίζουν το "μαγείρεμα" του συστήματος για να επιτευχθούν ίσα αποτελέσματα με κάθε κόστος και να εξομοιωθούν όλοι με βάση άλλα "αμφιλεγόμενα" κριτήρια πλην των παραπάνω.

    Σε κάθε περίπτωση όμως ο φράχτης υπάρχει, ο οποιοσδήποτε στόχος δεν επιτυγχάνεται χωρίς προσπάθεια.

    Αν τώρα είχες καταλάβει τον συμβολισμό και όντως πιστεύεις ότι δεν πρέπει να υπάρχει φράχτης, τότε πάω πάσο.
    Αυτονόητο είναι μόνο για τους άλλους, η θεωρείς ότι η δικιά σου βιτριολική απάντηση ήταν "δικαιολογημένη";

    - - - Updated - - -

    Και για να επιστρέψω λίγο στο θέμα, αν και δεν έχει να κάνει με επίσημη πολιτική, οι "κομμουνισταί" του Hollywood γίνονται ακόμα πιο woke:
    https://glow.gr/the-oscars-apo-to-20...tikotita-33209

Σελ. 508 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 488498503506507508509510513518528 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας