Σελ. 483 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 463473478481482483484485488493503 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.231-7.245 από 8858
  1. #7231
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο ακριβώς σχόλιο με την MTG, την Boebert, τον Carlson και λοιπά ορφανά. Και μετά απορείς γιατί σε λένε ακροδεξιό. Γίνεται mass shooting και η πρώτη αντίδραση είναι "φάτε την κουμούνια, να δω τι θα πείτε τώρα"
    Γράφεις μπούρδες πάλι.
    Πουθενα δεν έγραψα τέτοιο πράγμα.
    Αλλα με τέτοιο μυαλό, μόνο οι κομμουνιστές και οι ακροαριστεροί βγάζουν τέτοια συμπεράσματα.

  2. #7232
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις μπούρδες πάλι.
    Πουθενα δεν έγραψα τέτοιο πράγμα.
    Αλλα με τέτοιο μυαλό, μόνο οι κομμουνιστές και οι ακροαριστεροί βγάζουν τέτοια συμπεράσματα.
    Κι εγω που νομιζα πως μονον οι γκέιδες εχουν... πνευματικη βλαβη (Σαλμαν - Καταρ)
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  3. #7233
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Πραγματικά, η τοξικότητα που βγάζουν μερικοί είναι απίστευτη, προϊόν της αδυναμίας τους να κάνουν συζήτηση με σοβαρά επιχειρήματα.

  4. #7234
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι υπέρ του να μπορέι κανείς να έχει όπλο σπίτι του για αυτοάμυνα, όπως π.χ. στην Ελβετία.
    Είμαι κατά του να μπορεί να το κουβαλαει έξω όπου νομίζει ο καθένας, όπως γίνεται στις ΗΠΑ.
    Νομίζω στην Ελβετία δεν έχουν ένα τυχαίο όπλο αλλά το όπλο που τους δίνετε μετά την θητεία τους. Σε κάθε περίπτωση έχουν εκπαίδευση ακόμα και για αυτοάμυνα.

    Αλλά το περπατάω ανέμελα και bang bang είναι εξωφρενικό.

  5. #7235
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω στην Ελβετία δεν έχουν ένα τυχαίο όπλο αλλά το όπλο που τους δίνετε μετά την θητεία τους. Σε κάθε περίπτωση έχουν εκπαίδευση ακόμα και για αυτοάμυνα.

    Αλλά το περπατάω ανέμελα και bang bang είναι εξωφρενικό.
    Συμφωνώ, έχει χαθεί το μέτρο.

  6. #7236
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά, η τοξικότητα που βγάζουν μερικοί είναι απίστευτη, προϊόν της αδυναμίας τους να κάνουν συζήτηση με σοβαρά επιχειρήματα.
    Τελικά μάλλον δεν έχει μόνο ο Μπαϊντεν άνοια. Ποιος το έγραψε αυτό? "Μόνο που αυτή τη φορά τα θύματα είναι κοινοί άνθρωποι, οπότε ούτε τα media ούτε ο παππούς και η Καμάλα θα το κάνουν τόσο θέμα, περιοριζόμενοι στα γνωστά περί οπλοκατοχής."
    Η πρώτη σου αντίδραση μετά από τέτοιο συμβάν ήταν να προσπαθήσεις να την "πεις" στους δημοκρατικούς. Το ίδιο ακριβώς που έκανε η "εβραϊκά space lasers" και οι λοιποί ψυχοπαθείς/ημίτρελοι.
    Υπογραφή

  7. #7237
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά, η τοξικότητα που βγάζουν μερικοί είναι απίστευτη, προϊόν της αδυναμίας τους να κάνουν συζήτηση με σοβαρά επιχειρήματα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις μπούρδες πάλι.
    Πουθενα δεν έγραψα τέτοιο πράγμα.
    Αλλα με τέτοιο μυαλό, μόνο οι κομμουνιστές και οι ακροαριστεροί βγάζουν τέτοια συμπεράσματα.
    Κάτσε ρε βομβιστή αυτά τα δύο μηνύματα δεν πάνε μαζί.


  8. #7238
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μάλλον δεν έχει μόνο ο Μπαϊντεν άνοια. Ποιος το έγραψε αυτό? "Μόνο που αυτή τη φορά τα θύματα είναι κοινοί άνθρωποι, οπότε ούτε τα media ούτε ο παππούς και η Καμάλα θα το κάνουν τόσο θέμα, περιοριζόμενοι στα γνωστά περί οπλοκατοχής."
    Η πρώτη σου αντίδραση μετά από τέτοιο συμβάν ήταν να προσπαθήσεις να την "πεις" στους δημοκρατικούς. Το ίδιο ακριβώς που έκανε η "εβραϊκά space lasers" και οι λοιποί ψυχοπαθείς/ημίτρελοι.
    Επειδή ζω στις ΗΠΑ, συμβάντα τέτοια (δυστυχώς) είναι καθημερινό φαινόμενο, όπως είναι τα τροχαία στην Ελλάδα. Στην περιοχή μου πριν 1 βδομάδα ένας τρελός σκότωσε 3 φοιτητές σε πανεπιστήμιο.
    Αυτό που καυτηρίασα είναι το γεγονός ότι εσύ και οι υπόλοιποι που δεν ζείτε εδώ ακούτε μόνο όταν σκοτωθούν άνθρωποι που έχουν κάποιο κοινό χαρακτηριστικό που θα μπορούσε να δώσει κάποια πολιτική διάσταση (πλην του θέματος της οπλοκατοχής) π.χ. ήταν λοατκι, μάυροι κλπ. και χωρίς μάλιστα καν να έχει αποδειχθεί ποιο τελικά ήταν το κίνητρο του δολοφόνου (αν υπήρχε).
    Όσο για την παρομοίωση του σχόλιού μου με "ψυχοπαθή/ημίτρελο" στο επιστρέφω γιατί δε φαίνεται να βάζεις μυαλό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε ρε βομβιστή αυτά τα δύο μηνύματα δεν πάνε μαζί.
    Η απάντηση ήταν στην "τοξικό" σχόλιο #7230.

  9. #7239
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το ίδιο τοξικό ή και περισσότερο ήταν το δικό σου. Επίσης είσαι θύμα της γλωσσικής προπαγάνδας των απέναντι, άκου εκεί "τοξικό".

    Αρκετά από εμένα, οι ΗΠΑ έχουν την ικανότητα να ρίχνουν το επίπεδο της κουβέντας και εξ αποστάσεως από ότι φαίνεται


  10. #7240
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο τοξικό ή και περισσότερο ήταν το δικό σου. Επίσης είσαι θύμα της γλωσσικής προπαγάνδας των απέναντι, άκου εκεί "τοξικό".

    Αρκετά από εμένα, οι ΗΠΑ έχουν την ικανότητα να ρίχνουν το επίπεδο της κουβέντας και εξ αποστάσεως από ότι φαίνεται
    Όταν κάποιος απαντά με τοξικό σχόλιο, όλη η συζήτηση από εκεί και πέρα γίνεται τοξική. Και δεν ήμουν εγώ που έριξα το επίπεδο της συζήτησης.
    Όλα ξεκίνησαν (πάλι) στο #7230.

  11. #7241
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.177
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάποιος απαντά με τοξικό σχόλιο, όλη η συζήτηση από εκεί και πέρα γίνεται τοξική. Και δεν ήμουν εγώ που έριξα το επίπεδο της συζήτησης.
    Με ακροδεξιές ιδέες, πάντα μπορεί να γίνουν εποικοδομητικές κουβέντες
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #7242
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ακροδεξιές ιδέες, πάντα μπορεί να γίνουν εποικοδομητικές κουβέντες
    Που ακριβώς είδες τις "ακροδεξιές ιδέες";

  13. #7243
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.585
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ζω στις ΗΠΑ, συμβάντα τέτοια (δυστυχώς) είναι καθημερινό φαινόμενο, όπως είναι τα τροχαία στην Ελλάδα. Στην περιοχή μου πριν 1 βδομάδα ένας τρελός σκότωσε 3 φοιτητές σε πανεπιστήμιο.
    Αυτό που καυτηρίασα είναι το γεγονός ότι εσύ και οι υπόλοιποι που δεν ζείτε εδώ ακούτε μόνο όταν σκοτωθούν άνθρωποι που έχουν κάποιο κοινό χαρακτηριστικό που θα μπορούσε να δώσει κάποια πολιτική διάσταση (πλην του θέματος της οπλοκατοχής) π.χ. ήταν λοατκι, μάυροι κλπ. και χωρίς μάλιστα καν να έχει αποδειχθεί ποιο τελικά ήταν το κίνητρο του δολοφόνου (αν υπήρχε).
    Όσο για την παρομοίωση του σχόλιού μου με "ψυχοπαθή/ημίτρελο" στο επιστρέφω γιατί δε φαίνεται να βάζεις μυαλό.



    Η απάντηση ήταν στην "τοξικό" σχόλιο #7230.
    Δεν έχεις ιδέα τι ακούμε. Έχεις ιδέα τι γράφουμε στο φόρουμ.
    Δεν γράφουμε στο φόρουμ κάθε τι που ακούμε.
    Οι περισσότεροι δεν γράφουμε πια για τους πυροβολισμούς στις ΗΠΑ γιατί ξέρουμε ότι γίνονται κάθε μέρα. Καμία φορά μόνο αν έχει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον.

    Αλήθεια αυτόν στο gay club ποιος τον ανέφερε πρώτος;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lewton : 24-11-22 στις 20:36.

  14. #7244
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχεις ιδέα τι ακούμε.
    Παρακολουθώ ελληνικά κανάλια και διαβάζω ελληνικά websites. Στην εποχή του internet δεν είναι δα και τόσο δύσκολο πλέον.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία φορά μόνο αν έχει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
    Αυτό ακριβώς. Τι κάνει ένα mass shooting που σκοτώνονται Χ άνθρωποι πιο "ενδιαφέρον" από ένα άλλο που σκοτώνονται και σε αυτό Χ άνθρωποι;

  15. #7245
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    [QUOTE=bomberb17;7352824]Επειδή ζω στις ΗΠΑ, συμβάντα τέτοια (δυστυχώς) είναι καθημερινό φαινόμενο, όπως είναι τα τροχαία στην Ελλάδα. Στην περιοχή μου πριν 1 βδομάδα ένας τρελός σκότωσε 3 φοιτητές σε πανεπιστήμιο.
    Αυτό που καυτηρίασα είναι το γεγονός ότι εσύ και οι υπόλοιποι που δεν ζείτε εδώ ακούτε μόνο όταν σκοτωθούν άνθρωποι που έχουν κάποιο κοινό χαρακτηριστικό που θα μπορούσε να δώσει κάποια πολιτική διάσταση

    Παρακολουθώ ελληνικά κανάλια και διαβάζω ελληνικά websites. Στην εποχή του internet δεν είναι δα και τόσο δύσκολο πλέον.
    Εσύ ξέρεις για Ελλάδα επειδή βλέπεις ελληνικά κανάλια, αλλά οι υπόλοιποι δε δικαιούνται άποψη για Murica. Μάλλον επειδή δεν υπάρχουν αμερικάνικα κανάλια ή ιστοδελίδες/πλατφόρμες. Πλήρης παράνοια
    Honorary mention στην αναφορά της λέξης "toxic" σε κάθε ποστ σου. Εγώ νόμιζα πως εσείς οι ακροδεξιοί άντρακλες δε χρησιμοποιείτε snowflake terminology
    Υπογραφή

Σελ. 483 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 463473478481482483484485488493503 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας