Σελ. 590 από 590 ΠρώτηΠρώτη ... 570580585588589590
Εμφάνιση 8.836-8.848 από 8848
  1. #8836
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρα φοβάσαι. Μονο και μονο η ιδεα οτι μπορουν απο το πουθενα να εμφανιστούν πυροβολημένοι με όπλα, ειναι ξεκαθαρα φόβος.

    Αυτα βλεπει ο κοσμος και λεει τι στο διάολο γινεται εκει περα.
    Θα μου πεις πως νιώθω; ΟΚ. Πιο πολύ φοβάμαι όταν περνάω το φανάρι με πράσινο, σε σχεδόν οποιαδήποτε χώρα.

  2. #8837
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου πεις πως νιώθω; ΟΚ. Πιο πολύ φοβάμαι όταν περνάω το φανάρι με πράσινο, σε σχεδόν οποιαδήποτε χώρα.
    Θα σου πω απλά ότι εγώ, δεν έχω φόβο μήπως τυχόν σκάσουν μύτη ψεκασμενοι με αυτόματα, εναντίον συγκέντρωσης φοιτητών.

    Μόνο και μόνο ότι συζητάς τέτοιες καταστάσεις, υπάρχει ο φόβος. Εντάξει, αν εσύ δεν φοβάσαι το μακελειό με τους wannabe καουμπόηδες στις US κι αυτό θα το δεχτώ. Ίσως πλέον είναι μία συνήθεια εκεί άλλωστε.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #8838
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου πω απλά ότι εγώ, δεν έχω φόβο μήπως τυχόν σκάσουν μύτη ψεκασμενοι με αυτόματα, εναντίον συγκέντρωσης φοιτητών.

    Μόνο και μόνο ότι συζητάς τέτοιες καταστάσεις, υπάρχει ο φόβος. Εντάξει, αν εσύ δεν φοβάσαι το μακελειό με τους wannabe καουμπόηδες στις US κι αυτό θα το δεχτώ. Ίσως πλέον είναι μία συνήθεια εκεί άλλωστε.
    Έχεις δίκιο, εσύ φοβάσαι μη σκάσουν μύτη αναρχικοί και άλλοι ακραίοι και πετάξουν μολότωφ, και μετά η αστυνομία θα απαντήσει με δακρυγόνα, και εσύ ο περαστικός θα βρεθείς σε διασταυρωμένα πυρά. Και μάντεψε, σε μένα συμβαίνουν πυροβολισμοί πιο συχνά, ή σε σένα επεισόδια;

  4. #8839
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο, εσύ φοβάσαι μη σκάσουν μύτη αναρχικοί και άλλοι ακραίοι και πετάξουν μολότωφ, και μετά η αστυνομία θα απαντήσει με δακρυγόνα, και εσύ ο περαστικός θα βρεθείς σε διασταυρωμένα πυρά. Και μάντεψε, σε μένα συμβαίνουν πυροβολισμοί πιο συχνά, ή σε σένα επεισόδια;
    Προφανως και ειβαι φόβος μην σκάσει καμια κρότου λάμψης απο το πουθενα, απο τους μπατσους και χάσουμε κανα ματι, αυτί.

    Αλλα αυτοι οι δύο φόβοι, δεν ειναι συγκρίσιμοι, ειδικα με τους σαν αστακούς καουμπόηδες που εσυ φοβάσαι.

  5. #8840
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως και ειβαι φόβος μην σκάσει καμια κρότου λάμψης απο το πουθενα, απο τους μπατσους και χάσουμε κανα ματι, αυτί.

    Αλλα αυτοι οι δύο φόβοι, δεν ειναι συγκρίσιμοι, ειδικα με τους σαν αστακούς καουμπόηδες που εσυ φοβάσαι.
    Έλα στις ΗΠΑ πρώτα και τα λέμε μετά.

  6. #8841
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Θα δουμε, αναλόγως τα εξοδα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #8842
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Murder is not the only crime, και τα άσχετα περί λευκών που πας να φέρεις είναι whataboutism.
    Οταν αναφερει οτι φοβαται rednecks με οπλα νομιζω οτι αναφεραται σε ενδεχομενο πυροβολισμο απο ασπρο/redneck* οπλοφορο - το οποιο οπως βλεπουμε στατιστικα ειναι ασημαντο. Αν εχω κανει λαθος ερμηνεια, οκ αλλα δε το φερα εγω το θεμα στο τραπεζι.


    * https://en.wikipedia.org/wiki/Redneck
    Redneck is a derogatory term mainly, but not exclusively, applied to white Americans perceived to be crass and unsophisticated, closely associated with rural whites of the Southern United States.

  8. #8843
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.067
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιρνεις και underground ? ε πας γυρευοντας
    Η μόνη λύση ειναι suberbia και ένα truck με κανονάκι και σκληρό κέλυφος για να είσαι έτοιμος όταν προκύψει riot στο κέντρο της πόλης που κατέβηκες για δουλειά.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σε 2 μέρη στον κόσμο έχω νιώσει μόνιμη ανασφάλεια: στην Αυστραλία που κοιτούσα διαρκώς για φίδια και στη Νέα Υόρκη που κοιτούσα διαρκώς για rednecks με όπλα.
    Εγώ γενικά δεν το νιώθω αλλά υπάρχουν τρία μέρη που μου έχει σηκωθεί η τρίχα, είτε κοιτάζοντας απέξω είτε όταν ήμουν εκεί

    1) Στο Κίεβο κάπου το 2014. Ήμουν με ένα Αμερικάνο συνάδερφο και δεν μπορούσα να το κρύψει. Περνούσαμε μια υπόγεια διαβαση και πιστεύω μας πήραν από πίσω 2 τυπάδες. Μόλις μίλησαν Ουκρανικά δύο συνάδερφοι, ουσιαστικά άλλαξαν πορεία.

    Βασικά αυτό. Τα υπόλοιπα δύο ειναι κάπως σχετικά
    2) Στην είσοδο του φιλοπάππου βράδυ. Γενικά αν έχει πολύ πράσινο και δεν έχει φωτισμό δεν μου κάθεται καλά
    3) Βράδυ μεταξύ Ψυρή και Ομόνοιας και Μεταξουργείο. Δεν ξέρω αν ειναι ακόμα έτσι γιατί περνάει πολύ τουρίστας πια. Αλλά ένιωσα το αόρατο force field.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #8844
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απλα δε μενεις NY και κολοφορνια state .... To κανονι ειναι προεραιτικο αλλα ενα auto shotgun για κοντα και ενα ,30 AR για μακρια why not . Oτι σκουρο πλησιαζει το βαρας
    * Kαθε φορα που ανεβαινω αθηνα παθαινω ενα πολιτισμικο σοκ μυρωδια κατουρου παντου και γκετοποιηση .....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 25-04-24 στις 11:26.

  10. #8845
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Διώξεις στην Αριζόνα για την απόπειρα αλλαγής της ψήφου:
    https://www.nbcnews.com/politics/202...ona-rcna149214

  11. #8846
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα δε μενεις NY και κολοφορνια state .... To κανονι ειναι προεραιτικο αλλα ενα auto shotgun για κοντα και ενα ,30 AR για μακρια why not . Oτι σκουρο πλησιαζει το βαρας
    * Kαθε φορα που ανεβαινω αθηνα παθαινω ενα πολιτισμικο σοκ μυρωδια κατουρου παντου και γκετοποιηση .....
    Καλα μην υπερβάλλουμε. Για παράδειγμα Κουκάκι και ειδικά πχ προς Δράκου και όλο αυτό το τουριστικό μέρος δεν είναι όπως το περιγράφεις.
    Αν εννοούμε Αθήνα την Ομόνοια το Σύνταγμα, Αθηνάς κλπ...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #8847
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Α το ιστορικο κεντρο δεν ειναι αθηνα ειναι κατι αλλο .....

  13. #8848
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ γενικά δεν το νιώθω αλλά υπάρχουν τρία μέρη που μου έχει σηκωθεί η τρίχα, είτε κοιτάζοντας απέξω είτε όταν ήμουν εκεί

    1) Στο Κίεβο κάπου το 2014. Ήμουν με ένα Αμερικάνο συνάδερφο και δεν μπορούσα να το κρύψει. Περνούσαμε μια υπόγεια διαβαση και πιστεύω μας πήραν από πίσω 2 τυπάδες. Μόλις μίλησαν Ουκρανικά δύο συνάδερφοι, ουσιαστικά άλλαξαν πορεία.

    Βασικά αυτό. Τα υπόλοιπα δύο ειναι κάπως σχετικά
    2) Στην είσοδο του φιλοπάππου βράδυ. Γενικά αν έχει πολύ πράσινο και δεν έχει φωτισμό δεν μου κάθεται καλά
    3) Βράδυ μεταξύ Ψυρή και Ομόνοιας και Μεταξουργείο. Δεν ξέρω αν ειναι ακόμα έτσι γιατί περνάει πολύ τουρίστας πια. Αλλά ένιωσα το αόρατο force field.
    Και εγώ έχω φοβηθεί σε συγκεκριμένα μέρη, απλά συνολικά τα μόνα ταξίδια στα οποία είχα έναν μόνιμο φόβο ήταν η Αυστραλία (για τα φίδια) και η ΝΥ (για τα όπλα).

Σελ. 590 από 590 ΠρώτηΠρώτη ... 570580585588589590

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας