Σελ. 442 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 422432437440441442443444447452462 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.616-6.630 από 8767
  1. #6616
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Για το συγκεκριμένο θα κάτσω πάγκο νομίζω, έχει περισσότερο ενδιαφέρον


  2. #6617
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αποδυναμωση του federal govt και η επιστροφη της εξουσιας στους εντολεις / we the people ειναι παντα μια καλη μερα. Το αντιστροφο οπου τα κρατη ετσιθελικα μετατρεπονται απο εντολοδοχοι σε εντολεις των λαων ειναι το προβλημα.
    Ποιός ήρθε?

    Όταν οι "them/they (Δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ) the people" μπήκαν στην φάση να φτιάξουν το Σύνταγμά τους, έχω την εντύπωση ότι τρόπος για διακοπή κύησης (πέρα από καφριλίκια, τα οποία σε μεγάλο βαθμό γίνονται ακόμα και σήμερα) δεν υπήρχε.

    Τί πρόβλεψη για το fed gov και λοιπές φιφες να υπήρχε?

    Αστείες δικαιολογίες, του πώλου.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #6618
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί πρόβλεψη για το fed gov και λοιπές φιφες να υπήρχε?

    Αστείες δικαιολογίες, του πώλου.
    Η προβλεψη ηταν οτι ουδεμια εξουσια που δεν εχει προβλεφθει στο συνταγμα απ'τους we the people δε μπορει να αναληφθει ετσιθελικα απ'το fed govt. Αυτο εχει γινει παραπανω απο μια φορες και το supreme court καταργει τους νομους του fed govt γιατι υπερβαινουν την (σαφως ορισμενη) εξουσια του.

    (10th amendment: The powers not delegated to the United States by the Constitution, nor prohibited by it to the States, are reserved to the States respectively, or to the people.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 25-06-22 στις 00:22.

  4. #6619
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προβλεψη ηταν οτι ουδεμια εξουσια που δεν εχει προβλεφθει στο συνταγμα απ'τους we the people δε μπορει να αναληφθει ετσιθελικα απ'το fed govt. Αυτο εχει γινει παραπανω απο μια φορες και το supreme court καταργει τους νομους του fed govt γιατι υπερβαινουν την (σαφως ορισμενη) εξουσια του.

    (10th amendment: The powers not delegated to the United States by the Constitution, nor prohibited by it to the States, are reserved to the States respectively, or to the people.)
    Εξαιρετικά...πίσω στη μάζωξη κάτω από τη μηλιά, λοιπόν.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #6620
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προβλεψη ηταν οτι ουδεμια εξουσια που δεν εχει προβλεφθει στο συνταγμα απ'τους we the people δε μπορει να αναληφθει ετσιθελικα απ'το fed govt. Αυτο εχει γινει παραπανω απο μια φορες και το supreme court καταργει τους νομους του fed govt γιατι υπερβαινουν την (σαφως ορισμενη) εξουσια του.

    (10th amendment: The powers not delegated to the United States by the Constitution, nor prohibited by it to the States, are reserved to the States respectively, or to the people.)
    Παρενθετικά, επειδή έχεις φλομώσει το νήμα με ψευδεπίγραφα πράγματα, ουδέποτε υπήρξε νομοθεσία ομοσπονδιακή περί αμβλώσεων, εάν υπήρχε στην τελική δεν θα είχαμε θέμα ή τουλάχιστον εδώ φαντάζομαι ότι τα alt right ταλιμπάνια που έχουν στο ΑΔ θα κόλωναν.

    Κάθε άλλο, τα alt right ταλιμπάνια μαζί με τα θεοκρατικά ταλιμπάνια (στην τελική και στις δύο κατηγορίες οι γυναίκες ήταν και είναι γύναια) ήθελαν να ανατρέψουν την απόφαση του ΑΔ από το 1973 ακριβώς για να μπορούν να επαναφέρουν το Gilead.

    Επιτέλους, όπως παραδέχεσαι ότι μας χωρίζει η άβυσσος, ιδεολογικά όλοι εσείς οι alt right κερδίσατε και τα γύναια στις ΗΠΑ επιτέλους θα επιστρέψουν εκεί που πρέπει.

    Άντε τώρα και με τους γκέτσηδες, πολύ μας τα έπρηξαν δαύτοι και δαύτες με την παραφύση τους και καιρός είναι να τοποθετηθούν και αυτοί στη θέση τους που θέλουν και γάμους οι ανώμαλοι. Υποθέτω πως σίγουρα σε 2-3 πολιτείες θα θέλουν να τους ξαποστείλουν άρα καιρός είναι.

    Όλοι εσείς όμως οι alt-right τελικά δεν διευκρινίζετε: τα γύναια που κατοικούν σε πολιτείες όπου τις αντιμετωπίζουν ως γύναια και συνεπώς δεν έχουν δικαίωμα σε καμία άμβλωση, αν τυχόν ταξιδέψουν σε άλλες πολιτείες όπου τις αντιμετωπίζουν ως γυναίκες, τι γίνεται; Θα τις αφήσετε τις βρωμιάρες να το κάνουν και θα ρεζιλευτούν όλοι οι άντραι και θα γελά ο κόσμος με τις απαγορεύσεις; Ή όχι, και τότε τι θα κάνετε; Προτείνω να απαγορευτεί το ταξίδι σε όλες τις έγκυες για να είμαστε βέβαιοι πως τα γύναια θα γεννοβολήσουν

    - - - Updated - - -

    Πάντως ο μύλος ήδη ξεκίνησε, η Καλιφόρνια πέρασε νομοθεσία που παρέχει άμβλωση και σε όσες έρχονται εκτός συνόρων, να δω εθνοφρουρά στις τριγύρω ταλιμπανοπολιτείες να κάνει τεστ εγκυμοσύνης σε όσες ταξιδεύουν και άλλο τίποτα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #6621
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Εσυ θες να προβαλλεις πανω μου θεσεις που δεν εχω και μετα να γραψεις ενα κατεβατο για αυτες τις θεσεις που εγω δεν εχω.

    Εγω σου ξεκαθαρισα οτι ειμαι ειμαι pro-liberty / libertarian και οτι θελω ο καθενας να οριζει το σωμα του οπως θελει περα απο κυβερνητικους περιορισμους οι οποιοι ειναι παμπολλοι (προερχομενοι και απο δημοκρατικους και απο ρεπουμπλικανους).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις μπερδευτει με το τι θεωρω εγω ως σωστο και ως νικη.

    Για μενα νικη ειναι το να μπορει ο καθε ανθρωπος να εχει αυτοδιαθεση στο σωμα του. Ειτε αν θελει να το εκμισθωσει σε τριτους, ειτε αν θα μπορει μια κυβερνηση να τον/την υποβαλλει σε υποχρεωτικοτητες καθε ειδους (πχ στρατευση, αναγκαστικη εργασια κτλ), ειτε για υποχρεωτικοτητες εμβολιων, ειτε αν θα μπορει νομικα να πουλησει τα ωαρια του κτλ κτλ.

    Η διαφορα των αμερικανων δημοκρατικων και εμενα ειναι οτι αυτοι δεν ειναι τοσο pro-human-rights οσο εγω

  7. #6622
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ θες να προβαλλεις πανω μου θεσεις που δεν εχω και μετα να γραψεις ενα κατεβατο για αυτες τις θεσεις που εγω δεν εχω.

    Εγω σου ξεκαθαρισα οτι ειμαι ειμαι pro-liberty / libertarian και οτι θελω ο καθενας να οριζει το σωμα του οπως θελει περα απο κυβερνητικους περιορισμους οι οποιοι ειναι παμπολλοι (προερχομενοι και απο δημοκρατικους και απο ρεπουμπλικανους).
    Άρα κατά τη libertarian λογική σου απόπατος στα μούτρα όλων των αξιωματούχων σε πολιτείες ΗΠΑ που απαγόρευσαν αμβλώσεις κυριολεκτικά δευτερόλεπτα αφού βγήκε η απόφαση του ΑΔ (είχαν έτοιμες ρήτρες άμεσης εφαρμογής). Μέγιστο όνειδος και ντροπή αυτό που έκαναν στη βάση του δικαιώματος ορισμού του σώματος της καθεμιάς

    Ή θα δούμε εδώ μια μέγιστη πιρρουέτα στο παρκέ;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #6623
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα κατά τη libertarian λογική σου απόπατος στα μούτρα όλων των αξιωματούχων σε πολιτείες ΗΠΑ που απαγόρευσαν αμβλώσεις κυριολεκτικά δευτερόλεπτα αφού βγήκε η απόφαση του ΑΔ (είχαν έτοιμες ρήτρες άμεσης εφαρμογής). Μέγιστο όνειδος και ντροπή αυτό που έκαναν στη βάση του δικαιώματος ορισμού του σώματος της καθεμιάς

    Ή θα δούμε εδώ μια μέγιστη πιρρουέτα στο παρκέ;
    Το παιδι που θα γεννηθει δεν ειναι σωμα της μανας. Ειναι παιδι / τριτο προσωπο. Υποθεση που αφορα το σωμα της μανας ειναι η πορνεια.

    Πχ αν μια γυναικα θελει να πουλαει το σωμα της ειναι δικαιωμα της γιατι ειναι δικο της και το κανει οτι θελει... Αυτο το δικαιωμα στην αμερικη δε της το αναγνωριζουν ουτε οι δημοκρατικοι ουτε οι ρεπουμπλικανοι σε πολιτειακο επιπεδο. Στην Αμερικη αυτη τη στιγμη αυτο επιτρεπεται μονο οταν γυρναει πορνο γιατι αυτο θεωρειται τεχνη και καλυπτεται απ'το free speech. Δλδ αν μια γυναικα πληρωθει να κανει sex για να το κανει ταινια ειναι νομιμο. Αν δε το κανει ταινια ειναι παρανομο και θεωρειται πορνεια ποινικα κολασιμη.

    Το παιδι, οσον αφορα το αν ειναι σωμα της μανας ή οχι, το χουμε συζητησει παλαιοτερα και εχουμε πει οτι εχει να κανει με το χρονο. Δλδ αλλο ειναι το ωαριο στη 1η μερα, αλλο ειναι το εμβρυο στους 3 μηνες αλλο στους 7-8-9 μηνες. Δλδ απο ενα σημειο και μετα μιλαμε για βιωσιμο βρεφος αμα βγει στο κοσμο. Πρακτικα, οταν καποιος αναλυσει αυτο το θεμα, σε αυτο που διαφερουν ολοι δεν ειναι στην αμβλωση και το δικαιωμα της, αλλα στο χρονο που μπορει να γινει και αν αυτο επηρεαζει ενα μωρο ή μερικα κυτταρα. Θα σκοτωσουμε σχηματισμενο παιδι ή απλα θα αποβληθουν μερικα κυτταρα? Εκει ειναι ολο το θεμα. Οι περισσοτεροι ανθρωποι που εχουν μια στοιχειωδη συνειδηση δε θα ηθελαν να σκοτωσουν κατι που ειναι βιωσιμο ή σχεδον βιωσιμο. Αρα αρχιζουμε και παμε προς τα πισω τους μηνες μεχρι να βρουμε τη χρυση τομη.

  9. #6624
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.629
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα αρχιζουμε και παμε προς τα πισω τους μηνες μεχρι να βρουμε τη χρυση τομη.
    Άρα συμφωνείς ότι η πλήρης απαγόρευση από συγκεκριμένες πολιτείες είναι λάθος. Ή μήπως...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή θα δούμε εδώ μια μέγιστη πιρρουέτα στο παρκέ;

  10. #6625
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα συμφωνείς ότι η πλήρης απαγόρευση από συγκεκριμένες πολιτείες είναι λάθος. Ή μήπως...
    Τα χουμε ξανασυζητησει αυτα εδω και χρονια. Για μενα δεν υπαρχει κανενα προβλημα σε αμβλωσεις ειδικα οταν μιλαμε για λιγες μερες-βδομαδες ποσο μαλλον οταν δεν υπαρχει heartbeat απο εμβρυο. Απο κει και περα διαφωνω με πολλες πολιτικες πολλων πολιτειων και κρατων σε πληθωρα ζητηματων αλλα σεβομαι το δικαιωμα των πολιτων τους να ψηφιζουν οτι θελουν και να εκφραζονται μεσα απ'αυτες τις πολιτικες.

  11. #6626
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.629
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Η καρδιά δηλαδή μετράει, ένα παθητικό όργανο, ή το μυαλό;

  12. #6627
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καρδιά δηλαδή μετράει, ένα παθητικό όργανο, ή το μυαλό;
    Εξαρταται ποιος κανει το μετρημα.

  13. #6628
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.629
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρταται ποιος κανει το μετρημα.
    Ωραία κωλοτούμπα. Για πες μου και το άλλο, ποια είναι η γνώμη σου για την απαγόρευση της αντισύλληψης που άρχισε να συζητιέται; Για το σώμα της γυναίκας πρόκειται, αποκλειστικά, ελπίζω να συμφωνούμε σε αυτό, έτσι;

  14. #6629
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία κωλοτούμπα. Για πες μου και το άλλο, ποια είναι η γνώμη σου για την απαγόρευση της αντισύλληψης που άρχισε να συζητιέται; Για το σώμα της γυναίκας πρόκειται, αποκλειστικά, ελπίζω να συμφωνούμε σε αυτό, έτσι;
    Την εχω πει ηδη τη γνωμη μου. Το εκλογικο σωμα αποτελειται σε πλειοψηφικο ποσοστο απο γυναικες. Σχεδον παντα ο πληθυσμος ειναι >50% γυναικες.

    Το ερωτημα που πρεπει να κανεις ειναι γιατι αυτες οι γυναικες υποστηριζουν πραγματα που περιοριζουν τις ελευθεριες τους και που θεωρητικα ειναι εναντια στα συμφεροντα τους - τουλαχιστον οπως τα αντιλαμβανεσαι εσυ τα συμφεροντα τους.

  15. #6630
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.629
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ξανά δεν απαντάς. Απλά βγήκες από την τρύπα που ήσουνα κρυμμένος για να κάνεις τα γνωστά κηρύγματα μέχρι να εξαφανιστείς πάλι. Αν δε συμμετέχεις σε μία απλή συζήτηση, τότε γιατί να συμμετάσχω εγώ;

Σελ. 442 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 422432437440441442443444447452462 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας