Σελ. 438 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 418428433436437438439440443448458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.556-6.570 από 8861
  1. #6556
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόση μαζεμένη σκατοψυχιά σε ένα thread.
    Σε λάθος νήμα μπήκες. Αν ψάχνεις σκατοψυχιά είναι όλη μαζεμένη στο νήμα του Brexit.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  2. #6557
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε λάθος νήμα μπήκες. Αν ψάχνεις σκατοψυχιά είναι όλη μαζεμένη στο νήμα του Brexit.
    Τάδε έφης μεταξύ των posts που κράζουν κοινωνικές ομάδες και υποστηρίζουν ότι θα έπρεπε να είχαν μείνει στο περιθώριο της κοινωνίας.

    Ποιος το είπε, ότι όποιος δεν φοβάται το πρόσωπο του τέρατος, πάει να πει οτι του μοιάζει; Για κάποιους σαν εσένα το είπε.

  3. #6558
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τάδε έφης μεταξύ των posts που κράζουν κοινωνικές ομάδες και υποστηρίζουν ότι θα έπρεπε να είχαν μείνει στο περιθώριο της κοινωνίας.

    Ποιος το είπε, ότι όποιος δεν φοβάται το πρόσωπο του τέρατος, πάει να πει οτι του μοιάζει; Για κάποιους σαν εσένα το είπε.
    Πότε έγραψα ότι κάποιος πρέπει να μείνει στο περιθώριο της κοινωνίας;

    Και αν το έγραψα, είναι λιγουλάκι καλύτερο από το να βγάζω στο περιθώριο ολόκληρους λαούς και να χαίρομαι με τα παθήματά τους. Ή να εύχομαι μαζικούς θανάτους, όπως κάνεις εσύ.

    Ταιριάζεις απόλυτα στον κατά Arthur C Clarke ορισμό του intellectual
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  4. #6559
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραπονιέσαι για ισοπεδώσεις χρησιμοποιώντας ισοπεδώσεις και φανταστικές υπερβολές (περί στρατοδικείου)... gg

    Εσύ τους δίνεις εφόδια.
    Καθόλου φανταστικές, προς τα εκεί θα καταλήξει.

  5. #6560
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε έγραψα ότι κάποιος πρέπει να μείνει στο περιθώριο της κοινωνίας;

    Και αν το έγραψα, είναι λιγουλάκι καλύτερο από το να βγάζω στο περιθώριο ολόκληρους λαούς και να χαίρομαι με τα παθήματά τους. Ή να εύχομαι μαζικούς θανάτους, όπως κάνεις εσύ.

    Ταιριάζεις απόλυτα στον κατά Arthur C Clarke ορισμό του intellectual
    Εσύ πάλι για εμένα ταιριάζεις απόλυτα στον ορισμό του Χατζιδάκι για τον φασίστα, επομένως η γνώμη σου για το πόσο intellectual είμαι με ενδιαφέρει μόνο στο ότι θεωρώ κομπλιμέντο το ότι δεν με πας.

  6. #6561
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου φανταστικές, προς τα εκεί θα καταλήξει.
    Το ξέρεις ότι η καταστροφολογία δεν είναι επιχείρημα, έτσι?

    Είσαι αντίθετος στο βίντεο που μιλάει για υπαρκτά προβλήματα και δίνει εύλογες ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ (όχι διαταγές, ούτε απαγορεύσεις) και γίνεσαι triggered με σενάρια του κεφαλιού σου.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  7. #6562
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ πάλι για εμένα ταιριάζεις απόλυτα στον ορισμό του Χατζιδάκι για τον φασίστα, επομένως η γνώμη σου για το πόσο intellectual είμαι με ενδιαφέρει μόνο στο ότι θεωρώ κομπλιμέντο το ότι δεν με πας.
    Δεν είναι η δική μου γνώμη. Δεν σου έχω πει την δική μου γνώμη

    Περιμένω όμως να μου υποδείξεις που έγραψα ότι κάποιες κοινωνικές ομάδες πρέπει να μπουν στο περιθώριο. Έστω ένα ποστ. Αφου είμαι φασίστας, δε μπορεί ρε αδερφάκι μου, κάπου, κάπως θα έχω εκδηλωθεί.

    Θα έχω γράψει πχ "ας πεθάνουν οι τάδε", "θα γελάσω αν οι δείνα πάθουν ΧΨΖ κακό" κτλ

    Α, ξέχασα - εσύ τα γράφεις αυτά. Συνέχεια και παντού.

    Ταιριάζεις και στην φράση του Χατζηδάκι τελικά (του Κλαρκ τον ορισμο στον αφηνω σαν homework)
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  8. #6563
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένω όμως να μου υποδείξεις που έγραψα ότι κάποιες κοινωνικές ομάδες πρέπει να μπουν στο περιθώριο. Έστω ένα ποστ.

    Αφου είμαι φασίστας, δε μπορεί ρε αδερφάκι μου, κάπου, κάπως θα έχω εκδηλωθεί.
    Δεν ξέρεις και να διαβάζεις.
    Που έγραψα εγώ ότι εσύ έγραψες κάτι τέτοιο; Αυτό που έγραψα είναι ότι εν μέσω posts άλλων που τα γράφουν αυτά (όχι δικών σου posts), εσύ ή τα διαβάζεις και δε σε ενοχλούν, ή τα διαβάζεις και χαχανίζεις με την εξυπνάδα της οποίας βρίθουν, πάντως πρόβλημα δεν έχεις σε καμία περίπτωση.

    Για αυτό και σου έγραψα τον ορισμό του Χατζιδάκι: όποιος δεν φοβάται το πρόσωπο του τέρατος, πάει να πει οτι του μοιάζει.
    Εσύ ο ίδιος μπορεί να μην γράφεις τρανσφοβικά σχόλια, αλλά εφόσον δε σε ενοχλούν σε αντιπροσωπεύουν και εσένα.

    ΥΓ. Δε ζητάω να αντιδράς σε κάθε τρανσφοβικό εδώ μέσα, αλλά τουλάχιστον να μην πετάγεσαι να μου την πεις όταν αντιδρώ εγώ.

  9. #6564
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρεις ότι η καταστροφολογία δεν είναι επιχείρημα, έτσι?

    Είσαι αντίθετος στο βίντεο που μιλάει για υπαρκτά προβλήματα και δίνει εύλογες ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ (όχι διαταγές, ούτε απαγορεύσεις) και γίνεσαι triggered με σενάρια του κεφαλιού σου.
    Είμαι αντίθετος στο να δίνονται συμβουλές σε ένα ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ περιβάλλον που αποστολή του είναι να κρατάει ενωμένο τα μέλη της ομάδας και όχι να δημιουργούνται προστριβές.

    Όπως επίσης να δίνονται συμβουλές σε βιντεάκια με γραφικά τύπου rainbow cat και γλώσσα επικοινωνίας σαν να απευθύνεσαι σε άτομα μειωμένης αντίληψης και νοημοσύνης.

  10. #6565
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Επειδή κάποιοι έχετε τεράστιο πρόβλημα με τα δικαιώματα των τρανς, και επειδή νομίζετε ότι η Αριστερά δεν πρέπει να ασχολείται με αυτά, παρά μόνο με τους μισθούς και τις συντάξεις, ορίστε η πληρωμένη απάντηση από την Zarah Sultana, Αγγλίδα βουλευτή με οικογενειακή καταγωγή από το Πακιστάν.
    https://twitter.com/zarahsultana/sta...uS280Gqow&s=09

    Για να μη μου λέτε και ότι μισώ όλους τους Άγγλους.

  11. #6566
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρεις και να διαβάζεις.
    Που έγραψα εγώ ότι εσύ έγραψες κάτι τέτοιο; Αυτό που έγραψα είναι ότι εν μέσω posts άλλων που τα γράφουν αυτά (όχι δικών σου posts), εσύ ή τα διαβάζεις και δε σε ενοχλούν, ή τα διαβάζεις και χαχανίζεις με την εξυπνάδα της οποίας βρίθουν, πάντως πρόβλημα δεν έχεις σε καμία περίπτωση.

    Για αυτό και σου έγραψα τον ορισμό του Χατζιδάκι: όποιος δεν φοβάται το πρόσωπο του τέρατος, πάει να πει οτι του μοιάζει.
    Εσύ ο ίδιος μπορεί να μην γράφεις τρανσφοβικά σχόλια, αλλά εφόσον δε σε ενοχλούν σε αντιπροσωπεύουν και εσένα.

    ΥΓ. Δε ζητάω να αντιδράς σε κάθε τρανσφοβικό εδώ μέσα, αλλά τουλάχιστον να μην πετάγεσαι να μου την πεις όταν αντιδρώ εγώ.
    Mea culpa ως προς το πρώτο κομμάτι.

    Αν θέλω να πετάγομαι, θα πετάγομαι. Αν θέλω να ειρωνευτώ, θα το κάνω. Και αν θέλω να απευθυνθώ απευθείας σε κάποιον, θα το κάνω, στη σπηλιά που είμαι το γεμίζω το παντελόνι που φοράω. Και αν φόραγα φούστα, θα την γέμιζα και αυτή, αναλόγως και αντιστοίχως.

    Υποδείξεις δέχομαι, ευχαρίστως, δεν είμαι άσφαλτος που λέει μια ψυχή, αλλά από ανθρώπους που έχουν διάθεση για κουβέντα, ακόμη και αν δεν συμφωνούμε απόλυτα ή μερικώς.

    Εσύ δεν είσαι ένας από αυτούς. Σε πολλά από τα ανάλγητα που γράφεις δείχνεις (άντε, για να μην ψάχνεις) ότι είσαι educated beyond your abilities - έτσι χαρακτήρισε ο Clarke τους intellectuals.

    Και αν έχω διάθεση, θα σου γράψω και τί άποψη έχω για εσένα.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  12. #6567
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι αντίθετος στο να δίνονται συμβουλές σε ένα ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟπεριβάλλον που αποστολή του είναι να κρατάει ενωμένο τα μέλη της ομάδας και όχι να δημιουργούνται προστριβές.
    Οι συμβουλές που δίνει το βίντεο έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα στο πνεύμα της αλληλεγγύης, για την αποτροπή προστριβών λόγω άγνοιας.

    Μόνο αντιδραστικοί, προκατειλημμένοι και αντικοινωνικοί (aka ψυχοπαθείς) τύποι θα δουν το βίντεο ως απειλή ενότητας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως επίσης να δίνονται συμβουλές με βιντεάκια με γραφικά τύπου rainbow cat και γλώσσα επικοινωνίας σαν να απευθύνεσαι σε άτομα μειωμένης αντίληψης.
    Κατακρίνεις το βίντεο επειδή έχει φιλικό χαρακτήρα? Θα προτιμούσες να φορούσαν στολές, το background να ήταν μονόχρωμο και να χρησιμοποιούσαν ξύλινο λόγο ή corporate speak? Όχι, φαντάζομαι.

    Η γλώσσα επικοινωνίας που χρησιμοποίησαν δεν ήταν ούτε συγκαταβατική (με την κακή έννοια), ούτε παιδιάστικη, ούτε προστακτική. Στα πλαίσια του inclusivity, μπορεί να απευθύνονται και σε άτομα που πιθανόν να μην έχουν τελειώσει το Λύκειο. Άλλωστε τέτοιες προκαταλήψεις είναι αποτέλεσμα έλλειψης παιδείας.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  13. #6568
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κάνω λάθος η στρατιωτική θητεία στις ΗΠΑ δεν είναι υποχρεωτική. Τώρα που οι γκει δεν κρύβονται στα λαγούμια τους αλλά το δηλώνουν δημόσια, έχουν και αυτοί απαιτήσεις σαν εργαζόμενοι.
    Είναι πολλές οι θέσεις εργασίας που πρέπει να καλυφθούν
    ισως δεν θυμασαι τι εγινε το 2018 με μια ιδια προσπαθεια της βρετανιας να γινει πιο inclusive με τους μουσουλμανους που εβγαλαν βιντεο εν μεσω συρραξης να δειχνει τον ομαδαρχη να δινει εντολη αποκοπης για να κατσει ο μουσουλμανος να κανει την προσευχη του

  14. #6569
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erebos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ένας μαύρος δεν θέλει να τον λένε "αρ***" και εσύ τον λες σκοπίμως και επανειλημμένως, τί είσαι?

    - - - Updated - - -



    Μα το video ήταν εργασιακό του US Navy, γι'αυτό αναφέρουν μέσα πώς μπορεί κάποιος να απευθύνεται σε ομάδα.
    Σου λέω δε το πρόσεξα, το είδα στα γρήγορα ενώ δούλευα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #6570
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως δεν θυμασαι τι εγινε το 2018 με μια ιδια προσπαθεια της βρετανιας να γινει πιο inclusive με τους μουσουλμανους που εβγαλαν βιντεο εν μεσω συρραξης να δειχνει τον ομαδαρχη να δινει εντολη αποκοπης για να κατσει ο μουσουλμανος να κανει την προσευχη του
    Λάθος θυμάσαι.
    Δεν ήταν εν μέσω σύρραξης, αλλά σε στιγμή ανάπαυσης από πορεία. Και δεν δίνει καμία εντολή, απλά δεν διακόπτουν αυτόν που προσεύχεται.

    https://www.thedrum.com/creative-wor...belonging-2018 (το 2ο βίντεο)
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

Σελ. 438 από 591 ΠρώτηΠρώτη ... 418428433436437438439440443448458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας