Σελ. 445 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 425435440443444445446447450455465 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.661-6.675 από 8806
  1. #6661
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω (με την έννοια του χωνεύω) πως σε μια Δυτική χώρα, υπάρχουν άνθρωποι με τέτοιες ανελευθερες απόψεις. Και δεν μίλαω μόνο για την έκτρωση αλλά και για αλλα.

    Πάντως το αστείο είναι ότι για τους Αμερικανούς η χώρα είναι συνδεδεμένη με το freedom και μόνο free δεν είναι οι γυναίκες.
    Σοβαρά?
    Μιλάμε για πουριτανικη χώρα που χώνει το κεφάλι της στην άμμο σε πάρα πολλά θέματα (ρατσισμό, δικαιώματα κλπ) και ταυτόχρονα κάνει self stroke με land of the free και οχι μόνο αλλά δε λέει για ποιους.

    Έχει βαθύτατα προβλήματα αρκεί να δεις πιο κοντά και οχι μόνο ότι ταΐζει το Hollywood.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #6662
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρά?
    Διάβασε λίγο καλύτερα. Σε παρένθεση έγραψα ότι δεν μπορώ να το χωνέψω. Όσο και να μου το εξηγήσει ο πλανήτης μαζί με τον εαυτό μου (γιατί τους ξέρω καλά) , ε δεν μου κάθεται. Μου είναι αδιανόητο.

    Η ταχύτητα σκοτώνει

  3. #6663
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασε λίγο καλύτερα. Σε παρένθεση έγραψα ότι δεν μπορώ να το χωνέψω. Όσο και να μου το εξηγήσει ο πλανήτης μαζί με τον εαυτό μου (γιατί τους ξέρω καλά) , ε δεν μου κάθεται. Μου είναι αδιανόητο.

    Η ταχύτητα σκοτώνει
    Κάποτε (πολυυυυυυυυ παλια) τους είχα σε καλύτερη υπολυψη.
    Μετά γίνανε διαφορά και γνώρισα πολλούς και τι να λέμε τώρα.

    Προσοχή δε λέω ότι όλοι είναι το ίδιο γιατί θα μιλάγαμε για ρατσισμό,αλλά σίγουρα ως κοινωνία έχουν όλα αυτά που ανέφερα ως γνωρίσματα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #6664
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως δεν μπορώ να καταλάβω (με την έννοια του χωνεύω) πως σε μια Δυτική χώρα, υπάρχουν άνθρωποι με τέτοιες ανελευθερες απόψεις. Και δεν μίλαω μόνο για την έκτρωση αλλά και για αλλα.

    Πάντως το αστείο είναι ότι για τους Αμερικανούς η χώρα είναι συνδεδεμένη με το freedom και μόνο free δεν είναι οι γυναίκες.
    Δες το ντοκυμαντέρ The Brainwashing of My Dad. Η σημερινή εικόνα της προπαγάνδας των ρεπουμπλικάνων ξεκίνησε με τον Nixon και το "master plan" του Roger Ailes (μελλοντικό CEO του Fox News).
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  5. #6665
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παιδιά ευχαριστώ αλλά τουλάχιστον εμενα μου είναι αδιανόητο. Ξαναγράφω ότι γνωρίζω τις αιτίες, γνωρίζω τον κόσμο, έχω δουλέψει με αυτούς και εχω πάει παντού εκεί, ακόμα και Έλληνες που επέστρεψαν γνωρίζω, αλλά και πάλι δεν μπορώ να το χωνέψω. Μου φαίνεται εξωπραγματικό. Το θεωρώ στην ίδια κατηγορία με flat earth. Συγκρίνω αποκλειστικά με δυτικές αναπτυγμένες κοινωνίες.

    Εγώ πιστεύω δεν είμαι ο μόνος. Αυτό το αδιανόητο εκφράζουν πολλοί με την ειρωνία και σαρκασμό και συχνή αναφορά σε οργανώσεις τύπου Ταλιμπάν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chat1978 : 26-06-22 στις 10:22.

  6. #6666
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παραλληλισμοι με Ιραν, με ταλιμπαν, με θεοκρατιες, με ακροδεξια κρατη και ολα αυτα επειδη το ομοσπονδιακο δικαστηριο εκρινε οτι με βαση το συνταγμα αυτο το θεμα πρεπει να ρυθμιζεται απ'την καθε πολιτεια. Οι δε τιτλοι στα media μας εχουν φλομωσει στα fake news αντι να επικεντρωθουν στο ζητουμενο οτι δλδ απλα θα ρυθμιστει το θεμα πολιτειακα αντι ομοσπονδιακα.

    Η Αμερικη δεν ειναι Ιραν ή Ταλιμπαν ακριβως επειδη οι δικτατορες δε θα πουν ποτε οτι το ταδε ζητημα ας το αποφασισει ο κοσμος σε περιφερειακο επιπεδο αντι εμεις. Ειναι δειγμα πολιτισμου το να ελεγχει το ανωτατο πολιτειακο δικαστηριο τον εαυτο του και τη κυβερνηση και να κρινει ποτε εχει υπερβει την εξουσια του και να λεει οπα, εδω παραβιαζουμε το συνταγμα και εχουμε υπερβει την εξουσια που μας εχει δωσει το συνταγμα. Περι αυτου προκειται. Το δικαστηριο δεν ασχοληθηκε με το θεμα των αμβλωσεων αλλα με το αν εχει τη δικαιοδοσια σε ομοσπονδιακο επιπεδο να ρυθμιζει ενα τετοιο θεμα. Δεν την εχει ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ. Αποφασισε οτι το θεμα πρεπει να ρυθμιζεται απ'τις πολιτειες οπως λεει το Συνταγμα. Και δωωωωωστου fake news σε ολα τα media για τους κακους δικαστες που απαγορεψαν τις αμβλωσεις (!!!!!!) ενω οι ιδιοι εθεσαν εαυτους ως αναρμοδιους για το θεμα. Γελαει ο κοσμος.

    Ολοι αυτοι φανταζομαι που ειναι "υπερ των αμβλωσεων" ειναι και υπερ της καταστρατηγησης των συνταγματων / κατα του κρατους δικαιου / κατα των κοινωνικων συμβολαιων / υπερ των δικτατοριων ? Δε θελουν να βγαζει η δικαιοσυνη δικαιες αποφασεις με βαση τα ισχυοντα συνταγματα/νομους? Αν οχι ας το πουν οτι οι δικες τους ιδεοληψιες ειναι σημαντικοτερες απ'το Δικαιο ή τα λαϊκα συμβολαια κυβερνοντων-κυβερνημενων που ειναι στο πυρηνα των Δημοκρατιων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 26-06-22 στις 11:19.

  7. #6667
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.569
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Αυτό που όταν οι Αμερικάνοι κάνουν κάτι σωστό (πχ βοήθεια στην Ουκρανία) τους βρίζεις και όταν κάνουν μ...ίες (πχ τώρα με τις αμβλώσεις) τους λες μπράβο να το κοιτάξεις λίγο.

  8. #6668
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραλληλισμοι με Ιραν, με ταλιμπαν, με θεοκρατιες, με ακροδεξια κρατη και ολα αυτα επειδη το ομοσπονδιακο δικαστηριο εκρινε οτι με βαση το συνταγμα αυτο το θεμα πρεπει να ρυθμιζεται απ'την καθε πολιτεια. Οι δε τιτλοι στα media μας εχουν φλομωσει στα fake news αντι να επικεντρωθουν στο ζητουμενο οτι δλδ απλα θα ρυθμιστει το θεμα πολιτειακα αντι ομοσπονδιακα.

    Η Αμερικη δεν ειναι Ιραν ή Ταλιμπαν ακριβως επειδη οι δικτατορες δε θα πουν ποτε οτι το ταδε ζητημα ας το αποφασισει ο κοσμος σε περιφερειακο επιπεδο αντι εμεις. Ειναι δειγμα πολιτισμου το να ελεγχει το ανωτατο πολιτειακο δικαστηριο τον εαυτο του και τη κυβερνηση και να κρινει ποτε εχει υπερβει την εξουσια του και να λεει οπα, εδω παραβιαζουμε το συνταγμα και εχουμε υπερβει την εξουσια που μας εχει δωσει το συνταγμα. Περι αυτου προκειται. Το δικαστηριο δεν ασχοληθηκε με το θεμα των αμβλωσεων αλλα με το αν εχει τη δικαιοδοσια σε ομοσπονδιακο επιπεδο να ρυθμιζει ενα τετοιο θεμα. Δεν την εχει ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ. Αποφασισε οτι το θεμα πρεπει να ρυθμιζεται απ'τις πολιτειες οπως λεει το Συνταγμα. Και δωωωωωστου fake news σε ολα τα media για τους κακους δικαστες που απαγορεψαν τις αμβλωσεις (!!!!!!) ενω οι ιδιοι εθεσαν εαυτους ως αναρμοδιους για το θεμα. Γελαει ο κοσμος.

    Ολοι αυτοι φανταζομαι που ειναι "υπερ των αμβλωσεων" ειναι και υπερ της καταστρατηγησης των συνταγματων / κατα του κρατους δικαιου / κατα των κοινωνικων συμβολαιων / υπερ των δικτατοριων ? Δε θελουν να βγαζει η δικαιοσυνη δικαιες αποφασεις με βαση τα ισχυοντα συνταγματα/νομους? Αν οχι ας το πουν οτι οι δικες τους ιδεοληψιες ειναι σημαντικοτερες απ'το Δικαιο ή τα λαϊκα συμβολαια κυβερνοντων-κυβερνημενων που ειναι στο πυρηνα των Δημοκρατιων.
    Επειδή το ξαναέγραψες...το Σύνταγμα των ΗΠΑ προβλέπει έλεγχο των πτήσεων (και ότι αυτό σημαίνει) από την Ομοσπονδιακή Κυβέρνηση?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #6669
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    MNP-10 να μην σου πω που το γράφω το Σύνταγμα της Αμερικής. Καταλαβαίνω την σημασία του αλλά σορρυ κιόλας καραμέλα αναχρονισμου. Καιρός για ανανέωση λέω εγώ αλλιώς προς Ταλιμπάν και άλλα συναφή. Άσε που είναι τίγκα στην ασάφεια (λογικό έχει γραφτεί μερικούς αιώνες πριν).

    Εγώ ένα λαό τον κρίνω στον σύνολο του. Φυσικά υπάρχουν αιτίες, θρησκείες και συντάγματα. Γενικά προσπαθώ να είμαι πολύ ανοικτός και σε σχέση με άλλους που συναντώ στις διακοπές μου είμαι και με το παραπάνω συχνά ο δικηγόρος του διαβόλου. Μερικά πράγματα όμως εν έτη 2020+ δεν μπορώ να τα δεχτώ. Ισότητα φύλλων και φυλών, επίπεδη γη, ελευθερία έκφρασης, ύπαρξη και σκεψη εκτός θρησκείας. Και μπορώ να καταλάβω τον λαό κάτω από μια δικτατορία. Με ελεύθερο, μορφωμένο λαό όμως ΟΧΙ και θα είμαι αμείλικτος στην κρίση μου στο σύνολο του τι πρεσβεύει ένας λαός. Όπως και στην Ελλάδα δεν κάνω διαχωρισμό μεταξύ πολιτικών, παπάδων κτλ. Όλοι μαζί ψηφίζουμε και είμαστε αυτό που λέγεται Ελλάδα. Ατομικά και με τους φίλους οκει γνωριζόμαστε αλλιως.. Για τον ξένο και κάθε άλλο Έλληνα όμως, μέχρι να με γνωρίσουν ατομικά είναι Έλληνας με όλα τα στραβά και τα καλά μου. Έτσι λοιπόν θα γελάω τουλάχιστον με τους Αμερικανούς και οι δικαιολογίες περισσεύουν. Ας μπούνε στο ίντερνετ να δούνε πως γελάει ο πλανήτης μαζί τους.

  10. #6670
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.243
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραλληλισμοι με Ιραν, με ταλιμπαν, με θεοκρατιες, με ακροδεξια κρατη και ολα αυτα επειδη το ομοσπονδιακο δικαστηριο εκρινε οτι με βαση το συνταγμα αυτο το θεμα πρεπει να ρυθμιζεται απ'την καθε πολιτεια. Οι δε τιτλοι στα media μας εχουν φλομωσει στα fake news αντι να επικεντρωθουν στο ζητουμενο οτι δλδ απλα θα ρυθμιστει το θεμα πολιτειακα αντι ομοσπονδιακα.

    Η Αμερικη δεν ειναι Ιραν ή Ταλιμπαν ακριβως επειδη οι δικτατορες δε θα πουν ποτε οτι το ταδε ζητημα ας το αποφασισει ο κοσμος σε περιφερειακο επιπεδο αντι εμεις. Ειναι δειγμα πολιτισμου το να ελεγχει το ανωτατο πολιτειακο δικαστηριο τον εαυτο του και τη κυβερνηση και να κρινει ποτε εχει υπερβει την εξουσια του και να λεει οπα, εδω παραβιαζουμε το συνταγμα και εχουμε υπερβει την εξουσια που μας εχει δωσει το συνταγμα. Περι αυτου προκειται. Το δικαστηριο δεν ασχοληθηκε με το θεμα των αμβλωσεων αλλα με το αν εχει τη δικαιοδοσια σε ομοσπονδιακο επιπεδο να ρυθμιζει ενα τετοιο θεμα. Δεν την εχει ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ. Αποφασισε οτι το θεμα πρεπει να ρυθμιζεται απ'τις πολιτειες οπως λεει το Συνταγμα. Και δωωωωωστου fake news σε ολα τα media για τους κακους δικαστες που απαγορεψαν τις αμβλωσεις (!!!!!!) ενω οι ιδιοι εθεσαν εαυτους ως αναρμοδιους για το θεμα. Γελαει ο κοσμος.

    Ολοι αυτοι φανταζομαι που ειναι "υπερ των αμβλωσεων" ειναι και υπερ της καταστρατηγησης των συνταγματων / κατα του κρατους δικαιου / κατα των κοινωνικων συμβολαιων / υπερ των δικτατοριων ? Δε θελουν να βγαζει η δικαιοσυνη δικαιες αποφασεις με βαση τα ισχυοντα συνταγματα/νομους? Αν οχι ας το πουν οτι οι δικες τους ιδεοληψιες ειναι σημαντικοτερες απ'το Δικαιο ή τα λαϊκα συμβολαια κυβερνοντων-κυβερνημενων που ειναι στο πυρηνα των Δημοκρατιων.
    Πολύ συνοπτικά,
    Καμία αρχή, δεν έχει το δικαίωμα να πει στη γυναίκα τι να πει το σώμα της. Ούτε ο PoTUS, ούτε ο governor Ούτε καποιος mayor Ούτε κανένας.

    Από τη στιγμή που με κάποιο τρόπο η σκεπτικό υπάρχει περίπτωση έστω και έμμεσα με οποιο σκεπτικό να μην επιτρέψεις την άμβλωση, υπάρχει πρόβλημα.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #6671
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Πάμε γερά παιδιά. Κερδάμε!
    Όταν ακόμα και το Ισλάμ είναι πιο μπροστά από σένα σε τέτοια θέματα (π.χ. επιτρέπεται άμβλωση ως τις 120 μέρες), τότε υπάρχει πρόβλημα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραλληλισμοι με Ιραν, με ταλιμπαν, με θεοκρατιες, με ακροδεξια κρατη και ολα αυτα επειδη το ομοσπονδιακο δικαστηριο εκρινε οτι με βαση το συνταγμα αυτο το θεμα πρεπει να ρυθμιζεται απ'την καθε πολιτεια. Οι δε τιτλοι στα media μας εχουν φλομωσει στα fake news αντι να επικεντρωθουν στο ζητουμενο οτι δλδ απλα θα ρυθμιστει το θεμα πολιτειακα αντι ομοσπονδιακα.

    Η Αμερικη δεν ειναι Ιραν ή Ταλιμπαν ακριβως επειδη οι δικτατορες δε θα πουν ποτε οτι το ταδε ζητημα ας το αποφασισει ο κοσμος σε περιφερειακο επιπεδο αντι εμεις. Ειναι δειγμα πολιτισμου το να ελεγχει το ανωτατο πολιτειακο δικαστηριο τον εαυτο του και τη κυβερνηση και να κρινει ποτε εχει υπερβει την εξουσια του και να λεει οπα, εδω παραβιαζουμε το συνταγμα και εχουμε υπερβει την εξουσια που μας εχει δωσει το συνταγμα. Περι αυτου προκειται. Το δικαστηριο δεν ασχοληθηκε με το θεμα των αμβλωσεων αλλα με το αν εχει τη δικαιοδοσια σε ομοσπονδιακο επιπεδο να ρυθμιζει ενα τετοιο θεμα. Δεν την εχει ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ. Αποφασισε οτι το θεμα πρεπει να ρυθμιζεται απ'τις πολιτειες οπως λεει το Συνταγμα. Και δωωωωωστου fake news σε ολα τα media για τους κακους δικαστες που απαγορεψαν τις αμβλωσεις (!!!!!!) ενω οι ιδιοι εθεσαν εαυτους ως αναρμοδιους για το θεμα. Γελαει ο κοσμος.

    Ολοι αυτοι φανταζομαι που ειναι "υπερ των αμβλωσεων" ειναι και υπερ της καταστρατηγησης των συνταγματων / κατα του κρατους δικαιου / κατα των κοινωνικων συμβολαιων / υπερ των δικτατοριων ? Δε θελουν να βγαζει η δικαιοσυνη δικαιες αποφασεις με βαση τα ισχυοντα συνταγματα/νομους? Αν οχι ας το πουν οτι οι δικες τους ιδεοληψιες ειναι σημαντικοτερες απ'το Δικαιο ή τα λαϊκα συμβολαια κυβερνοντων-κυβερνημενων που ειναι στο πυρηνα των Δημοκρατιων.
    Nuff said
    Υπογραφή

  12. #6672
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.039
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε γερά παιδιά. Κερδάμε!
    Όταν ακόμα και το Ισλάμ είναι πιο μπροστά από σένα σε τέτοια θέματα (π.χ. επιτρέπεται άμβλωση ως τις 120 μέρες), τότε υπάρχει πρόβλημα.
    Αυτό λες, εδώ βγήκε ο Πάπας και είπε πως κοιτάτε τις αμβλώσεις και δεν ασχολείστε με τα όπλα κλπ... Ποιός τώρα? Ο Πάπας...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #6673
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λες, εδώ βγήκε ο Πάπας και είπε πως κοιτάτε τις αμβλώσεις και δεν ασχολείστε με τα όπλα κλπ... Ποιός τώρα? Ο Πάπας...
    Έχεις λινκ;

  14. #6674
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε γερά παιδιά. Κερδάμε!
    Όταν ακόμα και το Ισλάμ είναι πιο μπροστά από σένα σε τέτοια θέματα (π.χ. επιτρέπεται άμβλωση ως τις 120 μέρες), τότε υπάρχει πρόβλημα.

    Δεν είναι έτσι γενικά και αόριστα, είναι ανάλογα το τι πιστεύουν και ανάλογα την χώρα

    https://en.wikipedia.org/wiki/Islam_and_abortion (το συγκεκριμένο λέει ενημερώθηκε και πρόσφατα....)

    εδω ενα σχετικά παλιότερο

    https://www.tandfonline.com/doi/pdf/...2806%2929279-6

    Να προσθέσω ακόμα, στο Ισλαμ, επιτρέπεται εφόσον η μάνα είναι σε κίνδυνο, αυτό επιτρέπεται ακόμα και στην Alabama
    Μεγάλη διαφορά απο το Mybodymychoice
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 26-06-22 στις 16:30.

  15. #6675
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι έτσι γενικά και αόριστα, είναι ανάλογα το τι πιστεύουν και ανάλογα την χώρα

    https://en.wikipedia.org/wiki/Islam_and_abortion (το συγκεκριμένο λέει ενημερώθηκε και πρόσφατα....)

    εδω ενα σχετικά παλιότερο

    https://www.tandfonline.com/doi/pdf/...2806%2929279-6

    Να προσθέσω ακόμα, στο Ισλαμ, επιτρέπεται εφόσον η μάνα είναι σε κίνδυνο, αυτό επιτρέπεται ακόμα και στην Alabama
    Μεγάλη διαφορά απο το Mybodymychoice
    Γενικά θα το δεις. Αλλιώς θα πρέπει να βάλεις στη ζυγαριά ιεχωβάδες, βαπτιστές και λοιπά hardcore denominations.
    Υπογραφή

Σελ. 445 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 425435440443444445446447450455465 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας