Σελ. 506 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 486496501504505506507508511516526 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.576-7.590 από 8806
  1. #7576
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενω να παίρνεις νέους με μεγαλύτερους μισθούς από τους παλιους (γιατί αλλιώς δεν έρχονται) εκεί δε θες λεφτά?
    Φυσικα και θες. Και έχω ζήσει κατάσταση όπου στο τέλος η εταιρία καταλήγει να προσπαθεί να διορθώσει αυτό το πράγμα γιατί καταλήγει να αιμορραγει.

    Case in point πάντα υπάρχουν τα λεφτά αν θες.
    Άλλο budget οι υπάρχοντες υπάλληλοι και άλλο οι νέες προσλήψεις.

    Lewton , ωραία τα λες, αλλά μάλλον δεν ξέρεις τι θα πει hardcore equity. Το γράφημα μισθός vs. χρόνια στη δουλειά το θέλουν μιλά ευθεία γραμμή, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι τεράστιο λάθος.

  2. #7577
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο budget οι υπάρχοντες υπάλληλοι και άλλο οι νέες προσλήψεις.

    Lewton , ωραία τα λες, αλλά μάλλον δεν ξέρεις τι θα πει hardcore equity. Το γράφημα μισθός vs. χρόνια στη δουλειά το θέλουν μιλά ευθεία γραμμή, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι τεράστιο λάθος.
    Σαφώς είναι λάθος αλλά αυτό είναι στραβό της εταιρείας σου και όχι γενικό πολιτικό θέμα.

    - - - Updated - - -

    Σχετικά με τις πρόσφατες δημοσκοπήσεις που δείχνουν ότι ο Trump νικάει τον Desantis για το χρίσμα των Ρεπουμπλικάνων αλλά χάνει από τους Δημοκρατικούς, ενώ ο Desantis αν είναι ο υποψήφιος μπορεί να νικήσει τους Δημοκρατικούς, πραγματικά αναρωτιέμαι το εξής: αν οι Δημοκρατικοοί ελέγχουν τη δικαιοσύνη όπως ακούγεται, τους συμφέρει να έχει νομικά προβλήματα ο Trump; Αυτό που τους συμφέρει είναι να τον αφήσουν να τρέξει στις εκλογές για να τον νικήσουν εύκολα. Μήπως λοιπόν δεν ελέγχουν τη δικαιοσύνη;

  3. #7578
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφώς είναι λάθος αλλά αυτό είναι στραβό της εταιρείας σου και όχι γενικό πολιτικό θέμα.
    Ξαναλέω, μάλλον γνωρίζεις τη θεωρητική και όχι την πρακτική μεριά του equity.

  4. #7579
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο budget οι υπάρχοντες υπάλληλοι και άλλο οι νέες προσλήψεις.

    Lewton , ωραία τα λες, αλλά μάλλον δεν ξέρεις τι θα πει hardcore equity. Το γράφημα μισθός vs. χρόνια στη δουλειά το θέλουν μιλά ευθεία γραμμή, το οποίο κατά τη γνώμη μου είναι τεράστιο λάθος.
    Με πρόλαβε ο lewton. Αυτό είναι κάτι εντελώς λάθος στην εταιρία σου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναλέω, μάλλον γνωρίζεις τη θεωρητική και όχι την πρακτική μεριά του equity.
    Enlighten us then


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #7580
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πρόλαβε ο lewton. Αυτό είναι κάτι εντελώς λάθος στην εταιρία σου.

    - - - Updated - - -



    Enlighten us then
    Αν δεν πιστεύετε ότι αυτή είναι η νέα πρακτική των μεγάλων εργοδοτών, δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Δεν είναι μόνο στη δουλειά μου.

  6. #7581
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα μια φωτογραφία δεν αναλύει την ανθρώπινη ιστορία και βλακεία, και μπορείς να μείνεις σε αυτό και να πεις ότι σαν φωτογραφία μάπα όπως και κάθε άλλη περίληψη. Όμως στην ουσία της, δεν βλέπω πουθενά οτιδήποτε ρεαλιστικό να την βγάζει λάθος. Μόνο κάτι παραδείγμα σαν αυτά που διάβασα βλέπω και για τα οποία απάντησα λεπτομερώς.
    Αμα τα τελαρα ειναι ουρανοκατεβατα κανεις δεν εχει θεμα.
    Αμα τα τελαρα πρεπει να τα πληρωσει ο ψηλος, επειδη απλα αυτος γεννηθηκε ψηλος, τοτε το θεμα απεχει πολυ απ'τη "δικαιοσυνη".

    Εκει καταληγει βασικα το θεμα οταν εχουμε μη-ουρανοκατεβατα τελαρα. Ειτε μιλαμε για φορους και επιδοματα (που θα τα πληρωσουν οι μεν στους δε), ειτε για συγκεκριμενες ακαδημαικες θεσεις οπου θα μπει πχ με ποσοστωση καποιος μαυρος εις βαρος καποιου ασιατη που την αξιζε πολυ περισσοτερο τη θεση.

    Οι ασιατες επειδη εχουν τις καλυτερες ακαδημαικες επιδοσεις βρισκονται πολυ συχνα στο receiving end της αδικης "δικαιοσυνης" τετοιου τυπου, οπου τα "τελαρα" στον πραγματικο κοσμο ειναι να βαλουμε τοσους απ'αυτους, τοσους απ'αυτους, τοσους απ'αυτους (και ας μη το αξιζαν καποιοι και τρωνε τις θεσεις αλλων που σκιστηκαν) - αντι να κοιταξουμε ποιοι αξιζουν οντως να μπουν με βαση τις επιδοσεις τους (αξιοκρατια).

  7. #7582
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν πιστεύετε ότι αυτή είναι η νέα πρακτική των μεγάλων εργοδοτών, δεν έχω να πω κάτι παραπάνω. Δεν είναι μόνο στη δουλειά μου.
    Δεν ξέρω αν νομίζεις ότι είμαι εισοδηματίας και κάθομαι αλλά και εγώ σε εταιρείες έχω δουλέψει χρόνια τώρα (και ο Αρούτης νομίζω) και κάτι τέτοιο δεν το έχω ξανακούσει.
    Δεν είναι ότι δεν σε πιστεύω ότι σου συμβαίνει, απλά αμφιβάλλω ότι είναι κανόνας.

  8. #7583
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν νομίζεις ότι είμαι εισοδηματίας και κάθομαι αλλά και εγώ σε εταιρείες έχω δουλέψει χρόνια τώρα (και ο Αρούτης νομίζω) και κάτι τέτοιο δεν το έχω ξανακούσει.
    Δεν είναι ότι δεν σε πιστεύω ότι σου συμβαίνει, απλά αμφιβάλλω ότι είναι κανόνας.
    Στις ΗΠΑ;

    - - - Updated - - -

    Και στη μετα-woke εποχή;

  9. #7584
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω έχουν χάσει επεισόδια του τι γίνεται στις ΗΠΑ πολλοί


  10. #7585
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.597
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    To sleep mode είναι μια από τις 2 επιλογές που δίνει το Xbox, η άλλη είναι το full shutdown.
    Αυτό ίσχυε και ισχύει.
    οχι ειχε τρεις μαζι με το Hybernation τωρα μονο δυο και apriorι το sleep βεβαια δεν νομιζω οτι το θεμα σου ηταν ποτε αυτο αλλα το οτι το gizmodo για αλλη μια φορα δειχνει το δρομο για το αηδιαστικο clickbait
    βεβαια να μου πεις τι περιμενεις οταν υοθετουν ολες τις ηλιθιες αποφασεις ειδικα με τις κουζινες γκαζιου...

  11. #7586
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι ειχε τρεις μαζι με το Hybernation τωρα μονο δυο και apriorι το sleep βεβαια δεν νομιζω οτι το θεμα σου ηταν ποτε αυτο αλλα το οτι το gizmodo για αλλη μια φορα δειχνει το δρομο για το αηδιαστικο clickbait
    βεβαια να μου πεις τι περιμενεις οταν υοθετουν ολες τις ηλιθιες αποφασεις ειδικα με τις κουζινες γκαζιου...
    Δεν έχει φύγει κάποιο mode από το Xbox τους τελευταίους 12 μήνες.
    Δεν ξέρω αν έφυγε παλαιότερα. Εσύ πότε είδες ότι είχε και hibernation;
    Ο χαμός που γίνεται τώρα δε γινεται επειδή έφυγε κάποιο mode, γίνεται επειδή άλλαξε το default.

  12. #7587
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.597
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει φύγει κάποιο mode από το Xbox τους τελευταίους 12 μήνες.
    Δεν ξέρω αν έφυγε παλαιότερα. Εσύ πότε είδες ότι είχε και hibernation;
    Ο χαμός που γίνεται τώρα δε γινεται επειδή έφυγε κάποιο mode, γίνεται επειδή άλλαξε το default.
    και γιατι δεν θα μπορεις να αλλαξεις τις ωρες με το που κανεις σετ χωρις reset

  13. #7588
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Priceless: To CNN λεει τους 5 μαυρους αστυνομους ...ρατσιστες...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  CNNraceTyre.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  37,6 KB 
ID: 245297

    Δλδ 5 μαυροι ..."ρατσιστες", σκοτωσαν εναν μαυρο... αρα? Ας εξεγερθουν ολοι οι υπολοιποι για να διαμαρτυρηθουν για τον ρατσισμο... (των μαυρων στους μαυρους? )

    Ηθελαν ντε και καλα να βγει οτι ο αλλος ηταν θυμα ρατσισμου, προεκυψε το αβολο fact οτι ολοι οι αστυνομικοι ηταν μαυροι αλλα αντι να αλλαξουν το narrative επιμενουν.

    Ειναι σαν το οτι ο Τραμπ βαζει τα συμφεροντα του πανω απ'το ρεπουμπλικανικο κομμα με τις επιλογες του σε κουτσαλογα/ψοφαλογα... εν τελει οι επιλογες του κερδισαν συντριπτικα και το αβολο fact των τεραστιων ποσοστων νικης (παροτι τα ιδια τα media ελεγαν οτι οι επιλογες του ηταν underdogs, αλλοι χωρις καν λεφτα, κτλ κτλ) μετα συνεχισαν να λενε οτι οι υποψηφιοι του εχασαν (μεσω περιπτωσιολογιας και δειχνοντας καποιες ηττες) ενω αυτο δε προεκυπτε συνολικα απ'τα νουμερα και τα στατιστικα (ιστορικο υψηλο νικης στους επιλεγμενους του Τραμπ). Ατιμα narratives, οταν τα χεις ετοιμα και δε μπορεις να τα χρησιμοποιησες πρεπει να τρελαινονται αυτοι που τα γραφουν... σου λεει τοση δουλεια χαμενη, δε πειραζει, βγαλτο στον αερα οπως ειναι και ας λεμε και μπουρδες...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 29-01-23 στις 05:54.

  14. #7589
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Priceless: To CNN λεει τους 5 μαυρους αστυνομους ...ρατσιστες...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  CNNraceTyre.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  37,6 KB 
ID: 245297

    Δλδ 5 μαυροι ..."ρατσιστες", σκοτωσαν εναν μαυρο... αρα? Ας εξεγερθουν ολοι οι υπολοιποι για να διαμαρτυρηθουν για τον ρατσισμο... (των μαυρων στους μαυρους? )

    Ηθελαν ντε και καλα να βγει οτι ο αλλος ηταν θυμα ρατσισμου, προεκυψε το αβολο fact οτι ολοι οι αστυνομικοι ηταν μαυροι αλλα αντι να αλλαξουν το narrative επιμενουν.

    Ειναι σαν το οτι ο Τραμπ βαζει τα συμφεροντα του πανω απ'το ρεπουμπλικανικο κομμα με τις επιλογες του σε κουτσαλογα/ψοφαλογα... εν τελει οι επιλογες του κερδισαν συντριπτικα και το αβολο fact των τεραστιων ποσοστων νικης (παροτι τα ιδια τα media ελεγαν οτι οι επιλογες του ηταν underdogs, αλλοι χωρις καν λεφτα, κτλ κτλ) μετα συνεχισαν να λενε οτι οι υποψηφιοι του εχασαν (μεσω περιπτωσιολογιας και δειχνοντας καποιες ηττες) ενω αυτο δε προεκυπτε συνολικα απ'τα νουμερα και τα στατιστικα (ιστορικο υψηλο νικης στους επιλεγμενους του Τραμπ). Ατιμα narratives, οταν τα χεις ετοιμα και δε μπορεις να τα χρησιμοποιησες πρεπει να τρελαινονται αυτοι που τα γραφουν... σου λεει τοση δουλεια χαμενη, δε πειραζει, βγαλτο στον αερα οπως ειναι και ας λεμε και μπουρδες...
    Δεν τα λέει το CNN, φιλοξενεί τη γνώμη του συγγραφέα, ο οποίος είναι επίσης μαύρος.

    Editor’s Note: Van Jones is a CNN host, political commentator and the founder of Dream.org, a national nonprofit dedicated to criminal justice reform. The views expressed in this commentary are his own. View more opinion at CNN.
    Αλήθεια, διάβασες το άρθρο για να δεις τι εννοεί; Το χρώμα του δέρματος προϊδεάζει.

    One of the sad facts about anti-Black racism is that Black people ourselves are not immune to its pernicious effects. Society’s message that Black people are inferior, unworthy and dangerous is pervasive. Over many decades, numerous experiments have shown that these ideas can infiltrate Black minds as well as White. Self-hatred is a real thing.

    That’s why a Black store owner might regard customers of his same race with suspicion, while treating his White patrons with deference. Black people can harbor anti-Black sentiments and can act on those feelings in harmful ways.

  15. #7590
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.523
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Να απαντήσω κι εγώ στην φωτογραφία με τα τελάρα, τον αγώνα, την ισότητα, δημοκρατία κλπ. : Το σωστό είναι χωρίς φράχτες.

    - - - Updated - - -

    Ρατσιστής και ναζί μπορεί να γίνει κάποιος ανεξάρτητα αν είναι μετανάστης.

    Οι συνεργάτες των Γερμανών μια χαρά Ναζί ήταν, όπως κι οι ΧΑγιτες.
    Έχω δει πολλούς μετανάστες πρώτης γενιάς που είναι ρατσιστές απέναντι σε δικούς τους και βέβαια σε άλλους μετανάστες.
    Εξάλλου στην Γη όλοι μετανάστες είμαστε ή προερχόμαστε από μετανάστες, σκλάβους, πρόσφυγες κλπ.

    Ψάξτε για 3Ε, ΠΑΟ, ΤΑ στις αρχές του προηγούμενου αιώνα.

    Να δείτε την σειρά Το βραχιόλι της φωτιάς.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

Σελ. 506 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 486496501504505506507508511516526 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας