Σελ. 485 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 465475480483484485486487490495505 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.261-7.275 από 8806
  1. #7261
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.052
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως τους σέβομαι τους Αμερικάνους επειδή είναι πρακτικοί άνθρωποι.


    San Francisco police consider letting robots use ‘deadly force
    Να το γυρίσω λίγο στο φιλοσοφικό.
    Τι είναι ρομπότ για την νομοθεσία; Στο άρθρο όλες οι αναφορές είναι για remote controlled robots. Από το σε σκοτώνω με μαχαίρι, με όπλο, με πολυβόλο, με εξαποστασεως έκρηξη, με τανκ και με drone, ποτέ έχουμε το ρομπότ στην εξίσωση; Κανένα από αυτά δεν έχουν την δυνατότητα απόφασης. Πάντα άνθρωπος εκτελεί με διαφορετικό μέσο. Για μένα η διαφορά είναι ότι ο εκτελεστής δεν είναι δίπλα και δεν βλέπει το θύμα, δηλαδή στην εμπειρία. Αλλά εφόσον την απόφαση την πήρε άνθρωπος και την εκτελεί ένα μηχάνημα, δεν συζητάμε για ed το οποίο αποφάσιζει να σκοτώσει έστω και με κώδικα γραμμένο από άνθρωπο. Το παράδειγμα στο τέλος για τον αφοπλισμο είναι ενδεικτικό. Ποια η διαφορά με το να βάλεις τα εκρηκτικά και να πατήσεις το κουμπί μετά από μισή ώρα;

    Δεν ξέρω αν με προβληματίζει το ελεγχόμενα από άνθρωπο ρομπότ ή γιατί ανοίγει παράθυρα για ed 205 η γενική χρήση της λέξης ρομπότ. Πάντα με βάση το άρθρο.

  2. #7262
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι υπέρ της αύξησης ιδιαίτερα λόγω του πληθωρισμού, αλλά μάλλον όχι στα $15 παντού στις ΗΠΑ.
    $15 έχουν τεράστια διαφορά αν ζεις π.χ στην Καλιφόρνια ή στη Β. Ντακότα.
    Εξάλλου ήδη πολλές πολιτείες έχουν minimum wage δικό τους αρκετά πάνω από $10.

    Επίσης είμαι υπέρ του να τελειώσει αυτό το παραμύθι με τους σερβιτόρους που κατά κανόνα πληρώνονται ελάχιστα ή και καθόλου και εξαρτώνται πλήρως από τα φιλοδωρήματα (που είναι της τάξεως του 15 - 20%).

    - - - Updated - - -



    Σαν να λέμε ED 209 ένα πράγμα..
    Το minimum wage είναι για την Ντακότα και όχι για την Καλιφόρνια που ήδη έχει $14 / $15 και θα ανέβει λίγο ακόμα στα $15.50
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  3. #7263
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.794
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το γυρίσω λίγο στο φιλοσοφικό.
    Τι είναι ρομπότ για την νομοθεσία; Στο άρθρο όλες οι αναφορές είναι για remote controlled robots. Από το σε σκοτώνω με μαχαίρι, με όπλο, με πολυβόλο, με εξαποστασεως έκρηξη, με τανκ και με drone, ποτέ έχουμε το ρομπότ στην εξίσωση; Κανένα από αυτά δεν έχουν την δυνατότητα απόφασης. Πάντα άνθρωπος εκτελεί με διαφορετικό μέσο. Για μένα η διαφορά είναι ότι ο εκτελεστής δεν είναι δίπλα και δεν βλέπει το θύμα, δηλαδή στην εμπειρία. Αλλά εφόσον την απόφαση την πήρε άνθρωπος και την εκτελεί ένα μηχάνημα, δεν συζητάμε για ed το οποίο αποφάσιζει να σκοτώσει έστω και με κώδικα γραμμένο από άνθρωπο. Το παράδειγμα στο τέλος για τον αφοπλισμο είναι ενδεικτικό. Ποια η διαφορά με το να βάλεις τα εκρηκτικά και να πατήσεις το κουμπί μετά από μισή ώρα;

    Δεν ξέρω αν με προβληματίζει το ελεγχόμενα από άνθρωπο ρομπότ ή γιατί ανοίγει παράθυρα για ed 205 η γενική χρήση της λέξης ρομπότ. Πάντα με βάση το άρθρο.
    Είναι τεκμηριωμένο ότι η τεχνολογική "απομάκρυνση" της άσκησης βίας από τα αποτελέσματά της την κάνει ευκολότερη.
    Γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και το νοητικό πείραμα που προτείνει να φυλάσσονται οι κωδικοί χρήσης πυρηνικών στο στήθος ενός ζωντανού ανθρώπου, τον οποίο να πρέπει ο αρχηγός κράτους να σκοτώσει με τα χέρια του για να διατάξει κρούση. Παρόμοιο είναι και το πιο οικείο πείραμα με το τραμ και τις ράγες, αλλά κι εκεί υπάρχει ενδιάμεση τεχνολογία (σκοτώνω έναν για να σώσω περισσότερους).

    Πάντως ήδη υπάρχουν ρομπότ με δυνατότητα αφαίρεσης ζωής, που αποφασίζουν τα ίδια το στόχο τους, αλλά επίσημα υπάρχει ακόμα ανθρώπινη δικλείδα ασφάλειας. Απλά αυτά προορίζονται για πόλεμο, που οι κανόνες ηθικής είναι πιο "χαλαροί", έως ανύπαρκτοι. Εάν αναλογιστεί κανείς ποιες χώρες αναπτύσσουν τέτοια τεχνολογία, θεωρώ βέβαιο ότι ανεπίσημα υπάρχουν ήδη μηχανές που μπορούν αυτόνομα να αποφασίζουν και να εκτελούν το θάνατο ανθρώπων.

  4. #7264
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α καλώς τον. Κομμουνιστή και ακροαριστερό δε βάφτισα κανέναν έτσι επειδή μου ήρθε. Μάλιστα προσκάλεσα έναν συμφορίτη εδώ να αυτοπροσδιοριστεί που τοποθετείται πολιτικά και έκανε την πάπια. (ενώ βλέπω ήδη retweets από ΑΝΤΑΡΣΥΑ κλπ.)
    Κοίτα καλύτερα τα μηνύματά σου. Όποιος έχει διαφωνήσει μαζί σου, αυτόματα ακροαριστερός (τελικά τι σημαίνει αυτό?) και κουμουνιστής χαρακτηρίζεται.

    Αν θες αυτοπροσδιορίσου και εσύ και εγώ θα το σεβαστώ.
    Αν και δεν έχει καμία σημασία, κοινωνικά είμαι "live and let live". Δε με απασχολεί αν κάποιος είναι gay, trans και ούτε θεωρώ το DEI αχρείαστο, ειδικά από τη στιγμή που είμαι λευκός, άντρας και straight και δεν έχω ζήσει αυτά που έχουν ζήσει οι μειονότητες. Οικονομικά είμαι κατά του free market, ειδικά όπως έχει γίνει στις ΗΠΑ όπου οι εργοδότες κάνουν ότι θέλουν και κλαίγονται όταν θέλουν βοήθεια από το κράτος. Αν θες με λες και σοσιαλιστή γιατί δε θέλω ιδιώτες (που έχουν στόχο τη μεγιστοποίηση του κέρδους και όχι η προσφορά υπηρεσίας) να εμπλέκονται στο critical infrastructure

    Βέβαια εσύ επιμένεις να γράφεις μπούρδες του τύπου "οπαδός του Breitbart".
    Μα ό,τι έχεις γράψει ως τώρα, εκεί αναπαράγεται. Αν εγώ έφερνα εδώ ό,τι γράφεται στο Ριζοσπάστη, τι θα έλεγες?
    Υπογραφή

  5. #7265
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το minimum wage είναι για την Ντακότα και όχι για την Καλιφόρνια που ήδη έχει $14 / $15 και θα ανέβει λίγο ακόμα στα $15.50
    Όπως και να'χει, πιστεύω η ιστορία με το minimum wage δεν αφορά δα και πολλούς, ιδιαίτερα λαμβάνοτας υπόψη ότι η ανεργία είναι πολύ χαμηλά, και μάλιστα η ζήτηση για εργατικό δυναμικό είναι μεγαλύτερη της προσφοράς. Στην περιοχή μου ψάχνουν οδηγούς για σχολικά που τους δίνουν $23 την ώρα + $3000 bonus εφάπαξ και πάλι δεν μπορούν να βρουν αρκετούς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα καλύτερα τα μηνύματά σου. Όποιος έχει διαφωνήσει μαζί σου, αυτόματα ακροαριστερός (τελικά τι σημαίνει αυτό?) και κουμουνιστής χαρακτηρίζεται.
    Εγώ δεν χαρακτήρησα κομμουνιστή-ακροαριστερό κανέναν "αυτόματα", εκτός αν έφερε στην συζήτηση τα κλασικά κομμουνιστικά αφηγήματα περί "κεφαλαίου", "καπιταλισμού", "ιμπεριαλισμού" κλπ. που εκεί είναι προφανή τα πολιτικά πιστεύω, αν κάνει retweet ΑΝΤΑΡΣΥΑ κλπ.
    Μάλιστα σας προσκάλεσα να αυτοπροσδιοριστείτε για να μου πείτε αν είστε κομμουνιστές-ακροαριστεροί ή απλά αριστεροί-σοσιαλιστές και απάντηση δεν πήρα.
    Αντιθέτως εσύ και 1-2 ακόμα με έχετε χαρακτηρίσει πολλάκις ακροδεξιό, οπαδό του Breitbart και τέτοιες μπούρδες έτσι επειδή γουστάρετε και δεν είχατε κάτι άλλο να πείτε.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν έχει καμία σημασία, κοινωνικά είμαι "live and let live". Δε με απασχολεί αν κάποιος είναι gay, trans και ούτε θεωρώ το DEI αχρείαστο, ειδικά από τη στιγμή που είμαι λευκός, άντρας και straight και δεν έχω ζήσει αυτά που έχουν ζήσει οι μειονότητες. Οικονομικά είμαι κατά του free market, ειδικά όπως έχει γίνει στις ΗΠΑ όπου οι εργοδότες κάνουν ότι θέλουν και κλαίγονται όταν θέλουν βοήθεια από το κράτος. Αν θες με λες και σοσιαλιστή γιατί δε θέλω ιδιώτες (που έχουν στόχο τη μεγιστοποίηση του κέρδους και όχι η προσφορά υπηρεσίας) να εμπλέκονται στο critical infrastructure
    Πολύ ωραία, άρα λοιπόν που αυτοτοποθετείσαι στο πολιτικό spectrum? Αριστερός; Κομμουνιστής; Αναρχικός; Σοσιαλιστής;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ό,τι έχεις γράψει ως τώρα, εκεί αναπαράγεται. Αν εγώ έφερνα εδώ ό,τι γράφεται στο Ριζοσπάστη, τι θα έλεγες?
    Ότι έχω γράψει δεν το είδα πουθενά και το αντέγραψα, είναι δικές μου αυθεντικές σκέψεις. Αν τώρα έτυχε και είπε τα ίδια το Fox εγώ δε φταίω. Στο κάτω κάτω, δε παρακολουθώ CNN//MSNBC/Fox γιατί είναι σαν να ακούω το ραδιόφωνο του Γκέμπελς, αντιθέτως παρακολουθώ τα τοπικά δίκτυα που είναι κατά βάση unbiased.

  6. #7266
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Σέρνεται εδώ και καιρό η ιστορία με την απειλή απεργίας των σιδηροδρομικών και ένα παζάρι μεταξύ Biden και συνδικάτων.
    Υπάρχει τώρα το πρωτοφανές ο Biden να τα κάνει πλακάκια με το GOP για να μπλοκάρει την απεργία.. (παραθέτω CNN επίτηδες γιατί είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα η οπτική του)
    https://www.cnn.com/2022/11/29/busin...threat-recedes

  7. #7267
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    946
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εγώ δεν χαρακτήρησα κομμουνιστή-ακροαριστερό κανέναν "αυτόματα", εκτός αν έφερε στην συζήτηση τα κλασικά κομμουνιστικά αφηγήματα περί "κεφαλαίου", "καπιταλισμού", "ιμπεριαλισμού" κλπ. που εκεί είναι προφανή τα πολιτικά πιστεύω, αν κάνει retweet ΑΝΤΑΡΣΥΑ κλπ.
    Μάλιστα σας προσκάλεσα να αυτοπροσδιοριστείτε για να μου πείτε αν είστε κομμουνιστές-ακροαριστεροί ή απλά αριστεροί-σοσιαλιστές και απάντηση δεν πήρα.
    Αντιθέτως εσύ και 1-2 ακόμα με έχετε χαρακτηρίσει πολλάκις ακροδεξιό, οπαδό του Breitbart και τέτοιες μπούρδες έτσι επειδή γουστάρετε και δεν είχατε κάτι άλλο να πείτε.
    Αν αναφέρεσαι σε οικονομικά συστήματα, εννοείται ότι θα μιλάς για κεφάλαιο, εργοδότες, καπιταλισμό κτλ. Για τι άλλο θα μιλάς? Ντολμαδάκια?


    Πολύ ωραία, άρα λοιπόν που αυτοτοποθετείσαι στο πολιτικό spectrum? Αριστερός; Κομμουνιστής; Αναρχικός; Σοσιαλιστής;
    Σε όλο τον κόσμο θεωρούμαι κεντροαριστερός. Στις ΗΠΑ θα με έλεγαν αναρχοκομμουνιστή.



    Ότι έχω γράψει δεν το είδα πουθενά και το αντέγραψα, είναι δικές μου αυθεντικές σκέψεις. Αν τώρα έτυχε και είπε τα ίδια το Fox εγώ δε φταίω. Στο κάτω κάτω, δε παρακολουθώ CNN//MSNBC/Fox γιατί είναι σαν να ακούω το ραδιόφωνο του Γκέμπελς, αντιθέτως παρακολουθώ τα τοπικά δίκτυα που είναι κατά βάση unbiased.
    Το θέμα δεν είναι ότι τα λέει το Fox, αλλά ότι λέγονται από τη μερίδα που πρόσκειται ιδεολογικά στο Fox, Breitbart etc. Με αυτούς ταυτίζεσαι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σέρνεται εδώ και καιρό η ιστορία με την απειλή απεργίας των σιδηροδρομικών και ένα παζάρι μεταξύ Biden και συνδικάτων.
    Υπάρχει τώρα το πρωτοφανές ο Biden να τα κάνει πλακάκια με το GOP για να μπλοκάρει την απεργία.. (παραθέτω CNN επίτηδες γιατί είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα η οπτική του)
    https://www.cnn.com/2022/11/29/busin...threat-recedes
    Εσύ που είσαι του free market, ποια η άποψή σου?
    Υπογραφή

  8. #7268
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αναφέρεσαι σε οικονομικά συστήματα, εννοείται ότι θα μιλάς για κεφάλαιο, εργοδότες, καπιταλισμό κτλ. Για τι άλλο θα μιλάς? Ντολμαδάκια?
    Δεν είπα ότι απλά αναφέρθηκαν αυτοί οι όροι μέσα στη συζήτηση (τους οποίους άλλωστε και εγώ ο ίδιος έχω πολλάκις χρησιμοποιήσει). Αναφέρθηκαν με το copy-paste αφήγημα που τα λέει ο Ριζοσπάστης.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλο τον κόσμο θεωρούμαι κεντροαριστερός. Στις ΗΠΑ θα με έλεγαν αναρχοκομμουνιστή.
    Δεν μπορούμε να λέμε πως "αυτοπροσδιοριζόμαστε" σε κάθε χώρα του κόσμου, γιατί έτσι συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια.
    Αν θες κάνε το σύντομο τεστ εδώ και πες τι σου βγάζει (υποθέτοντας ότι απαντάς με ειλικρίνεια).

    https://www.politicalcompass.org/

    Εμένα με έβγαλε Economic Left/Right: 5.0 και Social Libertarian/Authoritarian: 0.31 (με κλίμακες -10 έως +10).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα δεν είναι ότι τα λέει το Fox, αλλά ότι λέγονται από τη μερίδα που πρόσκειται ιδεολογικά στο Fox, Breitbart etc. Με αυτούς ταυτίζεσαι.
    Είχα γράψει σε προηγούμενα ποστ (βαριέμαι να ψάξω, ίσως να σβήστηκαν) ότι ναι μεν θεωρώ τον εαυτό μου συντηρητικό, αλλά δεν ταυτίζομαι με αρκετά θέματα των συντηρητικών των ΗΠΑ (π.χ. κλίμα, οπλοκατοχή, νόμιμη μετανάστευση κλπ.) Έχω δικιές μου απόψεις και δε μου τις υπαγορεύει κανένας.
    Οπότε σε παρακαλώ τις ταμπέλες κράτα τες για τον εαυτό σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ που είσαι του free market, ποια η άποψή σου?
    Καλά κάνει και πολύ έχει παρατραβήξει το παζάρι.

  9. #7269
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα ότι απλά αναφέρθηκαν αυτοί οι όροι μέσα στη συζήτηση (τους οποίους άλλωστε και εγώ ο ίδιος έχω πολλάκις χρησιμοποιήσει). Αναφέρθηκαν με το copy-paste αφήγημα που τα λέει ο Ριζοσπάστης.



    Δεν μπορούμε να λέμε πως "αυτοπροσδιοριζόμαστε" σε κάθε χώρα του κόσμου, γιατί έτσι συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια.
    Αν θες κάνε το σύντομο τεστ εδώ και πες τι σου βγάζει (υποθέτοντας ότι απαντάς με ειλικρίνεια).

    https://www.politicalcompass.org/

    Εμένα με έβγαλε Economic Left/Right: 5.0 και Social Libertarian/Authoritarian: 0.31 (με κλίμακες -10 έως +10).



    Είχα γράψει σε προηγούμενα ποστ (βαριέμαι να ψάξω, ίσως να σβήστηκαν) ότι ναι μεν θεωρώ τον εαυτό μου συντηρητικό, αλλά δεν ταυτίζομαι με αρκετά θέματα των συντηρητικών των ΗΠΑ (π.χ. κλίμα, οπλοκατοχή, νόμιμη μετανάστευση κλπ.) Έχω δικιές μου απόψεις και δε μου τις υπαγορεύει κανένας.
    Οπότε σε παρακαλώ τις ταμπέλες κράτα τες για τον εαυτό σου.



    Καλά κάνει και πολύ έχει παρατραβήξει το παζάρι.
    Economic Left/Right: -5.88
    Social Libertarian/Authoritarian: -3.9

    Όχι πως είχα αμφιβολία, νομίζω ότι το έχω ξανακάνει κάτι χρονια πριν.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #7270
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    @administrators
    Ενεργοποιείστε τα ανάλογα πεδία στο προφίλ να τελειώνουμε, μετά από αυτά που λένε για το SNR και το attenuation

  11. #7271
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.575
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  compass.PNG 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  25,9 KB 
ID: 243735

    - - - Updated - - -

    Ο,τι να'ναι το τεστ.
    Προσωπικά δεν είμαι τόσο αριστερός (κεντρώος libertatian είμαι) αλλά έτσι όπως τα γράφει σε σπρώχνει στα άκρα.

  12. #7272
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.052
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  compass.PNG 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  25,9 KB 
ID: 243735

    - - - Updated - - -

    Ο,τι να'ναι το τεστ.
    Προσωπικά δεν είμαι τόσο αριστερός (κεντρώος libertatian είμαι) αλλά έτσι όπως τα γράφει σε σπρώχνει στα άκρα.
    Και εγώ κάπως έτσι είμαι. Και εγώ αυτό προτιμώ.

  13. #7273
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Μια που είμαστε στο νήμα των ΗΠΑ, όποιος θέλει κάνει και αυτό που είναι κοστουμαρισμένο για τα πολιτικά των ΗΠΑ

    https://www.pewresearch.org/politics...ical-typology/

    εμένα με έβγαλε Ambivalent Right, αν και νομίζω ότι με έβγαλε αριστερότερα απότι είμαι

    https://www.pewresearch.org/politics...ivalent-right/

  14. #7274
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια που είμαστε στο νήμα των ΗΠΑ, όποιος θέλει κάνει και αυτό που είναι κοστουμαρισμένο για τα πολιτικά των ΗΠΑ

    https://www.pewresearch.org/politics...ical-typology/

    εμένα με έβγαλε Ambivalent Right, αν και νομίζω ότι με έβγαλε αριστερότερα απότι είμαι

    https://www.pewresearch.org/politics...ivalent-right/
    ΛΟΛ με έβγαλε outsider left. Λέτε να είμαι κανάς pinko commie libtard;;

    https://www.pewresearch.org/politics...outsider-left/

  15. #7275
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν είμαι τόσο αριστερός (κεντρώος libertatian είμαι) αλλά έτσι όπως τα γράφει σε σπρώχνει στα άκρα.
    Δε καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό, αφού υπάρχουν παντού οι 2 μεσαίες επιλογές (απλό agree/disagree χωρίς "strongly")
    Προσωπικά μόνο σε καμιά 10ριά συνολικά ερωτήσεις χρησιμοποίησα το strongly.
    Προφανώς αν χρησιμοποιείς το strongly παντού τότε θα σε βγάλει πιο στα άκρα.

Σελ. 485 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 465475480483484485486487490495505 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας