Σελ. 186 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 166176181184185186187188191196206 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.776-2.790 από 8806
  1. #2776
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αν καταφέρνει να τους εξαπατά και να κερδίζει την ψήφο τους ένας τύπος σαν τον Τραμπ, φαντάσου για τι νοημοσύνη μιλάμε.
    Ακριβώς ! Ειδικά τη δεύτερη φορά όσοι τον ψηφίσουν, αποκτούν αυτόματα πιστοποιητικό χαμηλής νοημοσύνης το οποίο θα έπρεπε να έχει ισχύ για επιδόματα κλπ !
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  2. #2777
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.033
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ και το έγραψα παραπάνω για τα δικά μας καμωματα. Δεν συμφωνώ όμως στην υπερκατανάλωτικη ζωή. Δεν είναι θέμα εισοδήματος. Πώς να το κάνουμε τώρα, οι Αμερικανοί είναι η προσωποποίηση της υπερβολής. Αν θεωρούμε τους Έλληνες υπερβολικούς 1 ώρα μόλις βγεις από το αεροπλάνο θα σε επαναφέρει στην τάξη.
    Εμείς δεν είμαστε υπερβολικοί, δεν εννοούσα αυτό και σορρυ αν το υπονοησα, απλά προσπάθησα να πω πως οι Αμερικανοί για χαβαλε ασχολούνται με την πολιτική. Η ζωή τους είναι πολύ διαφορετική από τη δική μας άλλα παρόλα αυτά κάνουμε όλοι οι λαοί τα ίδια λάθη.
    Τώρα που το σκέφτομαι αυτό τους δίνει άλλοθι στη βλακεία και εμάς μας μειώνει ακόμα περισσότερο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #2778
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς δεν είμαστε υπερβολικοί, δεν εννοούσα αυτό και σορρυ αν το υπονοησα, απλά προσπάθησα να πω πως οι Αμερικανοί για χαβαλε ασχολούνται με την πολιτική. Η ζωή τους είναι πολύ διαφορετική από τη δική μας άλλα παρόλα αυτά κάνουμε όλοι οι λαοί τα ίδια λάθη.
    Τώρα που το σκέφτομαι αυτό τους δίνει άλλοθι στη βλακεία και εμάς μας μειώνει ακόμα περισσότερο.
    Όχι δεν σε παράνοησα. Οι Έλληνες, τουλάχιστον οι λογικοί από μας, θεωρούμε τους εαυτούς μας γενικά υπερβολικούς. Σε αυτό αναφέρθηκα για σύγκριση για να αναδείξω ότι η αμερικανική υπερβολή δεν έχει αντίστοιχη στον κόσμο.

  4. #2779
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.033
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν σε παράνοησα. Οι Έλληνες, τουλάχιστον οι λογικοί από μας, θεωρούμε τους εαυτούς μας γενικά υπερβολικούς. Σε αυτό αναφέρθηκα για σύγκριση για να αναδείξω ότι η αμερικανική υπερβολή δεν έχει αντίστοιχη στον κόσμο.
    Α ναι συμφωνώ και επαυξάνω. Δεν έχω πάει Αμερική αλλά έχω συγγενείς που έρχονται συχνά πυκνά ιδίως το καλοκαίρι. Αίμα μου είναι, ξαδέλφια μου αλλά τους νιώθω χαμένους στο διάστημα. Υπαρχει σπατάλη χρήματος που αντίστοιχη εγώ μπορώ να θυμηθώ από εμένα ή την εκάστοτε παρέα μου, πλούσια ή νορμάλ, μόνο σε ηλικίες μικρές και ανώριμες.
    Παράδειγμα ξεκινήσαμε το 89 και πήγαμε Σαντορίνη 5 συμμαθητές και την Τρίτη μέρα παίρναμε τηλέφωνο για λεφτά, πρέπει να φάγαμε κάνα εκατομμύριο εκείνο το 3ημερα...τεσπα με πιάνεις.

  5. #2780
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ναι συμφωνώ και επαυξάνω. Δεν έχω πάει Αμερική αλλά έχω συγγενείς που έρχονται συχνά πυκνά ιδίως το καλοκαίρι. Αίμα μου είναι, ξαδέλφια μου αλλά τους νιώθω χαμένους στο διάστημα. Υπαρχει σπατάλη χρήματος που αντίστοιχη εγώ μπορώ να θυμηθώ από εμένα ή την εκάστοτε παρέα μου, πλούσια ή νορμάλ, μόνο σε ηλικίες μικρές και ανώριμες.
    Παράδειγμα ξεκινήσαμε το 89 και πήγαμε Σαντορίνη 5 συμμαθητές και την Τρίτη μέρα παίρναμε τηλέφωνο για λεφτά, πρέπει να φάγαμε κάνα εκατομμύριο εκείνο το 3ημερα...τεσπα με πιάνεις.
    Θεωρώ ότι το κριτήριο λεφτά ή σπατάλη δεν είναι ακριβώς το θέμα. Δηλαδή μπορώ να καταλάβω την σπατάλη σε φαγητό και ποτά ή τουρισμό. Δυσκολεύομαι να το καταλάβω όπως το έχω ζήσει στην Αμερική.

  6. #2781
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.033
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ ότι το κριτήριο λεφτά ή σπατάλη δεν είναι ακριβώς το θέμα. Δηλαδή μπορώ να καταλάβω την σπατάλη σε φαγητό και ποτά ή τουρισμό. Δυσκολεύομαι να το καταλάβω όπως το έχω ζήσει στην Αμερική.
    Εγώ κυρίως εννοώ τα πράγματα, όχι το φαγητό και μπορεί να το έχω καταλάβει λάθος αλλά να σου πω ένα παράδειγμα. Πάρε στην Ελλάδα μια τηλεόραση, άνοιξε τη και έχε τη μέρες. Μπορείς να την πας πίσω εδώ και να πεις "δεν την γουστάρω, δώστε μου μια άλλη" και μετά από μέρες να ξανακάνεις το ίδιο? Όχι φυσικά, θα γελάσουν και οι πέτρες στο κατάστημα και όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά σε όλο τον πλανήτη πλην της Αμερικής.
    Εκεί πας Bestbuy πχ παίρνεις οτιδήποτε και για οποιοδήποτε λόγο το πας πίσω, no questions asked. Οκ αν το κάνεις σερί πάνω από 5-6 φορές σε βάζουν σε μια άτυπη μαύρη λίστα και στο επόμενο προϊόν δεν σε αφήνουν να το αλλάξεις.
    Αυτό γίνεται με οτιδήποτε ηλεκτρονικό και σαν άνθρωπος της τεχνολογίας, μου φαίνεται απίστευτο το τι έχουν σκεφτεί για να έχουν στον κεσε τον μέσο άνθρωπο δίνοντας του αυτή την επιλογή.
    Διαβάζω σε ξένα τεχνολογικά φόρουμ αμερικανικά παιδιά να μην έχουν καν αντιληφθεί τη λέξη Covid και να τους καίει γιατί η LG καθυστερεί να τους παραδώσει την 48αρα Oled γιατί την θέλουν για gaming monitor.
    Σε αυτό δεν είμαστε έτσι. Ο μέσος Έλληνας σκέφτεται το αύριο, ο μέσος Αμερικανός ζει για το σήμερα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #2782
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Νομίζω προσπαθείτε να βάλετε σε μια κατηγορία ένα λαό ~350 εκατομμυρίων ο οποίος εκ φύσεως κιόλας ποικίλει τόσο πολύ εθνολογικά και γεωγραφικά που είναι λίγο μάταιο. Αλλά και αν ας πούμε αυτό που ορίζει το μέσο Αμερικάνο είναι ο καταναλωτισμός δεν καταλαβαίνω πως τους κρίνουμε αφ' υψηλού από τη στιγμή που τους έχουμε ως πρότυπο.

    Τέλος ηρεμήστε λίγο με τον "βλάκα Αμερικάνο" που πιστεύει τον Trump. Χώρια ότι γενικά μου τη βαράει αυτό γιατί αποκαλύπτει το πόσο δημοκρατικά σκέφτεστε μερικοί, νομίζω και οι κάτοικοι της χώρας που ψήφισαν πχ το ΣΥΡΙΖΑ για να σκίσει το μνημόνιο δεν δύνανται να ομιλούν για "έξυπνους ψηφοφόρους".


  8. #2783
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.033
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω προσπαθείτε να βάλετε σε μια κατηγορία ένα λαό ~350 εκατομμυρίων ο οποίος εκ φύσεως κιόλας ποικίλει τόσο πολύ εθνολογικά και γεωγραφικά που είναι λίγο μάταιο. Αλλά και αν ας πούμε αυτό που ορίζει το μέσο Αμερικάνο είναι ο καταναλωτισμός δεν καταλαβαίνω πως τους κρίνουμε αφ' υψηλού από τη στιγμή που τους έχουμε ως πρότυπο.

    Τέλος ηρεμήστε λίγο με τον "βλάκα Αμερικάνο" που πιστεύει τον Trump. Χώρια ότι γενικά μου τη βαράει αυτό γιατί αποκαλύπτει το πόσο δημοκρατικά σκέφτεστε μερικοί, νομίζω και οι κάτοικοι της χώρας που ψήφισαν πχ το ΣΥΡΙΖΑ για να σκίσει το μνημόνιο δεν δύνανται να ομιλούν για "έξυπνους ψηφοφόρους".
    Αυτό λέω και εγώ και τα δικά μας παραδείγματα είναι νωπά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #2784
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό λέω και εγώ και τα δικά μας παραδείγματα είναι νωπά.
    Και εγώ

  10. #2785
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.596
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    ξεχνατε οτι δεν εχει το δικαιωμα να ασκησει γενικο lockdown ο προεδραρας ετσι?

  11. #2786
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ κυρίως εννοώ τα πράγματα, όχι το φαγητό και μπορεί να το έχω καταλάβει λάθος αλλά να σου πω ένα παράδειγμα. Πάρε στην Ελλάδα μια τηλεόραση, άνοιξε τη και έχε τη μέρες. Μπορείς να την πας πίσω εδώ και να πεις "δεν την γουστάρω, δώστε μου μια άλλη" και μετά από μέρες να ξανακάνεις το ίδιο? Όχι φυσικά, θα γελάσουν και οι πέτρες στο κατάστημα και όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά σε όλο τον πλανήτη πλην της Αμερικής.
    Εκεί πας Bestbuy πχ παίρνεις οτιδήποτε και για οποιοδήποτε λόγο το πας πίσω, no questions asked. Οκ αν το κάνεις σερί πάνω από 5-6 φορές σε βάζουν σε μια άτυπη μαύρη λίστα και στο επόμενο προϊόν δεν σε αφήνουν να το αλλάξεις.
    Αυτό γίνεται με οτιδήποτε ηλεκτρονικό και σαν άνθρωπος της τεχνολογίας, μου φαίνεται απίστευτο το τι έχουν σκεφτεί για να έχουν στον κεσε τον μέσο άνθρωπο δίνοντας του αυτή την επιλογή.
    Διαβάζω σε ξένα τεχνολογικά φόρουμ αμερικανικά παιδιά να μην έχουν καν αντιληφθεί τη λέξη Covid και να τους καίει γιατί η LG καθυστερεί να τους παραδώσει την 48αρα Oled γιατί την θέλουν για gaming monitor.
    Σε αυτό δεν είμαστε έτσι. Ο μέσος Έλληνας σκέφτεται το αύριο, ο μέσος Αμερικανός ζει για το σήμερα.
    Πάντως και στο Βέλγιο μπορείς να επιστρέψεις σχεδόν τα πάντα χωρίς ερωτήσεις. Κατάχρηση αυτής της διευκόλυνσης γίνεται για ρούχα. Όταν εγώ επιστρέφω ένα με κοιτάζουν σαν εξωγήινο γιατί ουσιαστικά δεν επέτρεψα ρούχο χρησιμοποιημένο 2 εβδομάδες. Για τους Αμερικανούς δεν ξέρω, γιατί αυτό δεν το έχω ζήσει και δεν έχω άποψη.

    Να δώσω μερικά παράδειγματα υπερβολής άνευ λόγω και αιτίας. Το wafle sausage burger για πρωινό. Στα ξενοδοχεία που είμασταν το πλαστικό πήγαινε σύννεφο. Τα αυτοκίνητα. Τα λάστιχα. 5 άτομα για δουλειά ενός και να μην γίνεται κιόλας. Η άπειρη πληροφορία χωρίς ουσία. Η θρησκευτική προσηλωμένη ενώ γίνονται αυτά και τα τραγελαφικά της κοινωνίας τους, όπως ανισότητα, υγεία κτλ. Εγώ πιστεύω ότι έχουν χάσει επαφή όχι με το μέτρο αλλά με ένα σημείο αναφοράς του υπόλοιπου πλανήτη. Όλα αυτά είναι πράγματα που αν δεν πας εκεί, αν δεν ζήσεις Αμερικανούς δεν μπορείς να καταλάβεις. Φυσικά τα στατιστικά νούμερα εκφράζουν τί γίνεται αλλά αλλιως παθαίνεις το σοκ όταν το δεις.

  12. #2787
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.519
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω προσπαθείτε να βάλετε σε μια κατηγορία ένα λαό ~350 εκατομμυρίων ο οποίος εκ φύσεως κιόλας ποικίλει τόσο πολύ εθνολογικά και γεωγραφικά που είναι λίγο μάταιο. Αλλά και αν ας πούμε αυτό που ορίζει το μέσο Αμερικάνο είναι ο καταναλωτισμός δεν καταλαβαίνω πως τους κρίνουμε αφ' υψηλού από τη στιγμή που τους έχουμε ως πρότυπο.

    Τέλος ηρεμήστε λίγο με τον "βλάκα Αμερικάνο" που πιστεύει τον Trump. Χώρια ότι γενικά μου τη βαράει αυτό γιατί αποκαλύπτει το πόσο δημοκρατικά σκέφτεστε μερικοί, νομίζω και οι κάτοικοι της χώρας που ψήφισαν πχ το ΣΥΡΙΖΑ για να σκίσει το μνημόνιο δεν δύνανται να ομιλούν για "έξυπνους ψηφοφόρους".
    Το παιχνίδι είναι στημένο και η Ελλάδα ακολουθεί τις ΗΠΑ.
    Ο Κούλης πχ είναι καλύτερος από τον Τσίπα; Ο Μπάιντεν είναι καλύτερος από τον Τραμπ; Οι διαφορές είναι σημαντικές αλλά κανείς από αυτούς δεν σκέφτεται τους πολίτες. Όλοι την πάρτη τους και το σόι τους.

    Οι ΗΠΑ δεν είναι Ελλάδα όμως. Είναι υπερδύναμη. Είναι πιο δημοκρατική από την Ελλάδα και κάποιες πολιτείες είναι πολύ πίσω κάποιες πολύ μπροστά.
    Από σήμερα ο ωριαίος κατώτερος μισθός είναι 15 δολάρια στην Καλιφόρνια. Στην Ελλάδα είναι 3€

    Στις ΗΠΑ 3 άνθρωποι έχουν περισσότερη περιουσία από τους μισούς. 30 εκ. (10%) βρίσκονται κάτω απ το όριο της φτώχειας. 40 εκ είναι άνεργοι. Αν χάσεις την δουλειά σου βρίσκεσαι χωρίς ασφάλιση. κλπ.
    Όμως ο λαός τους κατεβαίνει σε διαδηλώσεις.

    - - - Updated - - -

    Στα περισσότερα μέρη δεν έχουν καθαρό νερό!
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  13. #2788
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.988
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς ! Ειδικά τη δεύτερη φορά όσοι τον ψηφίσουν, αποκτούν αυτόματα πιστοποιητικό χαμηλής νοημοσύνης το οποίο θα έπρεπε να έχει ισχύ για επιδόματα κλπ !
    Χαλάρωσε ρε αγόρι. Δηλαδή εμείς που εδώ και 70 χρόνια βγάζουμε ΚαραμανλοΜητσοτακοΠαπανδρέηδες τί θα έπρεπε να πάρουμε; Όχι απλώς πιστοποιητικό χαμηλής νοημοσύνης. Διδακτορικό στη βλακεία θα έπρεπε να μας έδιναν! Λίγο όριο με τα στερεότυπα
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  14. #2789
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαλάρωσε ρε αγόρι. Δηλαδή εμείς που εδώ και 70 χρόνια βγάζουμε ΚαραμανλοΜητσοτακοΠαπανδρέηδες τί θα έπρεπε να πάρουμε; Όχι απλώς πιστοποιητικό χαμηλής νοημοσύνης. Διδακτορικό στη βλακεία θα έπρεπε να μας έδιναν! Λίγο όριο με τα στερεότυπα
    Το πιστοποιητικό θα τους το εκδώσουμε εμείς.

  15. #2790
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς... Τα πράγματα είναι ρευστά σε φάση που δεν νομίζω σε ζώσα μνήμη να θυμάται κανείς, τουλάχιστον στη Δύση.

    Και το 2016 τέτοια εποχή λέγαμε ότι ο Τραμπ δεν έχει ελπίδα και μάλιστα δημοσκοπικά ήταν σιγουράκι ότι θα χάσει. Σίγουρα εντελώς διαφορετικές καταστάσεις και, ναι, ίσως να είναι ακόμα δυσκολότερα τώρα για τον Πορτοκαλί μιας και είναι (τρομάρα του) ηγέτης και χρεώνεται ό,τι κακό συμβεί. Αλλά, είναι πάρα πολύ ρευστά για να πει κανείς οτιδήποτε
    Τότε οι δημοσκοπήσεις όμως ήταν πολύ κοντά. Τώρα φαίνεται 2ψηφια η διαφορά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω προσπαθείτε να βάλετε σε μια κατηγορία ένα λαό ~350 εκατομμυρίων ο οποίος εκ φύσεως κιόλας ποικίλει τόσο πολύ εθνολογικά και γεωγραφικά που είναι λίγο μάταιο. Αλλά και αν ας πούμε αυτό που ορίζει το μέσο Αμερικάνο είναι ο καταναλωτισμός δεν καταλαβαίνω πως τους κρίνουμε αφ' υψηλού από τη στιγμή που τους έχουμε ως πρότυπο.

    Τέλος ηρεμήστε λίγο με τον "βλάκα Αμερικάνο" που πιστεύει τον Trump. Χώρια ότι γενικά μου τη βαράει αυτό γιατί αποκαλύπτει το πόσο δημοκρατικά σκέφτεστε μερικοί, νομίζω και οι κάτοικοι της χώρας που ψήφισαν πχ το ΣΥΡΙΖΑ για να σκίσει το μνημόνιο δεν δύνανται να ομιλούν για "έξυπνους ψηφοφόρους".
    Καλά, παίρνω πίσω τα σχόλιά μου. Συμφωνώ με όσα λες. Άλλωστε το έχω πει πολλές φορές, ότι οι Έλληνες θα έπρεπε να είμαστε οι τελευταίοι που μιλάνε για το τι και πως ψηφίζουν οι Αμερικανοί.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι δικαιολογείται τόση σιγουριά.
    Δεν ξέρω. Με ποιο σκεπτικό θα πάει ένας λογικός άνθρωπος να ψηφίσει Τραμπ; Και καλά το 2016, τώρα όμως γιατί; Το μόνο που είχε να επιδείξει ήταν το ιστορικό χαμηλό ανεργίας (3,5%), το οποίο όμως με τον Covid έφτασε το 20%.

    Εσύ που μένεις εκεί, έχεις ακούσει τίποτα περισσότερο;

Σελ. 186 από 588 ΠρώτηΠρώτη ... 166176181184185186187188191196206 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-18, 20:09
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 13:33
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-18, 01:36
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας