Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.447
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Προσπαθώ στον * που έιναι συνδεδεμένος μέ μια OpenVox a400e01 με ενα module πάνω να βρώ τρόπο να ξέρω σε ποιό αριθμό κάλεσε από όλους όσους έχω ώστε να κάνω σωστή δρομολόγηση ...

    Ιδέα πως μπορεί να γίνει ?

  2. #2
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.635
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Σε αναλογικά interfaces δεν μπορείς να το κάνεις, βασικά δεν το υποστηρίζει σαν τεχνολογία.
    Επίσης πόσους αριθμούς έχεις πάνω στο αναλογικό. Κανονικά είναι ένας αριθμός για μία αναλογική γραμμή.
    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι ότι όλες οι κλήσεις που έρχονται σε αυτή την αναλογική θύρα να πάνε σε ένα συγκεκριμένο εσωτερικό ή οποιοδήποτε άλλο extension π.χ. group.

  3. #3
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.447
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astbox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αναλογικά interfaces δεν μπορείς να το κάνεις, βασικά δεν το υποστηρίζει σαν τεχνολογία.
    Επίσης πόσους αριθμούς έχεις πάνω στο αναλογικό. Κανονικά είναι ένας αριθμός για μία αναλογική γραμμή.
    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι ότι όλες οι κλήσεις που έρχονται σε αυτή την αναλογική θύρα να πάνε σε ένα συγκεκριμένο εσωτερικό ή οποιοδήποτε άλλο extension π.χ. group.
    Εχω κανονικά ISDN γραμμή αλλά λόγω κάποιοων προβλημάτων στο LAN κομμάτι του Oxygen δεν μπορώ να το βάλω πάνω να δέσω με την ISDN BRI. Σε αυτή την ISDN έχω 2 MSN...

    Οπότε μέσω μια 2 OpenVOX PSTN cards (είχα μια για το αναλογικό fax, οπότε μπήκε άλλη μια) έχω κουμπώσει πάνω στο Speedport W724 CI που μου δουλεύει για το LAN στα Phone 1 & Phone 2 τις δύο κάρτες... οπότε μέσα στο Speedport έχει δει κανονικά τους 3 αριθμούς και παίζουν κανονικά !

    Τελικά το πρόβλημα που ανέφερα ποιό πάνω στο έλυσα με χρήση DID Channels (τα οποία δεν έτυχε να κάνω χρήση) οπότε έκανα αντιστοίχηση του κάθε channel της κάρτας σε συγκεκριμένο αριθμό... Αφού και στο modem στο Incoming του κάθε phone χτυπάνε συγκεκριμένοι αριθμοί.

    Το μόνο που έχω ως πρόβλημα είναι ότι ήθελα ένα αριθμό MSN να χτυπάει μια φορά και όχι 1 φορά σε κάθε κάρτα ..αλλά δεν γίνεται προφανώς ...
    και έτσι έκοψα το να χτυπάει αυτός ο αριθμός και στις δύο πόρτες...

    - - - Updated - - -

    Βασικά είχα μεγάλο πρόβλημα με τα VPN στο oxygen και δεν μπορούσα να το κρατήσω...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-18, 19:24
  2. Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-18, 04:36
  3. Αγορά refurbished - αναγεμισμένου toner, από που;
    Από goku στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-18, 13:29
  4. bios δεν αναγνωριζει δισκο που σε αλλο μηχανημα φαινεται
    Από badweed στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-17, 13:15
  5. url αρχείων. Που θα τα ανεβάσω για δημιουργια QRcode ?
    Από nkoumo στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-17, 00:07

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας