Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    20-08-2015
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα,

    ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο είναι εύκολο να βρει κάποιος δουλεία σε καταστήματα όπως π.χ plaisio, cosmote, puplic etc,
    έχοντας μόνο πτυχίο ΕΠΑΛ, και μια ξένη γλώσσα.

    Στον τομέα της πληροφορικής.
    Επίσης πηγαίνω ακόμα σχολή, τώρα είμαι στο 4αρτο έτος(ΠΑΔΑ Τμήμα πληροφορικής).
    Ξέρετε πως θα πρέπει να φτιάξω το βιογραφικό μου σε αυτή την περίπτωση (δεν έχω ούτε προηγούμενη εργασιακή εμπειρία);

  2. #2
    Εγγραφή
    31-07-2018
    Περιοχή
    England
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Virgin media
    Οταν ημουν φοιτητης πανω απο 10 χρονια πριν, δεν χρειαζοσουν καποιο πτυχιο για δουλεια σε τετοια καταστηματα.
    Ειχα συναδελφους σε μια απο της πιο πανω εταιριες που ηταν με το απολυτηριο λυκειου. Δεν θελουν καποια εξειδικευση.
    Τοτε εβρισκες τετοιες δουλειες με το τσουβαλι, ηταν πολυ ευκολο να σε προσλαβουν. Εχω δουλεψει plaisio, praktiker και
    σε σουπερ μαρκετ κατα τα φοιτητικα μου χρονια και δεν ζητουσαν κατι ιδιαιτερο, μονο στο μαρκετ με ρωτησαν πως τα παω
    με το κουβαλημα και αν εχω προβλημα με τη μεση μου. Ολες αυτες οι δουλειες για τους νεους ειναι σχολειο γιατι μαθαινεις
    να ερχεσαι σε επαφη με το πελατη, συνηθιζεις περιεργες συμπεριφορες και πως να τις χειριζεσαι, πραγματα που θα σου φανουν
    χρησιμα οτι δουλεια και να κανεις στο μελλον.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Απο ξαδερφο που πηγε προφατα σε Πλαισιο ... πιο πολυ τους ενδιεφεραν 2 πραγματα .

    1) να εχουν τις βασικες γνωσεις που χρειαζεται η θεση και εξοικιωση με την τεχνολογια . να ειναι δηλαδη πανω απο τον μεσο καταναλωτη σε γνωσεις.
    2) Να εχουν ικανοτητα σε επικοινωνια και πωληση. Το να εχεις την ιδιοτητα να "πουλας" επιπλεον αγαθα ειναι βασικο για να σε κρατησουν.

    Φυσικα μην εχεις την εντυπωση οτι θα σταδιοδρομησεις σε πλαισιο κλπ κλπ. ειναι δυσκολες οι συνθηκες και λιγα τα λεφτα. Υπαρχει εκμεταλλευση και δεν θα αντεξεις πολυ.
    The gr81 .

Παρόμοια Θέματα

  1. Διόρθωση σε πτυχίο ΤΕΙ
    Από lux aeterna στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-18, 18:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας