Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 40
  1. #16
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα,μετά από ΜΙΑ ακόμη τηλ/κή επικοινωνία προς τηνΤΑΧΥΤΑΤΗ και ΞΑΚΟΥΣΤΗ εταιρία vodafone πριν από λίγη ώρα ΚΑΙ μετά από 41 ημέρες από την γ@#$%$#η αίτηση για το κ#@#vdsl ,η κωμωδία συνεχίζεται ...ΣΥΣΤΗΜΙΚΟ λάθος και κουραφέξαλα από τη πλευρά τους και μπλα μπλα μπλα ...ΜΑΚΡΙΑ από vodafone ,πάω να πάρω προσφορά από wind και ας δώσω μερικά ευρώ παραπάνω ,χαλάλι τους ειλικρινά με αυτά που τραβάω με τους πουθενάδες ...Που να είχε τρυπώσει κανάς ιός στο σύστημα τους ,θα είχαν παραλύσει εντελώς λέμε ...

    ΑΥΤΑ γίνονται μόνο στη χώρα μας ΔΕΝ νομίζω ούτε στην Αφρική στη ζούγκλα να υπάρχουν τέτοια φαινόμενα ...Εκεί τουλάχιστον η Φύση έχει τους δικούς της νόμους που είναι καραντί σε όλα της ...

  2. #17
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.760
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Wind!!... Πας καρφωτος για πασχα ε?
    Παντως διακρινω αρκετο θαρρος.

    Ευγε!!

    (και πιο σοβαρα, αυτα μπορουν να σου τυχουν με ολους τους παροχους. Μακαρι να υπηρχε ρεαλιστικη διαφορα. Και οχι δεν υπερασπιζομαι κανεναν.)

  3. #18
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    javas76 σου δίνει η Wind διαθεσιμότητα τώρα ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #19
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, ναι μου δίνει η WIND και για 100/10 και για 50/5 VDSL. Σήμερα νωρίς το μεσημέρι μου συνέβη το εξής απρόοπτο. Φεύγω από το σπίτι μου για να κατέβω να ψωνίσω κάτι από το μίνι μάρκετ και εκεί που είναι η καμπίνα της vodafone vdsl που ανήκω ,βλέπω ένα τεχνικό της vodafone να την έχει ανοίξει. Τον ρωτάω κάποια πράγματα για το πρόβλημα που με απασχολεί για τη μετάβαση της γραμμής μου και κουβέντα στη κουβέντα διαπίστωσα ότι το κουτί έχει 64 συνδέσεις (2 32άρες κάρτες για το δίκτυο) άρα 64 συνδέσεις για vdsl. Μου το επιβεβαίωσε και ο ίδιος και λέω μήπως έχει φτάσει το όριο της η καμπίνα σε συνδέσεις? Γυρνάω μερικά λεπτά αργότερα και τον βλέπω στην εξώπορτα της πολυκατοικίας που μένω και λέω πλάκα μου κάνουν, δεν μπορεί !!!Τελικά ήταν για άλλον που είναι γείτονας μου και είχε wind αυτός από το όνομα του τον θυμήθηκα από τους λογαριασμούς που έρχονται στο ισόγειο χώρο ...Τον περιμένω ώστε να τον ρωτήσω πότε έκανε την αίτηση για να δώ τι στο κόρακα έχει συμβεί ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Wind!!... Πας καρφωτος για πασχα ε?
    Παντως διακρινω αρκετο θαρρος.

    Ευγε!!

    (και πιο σοβαρα, αυτα μπορουν να σου τυχουν με ολους τους παροχους. Μακαρι να υπηρχε ρεαλιστικη διαφορα. Και οχι δεν υπερασπιζομαι κανεναν.)
    Καλησπέρα φίλε μου, όχι δεν μπορούν να συμβούν σε τέτοιο βαθμό ειδικά όταν ανήκεις στον ίδιο πάροχο και απλά κάνεις αναβάθμιση της γραμμής σου ,ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ...41 ημέρες με τη σημερινή ...Και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΕΝΑΣ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ να μου πει το αυτονόητο και μια συγνώμη βρε αδελφέ ...ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑ ...
    Σήμερα που μίλησα στο τηλ με vodafone τους είπα να μου χορηγήσουν γραπτώς τον ή τους λόγους που καθυστερεί σε τέτοιο βαθμό η μετάβαση σε vdsl (η Ε.Ε.Τ.Τ. το λέει ξεκάθαρα) ώστε να κινηθώ πλέον με ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ με καταγγελία και έπειτα με ένδικα μέσα ...Όπως και αυτοί σε χρεώνουν με προστίματα λόγω διακοπής συμβολαίου ή επανασύνδεση έτσι και εγώ αντίστοιχα να κάνω χρήση των δικαιωμάτων μου, αρκετά με τη κάθε εταιρία πάροχο ...
    Και να σε δουλεύουν ψιλό γαζί στο τηλ με τον κάθε έναν/μια που σου λέει την αυτόματη κασσέτα μπλα μπλα και εύχεται να κλείσεις το τηλ ώστε να μην τους κουράζεις έχοντας βεβαίως βεβαίως 100% δίκιο ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος javas76 : 28-11-18 στις 18:17.

  5. #20
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τρελά πράγματα! :-|
    Δεν τον ρώτησες τον τεχνικό εάν παίρνει και άλλες κάρτες εκεί η καμπίνα ε ?
    ή σχεδιάζουν να βάλουν..

    ...

    Πάντως για μένα ίσως, είναι καλό που δίνει η Voda VDSL στην Wind..
    γιατί εδώ σε εμάς βάζει τις καμπίνες η Wind.. οπότε πιστεύω θα πάρει γρήγορα VDSL και η Voda..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #21
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρελά πράγματα! :-|
    Δεν τον ρώτησες τον τεχνικό εάν παίρνει και άλλες κάρτες εκεί η καμπίνα ε ?
    ή σχεδιάζουν να βάλουν..

    ...

    Πάντως για μένα ίσως, είναι καλό που δίνει η Voda VDSL στην Wind..
    γιατί εδώ σε εμάς βάζει τις καμπίνες η Wind.. οπότε πιστεύω θα πάρει γρήγορα VDSL και η Voda..
    Τον ρώτησα και μου απάντησε ότι δεν βάζουν εύκολα για ένα άτομο/σύνδεση εκτός και αν μαζευτούν καμμιά δεκαριά ας πούμε ...
    Η vodafone είναι υποχρεωμένη στις δικές της καμπίνες VDSL να έχει το 60% δικό της και το υπόλοιπο σε χονδρική στους άλλους παρόχους όπως κάνει ο ΟΤΕ χρόνια στο δικό της δίκτυο ...
    Επίσης δεν ήταν υπάλληλος της Voda αλλά εξωτερικός συνεργάτης ας το πούμε (εργολαβία) όπως η ΔΕΗ με τη ΔΕΔΗΕ ...
    Του ανάφερα και το πρόβλημα με τη γκρεμισμένη καμπίνα τους (129) Παξών και Κερκύρας που είναι έτσι κανά μήνα και βάλε ώστε να το δει από κοντά ...

    - - - Updated - - -

    Και ρωτάω κύριοι, τι σημαίνει συστημικό λάθος σε ένα πάροχο???
    ΜΕΓΑ ερώτημα σας λέω ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος javas76 : 28-11-18 στις 18:21.

  7. #22
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μάλιστα..

    Για να δούμε τι θα σου πει και ο γείτονας της Wind.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #23
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τον ρώτησα και τελικά ήταν από wind adsl σε wind vdsl ,ο τεχνικός ήταν μεν εξ/κός υπάλ/ος της vodafone αλλά προφανώς για να κουμπώσει στη καμπίνα τους για λογαριασμό της wind. Δεν πρόλαβα να τον ρωτήσω για το πόσο κράτησε η μετάβασή του ,αύριο θα ξέρω. Κρίμα για εμένα πάντως ...Anyway βρόγχο βρήκανε στη καμπίνα ,για να δούμε τι μπορεί να φταίει τελικά ...Θα γίνω επιθεωρητής Κλουζώ με αυτούς τους παρόχους ,έλεος δηλαδή ...


    Στο τέλος θα βγώ σε κανά κανάλι σε κανά ΑΝΤΕΝΝΑ λέω τώρα μπας και ο Παπαδάκης μου λύσει το πρόβλημα !!!

  9. #24
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από javas76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ρωτάω κύριοι, τι σημαίνει συστημικό λάθος σε ένα πάροχο???
    ΜΕΓΑ ερώτημα σας λέω ...
    Πολλά προβλήματα μπορούν να χαρακτηριστούν ως "συστημικά". Σου φαίνονται γελοία και ειρωνεύεσαι την έκφραση εσύ αλλά είναι τα πλέον δισεπίλυτα και τα αντιμετωπίζουν όλοι οι πάροχοι κάποιες φορές έχε υπόψη σου. Θα σου πω ένα εντελώς χονδροειδές παράδειγμα: ένα ορθογραφικό λάθος/διαφορά στην οδό σου στο σύστημα του ενός και του άλλου παρόχου (αυτού από τον οποίο φεύγεις κςι αυτού στον οποία πηγαίνεις).

  10. #25
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά προβλήματα μπορούν να χαρακτηριστούν ως "συστημικά". Σου φαίνονται γελοία και ειρωνεύεσαι την έκφραση εσύ αλλά είναι τα πλέον δισεπίλυτα και τα αντιμετωπίζουν όλοι οι πάροχοι κάποιες φορές έχε υπόψη σου. Θα σου πω ένα εντελώς χονδροειδές παράδειγμα: ένα ορθογραφικό λάθος/διαφορά στην οδό σου στο σύστημα του ενός και του άλλου παρόχου (αυτού από τον οποίο φεύγεις κςι αυτού στον οποία πηγαίνεις).
    Καλημέρα, θα σου πω την άποψη μου. Μπορεί φαινομενικά να είναι όπως τα λες, από την άλλη μια καρτέλα ενός πελάτη δεν περιέχει και πολλά στοιχεία (ΑΦΜ,διεύθυνση,ΤΚ ,κτλ) ,πιστεύω ότι και χειροκίνητα θα μπορούσε να βρεθεί μια λύση με τον φάκελο μου μέσω προϊστάμενου με υπογραφή (μιας και είμαι στον ίδιο πάροχο και δεν πάω σε άλλον) να είχε ξεπεραστεί το θέμα ...Για όλα τα προβλήματα υπάρχει λύση και στους Η/Υ και παντού, θέληση ίσως να είναι πιο δύσκολη ...Με αυτή τη λογική μπορεί να κάνει άλλο ένα μήνα,ένα χρόνο,ιδέα δεν έχω ...
    Και ναι είμαι λίγο ειρωνικός με αυτούς ,με αυτά που έχω τραβήξει και με το μέγα συστημικό πρόβλημα να υφίσταται 42 ΗΜΕΡΕΣ ...
    ΥΓ. 9 χρονάκια τους τα ακουμπάω κάθε μήνα και μόνο από αυτό ,σεβασμό στο πελάτη πάνω από όλα, έπρεπε να είναι κινητήρια δύναμη στο να το λύσουν άμεσα ... Σε μια εποχή που οι πάροχοι προσπαθούν να εντάξουν νέους πελάτες αφενός αλλά το κυριότερο να ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ αυτούς που ήδη έχουν που είναι και το πιο σημαντικό ...Αλλά πλέον όλα έχουν γίνει πολτός όταν εμπλέκονται ψυχρές πολυεθνικές σε εξαγορά (HOL>VODAFONE) με μειώσεις προσωπικού,ποιότητας εξυπέρετησης κτλ με τα γνωστά αποτελέσματα σε πολύ μεγάλο βαθμό όταν γίνονται τέτοιες κινήσεις, σε όλες τις κατηγορίες πχ σούπερ μάρκετ ΚΑΡΦΟΥΡ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ με τρελά ανοίγματα-χρέη ,το προσωπικό βόγγαγε οικονομικά κτλ που αν δεν ήταν ο Σκλαβενίτης να τους εξαγοράσει θα έσκαγε τρελό κανόνι στην αγορά και πόσοι συνάνθρωποι μας χωρίς δουλειά ...Μην επεκταθώ άλλο στο συγκεκριμένο ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος javas76 : 29-11-18 στις 13:58.

  11. #26
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    μπορει να ακουγεται χιλιοειπωμενο αλλα θα σου προτεινα υπομονη.
    εγω έκανα αιτηση (περιοχη Ν. Κοσμος) για αναβαθμιση απο adsl σε vdsl ως πελατης της voda στις 13/2/2018 και ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια περιπου 20/6/2018.
    πολλα νευρα καθως φαινοταν να "κοροϊδευουν" για 4 μηνες,πολλα τηλεφωνα με το 13844 ενδιαμεσα με τη γνωστη αιτιολογια "συστημικο προβλημα".αποτελεσμα ολων αυτων ηταν να κανουν μειωση 5% στο παγιο για οσο χρονικο διαστημα ημουν σε adsl + μηδενικα έξοδα μετατροπης της υπηρεσιας σε vdsl + δωρο ενα παγιο.
    αν δεν καιγεσαι να αλλαξεις αμεσα σε vdsl θα προτεινα να περιμενεις.

  12. #27
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gllafas Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει να ακουγεται χιλιοειπωμενο αλλα θα σου προτεινα υπομονη.
    εγω έκανα αιτηση (περιοχη Ν. Κοσμος) για αναβαθμιση απο adsl σε vdsl ως πελατης της voda στις 13/2/2018 και ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια περιπου 20/6/2018.
    πολλα νευρα καθως φαινοταν να "κοροϊδευουν" για 4 μηνες,πολλα τηλεφωνα με το 13844 ενδιαμεσα με τη γνωστη αιτιολογια "συστημικο προβλημα".αποτελεσμα ολων αυτων ηταν να κανουν μειωση 5% στο παγιο για οσο χρονικο διαστημα ημουν σε adsl + μηδενικα έξοδα μετατροπης της υπηρεσιας σε vdsl + δωρο ενα παγιο.
    αν δεν καιγεσαι να αλλαξεις αμεσα σε vdsl θα προτεινα να περιμενεις.
    Καλημέρα και καλό μήνα, απορώ πως άντεξες τέσσερις μήνες τη κοροϊδία της Voda .Και για όλο αυτό το νταβαντούρι σου έκαναν τη τεράστια χάρη για 5% μείωση στο πάγιο και τα υπόλοιπα που έγραψες ...Πάω για Wind ή Cosmote ,τη Δευτέρα θα αλλάξω πάροχο και ας πάνε να γ........ε και ας τολμήσουν να ζητήσουν πρόστιμο για σπάσιμο ενός συμβολαίου που ποτέ δεν πραγματοποιήθηκε όπως έπρεπε από τη πλευρά τους ...

  13. #28
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα κλείνω ακριβώς 2 μήνες από την αίτηση μου στη Vodafone (ως υφιστάμενος πελάτης) για μετάβαση σε vdsl 100άρα ...Καμμιά τούρτα από voda θα φέρετε ???ΝΤΡΟΠΗ και ΦΙΛΟΤΙΜΟ δεν υπάρχουν, έτσι ??? Συστημικό λάθος που με καθυστερεί 60 μέρες τώρα και πάλι καλά που έχει πέσει από πάνω (από την αίτηση) όλο το team της voda για να το λύσουν τρομάρα τους ....
    Για πολλά φάσκελα λέμε με χέρια και με πόδια ...

  14. #29
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άστα να πάνε.. :-\

    Να ξέραμε ποιος φταίει τελικά..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #30
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα, ακόμα από την Vodafone τίποτα απολύτως. Προ λίγων ημερών ,δεν άντεξα άλλο τη κοροϊδία τους, έκανα καταγγελία στον Ε.Ε.Τ.Τ και στο ΙΝ.ΚΑ. Από Ε.Ε.Τ.Τ μου ήρθε email που λέει για τον αριθμό πρωτόκολλου και θα πρέπει η Vodafone μέχρι 22-01-2019 να έχει απαντήσει σε αυτούς και σε εμένα εννοείται το λόγο-ους που μου πουλάνε τρίχες κατσαρές ...Τρεχάτε τώρα να σας δω ποιό είναι αυτό το συστημικό λάθος που επικαλείστε συνέχεια τάχα μου ...
    Από μια έρευνα που έκανα και το τσέκαρα με τεχνικό που ήρθε γιατί έχει πέσει κανά 20ήμερο τώρα η ταχύτητα κατά 4Mbps ,είναι ότι 99% επειδή η VDSL 100/10 είναι ακόμα κάτι νέο,φρέσκο σαν τεχνολογία και σαν υποστήριξη συν ότι δεν έχουν βάλει 100άρα κάρτα στη καμπίνα που ανήκω (vdsl 50άρα δίνει μια χαρά η καμπίνα ,έβαλε από WIND ο γείτονας μου στη πολυκατοικία μου), οπότε να το συστημικό τους λάθος ποιό είναι ,δεν παραδέχονται αυτονόητα πράγματα ...Τόσο απλά ...

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3514
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-24, 21:50
  2. INALAN στην Κυψέλη Αθήνα
    Από Nikiforos στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 2009
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-24, 20:44
  3. VDSL και Κυψέλη - A/K Άρης - Vodafone
    Από nxenos στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1116
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-23, 10:52
  4. VDsl στην ανω κυψελη
    Από nikos1982 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-18, 02:19
  5. ιντερνετ μηδεν!!!!!
    Από jimaras στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-18, 09:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας