Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 44
  1. #16
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.735
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Constantine4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έγραψα παραπάνω υπομονή και τίποτα άλλο φίλε μου!
    Συμφωνώ, μου είχε ξεφύγει και το μήνυμα του @nikgr που επεσήμανε κι εκείνος ότι συζητάμε για την ανάθεση του 2017. Κι εγώ ομοιοπαθής είμαι, μία από αυτές περιμένω...

  2. #17
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Καπου τον Ιανουαριο θα δειτε αλλη μια στηλη στο pdf που θα λεει: Νεο-Νεο τριμηνο ενεργοποιησης

    Μιλαμε η κατασταση ειναι για γελια. Λιγοτερες αναβολες εχει παρει το Μετρο της θεσσαλονικης.
    No Justice - No Peace

  3. #18
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Αυτό με το ΔΕΔΗΕ πάντως έχει φάση... Τελειώνουν τα πάντα, έχουν τραβήξει και ρεύμα από την κολώνα, αλλά δεν έχει ο ΔΕΔΗΕ λέει να τους δώσει μετρητές.

    Τα νεύρα μου ...
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  4. #19
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αυτό με τους μετρητές είναι ένα θέμα που έχει αναφερθεί πολλές φορές.
    Ο ΔΕΔΔΗΕ έχει άμεσα διαθέσιμους για οποιαδήποτε περίπτωση ζήτησης σε όλη την χώρα κάποιον πεπερασμένο αριθμό, π.χ. 2000 μετρητών. Ξαφνικά του έρχονται μαζεμένες αιτήσεις για 15000 από τους παρόχους που κάνουν εγκατάσταση καμπίνων σε όλη την χώρα και σε διάφορα δίκτυα υποδομών. Με τα οικονομικά του και το "κούτελο" που έχει, οι προμηθευτές ζητούν ντούκου τα λεφτά, οπότε είναι μέχρι ένα σημείο λογικό να υπάρχουν ελλείψεις.
    Δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχει θέμα με τους μετρητές σε πάμπολλες περιπτώσεις, που πελάτες ζητούν να συνδεθούν στο νυκτερινό και λόγω έλλειψης μετρητών η αναμονή είναι μήνες.

  5. #20
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ααα.. αυτό με τους μετρητές τώρα το πρόσεξα!

    Νόμιζα ότι ήταν μόνο η εργασία..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.232
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    στη Λάρισα η wind απ' τις 190 που ανέλαβε και όφειλε να έχει έτοιμες με μετρητή σε λειτουργία Q2 2018, ζητησε 2η παράταση για αλλα 2 3ήμηνα για τις 163.
    Πολλες μάλιστα και FTTH που δε θέλουν κανενα ρολόι της ΔΕΔΗΕ.
    Αλλα όταν ξεκινάς σοβαρά τα έργα ένα μήνα πριν την εκπνοη της προθεσμίας και δεν έχεις βάλει ούτε τις κάσες των καμπίνων, μετά σου φταίει η ΔΕΗ και ο δημος.
    Αλήθεια η ΔΕΔΗΕ ρωτήθηκε καμια φορά απ' την ΕΕΤΤ αν ευσταθούν οι δικαιολογίες των παρόχων και αν το αίτημα για ηλεκτροδότηση δόθηκε έγκαιρα? Η απλά η ΕΕΤΤ κάνει δεκτή όποια δικαιολογία επικαλεστούν χωρις 2η σκέψη?

  7. #22
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όλες οι αιτήσεις των παρόχων για παράταση, συνοδεύονται υποχρεωτικά με τα απαραίτητα δικαιολογητικά των λόγων της καθυστέρησης. Π.χ. για το ρεύμα, χρειάζεται να αποδείξουν με τα επίσημα έγγραφα πότε έκαναν το σχετικό αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ και πότε την πληρωμή των απαιτούμενων εργασιών.

  8. #23
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω ποσο παλιά είναι η λίστα, αλλα έριξα μια ματια και σωστά η δίκια μου είναι μέσα όμως στο ίδιο στενό στα 50 μετρα υπάρχει και άλλη που έχει πάρει ρεύμα από τον Οκτώβριο και δίνει εδώ και βδομάδες vdsl εως 200mbps και η wind και ο ΟΤΕ.

    Να πω ότι είμαι αισιόδοξος ότι θα πάρουν ρεύμα μέχρι τέλος του έτος ... όχι δεν είμαι όπως δεν είμαι ότι η Vodafone/cyta και ίσως και Nova θα δώσει VDSL από τα καφάο της WIND σύντομα.

  9. #24
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Νεάπολη Θεσσαλονίκης σκάβουν πυρετωδώς για τον βασικό κορμό. Ο δήμος, απ ότι κατάλαβα, έδωσε άδεια στους ίδιους δρόμους που πέρασε και η INALAN. Απο περιέργεια πλέον, μιας και είμαι συνδρομητής της INALAN, περιμένω να δώ πότε θα ενεργοποιηθούν. Έχουν σκάψει σε όλα τα σημεία που έχει καφαο του OTE
    Και συκιές βάζουν καμπίνες και μέσα στα στενά φίλε μου
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #25
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τους μετρητές είναι ένα θέμα που έχει αναφερθεί πολλές φορές.
    Ο ΔΕΔΔΗΕ έχει άμεσα διαθέσιμους για οποιαδήποτε περίπτωση ζήτησης σε όλη την χώρα κάποιον πεπερασμένο αριθμό, π.χ. 2000 μετρητών. Ξαφνικά του έρχονται μαζεμένες αιτήσεις για 15000 από τους παρόχους που κάνουν εγκατάσταση καμπίνων σε όλη την χώρα και σε διάφορα δίκτυα υποδομών. Με τα οικονομικά του και το "κούτελο" που έχει, οι προμηθευτές ζητούν ντούκου τα λεφτά, οπότε είναι μέχρι ένα σημείο λογικό να υπάρχουν ελλείψεις.
    Δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχει θέμα με τους μετρητές σε πάμπολλες περιπτώσεις, που πελάτες ζητούν να συνδεθούν στο νυκτερινό και λόγω έλλειψης μετρητών η αναμονή είναι μήνες.
    Απορία, δεν έχει παίξει ρόλο εδώ και το όλο τσίρκο με τις μαζικές προμήθειες "έξυπνων μετρητών" και τον διαγωνισμό που σέρνεται από δοκιμαστικό σε πιλοτικό σε δοκιμαστικό εδώ και κάτι χρόνια;

  11. #26
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.232
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    οταν αναλαμβάνουν την ευθύνη οτι η καμπίνα θα ειναι έτοιμη το τάδε τρίμηνο υπολογίζουν δηλαδή οτι η ΔΕΔΗΕ θα τρέχει απο πίσω τους?
    Ή μήπως βάζουν μια πλασματικη ημερομηνία για να πάρουν την ανάθεση με το σκεπτικο οτι θα τα φορτώσουν μετά στη ΔΕΔΗΕ?

    Επαναλαμβάνω οτι για τις FTTH καμπίνες δεν έχουν καμια δικαιολογία αναβολής λόγω ΔΕΔΗΕ.
    Στη δικη μου μάλιστα FTTH παρ' ολο που δεν ειναι στη λίστα με τις καθυστερημένες και υποτίθεται οτι λειτουργεί, η απάντηση απο τη wind ειναι οτι ακομα δεν ειναι έτοιμη. Μήπως λέω εγώ οι επίσημα 163 ανέτοιμες απ' τις 190 καμπίνες της Λάρισας ειναι τελικά πολύ παραπάνω?

  12. #27
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν τους ζητούσαν καταλογισμό για κάθε καμπίνα που βγήκε εκτός χρονοδιαγράμματος ξεχωριστά και ειδικά, θα μαθαίναμε την πραγματικότητα.

    Τώρα είναι φαση "λιγο ο καιρος, λιγο οι δημαρχοι, λιγο οι εκλογες, λιγο το κρασι, λιγο η θαλασσα, λιγο τ'αγορι μου"... κοροιδια.

  13. #28
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο καθένας μπορεί να σκέφτεται ότι θέλει. Αλλά όντας όλοι μας έξω από τον χορό, δεν ήμαστε σε θέση να έχουμε μπροστά μας όλα τα δεδομένα, για τις αιτίες (πραγματικές ή μη) των καθυστερήσεων και των αιτιολογιών βάσει των οποίων εγκρίνονται οι παρατάσεις

  14. #29
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.725
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία, δεν έχει παίξει ρόλο εδώ και το όλο τσίρκο με τις μαζικές προμήθειες "έξυπνων μετρητών" και τον διαγωνισμό που σέρνεται από δοκιμαστικό σε πιλοτικό σε δοκιμαστικό εδώ και κάτι χρόνια;
    Πρέπει.... Κοινούριους smart υποθέτω πως εγκαθιστούν στην καμπίνα, μικρότερος όγκος και τηλεμέτρηση. Από την άλλη, επειδή ακριβώς είναι γνωστός ο αριθμός που θα χρειαστεί να εγκατασταθεί και πότε καθώς και ότι το κόστος της εγκατάστασης πληρώνεται (φαντάζομαι) απίκο, δε θα αθώωνα έτσι εύκολα το ΔΕΔΗΕ.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Ok με τη wind. Με τον ΟΤΕ τι γίνεται; Είχαν βγάλει ημερομηνίες για Q4 του 2018 . Πιστεύει κανεις ότι θα τις προλάβουν αυτές τις ημερομηνίες; Μου φαίνεται σχεδόν αδύνατο.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-18, 18:56
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-18, 08:06
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-18, 10:44
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-18, 16:32
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-18, 01:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας