Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-44 από 44
  1. #31
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Με καμπίνες που δεν έχουν δηλωθεί πουθενά αλλά έχουν γίνει σκαψίματα, τι φάση; Περιμένουμε 4η ανακοίνωση;

  2. #32
    Εγγραφή
    13-07-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-N14
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 21.3(dB)
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μια ερωτησούλα: επειδή εδώ και μήνες έχουν μπει καμπίνες στη γειτονιά, αλλά δεν ξέρω αν έχουν κάτι μέσα ήθελα να ρωτήσω εάν ο αριθμός που έχει η καμπίνα απ'έξω (E041 στην περίπτωση τη δική μου) έχει κάποια σχέση με κάποια από τις στήλες του επισυναπτόμενου PDF ή όχι; Γιατί 2 νούμερα παρακάτω από εμένα (το δίπλα οικοδομικό τετράγωνο δλδ) σύμφωνα με τη φόρμα διαθεσιμότητας της Wind έχει μέχρι και 200άρι, και εγώ παίζω ακόμη στο "έως 24" δηλαδή 10 . Καθημερινά τσεκάρω αλλά τπτ στο δικό μου νούμερο του σπιτιού.

  3. #33
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μια ερωτησούλα: επειδή εδώ και μήνες έχουν μπει καμπίνες στη γειτονιά, αλλά δεν ξέρω αν έχουν κάτι μέσα ήθελα να ρωτήσω εάν ο αριθμός που έχει η καμπίνα απ'έξω (E041 στην περίπτωση τη δική μου) έχει κάποια σχέση με κάποια από τις στήλες του επισυναπτόμενου PDF ή όχι; Γιατί 2 νούμερα παρακάτω από εμένα (το δίπλα οικοδομικό τετράγωνο δλδ) σύμφωνα με τη φόρμα διαθεσιμότητας της Wind έχει μέχρι και 200άρι, και εγώ παίζω ακόμη στο "έως 24" δηλαδή 10 . Καθημερινά τσεκάρω αλλά τπτ στο δικό μου νούμερο του σπιτιού.
    Κάπου υπάρχει ένα αρχείο που βλέπεις σε ποιό κουτί ανήκεις και έπειτα απλά ψάχνεις την ανάλογη ανακοίνωση.

  4. #34
    Εγγραφή
    13-07-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-N14
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 21.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dFatKiddo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου υπάρχει ένα αρχείο που βλέπεις σε ποιό κουτί ανήκεις και έπειτα απλά ψάχνεις την ανάλογη ανακοίνωση.
    Σε ευχαριστώ! Θα πρέπει να "φάω" το site της Wind προφανώς για να το βρω ε; Υπομονή

  5. #35
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ! Θα πρέπει να "φάω" το site της Wind προφανώς για να το βρω ε; Υπομονή
    https://drive.google.com/file/d/1gix...ybFgdJuNk/view

  6. #36
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.725
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ! Θα πρέπει να "φάω" το site της Wind προφανώς για να το βρω ε; Υπομονή
    Στο site της Wind ίσως να είναι πιο δύσκολο... Στις ανακοινώσεις που έχουν αναρτηθεί εδώ ίσως είναι πιο εύκολο, και σε κάποια από τα θέματα κυκλοφορεί και ένα εξελόφυλλο που έχει όλες τις ανακοινωμένες καμπίνες.

  7. #37
    Εγγραφή
    13-07-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-N14
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 21.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο site της Wind ίσως να είναι πιο δύσκολο... Στις ανακοινώσεις που έχουν αναρτηθεί εδώ ίσως είναι πιο εύκολο, και σε κάποια από τα θέματα κυκλοφορεί και ένα εξελόφυλλο που έχει όλες τις ανακοινωμένες καμπίνες.
    Ναι ναι μου έδωσε το link ο φίλος dFatKiddo! Και τσέκαρα πως είμαι κι εγώ στο Q4 2018 αλλά επειδή σε λίγες μέρες λήγει το συμβόλαιο με τη Wind και σαν "προσφορά" μου δίνει ένα με τα ίδια ωφέλη αλλά με 6€ παραπάνω, μάλλον θα πάω προς vodafone, και όταν με το καλό ετοιμαστεί το ΚΑΦΑΟ μου από τη Wind, θα πάρω VDSL από τη Vodafone...

  8. #38
    Εγγραφή
    10-08-2016
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι μου έδωσε το link ο φίλος dFatKiddo! Και τσέκαρα πως είμαι κι εγώ στο Q4 2018 αλλά επειδή σε λίγες μέρες λήγει το συμβόλαιο με τη Wind και σαν "προσφορά" μου δίνει ένα με τα ίδια ωφέλη αλλά με 6€ παραπάνω, μάλλον θα πάω προς vodafone, και όταν με το καλό ετοιμαστεί το ΚΑΦΑΟ μου από τη Wind, θα πάρω VDSL από τη Vodafone...
    Όταν ενεργοποιηθεί το vdsl στην περιοχή σου, θα πέσουν τόσα τηλέφωνα με προσφορές που θα το καταλάβεις. Για μένα, βρες το πιο φθηνό adsl (απόδοση/τιμή) και βάλτο. Όταν ξεκινήσουν οι προσφορές αναθεώρησε. Κάπου είδα στο site ότι καταργήσανε τα κόστη τερματισμού συμβολαίου, δεν παίρνω όρκο tho.

  9. #39
    Εγγραφή
    13-07-2017
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Asus DSL-N14
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 21.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dFatKiddo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν ενεργοποιηθεί το vdsl στην περιοχή σου, θα πέσουν τόσα τηλέφωνα με προσφορές που θα το καταλάβεις. Για μένα, βρες το πιο φθηνό adsl (απόδοση/τιμή) και βάλτο. Όταν ξεκινήσουν οι προσφορές αναθεώρησε. Κάπου είδα στο site ότι καταργήσανε τα κόστη τερματισμού συμβολαίου, δεν παίρνω όρκο tho.
    Ναι, τα κατήργησαν αλλά όχι για τις περιπτώσεις που "σπας" (εσύ ο πελάτης δηλαδή) συμβόλαιο, αλλά για να φύγεις ενώ έχει ήδη "λήξει" το 24μηνό σου, και είσαι πλέον σε "αορίστου". Βέβαια, δεν ήξερα πως είχες και τότε κάποιο fee να πληρώσεις. Αυτό το fee πάντως καταργήθηκε.

  10. #40
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.417
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Βγήκε νέα απόφαση όπου γίνεται αλλαγή τεχνολογίας σε κάποιες περιοχές.

    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...VDSLvectoring/

    21 Νοεμβρίου 2018

    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...drou/30327.pdf

    Ουσιαστικά αφαιρούν το G.Fast από κάποιες περιοχές.

    (Αυτό μας μάρανε..
    βολευόμαστε και με τα 200.. )

    Αν και το V.Plus νομίζω πάει μέχρι 300 - και όπως διάβασα οι τεχνικοί της Wind κλειδώνουν τις καμπίνες στα 300.

    "H εταιρεία «WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ» υπέβαλε αίτημα αλλαγής τεχνολογίας στο πλάνο υλοποίησης δικτύου NGA της εταιρείας «WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ», το οποίο αφορά την καμπίνα ΥΚΕΕ/ΥΚΚ του πίνακα 1. Συγκεκριμένα, η εταιρεία «WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ» αιτείται την αλλαγή τεχνολογίας από VDSL_VECTORING/V.plus/G.fast σε VDSL_VECTORING/V.plus.

    Σύμφωνα με το αίτημα της ως άνω εταιρείας,
    «...Η αλλαγή προκύπτει λόγω των οριστικών αποτελεσμάτων του λεπτομερούς σχεδιασμού (low level design) της περιοχής κάλυψης,
    καθώς διαπιστώθηκε ότι τόσο από τη γεωγραφία και την πυκνότητα κτιρίων των εν λόγω ΥΚ όσο και από την εκτιμώμενη απόσταση μεταξύ ΥΚ WIND & ΥΚ OTE,
    η εγκατάσταση εξοπλισμού G.fast δε θα επιφέρει σημαντική βελτίωση για τους τελικούς χρήστες σε σχέση με την τεχνολογία VDSL_VECTORING/V.plus»."


    ....

    "ως προς την τεχνολογία/αρχιτεκτονική του δικτύου Νέας Γενιάς που προτίθεται να υλοποιήσει η εταιρεία «WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ»
    σε τετρακόσιες ενενήντα εφτά (497) υπαίθριες καμπίνες στις περιοχές των ΑΚ Πατησίων, Κολωνού, Αριάδνης, Κνωσσού και Θερίσσου, σύμφωνα με τον κατωτέρω πίνακα 2:"
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2

  11. #41
    Εγγραφή
    13-04-2007
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Attica
    Router
    ZXHN H268Q
    ουφ η καμπινα μου ειναι ακομα Gfast....

  12. #42
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.417
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αα ναι ?
    Αφήσανε και G.Fast ?

    Νόμισα ότι της αλλάξανε όλες..
    .. εμένα με πήρε η μπάλα!

    Σε 10 χρόνια.. γκρίνια πάλι για το 1 Gbps!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2

  13. #43
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.725
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Κρίμα, γιατί νομίζω ότι το G.Fast θα ήταν επιλέξιμο προς επιδότηση με κουπόνι, αφού δυνητικά υποστηρίζει 1Gbps. Πάντως με τις συνεχείς αναβολές και με σκέτο VDSL ευχαριστημένος θα είμαι .

  14. #44
    Εγγραφή
    13-04-2007
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Attica
    Router
    ZXHN H268Q
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αα ναι ?
    Αφήσανε και G.Fast ?

    Νόμισα ότι της αλλάξανε όλες..
    .. εμένα με πήρε η μπάλα!

    Σε 10 χρόνια.. γκρίνια πάλι για το 1 Gbps!

    σιγα μην προλαβουνε μεχρι την 31η Μαρτίου 2019...

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-18, 18:56
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-18, 08:06
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-18, 10:44
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-18, 16:32
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-18, 01:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας