Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    18-12-2008
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    55
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Router
    JM-FIBRE ONU JF511-TV
    Στην Whats up που εχω, υπαρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη χρέωση. Εαν δεν εχεις ΜΒ απο καποιο πακετο, πολυ απλά δε μπορεις να συνδεθεις. Η Vodafone δε δινει αυτη την επιλογη;

  2. #17
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christhenis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Whats up που εχω, υπαρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη χρέωση. Εαν δεν εχεις ΜΒ απο καποιο πακετο, πολυ απλά δε μπορεις να συνδεθεις. Η Vodafone δε δινει αυτη την επιλογη;
    Το whats up ειναι καρτοκινητο. Στο αντιστοιχο cu ισχυουν τα ιδια πραγματα.

  3. #18
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    Και κάπου εδώ, μετά από 15 χρόνια πιστός συνδρομητής με συμβόλαια, ήρθε η ώρα να τα γυρίσω όλα σε κάρτα.

    Έχω δύο παιδιά και αρκετές φορές γλίτωσα τις υπέρογκες χρεώσεις data εξαιτίας των μηνυμάτων που χτυπούσαν για τα πεντάευρα και έτσι προλάβαινα τα χειρότερα.
    Τώρα όπως το έκαναν, αν ξεχαστώ άλλη φορά με ανοιχτά δεδομένα και βάλουν κανένα youtube χωρίς να το καταλάβω, βλέπω τις διακοσάρες να σκάνε για πλάκα!

    Αυτό το μήνα μου έσκασε λογαριασμός 90 ευρώ (σε σύνδεση με πάγιο 10 ευρώ) επειδή η σύζυγος είχε κάποιες υποχρεώσεις και μίλησε 1 ώρα και 20 λεπτά εκτός παγίου!
    Ναι, μας χρέωσαν 1 ώρα και 20 λεπτά ομιλίας συν 200 MB data, 80 ευρώ οι αθεόφοβοι!

    Αυτό έχει καταντήσει αηδία και κάπου εδώ θα πρέπει όσοι θεωρούν κλεψιά και κοροϊδία αυτό που συμβαίνει με τις απανωτές αυξήσεις στις χρεώσεις, επιτέλους να αντιδράσουν κόβοντας συμβόλαια.

    Εγώ το πήρα απόφαση. Τέρμα η κοροϊδία. Δεν έχω άλλα λεφτά για πέταμα.
    Σε δύο μήνες τελειώνει η δέσμευση συμβολαίου και σου κουνάω λευκό μαντίλι Vondafone...

  4. #19
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrmagenta Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 5G δεν θα αφορά μόνο κινητές συσκευές αλλά και εναλλακτική τεχνολογία για internet στο σπίτι. Καθώς θα υποστηρίζει πολλάπλασια ποσότητα συνδεδεμένων συσκευών ταυτόχρονα και με καλύτερη κάλυψη. Φαντάζομαι διαμοιραζόμενα πακέτα internet για σπίτι και κινήτο με σταθερό πάγειο και με Data Caps σε ταχύτητα. Για παράδειγμα θα έχεις τον μήνα 100GB, με ταχύτητα 100Mbps και όταν ξεπεράσεις τα 100GB η ταχύτητα θα πέυτει στα 30Mbps. Κάποιος μπορεί να πει ότι τα 100GB ή ότι τλεοσπάντων αρίσουν οι πάροχοι είναι υπεραρκετό, αλλα να συνυπολογιστεί και από πόσες έξυπνες συσκευές θα χρεισιμοποιούνται αυτά τα δεδομένα. Μπορούν ανέτα να καταναλωθούν πολλά GB στο έξυπνο σπίτι του κοντινού μέλλοντος.
    Και μετα ηρθαν οι μελισσες. Ποτέ ενα shared medium οπως οι ραδιοσυχνοτητες δεν θα ειναι αρκετές για εξατομικευμένη μετάδοση πληροφορίας. Και τα data απλα αυξανονται με γεωμετρική για να μην πω εκθετικη προοδο.
    Δεν μας εφτανε η τηλεοραση, τωρα εχουμε και ΙΟΤ.. Φυσικα και ειναι απαραιτητο το 5g, οχι ομως για να αντικαταστησει το ftth, εκτος απο ελαχιστες light καταστασεις, οπως κανει τωρα και το 4g με κατι booster κλπ. Φτηνα data στη κινητη ουτε στο 7g δεν θα δουμε.

  5. #20
    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περιοχή
    thematrix
    Μηνύματα
    126
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το whats up ειναι καρτοκινητο. Στο αντιστοιχο cu ισχυουν τα ιδια πραγματα.
    Στα καρτοκινητα της Κοσμοτε ΜΟΝΟ υπαρχει η δυνατοτητα να σου κοβει το ιντερνετ μολις τελειώσει το πακετο. Η Βονταφον χρεωνει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ μετα την καταναλωση του πακετου!

  6. #21
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετα ηρθαν οι μελισσες. Ποτέ ενα shared medium οπως οι ραδιοσυχνοτητες δεν θα ειναι αρκετές για εξατομικευμένη μετάδοση πληροφορίας. Και τα data απλα αυξανονται με γεωμετρική για να μην πω εκθετικη προοδο.
    Δεν μας εφτανε η τηλεοραση, τωρα εχουμε και ΙΟΤ.. Φυσικα και ειναι απαραιτητο το 5g, οχι ομως για να αντικαταστησει το ftth, εκτος απο ελαχιστες light καταστασεις, οπως κανει τωρα και το 4g με κατι booster κλπ. Φτηνα data στη κινητη ουτε στο 7g δεν θα δουμε.
    Η Verizon έχει ήδη ξεκινήσει να δίνει 5G Home με ταχύτητες έως 300 Mbps (προς το παρόν) και τιμή από $50 το μήνα (αν έχεις συνδυαστικό με κινητό). Είναι φθηνότερο από σχεδόν όλες τις FTTH συνδέσεις στις ΗΠΑ. Προσωρινά διατίθεται στις πόλεις Indianapolis/Indiana, Los Angeles/California, Sacramento/California, Houston/Texas, εκεί που υπάρχει 5G.

    https://www.verizonwireless.com/5g/home/

  7. #22
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    WIND
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H268N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετα ηρθαν οι μελισσες. Ποτέ ενα shared medium οπως οι ραδιοσυχνοτητες δεν θα ειναι αρκετές για εξατομικευμένη μετάδοση πληροφορίας. Και τα data απλα αυξανονται με γεωμετρική για να μην πω εκθετικη προοδο.
    Δεν μας εφτανε η τηλεοραση, τωρα εχουμε και ΙΟΤ.. Φυσικα και ειναι απαραιτητο το 5g, οχι ομως για να αντικαταστησει το ftth, εκτος απο ελαχιστες light καταστασεις, οπως κανει τωρα και το 4g με κατι booster κλπ. Φτηνα data στη κινητη ουτε στο 7g δεν θα δουμε.
    Δες παρακάτω το μηνυμα του MitsosDaBest13. Η θεωρία μου σε αυτό βασίζεται. Και λέω θεωρία γιατί αυτό μας έχει μα΄θει η τεχνολογία. στην αρχή χωρίς περιορισμούς, βλέπε sms, και μετά περιορισμούς με data caps και χρεώσεις. Η αρχή δημιουργίας του 5G ελιναι για την διάδωση του ΙΟΤ από το σπίτι, τον ρουχισμό, το αυτοκίνητο κτλ κτλ. δεν θα το καταλάβουμε πόσο γρήγορα θα τα υιοθετη΄σουμε όλα αυτά. ¨Ηδη στο σπίτι γραφείο μου η ασύρματες ΙΟΤ συσκευές, συνδεδεμένες στο modem router, είναι 47.

  8. #23
    Εγγραφή
    10-06-2016
    Περιοχή
    Α. Τούμπα
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30720/10240
    ISP
    HCN
    Router
    Netgear R6400
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Verizon έχει ήδη ξεκινήσει να δίνει 5G Home με ταχύτητες έως 300 Mbps (προς το παρόν) και τιμή από $50 το μήνα (αν έχεις συνδυαστικό με κινητό). Είναι φθηνότερο από σχεδόν όλες τις FTTH συνδέσεις στις ΗΠΑ. Προσωρινά διατίθεται στις πόλεις Indianapolis/Indiana, Los Angeles/California, Sacramento/California, Houston/Texas, εκεί που υπάρχει 5G.

    https://www.verizonwireless.com/5g/home/
    Πολύ ωραίο αλλά στην Ελλάδα δεν νομίζω να συμβεί ποτέ. Εδώ το 4G θα συνέφερε σε απομακρυσμένους τόπους για "σταθερή σύνδεση" αλλά οι Ελληνικές εταιρείες δεν... Με 4G το'χω δει στο εξωτερικό (Ε.Ε.). Έχει ναι μεν ογκοχρέωση αλλά όχι ψωροGB (5-10GB/μήνα), είχε καμιά 40-50GB το πακέτο για μήνα.

  9. #24
    Εγγραφή
    27-09-2006
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    Εεεε τώρα... με την λήξη της κρίσης λογικό είναι να έχουμε ορισμένες "αύξησης"

    Πέρα από της μ@λ@κιες και την γκρίνια στατιστικά κανένας συνδρομητής δεν ξεπερνάει τα δεδομένα που του δίνει το πρόγραμμα του.

    Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος έως το 2012 αυτό το είχε καταφέρει 1 συνδρομητής και φυσικά έγινε πίστωση αλλάζοντας πρόγραμμα.

  10. #25
    Εγγραφή
    10-06-2016
    Περιοχή
    Α. Τούμπα
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    30720/10240
    ISP
    HCN
    Router
    Netgear R6400
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lx911 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εεεε τώρα... με την λήξη της κρίσης λογικό είναι να έχουμε ορισμένες "αύξησης"

    Πέρα από της μ@λ@κιες και την γκρίνια στατιστικά κανένας συνδρομητής δεν ξεπερνάει τα δεδομένα που του δίνει το πρόγραμμα του.

    Και για να είμαι πιο συγκεκριμένος έως το 2012 αυτό το είχε καταφέρει 1 συνδρομητής και φυσικά έγινε πίστωση αλλάζοντας πρόγραμμα.
    Τι δεν κάνει;! Είχα πακέτο 4GB και το έκοψα για να βάλω καρτοκινητή γιατί με συνέφερε περισσότερο. Για τα ίδια χρήματα έχω 12GB με καρτοκινητή.

  11. #26
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrmagenta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες παρακάτω το μηνυμα του MitsosDaBest13. Η θεωρία μου σε αυτό βασίζεται. Και λέω θεωρία γιατί αυτό μας έχει μα΄θει η τεχνολογία. στην αρχή χωρίς περιορισμούς, βλέπε sms, και μετά περιορισμούς με data caps και χρεώσεις. Η αρχή δημιουργίας του 5G ελιναι για την διάδωση του ΙΟΤ από το σπίτι, τον ρουχισμό, το αυτοκίνητο κτλ κτλ. δεν θα το καταλάβουμε πόσο γρήγορα θα τα υιοθετη΄σουμε όλα αυτά. ¨Ηδη στο σπίτι γραφείο μου η ασύρματες ΙΟΤ συσκευές, συνδεδεμένες στο modem router, είναι 47.
    Τα σχετικα δεδομενα της αμερικης απεχουν τοσο πολυ απο τα δικα μας που ειναι αδυνατος οποιοσδηποτε παραλληλισμος.
    Ειδικοτερα το θεμα της συγκεντρωσης πληθυσμού. Αν ελεγε Νεα Υορκη, να το συζηταγαμε.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-18, 12:41
  2. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-18, 15:19
  3. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-18, 15:50
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-18, 02:55

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας