Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΛΑΡΙΣΑ
    Καλησπέρα σε όλους του φόρουμ, ηθελα να ρωτήσω κάτι τεχνικο και αν έχει συμβει σε κάποιον. Μιλάμε για σταθερό και internet της wind στο κέντρο της Λάρισας. Πως γίνεται ενώ το ρουτερ συγχρονιζει στα 17Mbps η πραγματική ταχύτητα κατεβάσματος σε ftp σελίδες να είναι μέχρι 300 ΚBps(αντιστοιχεί σε συγχρονισμό <3Mbps), ενώ σε https να έχω download<200ΚΒps(αντιστοιχος συγχρονισμος <2Μbps). αυτό γίνεται απο το μεσημέρι 3-4μμ και μετά μέχρι κατά τις 3 το βραδυ εδώ και 1,5 μηνα. έχουν δοκιμαστεί 5 διαφορετικά ρουτερ με firmware update σε όλα- 4 διαφορετικά καλώδια ethernet, 3 φίλτρα (2 adsl+1 vdsl), 3 διαφορετικοί υπολογιστές με διαφορετικά λειτουργικά και κλειστές όλες τις ενημερώσεις και τα antivirus. Οι ίδιες ταχύτητες κατεβάσματος και αναντιστοιχίας με το σταθερό συγχρονισμό στα 17 Mbps των router και στο διανομέα της πολυκατοικίας μετρημενα από 2 διαφορετικούς τεχνικούς της wind σε πολλαπλές επισκέψεις. (θεωρητικά θα το στείλουν στον οτεκαι να εχω υπομονη η απάντηση της τεχνικής υπηρεσίας)-στην πραξη είμαι καθε απόγευμα χωρις ιντερνετ........
    Πείτε μου τη γνώμη σας για το τι μπορεί να φταίει?
    να τους ρίξω καμια καταγγελία?
    μπορώ να αποφύγω την χρέωση με κάποιον τρόπο?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο την στιγμή που ο συγχρονισμός είναι οκ, μάλλον έχει μπουκώσει η σύνδεση της Wind Απο το ΑΚ προς τα κεντρικά της και μετά προς το Internet
    Δεν έχει κάτι να κάνει ο ΟΤΕ εδώ, θα είχε αν είχες πρόβλημα συγχρονισμού.
    Κανονικά το δηλώνεις βλάβη και αν περάσουν 48 ώρες και δεν το λύσουν πρέπει να σου πιστώνουν το πάγιο

  3. #3
    Εγγραφή
    21-11-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΛΑΡΙΣΑ
    ευχαριστώ για την απάντηση. όπως αναφέρω το θέμα έχει περίπου 1,5 μήνα και με έχουν επισκεφτεί αρκετές φορές τεχνικοί της wind (τους περιμένω και αύριο ξανά.....)
    αυτό το "μπούκωμα" διορθώνεται?
    υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο άρθρο της νομολογίας της ΕΕΤΤ για την μη πίστωση παγίου?
    με download <200 KBps μέχρι και youtube live video κολλάει, σκέψου εμένα που γυρνώντας απτη δουλειά θέλω να έχω πρόσβαση στις κάμερες και στο server 2 εργοστασίων........

Παρόμοια Θέματα

  1. Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"
    Από Giannis_1986 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3538
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-21, 20:40
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-19, 06:10
  3. Αλμπουμ "Βιολετα" νεανικη τηλεοπτικη σειρα στον σκαι.
    Από pavlex στο φόρουμ Η γωνιά του συλλέκτη
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-18, 16:21
  4. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-17, 22:54
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-17, 14:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας