Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 37
  1. #16
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Η συνέχεια στην φαρσοκωμωδία έχει ως εξής.

    Η Voda έδωσε και 4η φορά βλάβη.
    Ο ΟΤΕ τους απάντησε αυτή τη φορά ότι την αποκατάστησε στο DSLAM.
    Φυσικά δεν έγινε απολύτως τίποτα, πράγμα που είδαν και στη Voda, οπότε κανονίστηκε και 5ο συνδυαστικό ραντεβού.

    Το ραντεβού έγινε σήμερα. Ήρθαν και τα δυο τυπάκια μες στα χαμόγελα και στη κουβεντούλα λες και ήταν εκδρομή.
    Μέτρησαν τη γραμμή 10 λεπτά περίπου και φυσικά τα βρήκαν όλα τέλεια.

    Κόντεψα να παίξω ξύλο, κυρίως με το vodaφωνάκια που βιαζόταν κιόλας γιατί είχε και άλλα ραντεβού.
    Τελείως ανενημέρωτος για το ιστορικό του προβλήματος 1,5 μήνα τώρα, ήθελε να την κάνει πριν αρχίσουν να εμφανίζονται τα CRC errors.
    Δεν του υπέγραψα καν το ροζ χαρτί και αύριο φεύγει συστημένη επιστολή καταγγελίας που ετοίμασα πριν λίγο.
    Από το support ούτε παίρνουν τηλέφωνο, ούτε το σηκώνουν πλέον. Στο ψυγείο.

    Για την δεύτερη γραμμή που είναι επίσης στη Voda adsl και λήγει το συμβόλαιο σε 10 μήνες, τους πήρα τηλέφωνο για να μάθω το πέναλτι για να πάω σε ΟΤΕ vdsl.
    Θέλουν 120,98 ευρώ για το σπάσιμο.
    Θα τα δώσω να φύγω γιατί σιχάθηκα του βονταφονοπαπατζήδες.
    Ουστ.......

    Συμβουλή παθόντος:
    Θες VDSL ?
    Βάλε της εταιρείας που έχει στήσει κουτιά στη περιοχή σου και απέφυγε τρίτη εταιρεία μεταπωλητή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος g_noe : 05-12-18 στις 08:57.
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  2. #17
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Είχα ακριβώς την ίδια εμπειρία με εσένα.

    Μου πήρε ακριβώς 2 μηνες να λύσω το προβλημα μου, είχα απειρα CRC και FEC errors, συγχρονιζα 70mbit αντι 100, η γραμμή ήταν πρακτικά άχρηστη καθώς απο τα πολλά errors δεν ανοιγα ουτε σελιδα.

    Ερχοντουσαν οι τεχνικοί της Vodafone με τη διάγνωση οτι φταίει η κάθετη της πολυκατοικιας και αναρωτιόμουν εγώ, πως ειναι δυνατον να φταιει η κάθετη όταν στη ρεγκλετα μου έρχονται 75mbit με καμπίνα στα 100μετρα? Παράλληλα με καθε τεχνικό της Vodafone την μεθεπόμενη μερα ερχοταν του ΟΤΕ.

    Mη τα πολυλογώ βρέθηκε ο ένας τεχνικός που δήλωσε αλλαγή ζεύγους αλλα και πάλι χρειάστηκαν 3 ραντεβού του ΟΤΕ για να αλλαχτεί το ζεύγος + 2 απο τη Vodafone. Στο πρώτο δεν έγινε τιποτα, στη 2η επίσκεψη του τενικού του ΟΤΕ δήλωσε στο σύστημα οτι αλλάχτηκε το ζεύγος δήλωσε ακόμα και ψευδή θέση στη ρεγκλετα! Δεν άλλαξε ποτέ τιποτα!

    Στη τρίτη που ήμουν και παρών σε 5 λέπτα συγχρόνισα στα 100mbit.

    Μάλιστα, χρειάστηκαν 2 μήνες να ταλαιπωρούμαι (κυρίως ψυχολογικά γιατι ξέρεις οτι αμα μπεις σε αυτη τη διαδικασία δυσκολα ξεμπερδευεις και οτι κατα πάσα πιθανότητα θα χάσεις και λεφτά), να δεσμεύω άτομα της οικογένειας να περιμένουν τους τεχνικούς για 5 λεπτά δουλειάς ακριβώς. Ακόμα δεν εχω καταλάβει για πιο λόγο να συμβαινει αυτό.

    Σε καμμία περίπτωση δε πιστεύω να συμφέρει τη Vodafone, ισως να ειναι μοχλος πίεσης του ΟΤΕ ώστε να σε κάνει να πεις φεύγω παω σε ΟΤΕ. Η Vodafone πράγματι εστελνε τεχνικούς δήλωνε τις βλαβες στον ΟΤΕ, εκείνοι πέταγαν χαρταετό
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  3. #18
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpiritCrusher Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα ακριβώς την ίδια εμπειρία με εσένα.

    Μου πήρε ακριβώς 2 μηνες να λύσω το προβλημα μου, είχα απειρα CRC και FEC errors, συγχρονιζα 70mbit αντι 100, η γραμμή ήταν πρακτικά άχρηστη καθώς απο τα πολλά errors δεν ανοιγα ουτε σελιδα.

    Ερχοντουσαν οι τεχνικοί της Vodafone με τη διάγνωση οτι φταίει η κάθετη της πολυκατοικιας και αναρωτιόμουν εγώ, πως ειναι δυνατον να φταιει η κάθετη όταν στη ρεγκλετα μου έρχονται 75mbit με καμπίνα στα 100μετρα? Παράλληλα με καθε τεχνικό της Vodafone την μεθεπόμενη μερα ερχοταν του ΟΤΕ.

    Mη τα πολυλογώ βρέθηκε ο ένας τεχνικός που δήλωσε αλλαγή ζεύγους αλλα και πάλι χρειάστηκαν 3 ραντεβού του ΟΤΕ για να αλλαχτεί το ζεύγος + 2 απο τη Vodafone. Στο πρώτο δεν έγινε τιποτα, στη 2η επίσκεψη του τενικού του ΟΤΕ δήλωσε στο σύστημα οτι αλλάχτηκε το ζεύγος δήλωσε ακόμα και ψευδή θέση στη ρεγκλετα! Δεν άλλαξε ποτέ τιποτα!

    Στη τρίτη που ήμουν και παρών σε 5 λέπτα συγχρόνισα στα 100mbit.

    Μάλιστα, χρειάστηκαν 2 μήνες να ταλαιπωρούμαι (κυρίως ψυχολογικά γιατι ξέρεις οτι αμα μπεις σε αυτη τη διαδικασία δυσκολα ξεμπερδευεις και οτι κατα πάσα πιθανότητα θα χάσεις και λεφτά), να δεσμεύω άτομα της οικογένειας να περιμένουν τους τεχνικούς για 5 λεπτά δουλειάς ακριβώς. Ακόμα δεν εχω καταλάβει για πιο λόγο να συμβαινει αυτό.

    Σε καμμία περίπτωση δε πιστεύω να συμφέρει τη Vodafone, ισως να ειναι μοχλος πίεσης του ΟΤΕ ώστε να σε κάνει να πεις φεύγω παω σε ΟΤΕ. Η Vodafone πράγματι εστελνε τεχνικούς δήλωνε τις βλαβες στον ΟΤΕ, εκείνοι πέταγαν χαρταετό

    Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε.
    Η ψυχολογική φθορά είναι το χειρότερο και εγώ τουλάχιστον έχω πειστεί ότι τους γλεντάει ο ΟΤΕ αν πρόκειται για καμπίνα του.
    Τις αποφάσεις μου τις πήρα για το μέλλον και δυστυχώς ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος εκτός αν βάλουν και άλλοι δίκτυο/καμπίνες στη περιοχή μου.

    Πάντως από χθες είχα εξελίξεις.
    Είχα έτοιμη 3σέλιδη επιστολή καταγγελίας προχθές, την όποια είχα δείξει και στο τεχνικό της Voda.
    Αυτός μάλλον τους ενημέρωσε και ο εξαφανισμένος υπεύθυνος τεχνικός από 20ήμερο, επικοινώνησε και μου είπε αυτά ακριβώς που ήθελα να ακούσω.

    Θα δοκιμάσουμε την τελευταία λύση, αλλαγή με νέο router και αν συνεχίζει το πρόβλημα, θα μας απελευθερώσει ατελώς για να αλλάξουμε πάροχο.

    Το ρούτερ είναι το Η 300s και μόλις το παρέλαβα και έστησα. Θα το παρακολουθήσουμε μέχρι τη Δευτέρα.
    Αν δεν ... άντε γεια τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος g_noe : 06-12-18 στις 13:26.
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  4. #19
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Θετικό αποτέλεσμα εαν όντως σε αποδεσμεύσουν ατελώς.

    Εγω προσωπικά δεν ήθελα σε καμμία περίπτωση να πληρώσω τη ρήτρα αποδεύσμευσης όπως επίσης να πάω εκβιαστηκά στην ουσία στον ΟΤΕ. Γιατί πρακτικά το φταίξιμο ήταν απο μεριά του και εν μέρη της Vodafone.

    Βλάβες δινόντουσαν κανονικά άσχετα που απο μεριάς ΟΤΕ δεν έκαναν τίποτα.

    Το φταίξιμο της Vodafone έιναι οτι δεν έχουν καλη επικοινωνία οι τεχνικοί με τους αντιπροσώπους της Vodafone και αυτο γιατι το τεχνικό κομματι το έχουν δωσει εργολαβία στην Intracom.

    Γιατι το λεω αυτο? Οταν επιτέλους λυθηκε 100% το προβλημά μου με παίρνει ο αντιπρόσωπος της Vodafone και μου λεει " κυριε ταδε παίρνω να σας ενημερώσω πως κάναμε οτι ηταν δυνατόν αλλα δυστυχώς ολα τα ζεύγη στη περιοχή σας ήταν ίδια και χειρότερα επομένως σας αφήνουμε ως εχει και κλείνουμε τη βλαβη"

    Δε συνεννοούνται κοινώς .

    Καλα ξεμπερδέματα και σε εσένα φίλε. Εύχομαι οτι καλυτέρο.
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  5. #20
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Αγαπητοί συμφορουμίτες,

    η δίμηνη οδύσσεια μου έλαβε τέλος 3-4 μέρες πριν, από τότε που έβαλα το νέο Η 300s ρούτερ.
    Πλέον συγχρονίζω 49+ στο ρούτερ και 46-47 στο speedtest, μηδέν λάθη, μηδέν downtime.
    Λόγω του ότι έλειπα, δεν το παρακολούθησα καθόλου, απλά το έβαλα και όταν το έλεγξα 3 μέρες μετά, δεν πίστευα στα μάτια μου.
    Τελικά ήταν το παλιοZTE, αναφώνησα βροντερά.
    Μίλησα και με το αρχιτεχνικό της Voda και αφού κάναμε μαζί χαρούλες, έκλεισε το από Οκτώβριο τεχνικό πρόβλημα και είπαμε και καλές γιορτές.

    Ο δαίμων της παλιάς μου τέχνης όμως δεν με άφηνε ήσυχο και αποφάσισα να δοκιμάσω πάλι τον προηγούμενο εξοπλισμό μαζί με τα παλιά καλώδια-splitter, μια τελευταία φορά.
    Όπως κάποιοι ήδη έχουν μαντέψει, ο παλιός εξοπλισμός (ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Α) δούλεψε και αυτός ρολόι για περίπου ένα 24ώρο, οπότε και έβαλα πάλι το φρέσκο ρούτερ.
    Μηδέν downtime, 46άρια στο speedtest και κάποια αδιάφορα FEC errors μόνο. Καμιά σχέση με ότι βίωσα τόσο καιρό.

    Τελικό συμπέρασμα:
    Οι Κορλεόνε των τηλ/επικοινωνίων (ΟΤΕ) επί δίμηνο γλένταγαν και εμένα και την Vodafone.
    Αυτό που χάλασαν τον Οκτώβρη, το έφτιαξαν πάλι μόνο μετά το τελικό συνδυαστικό ραντεβού.
    Προφανώς, ήξεραν τι έπρεπε να κάνουν από την αρχή αλλά περίμεναν να εξαντλήσουν όλη την διαδικασία των ραντεβού, με δικαιολογίες, φωτογραφίες και άλλες αηδίες.
    Έτσι πιστεύω τουλάχιστον.

    Η Voda παρ'όλη την όποια καλή διάθεση, την βρήκα αδύναμη να το χειριστεί και να παίξει μπάλα μαζί τους.
    Διάβασα από το φίλο παραπάνω, ότι ούτε οι τεχνικοί είναι δικοί της αλλά της Intracom. Μούρλια.

    Οπότε αποφάσισα η άλλη ADSL σύνδεση μου θα πάει μόλις λήξει σε λίγους μήνες, σε VDSL30 OTE.
    Αυτή μένει ως έχει, ελπίζοντας οι Οτετζήδες να μην μου έχουν άλλη έκπληξη στο μέλλον, που τόλμησα να ξενοκοιτάξω.
    Μια μικρή αποζημίωση για την ψυχική φθορά είναι το νέο ρούτερ (Vodafone-H-300s-v1.0.08.02), που το βρίσκω ανώτερο από το ZTE.

    Ελπίζω να μην τύχει σε κανένα κάτι παρόμοιο. Καλή συνέχεια παικταράδες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος g_noe : 11-12-18 στις 11:39.
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  6. #21
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Το δικό μου H300S έχει μείνει στην 1.0.007.004, πως το ενημερωσες;

  7. #22
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από g_noe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικό συμπέρασμα:
    Οι Κορλεόνε των τηλ/επικοινωνίων (ΟΤΕ) επί δίμηνο γλένταγαν και εμένα και την Vodafone.
    Αυτό που χάλασαν τον Οκτώβρη, το έφτιαξαν πάλι μόνο μετά το τελικό συνδυαστικό ραντεβού.
    Προφανώς, ήξεραν τι έπρεπε να κάνουν από την αρχή αλλά περίμεναν να εξαντλήσουν όλη την διαδικασία των ραντεβού, με δικαιολογίες, φωτογραφίες και άλλες αηδίες.
    Έτσι πιστεύω τουλάχιστον.

    Η Voda παρ'όλη την όποια καλή διάθεση, την βρήκα αδύναμη να το χειριστεί και να παίξει μπάλα μαζί τους.
    Διάβασα από το φίλο παραπάνω, ότι ούτε οι τεχνικοί είναι δικοί της αλλά της Intracom. Μούρλια.

    Οπότε αποφάσισα η άλλη ADSL σύνδεση μου θα πάει μόλις λήξει σε λίγους μήνες, σε VDSL30 OTE.
    Αυτή μένει ως έχει, ελπίζοντας οι Οτετζήδες να μην μου έχουν άλλη έκπληξη στο μέλλον, που τόλμησα να ξενοκοιτάξω.
    Υποκυψη στην κομορα άρχοντα?
    Και γενικοτερα, τι τεχνικους θα επρεπε να εχει η οποια vodafone? Το καλωδιο το συντηρει η κομορα, το dslam ειναι της κομορας, το configuration το κανει η κομορα.... Ε αμα αφησουμε τη κομορα να βαλει και την τιμη, ετοιμαστε βαζελινη.

  8. #23
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποκυψη στην κομορα άρχοντα?
    Και γενικοτερα, τι τεχνικους θα επρεπε να εχει η οποια vodafone? Το καλωδιο το συντηρει η κομορα, το dslam ειναι της κομορας, το configuration το κανει η κομορα.... Ε αμα αφησουμε τη κομορα να βαλει και την τιμη, ετοιμαστε βαζελινη.
    Εξαρτάται από τις προτεραιότητες του καθενός στο περιβάλλον στο οποίο ζει και εργάζεται, καλέ μου φίλε.
    Τα ζυγίζει και προχωράει αναλόγως τι θέλει.
    Άλλος μπορεί να θέλει να σπαταλάει εργατοώρες σε καταγγελίες, άλλος μπορεί να θέλει μόνο πρόσβαση στο internet για να κάνει τις δουλείες του.

    Η αγαπητή Vodafone μου είπε ότι ούτε ντουλάπες/δίκτυο δικό της πρόκειται να βάλει στη περιοχή, ούτε φυσικά FTTH όπως στο Βύρωνα.
    Τους γνωρίζω όλους, από τις παλιές εποχές που τα μόντεμ σφύριζαν και οι ίδιες παθογένειες συνεχίζουν να υπάρχουν ακόμα.

    Ούτως ή άλλως όπως ανέφερα, μόνο την δεύτερη γραμμή θα πάω στον ΟΤΕ για backup και όταν λήξει.
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  9. #24
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    110000/10998
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    14(dB) / 5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικό μου H300S έχει μείνει στην 1.0.007.004, πως το ενημερωσες;
    Όντως πώς το ενημέρωσες; Έτσι σου ήρθε με τη 1.0.08.02 ή έκανες κάτι εσυ; Γιατί και εμένα έχει μείνει στην 1.0.07.04 όπως του φίλου παραπάνω...

  10. #25
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από clioII16v Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως πώς το ενημέρωσες; Έτσι σου ήρθε με τη 1.0.08.02 ή έκανες κάτι εσυ; Γιατί και εμένα έχει μείνει στην 1.0.07.04 όπως του φίλου παραπάνω...

    Σόρρυ παιδιά για την καθυστέρηση,
    πιστεύω έτσι μου ήρθε.
    Δεν είχα σημειώσει αριθμούς όταν το παρέλαβα για να πω με σιγουριά ότι έκανε κάποιο firmware update ενδιάμεσα.
    Εγώ δεν έκανα κάτι πάντως.
    Από ότι έχω διαβάσει, κάνει μόνο του upgrade αλλά κάντε και ένα τηλ. στους τεχνικούς για σιγουριά.
    Το δικό μου γράφει Firmware version: Vodafone-H-300s-v1.0.08.02
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  11. #26
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα έχει μείνει στην .07.04. Το κακό είναι ότι έχει πολλά θέματα με αυτή την έκδοση και το προηγουμενο ZTE δεν μπαίνει γιατί δεν έχω κωδικούς, οι προηγούμενοι άλλαξαν όταν έβαλα το καινούριο και δεν τους έχω.. (η αναμονή στο 13830 είναι τεράστια, δεν έχω υπομονή να περιμένω)

  12. #27
    Εγγραφή
    06-04-2005
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000 lol
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα έχει μείνει στην .07.04. Το κακό είναι ότι έχει πολλά θέματα με αυτή την έκδοση και το προηγουμενο ZTE δεν μπαίνει γιατί δεν έχω κωδικούς, οι προηγούμενοι άλλαξαν όταν έβαλα το καινούριο και δεν τους έχω.. (η αναμονή στο 13830 είναι τεράστια, δεν έχω υπομονή να περιμένω)
    Δοκίμασε και το 13844, εγώ αυτό έπαιρνα και μπορούσα να αφήσω και μήνυμα να με πάρουν πίσω, για να μην περιμένω.

    Τι εννοείς δεν έχεις κωδικούς για το ΖΤΕ ? Εγώ έβαλα τους ίδιους κωδικούς από την Voda και στο καινούργιο (Η-300s) και έπαιξαν κανονικά.
    Αν εννοείς κωδικούς admin για το router, πιστεύω αν του κάνεις reset, γυρίζει πάλι στους default που πρέπει να είναι γραμμένοι από πίσω.
    A rumour circulated enough, sometimes, has the power to create a demand.
    Governments know that game well ...

  13. #28
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Οι κωδικοί του VDSL που είχα στο ZTE, όταν έβαλα το H300s άλλαξαν και πλέον δεν έχω τους κωδικούς για να βάλω το ΖΤΕ. Δυστυχώς δεν μου βγάζει την επιλογή για να με καλέσουν πίσω στην εξυπηρέτηση.

  14. #29
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν μου βγάζει την επιλογή για να με καλέσουν πίσω στην εξυπηρέτηση.
    Περίεργο. Εμένα μου βγάζει πάντα, είτε από κινητό είτε από σταθερό. Μπαίνεις λίγο στην αναμονή και μετά πετάει μήνυμα για να σε καλέσουν.
    Έχει και στην σελίδα τους, εάν δεν κάνω λάθος...
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  15. #30
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κωδικοί του VDSL που είχα στο ZTE, όταν έβαλα το H300s άλλαξαν και πλέον δεν έχω τους κωδικούς για να βάλω το ΖΤΕ. Δυστυχώς δεν μου βγάζει την επιλογή για να με καλέσουν πίσω στην εξυπηρέτηση.
    Οι κωδικοί (για το ίντερνετ τουλάχιστον) δεν αλλάζουν ανάλογα το ρούτερ. Είναι οι ίδιοι και σταθεροί για κάθε πελάτη. Σου τους είχαν στείλει όταν πρωτοέκανες τη σύνδεση κι αν δεν τους έχεις πάρε τηλέφωνο να σου τους ξαναδώσουν. 2130013844 είναι το τηλέφωνο χωρίς χρέωση. Από όσο θυμάμαι αν περιμένεις λίγο θα σου δώσει την επιλογή να κλείσεις και να σε καλέσουν αυτοί όταν ελευθερωθεί εκπρόσωπος.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Κοροϊδία από WIND
    Από μπλες στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-18, 16:27
  2. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-18, 15:03
  3. Απαράδεκτη συμπεριφορά από Vodafone
    Από ToroLoco στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-18, 11:08
  4. Vodafone TV (με διαδικτυο απο αλλο παροχο)
    Από johnpyla στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-18, 23:30
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-18, 04:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας